www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Zarzut wadliwości orzeczenia lekarza orzecznika ZUS (27825 - wyświetleń)
- Autor rencistka.soc Dodany 2010-05-01 18:29
Proszę o pomoc! 23 kwietna 2010 roku stanęłam na komisję lekarską o przedłużenie renty socjalnej, którą otrzymywałam od ukończenia 18-stego roku życia, do chwili obecnej, tj. 3,5 roku. 17 lat choruję na cukrzycę insulinozależną. Lekarz orzecznik przedłużył mi rentę do 30.04.2012 roku. Po 3 dniach od komisji dostałam pismo z ZUS-u, że został zgłoszony zarzut wadliwości orzeczenie lekarza orzecznika ZUS i sprawa ma zostać przekazana do rozpatrzenia komisji lekarskiej ZUS i, że o dalszym przebiegu postępowania zostanę poinformowana odrębnym pismem. Chciałabym dowiedzieć się co mam zrobić? Czy mam zgłosić jakiś sprzeciw? Orzeczenie było o całkowitej niezdolności do pracy.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2010-05-02 07:19
Nic nie masz robić musisz czekać na wezwanie na komisję lekarską ZUS..
ZUS ma tak samo do sprzeciwu jak i Ty..
Nadrzędny Autor rencistka.soc Dodany 2010-05-02 11:27
Czy taki zarzut jest skierowany dlatego, że ZUS chce mi odebrać rentę którą mi przyznano?
Nadrzędny - Autor rencistka.soc Dodany 2010-05-05 09:45
Proszę powiedzieć czy ktoś znalazł się już z Państwa w takiej sytuacji i jak to się skończyło? Z góry bardzo dziękuję.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2010-05-05 10:45
Znam wiele przypadków że ZUS zgłaszał sprzeciw do orzeczenia lekarza .. Rożne były werdykty komisji..
musisz czekać na zawezwanie na komisję do ZUS.
Nadrzędny - Autor tęcza Dodany 2010-05-13 18:52 Zmieniony 2010-05-13 18:54
Szkoda, że zarzut wadliwości jest przez ZUS zgłaszany tylko wtedy jak werdykt jest na korzyść petenta, bo jak jest niekorzystny to nigdy nie wniosą takiego zarzutu. :-) Ja mam inną sytuację. W lutym miałam badanie przez orzecznika, który wydał orzeczenie niekorzystne dla mnie. Ponieważ orzecznik wykazał się niezwykłym (zwykłym dla ZUSu) chamstwem, napisałam skargę do dyrektora oddziału na postępowanie tego orzecznika i prośbę o ponowne zbadanie. Dyrektor oddziału skierował skargę do głównego orzecznika. Zadzwoniłam do ZUSu żeby spytać jak sprawy stoją, a oni mi się spytali, czy mają przekazać moją sprawę do komisji odwoławczej, bo oni sami nie są władni uchylić orzeczenia orzecznika. Zgodziłam się. Ale tak sobie myślę, jaki to przekazanie mojej sprawy przez sam ZUS ma status, czy jest to zarzut wadliwości orzeczenia złożony przez ZUS, cz ma to status sprzeciwu z mojej strony, bo jednak pytali się mnie o to co postanawiam?
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2010-05-14 09:15
Piszesz

> Ponieważ orzecznik wykazał się niezwykłym (zwykłym dla ZUSu) chamstwem, napisałam skargę do dyrektora oddziału na postępowanie tego orzecznika i prośbę o ponowne zbadanie. Dyrektor oddziału skierował skargę do głównego orzecznika


Dyrektor o dziwo zrobił dobrze dla Ciebie.!!!

1. Czym innym jest sprzeciw od wadliwego orzeczenia   lekarza orzecznika .
2. Czym innym jest skarga na lekarza orzecznika  . Skarga na jego zachowanie..

Ad 1 aby się odwoływać do sądu włącznie i musisz złożyć sprzeciw zgodnie z ustawą o FUS . Niejako tak to potraktował dyrektor.. ZUS
Ad 2. Masz pełne prawo złożyć skargę do prezesa ZUS na chamskie zachowanie.. lekarza  to jest pracownika ZUS .
Ta skarga ma już całkiem inny tryb..
Aby to było skuteczne te skargi muszą iść niejako dwutorowo ..
Nadrzędny - Autor tęcza Dodany 2010-05-18 15:57
Godunow, ale ja na końcu skargi wniosłam o ponowne, obiektywne  zbadanie mnie. Dlatego przekazali sprawę do komisji odwoławczej. Nie sądź że tak sami z siebie chcieli mi zrobić dobrze. :-)  A tak w ogóle to fajne stwierdzenie "obiektywne zbadanie przez zus". Badania w zusie nigdy nie będą obiektywne. Boję się tej komisji odwoławczej, bo obawiam się, że jeśli przeczytają że tak źle znoszę ich traktowanie to dopiero mi dokopią, bo będą wiedzieli że jestem podatna na ich chamstwo i tym bardziej będą chcieli mi dokuczyć, żebym się odwaliła od roszczenia o rentę. :-(
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2010-05-18 16:37
Tęczo nie przejmuj się  komisja ZUS.. Załóż  nawet najgorsze. Nie wolno ci się poddawać..       oddasz sprawę do sądu  i wygrasz .
Pozdrawiam
Nadrzędny Autor tęcza Dodany 2010-05-18 17:52
Dziękuję za życzliwość. :-)
Nadrzędny Autor marielka4 Dodany 2010-06-13 09:43
Tęcza pomóż napisać odwołanie do zus w sprawie odszodowania.marielka4
Nadrzędny - Autor violete Dodany 2010-05-21 19:34
Witam od osmiu miesięcy walcze z zusem o rente ..przebadało mnie juz dwóch lekarzy biegłych i przedwczoraj doszło do rozprawy...Wyrok dla mnie korzystny ..Renta na 2 lata począwszy od pazdziernika 2009 w którym to składałam papiery w zusie..Chciałam sie sowiedziec czy to ze zus  wniósł prosbe o uzasadnienie wyroku na pismie tzn że bedzie składał apelacje?  Nie mam juz sił by walczyć:-(Prosze o odpowiedż
Nadrzędny - Autor tęcza Dodany 2010-05-21 20:58
Violete, to bardzo szybko doszło u Ciebie do rozprawy w sądzie pracy. Rozumiem, że przedtem byłaś badana przez orzecznika i od jego orzeczenia wniosłaś sprzeciw do komisji odwoławczej, która orzeczenie orzecznika podtrzymała, a potem odwołanie do sądu? Myślałam że na rozprawę w sądzie czeka się co najmniej rok, o ile nie półtora.
Nadrzędny - Autor violete Dodany 2010-05-22 07:35
U mnie to trwało wszystko 8 miesięcy.. Biegli jednoznacznie strwierdzili że jestem całkowicie nie zdolna do pracy i sąd wydał taki wyrok ,ale boje się ż ejesli Zus wystapił juz o uzasadnienie wyroku to będzie chciał składac apelacje:-( a to juą tak szybko nie potrwa:-( czemu z nimi tak cięzko wygrać ehh
Nadrzędny - Autor klarysa Dodany 2010-05-22 21:47
A ja odwołanie złożyłam na początku lutego, a sprawę mam z końcem maja.  czyli szybko, pytanie tylko z jakim skutkiem? :-) W międzyczasie odwołałam się kolejny raz na decyzję biegłych i sąd wyznaczył badanie przez innych biegłych na polowe kwietnia.
Więc czemu ma służyć w tym wypadku sprawa  w sądzie? zapewne odroczą.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2010-05-24 15:36
Klarysa pisze

>W międzyczasie odwołałam się kolejny raz na decyzję biegłych i sąd wyznaczył badanie przez innych biegłych na polowe kwietnia.


Rozumiem że jesteś po badaniach biegłych..  i rozprawa w maju..  sad wyda zapewne decyzje
Nadrzędny Autor klarysa Dodany 2010-05-24 18:08
Witam. 
owszem, jestem po I badaniu i na tę opinie się właśnie odwołałam. Nadal jednak nie wiem, czy sprawa w sądzie "przydzieli " mi tylko innego biegłego i wówczas w kwietniu będzie badanie, czy podtrzyma pierwszą opinię. Zobaczymy :-)
Nadrzędny - Autor violete Dodany 2010-05-25 07:05
Witam od osmiu miesięcy walcze z zusem o rente ..przebadało mnie juz dwóch lekarzy biegłych i przedwczoraj doszło do rozprawy...Wyrok dla mnie korzystny ..Renta na 2 lata począwszy od pazdziernika 2009 w którym to składałam papiery w zusie..Chciałam sie sowiedziec czy to ze zus  wniósł prosbe o uzasadnienie wyroku na pismie tzn że bedzie składał apelacje?  Nie mam juz sił by walczyć:-(
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2010-05-25 13:54
Pytasz

>Chciałam sie sowiedziec czy to ze zus  wniósł prosbe o uzasadnienie wyroku na pismie tzn że bedzie składał apelacje? 


Każda ze stron  ma  prawo  o  wystapienie o uzasadnienie wyroku..   nie musi to oznaczać od razu apelacji..
Nadrzędny Autor marielka4 Dodany 2010-06-13 09:04
Klarysa pomóż napisać mi odwołanie(podaj wzór)w sprawie odszkodowania.marielka4
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Zarzut wadliwości orzeczenia lekarza orzecznika ZUS (27825 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill