www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Proszę o pomoc w odwołaniu sie do Powiatowego Zespołu do Spr (14840 - wyświetleń)
- Autor misia21k7 Dodany 2010-04-22 23:55
Witam serdecznie :-) We wtorek tj 20.04.2010 odebrałam w Powiatowym Zespole Do Spraw Orzekania o Niepełnosprawności w Rybniku orzeczenie niepełnosprawności od 4 letniego syna i 8.5 m-cznej córki,jednak nie zgadzam się z pkt 7 „konieczności stałej lub długotrwałej opieki i pomocy innej osoby w związku ze znacznie ograniczoną możliwością samodzielnej egzystencji - nie wymaga”. Córka ma symbol przyczyny niepełnosprawności 10-N i 07-S .Jej choroby to Zaburzenia Ośrodkowego Układu Nerwowego,refluks żołądkowo-przełykowy,wadę serca(ASDII i PFO),znów syn symbol przyczyny niepełnosprawności 05-R,06-E i choroby przykurcz mięśni kulszowo-goleniowych skracający mu nóżkę,wadę postawy,nieprawidłowy chód,podejrzenie epilepsji i refluksu żołądkowo-przełykowego i/lub astmy(jest w trakcie diagnozy ze względu na dwukrotny epizod drgawek gorączkowych i 1 razowy bezgorączkowych oraz 2-krotnie nieprawidłowy zapis EEG oraz przewlekłe infekcje dróg oddechowych trwające od 3 m-ca życia).Ze względu na choroby dzieci nie mogę podjąć pracy zarobkowej,gdyż wymagają stałej opieki i rehabilitacji oraz pomocy w zaspokajaniu podstawowych potrzeb w związku z czym nie zgadzam się z orzeczeniem komisji dotyczącym pkt 7.Moja prośba jest taka czy ktoś mógłby mi pomóc napisać takie odwołanie powołując się na odpowiednie artykuły,przypisy,ustawy itp,albo chociaż podpowiedzieć pod które kategorie stanów chorobowych, które uzasadniają konieczność stałej opieki lub pomocy dziecku, należą choroby,które wymieniłam i jakie artykuły,przypisy i ustawy mogłabym wykorzystać w swoim odwołaniu : ??Niestety jestem laikiem i nie znam się kompletnie na tym, a bardzo mi zależy aby odwołanie zostało pozytywnie rozpatrzone :-(Z góry serdecznie dziękuje!!
Nadrzędny - Autor julita1979 Dodany 2010-04-23 18:59
Z tyłu jest pouczenie, że przysługuje Ci się odwołanie do Wojewódzkiego Zespołu do Spraw Orzekania o niepełnosprawności (w Katowicach Powstańców 41a
40-024 Katowice) w terminie do 14 dni. Próbuj jeszcze tam składać odwołanie! Ja też mam dziecko z takimi samymi symbolami jak Twoja córeczka 10-N, 07-S (opóźnienie neurorozwojowe w tym mowy, i kardiomiopatia) i punkt 7 mamy wymaga.   
Nadrzędny - Autor misia21k7 Dodany 2010-04-24 11:26
Hej :-) Dzięki za odpowiedź :-)Moja córeczka też ma zaburzenia neurorozwojowe.Wiem,że z tyłu jest notka gdzie się odwołać i mam taki zamiar, tylko mi chodzi o to,że ja nie mam zielonego pojęcia jak mam takie odwołanie napisać:(Odkąd się dzieci urodziły ,to stale jeżdżę z nimi do lekarzy ,na badania,na rehabilitacje,bo same sobie nie zajadą przecież i w ogóle nie rozumiem dlaczego w powiatowym nie przyznali nam tego pkt 7, a 6 i 8 przyznali:(7 i 8 pkt wzajemnie się wykluczają:(Chciałabym napisać to odwołanie tak,żeby nas nie zbyli zmienili decyzję ,ale nie wiem jak to prawidłowo napisać:(Mimo wszystko dzięki jeszcze raz za odpowiedź!Chociaż Ty odpisałaś:(!!Pozdrawiam:)aaaa jakbyś chciała pogadać to pisz gg 1361238.Pozdrawiam:)
Nadrzędny - Autor beata1974 Dodany 2010-04-25 08:30
JA MAM KOD  03 L PRZYZNANY NA 3 LATA PRZY OBUSTRONNYM NIEDOSLUCHU H 90 /jak oni mysla ze my rodzice za &(" zl jestesmy wstanie przeprowadzic rehabilitacje i to w dodatku intensywna rehabilitacja w z moim synem !!!!!!!!!jak napisac to odwolanie nikt nie potrafi podpowiedziec ?
Nadrzędny Autor misia21k7 Dodany 2010-04-25 12:02
Beata napisz do mnie na gg to coś Ci poślę!!Mój gg 1361238.Jestem często na niewidocznym.Pozdrawiam ,Lucyna)
Nadrzędny - Autor julita1979 Dodany 2010-04-25 12:22
Witaj! Chciałabym się tylko dowiedzieć jaki rodzaj opóźnień neurorozwojowych ma Twoja córeczka?
Nadrzędny - Autor misia21k7 Dodany 2010-04-25 13:42
Witaj :-)Moja Laurunia ma jeszcze wiele odruchów ,które powinny już dawno zaniknąć tzn zaciska piąstki mocno,nie siedzi,nie siada,nie potrafi wsadzić nóżki do buzi itp,choć może dlatego,że ona urodziła się 8 tygodni prędzej.Pewnie z czasem to minie.Teraz Z Bartusiem idziemy do neurologa ,żeby zbadać go pod kątem zaburzeń neurorozwojowych,ponieważ skończył już 4 latka ,a nadal ma nieprawidłowe odruchy,jest opóźniony ruchowo,nie potrafi skupić uwagi na niczym ani się skoncentrować,ciężko uczy się nowych rzeczy itp.Pediatra zasugerowała ,ze też może mieć te zaburzenia i mamy iść do neurologa wypełnić jakiś formularz czy coś ,który pokarze czy mały ma te zaburzenia także czekamy na wizytę.A powiedz mi ,bo może ja mylę pojęcia jak u Was zdiagnozowali te zaburzenia??Ile lat ma Twoje dziecko??Aaaaaaaa i jeszcze 1 mogłabyś polecić jakiegoś dobrego Neurologa z okolic Rybnika,bo ja chce zmienić naszego,na którym nie raz się już zawiodłam,bo bagatalizował mnóstwo rzeczy,które jej zgłaszałam i przez którego moje dzieci tak późno mają orzeczenia:(A po Twoim poście mniemam ,że Ty też miałaś komisję w Rybniku i musisz niedaleko mieszkać.A i jeszcze 1 mogłabyś do mnie napisać na gg bo miałabym kilka pytań,a nie chciałabym zaśmiecać forum:(Z góry dzięki:*
Nadrzędny - Autor julita1979 Dodany 2010-04-25 20:04
Moje gg 5273400
Nadrzędny - Autor Madziara Dodany 2010-06-08 15:15
Witam ,przeczytałam pierwszy post i mam dokładnie ten sam problem .Natomiast jestem z synkiem juz po odwołaniu od orzeczenia w Wojewódzkim Wydziale d/s o niepełnosprawności.Odwołałam sie od pkt 7 byłam na ponownej komisji i ku mojemu zdziwieniu w odpowiedzi zmieniono mi orzeczenie.Z 10 lat niepełnosprawności skrócono do 3 i zmieniono mi pkt 5i6 ,o który nawet nie wspomniałam w odwołaniu.Zostaje mi tylko droga sądowa ponieważ poniekąd istota sprawy było uzyskanie zasiłku pielegnacyjnego na dziecko a nie otrzymanie sprzęty rehabilitacyjnego itd....Prosze o pomoc napisania uzasadnienia ,oraz odwołania się do Sadu Pracy .
Czy ktoś z Państwa w ogóle wygrał taka sprawę?Proszę o wysłanie mi na adres e-mail
madziaraxxl1@wp.pl

pozdrawiam Magda
Nadrzędny Autor beccia Dodany 2010-08-17 21:30
Witam ,moze ktoś z Was miał podobny problem co do niezgodzenia się z opinia orzeczenia  o niepełnosprawności a zwłaszcza pkt.7 . Mieszkam we Wrocławiu zamierzam się odwoływać co do tej decyzji ,ale czy warto.Mam 8letniego syna  o symbolach niepełnosprawności 06-E 10-N od urodzenia dziecka cały intensywna rehabilitacja ,pobyty w szpitalach ze względu na chorobę dziecka  nie mogę podjać  pracy zarobkowej ,gdyż wymaga stałej opieki w szkole nauczyciela wspomagajacego  ,rehabilitacji oraz pomocy w zaspokojeniem podstawowych potrzeb.Moja prośba jest taka czy ktoś mógłby mi pomóc napisać takie odwołanie powołując się na odpowiednie przepisy,artykuły  ,ustawy mogłabym wykorzystać w swoim odwołaniu.Niestety jestem laikiemi nie znam się kompletnie na tym a bardzo mi zależy ,aby odwołanie zostało pozytywnie rozpatrzone.POZDRAWIAM i Z GORY DZIEKUJE
Nadrzędny Autor tenia42 Dodany 2010-08-24 08:12
Moja córka jest niepełnosprawna psychicznie od urodzenia.zawdzięczam to Szpitalowi Narutowicz-Kraków dziecko o wadze 4350 64cm obwód glowy39 cm. Zmuszono mnie do naturalnego porodu. Uszkodzono OUN (ośrodkowy układ nerwowy),złamano obojczyk,urodził sie sina.dzis ma 20 lat. Skonczyla dopiero gimnazjum. Nie mialam nigdy problemow,Chociaz,zawsze sie odwolywalam od deczji, np okresowa opieka,gdzie dziecko sie samo nie porusza,tylko pod opieka.
Zas pisma,odwolanie nie da sie napisac.Gdzie mieszkasz. Dzieki temu,ze umiem dobrze pisac wszelkie pisma.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Proszę o pomoc w odwołaniu sie do Powiatowego Zespołu do Spr (14840 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill