www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Skąd bierzecie pieniądze na rehabilitację? (29703 - wyświetleń)
- Autor przecinek Dodany 2010-05-21 22:23
Witam.

Jestem fizjoterapeutą i chcę napisać artykuł nt. zdobywania pieniędzy na rehabilitację przez os. niepełnosprawne (lub ich rodziny).

Piszcie proszę z jaką formą niepełnosprawności się zmagacie i skąd macie pieniądze na rehabilitację? środki prywatne, fundacje,stowarzyszenia,itp?

Ma to być artykuł informacyjny dla osób szukających pieniędzy na rehabilitację.

Z góry dziękuję za pomoc!
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-05-22 09:33
guzik cie to obchodzi z kąd tobie z portfela nie biore
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2010-05-22 12:14
barbaro droga - na pewno wiele osób już Ci to mówiło, więc może czas zacząć jakąś terapię, aby lepiej panować nad swoimi złymi emocjami i nie wpływać destrukcyjnie na otoczenie. Uwierz mi - wtedy wszystkim lepiej się żyje...
Człowiek grzecznie zapytał, nie prosi o podawanie danych osobowych, ale nie - najłatwiej opluć. A w następnym wątku dalej wyrzekać, że nikt nic dla takich jak Ty nie robi (i trudno się dziwić, nie sądzisz?)...
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-05-22 20:44
terapie sama zacznij może ci pomoże
zaczynają od takich pytań a skończą naa pytaniu jaki kolor majtek jest najmodniejszy
g wszystkich obchodzi z kąd  biore kase i na co wydaje
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2010-05-22 21:03
Przepraszam to czytających, ale - barbaro - do kościoła, oczywiście, chadzasz...? No właśnie.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-05-22 21:09
nie twój interes pilnuj swego zadku :-)
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2010-05-22 21:17
Mój, mój - na tyle, na ile mam odwagę nie zgadzać się na hipokryzję, którą prezentujesz.
Pamiętaj: dostajemy dokładnie tyle (lub więcej), ile dajemy. Wszystko do nas wraca - czasami bumerangiem. I na pewno wiesz dokładnie, o czym mówię.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-05-22 21:29
na 100% się z tobą zgadzam
tylko zanim się poprosi o pomoc trzeba samemu  popracować i liczyć się z pytaniami a nie zadawać niestosowne pytania
Nadrzędny - Autor przecinek Dodany 2010-05-23 17:25
Nie mam zamiaru zbierać żadnych danych osobowych. Chcę natomiast stworzyć poradnik dla os. szukających pieniędzy na rehabilitację. Wiedzy na ten temat szukam właśnie u źródła czyli u Was!
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-05-23 17:41
każdy sobie poradzi nie bądź taka dobra
Nadrzędny - Autor Wolodia Dodany 2010-05-23 19:38
szukaj a napewno znajdziesz odpowiedź. Czy już Was jest tak dużo ze zmieniasz zawód? W Twoim zawodzie ta wiedza nie potrzebna , klient przychodzi płaci to rób swoje . a wiadomosci tego typu to najpierw skończ psychologie kontaktu z drugim czlowiekiem  albo od razu z niepelnosprawnym.
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2010-05-23 21:54
Niepełnosprawny to jakiś inny gatunek człowieka? Nie przesadzajmy.

Uważacie, że pytanie jest nieeleganckie, okej (sama też bym na tak sformułowane pytanie raczej nie chciała odpowiedzieć). Ale po co tak ostro?
Nadrzędny - Autor przecinek Dodany 2010-05-24 10:59
Co ma wspólnego psychologia kontaktu z drugim człowiekiem z doradzaniem jeżeli chodzi o sprawy finansowe.

Nie zmieniłem zawodu,jest to moja praca dodatkowa za którą nie mam zresztą wynagrodzenia. Robię to bo lubię!!

Pracuję czynnie jako fizjoterapeutą i często spotykam się z pytaniami skąd można wziąć pieniądze na rehabilitację,czy można odliczyć koszty rehabilitacji od podatku itp. Dla pacjentów jest to normalne,że coś takiego powinienem wiedzieć. Natomiast fizjoterapeuci w tym kierunku nie są kształceni!!
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-05-24 13:19
to się dokształć
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2010-05-24 16:23
Do przecinka

>często spotykam się z pytaniami skąd można wziąć pieniądze na rehabilitację,czy można odliczyć koszty rehabilitacji od podatku itp. Dla pacjentów jest to normalne,że coś takiego powinienem wiedzieć. Natomiast fizjoterapeuci w tym kierunku nie są kształceni!!>


Tak można odliczyć od podatku tego typu koszty ale tylko krajowe. Jednak nie zorientowana jestem czy wszystkie trzy grupy czy tylko grupa ze znacznym stopniem czyli dawniejsza pierwsza.
Skąd biorę pieniądze na ten cel ? NFZ, PCPR czasem raz na dwa trzy lata dofinansowuje mi rodzinka.
Nadrzędny Autor nova Dodany 2010-05-22 13:54
No cóż... w moim przypadku na pomoc rodziny liczyć nie mogę więc: mam subkonto więc zbieramy 1 % ,nie są to kokosy ale zawsze coś, jeżeli  potrzebuje dużej kasy np. na operację to proszę o pomoc duże fundacje, ponadto mam okazję zorganizować loterie fantowe przy okazji jakiegoś pikniku i już mam na lekarstwa lub pieluchy, jeśli mam coś ''na zbyciu'' ogłaszam to na portalach dla niepełnosprawnych  a i sama jak czegoś potrzebuję to dostanę lub TANIO odkupię sprzęt ''z drugiej ręki'' zamiast płacić horrendalne sumy w sklepie rehabilitacyjnym, a dziecko ze sprzętu bardzo szybko wyrasta . Mam 2 córy niepełnosprawne, starsza jest całkowicie uzależniona od mojej opieki: jest leżąca, niedowład 4 kończynowy spastyczny,nic nie weźmie do rączki, karmie, przewijam  itp....już 17 lat. Jeśli masz jeszcze jakieś pytania to chętnie odpowiem.
Nadrzędny Autor martas Dodany 2010-05-24 10:38 Zmieniony 2010-05-24 10:50
Nie mam tyle rehabilitacji ile bym potrzebowała. korzystam tylko z NFZ , i turnusów z PCPR za które dopłacam. Nie każdy ma takich rodziców którzy leczą dziecko od małego. ja na pierwszy turnus pojechałam mając lat 16 sama. potem długo nic. tak intensywnie lecze się i rehabilituje 3 lata.Dużo ćwiczeń robie sama w domu , wskazówki mam od lekarza i rehabilitantów z różnych turnusów.
Zawsze starałam się z renty socjalnej uzbierac na te turnusy.Nie brałam od rodziców. Uważam że wystarczy że mnie na co dzien utrzymują.

Może warto żeby ktoś się zajął tym tematem i poruszył kwestie finansowania rehabilitacji.Myślę, że to dobrze.

A jeśli ktoś nie chce odpowiadać niech nie odpowiada zamiast bluzgać. Ludzie bądźmy dorośli
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2010-05-24 13:43 Zmieniony 2010-05-24 13:46
Przecinku,

Pytanie „Skąd bierzecie pieniądze na rehabilitację?” jest trochę bardziej ryzykowne niż bezosobowe „Skąd można brać...” bo teoretycznie odnosi się np. do mojego portfela, którego zawartości nie muszę chcieć ujawniać, prawda? Pisząc jednak bardziej ogólnie:

Jak rozumiem, mówimy o rehabilitacji prywatnej, nie przepisanej przez lekarza. Podstawowym sposobem uzyskania na nią pieniędzy jest ich zarobienie lub otrzymanie (również w formie stypendiów dla studentów niepełnosprawnych, niewielkich zasiłków celowych z PCPR itd.). Drugim, typowym dla niektórych sposobem, jest uzyskiwanie pomocy organizacji pozarządowych.

Odrębną sprawą jest możliwość zastosowania pod pewnymi warunkami tzw. „ulgi rehabilitacyjnej” przy rozliczeniu podatkowym (zdaje się, że koszt prywatnych zabiegów reh. też można odliczyć, pod warunkiem posiadania nachurów/faktur). Nie służy ona jednak dofinansowaniu kosztów rehabilitacji, a raczej ich zwróceniu (dzięki uldze można zapłacić mniejszy podatek na koniec roku lub otrzymać zwrot już zapłaconego... gdzieś w lipcu p zamknięciu roku podatkowego).

Generalnie zasada jest prosta – mamy państwową służbę zdrowia, która powinna nam (przynajmniej teoretycznie) wystarczyć. Osoba niepełnosprawna chcąca podejmować prywatną rehabilitację musi się liczyć z tym, że jest w sytuacji porównywalnej do kogoś, kto chce np. mieć szybko zrobiony zabieg czy badanie diagnostyczne – musi za taki „luksus” zapłacić.
Nadrzędny Autor Lenka 2010 Dodany 2010-06-14 13:39
witam,

PFRON też pomaga, ale chyba bardziej w realizacji sprzętu niż samej rehabilitacji. Teraz mają akcję PEGAZ 2010 dofinansowują wózki elektryczne. Prezentacja i pokaz będzie teraz w Kielcach 24 czerwca na ul. Żelaznej 32 c,d.Chyba warto się tam wybrać. To w sumie nic nie kosztuje. Na pewno coś podpowiedzą, doradzą.
Nadrzędny Autor Hanek Dodany 2016-02-03 10:34
Mój syn otrzymał drugie życie.  Firma Idea Fair Play częściowo sfinansowała rehabilitację dzięki, której moje dziecko chodzi. Zachęcam gorąco do zgłaszania się do tej firmy, która bez żadnych zobowiązań chętnie pomaga. Takich osób i firm w dzisiejszych czasach potrzebnych jest więcej. Dodatkowo muszę wspomnieć o miłej atmosferze rozmowy, gdzie poświęcony mi został czas na rozmowę dotyczącą choroby mojego synka. Pracownik firmy wykazał się dużą empatią i bez żadnego problemu wpisał moje dziecko, jako osobę, która wymaga pomocy. Bardzo im za to dziękuję.
Więcej szczegółów znajdą Państwo na stronie www.ideafairplay.pl, a całą firmę serdecznie pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor kulas Dodany 2016-03-20 21:51
Niestety rehabilitacja jest tak droga, że bez pomocy rodziny nie dałbym rady. Bez rehabilitacji mój stan jednak się pogarsza i kółko się zamyka
Nadrzędny Autor milenka65 Dodany 2016-03-29 13:50
Teraz przecież wiele dotacji można otrzymać, ale trzeba szukać w sieci na ten temat informacji i trochę jest za tym załatwień.
Nadrzędny - Autor Anna12345 Dodany 2016-04-01 15:31
Może warto poszperać w internecie. Teraz jest tak wiele różnych fundacji. Trzeba też zbierać 1% podatku. Ja tak robię.
Nadrzędny Autor Klaudynka9x8x Dodany 2016-04-08 12:54
Właśnie, subkonto jest bardzo pomocne i nie raz umożliwiło mi poprawienie stanu zdrowia bez większych kosztów. Nie mogłabym sobie pozwolić na wiele wyjazdów czy zakup sprzętów bez darczyńców, którzy przekazują na mnie swój 1 %.
Nadrzędny - Autor Simon87 Dodany 2016-04-07 19:55
Nasze miasteczko często organizuje różne akcje na rzecz chorych i niepełnosprawnych. Jeden event zbiera ok. 20 tys.
Nadrzędny - Autor domingooos1 Dodany 2016-04-09 09:30
Co to za miasteczko ? :D
Nadrzędny - Autor Robertos Dodany 2016-04-22 17:27
chyba jakies wyimaginowane hehe :D
Nadrzędny - Autor andrzej Dodany 2016-06-04 10:06 Zmieniony 2016-06-04 10:14
Miasteczko Twin Peaks. Sielskie i radosne miasteczko, zamieszkane przez sympatycznych ludzi, których specjalnością są placki z wiśniami.

Tak na serio, to z tego co mi wiadomo, to rodzicie dzieci niepełnosprawnych korzystający z prywatnych turnusów rehabilitacyjnych, pozyskują pieniądze z fundacji takich jak Fundacja Dzieciom. Natomiast osoby dorosłe raczej fundusze prywatne, zrzutka rodzinna, kredyt itp. W przypadku osób dorosłych np. po udarze (tak jak ja), sytuacja jest zupełnie inna, niż rodziców dzieci. Dzieci rehabilitowane są często od małego i przez wiele, wiele lat i należy szukać pomocy bezzwrotnej. Osoby starsze, dotknięte chorobą wymagającą rehabilitacji (np udar mózgu) mogą poszukać nawet jakiegoś nisko oprocentowanego kredytu, zebrać pieniądze po rodzinie itp. Taka osoba dorosła może zamknąć się w kosztach rehabilitacji około 30-50 tysięcy, a rehabilitując dziecko od małego koszty są nieporównywalnie wyższe, bo 50 tysięcy można wydać w ciągu 1 roku.
Nadrzędny Autor Pawełeq Dodany 2016-07-27 20:30
Jest dużo miast które organizują takie imprezy.
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-10-15 09:58
Ze swojego portfela.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Skąd bierzecie pieniądze na rehabilitację? (29703 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill