www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Obóz lotniczy. (11725 - wyświetleń)
- Autor Vivaldi4 Dodany 2010-06-06 08:54
Szkolenie motolotniowe dla osób niepełnosprawnych odbędzie się w dniach 09-19.07.2010
Aeroklub Włocławski organizuje szkolenia motolotniowe pod nazwą „Motolotniowy Obóz Integracyjny dla Osób Niepełnosprawnych”.

Aeroklub Włocławski jest organizatorem szkoleń motolotniowych dla osób niepełnosprawnych. Szkolenia odbywają się w formie kilkudniowego obozu. Zakwaterowanie w budynku aeroklubu. Na miejscu są łazienki dostosowane dla ON, wszędzie są podjazdy i w miarę możliwości szerokie drzwi. Całodzienne wyżywienie wydawane jest w aeroklubowej restauracji o nazwie „Baza ludzi z chmur” Jak do tej pory odbyło się już kilka obozów, na których szkoliło się kilkadziesiąt osób niepełnosprawnych. Środki finansowe pozyskujemy z PFRON i pieniędzy własnych Aeroklubu. Uczestnicy tych szkoleń płacą jedynie symboliczne kwoty, tzn około 250zł.

W sprawie uczestnictwa proszę dzwonić pod numer 601 648 514, lub mail: bader1@vp.pl
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2010-06-06 17:15
Jak ktoś niepełnosprawny w stopniu znacznym, nie może pracować przez chorobę i dostaje rentę socjalną (chyba teraz jest coś ok 550 zł), to faktycznie ok. połowa z tego co ma miesięcznie 250 zł to symboliczne kwoty.

Czy wyście ludzie się zastanowili co piszecie - może dla was 250 zł to symboliczne kwoty, ale dla innych to być albo nie być.
Nadrzędny Autor Staruszka123 Dodany 2010-06-06 17:55
A CZY VIVALDI ZAPRASZA KAZDEGO???CHYBA  TYLKO ZAPALENCOW.ZAUWAZ,ZE TO JEST 10 DNI,W CZESIE KTORYCH NAWET GDYBYS BYŁ W DOMU MUSIAŁBYS JESC,A SKORO TO OBOZ ZNACZY,ZE WYZYWIENIE I INNE SPRAWY SA WLICZONE.
Nadrzędny - Autor Vivaldi4 Dodany 2010-06-06 21:41
Szkolenie motolotniowe kosztuje 350zł za godzinę. Trzeba ich wylatać 25, więc nie uważacie, że to 250 jest raczej symboliczne? Może wszystko za darmo, a i tak znajdzie się jakiś niezadowolony.
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2010-06-07 12:54
Widać, że nie masz pojęcia o sytuacji niepełnosprawnych w Polsce. Pewnie nasz lekki problem z nogą czy coś w tym stulu i wydaje ci się że już jesteś niesprawny.

Obyś nigdy nie musiał płacić za opiekę bo wtedy nawet beton ze ścian będzie ci smakował na śniadanie. A chyba że takich niepełnosprawnych powinno się eliminować na rzecz takich jak ty.

250 zł, dorzuc jeszcze przejazd limuzyną do lotniska za skromne 300 zł, a i wyżywienie i zakwaterowanie za 150 zł dziennie i parę jeszcze innych.

Co to jest, mały pikuś.
Nadrzędny - Autor Vivaldi4 Dodany 2010-06-07 13:05
Myślę, że jedynym niepełnosprawnym w Polsce jesteś Ty. Współczuję.
Nadrzędny Autor barnaba24 Dodany 2010-06-07 13:42
A może zorganizujcie jakiś wypad na Malediwy za skromne 15 tys. zł (bez kosztów przelotu) no bo przecież co to jest.

W ogóle w Polsce niepełnosprawni to chorolnie zamożni są, wycieczki, samochody tylko ci wredni rodzice pod Sejmem biadolą że ich na nic nie stać i przyjeżdzają z dziećmi, którym nawet trzeba nos wytrzeć. A to bezczelni. Mogliby pojechac sobie na kurs latania.
Nadrzędny Autor barnaba24 Dodany 2010-06-07 13:07
Poza tym nie twierdzę, że 250 zł to dużo, ale czy ktoś w ogóle pomyślał o niepełnosprawnych czy tylko o takich pseudo niepenosprawnych - zdrowych pracujących i podających się za chorych.
Nadrzędny - Autor Wolodia Dodany 2010-06-06 20:13
A później lot z wipami! oczywiście jako piloci gratulacje. Nie lecę
Gdzie jest pilot?
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2010-06-07 15:00
BARNABA,CHYBA  MASZ JAKIS PROBLEM,BO RAZ PISZESZ ZE JESZ BETON ZE SCIANY A PO CHWILI,ZE PRZECIEZ 250ZŁ TO WCALE NIE DUZO.VIVALDI WCALE NIE NAPISAŁ ZE AKURAT TOBIE PROPONUJE TAKIE SPEDZENIE CZASU,NAPISAŁ CHĘTNYCH CO NIE OZNACZA ZE KAZDY MUSI.I JESZCZE JEDNO..ZNAM NIEPEŁNOSPRAWNYCH,NIE TYLKO PAPIERKOWYCH ALE PRAWDZIWIE NIEPEŁNOSPRAWNYCH-PRACUJACYCH,ALE CZY TO GRZESZ,ZE PRACUJA I SA NP NA  WÓŻKACH???
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2010-06-07 15:26
czytaj uważnie poje posty - nie jem betonu, choć pada podobne stwierdzenie.

Dla mnie nie jest dużo 250 zł, ale mi chodzi o te osoby, które pracowac nie mogą ale by chciały.

Wspominasz osoby na wózkach - przecież pod Sejmem byli rodzice z dziećmi na wózkach, tylko koło nich trzeba wszystko zrobić, więc wózkowicz wózkowiczowi nie równy. Probem zaczyna sie wtedy, kiedy nie jesteś wtanie ruszyć samodzielnie ręką ani nogą -  co ci po wózku, jak nikt ciebie na niego nie przesadzi.
Nadrzędny - Autor okularnica Dodany 2010-06-10 19:59
Uważam że 250zł za 10 fajnie spędzonych dni jest niedużo.
Turnusy, gdzie różne są warunki i rehabilitacja, kosztują dużo więcej, więc dla mnie 250zł za 10 dni i przezycie czegoś nowego, fascynującego jest doprawdy warte świeczki.
Gdyby nie to, ze w tym czasie uczestniczę w integracyjnym rajdzie kajakowym, sama skorzystałabym z tej oferty...
Ale cóż.... może kiedyś terminy będą mi pasowały.
Nadrzędny - Autor turystyka-on.pl Dodany 2010-06-11 08:10 Zmieniony 2010-06-11 08:15
Waldek w jakich godzinach odbywa sie kurs?
Ile godzin dziennie?
Kurs jest od 9.07 tj.pt. od której godziny?
O której godzinie zakończenie 19.07, żeby ewentualnie wziąć urlop na te dni z pracy.
Nadrzędny - Autor Vivaldi4 Dodany 2010-06-11 17:30
Proszę Państwa.
Wbrew uszczypliwym uwagom pewnego gościa z tego forum, informuję uprzejmie, że nie ma już miejsc na w/w imprezę.  Rozeszły się jak "ciepłe bułki" . Przykro mi, może w następnym roku będziecie mieć więcej szczęścia. Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-06-11 18:28
Ja osobiście uważam takie pomysły dla niepełnosprawnych za znakomite,a że nie wszyscy z różnych wzgledów  mogą skorzystać ,to chyba normalne tak jest przecież ze wszystkim i nie ma co się oburzać
Nadrzędny - Autor Kakadz Dodany 2010-07-07 14:28 Zmieniony 2010-07-07 14:36
Witam Was wszystkich serdecznie.

Barnaba24 - Tak jak napisał już Vivaldi4, 250 zł za całe to szkolenie w porównaniu z ceną normalnego szkolenia to, że tak powiem - "psie pieniądze", więc zastanów się, czy aby na prawdę nie warto. Poza tym tak się składa, że ja osobiście lotnictwem interesuję się od dziecka i zawsze chciałem latać, tak więc w roku 2008 wziąłem udział w tym szkoleniu po raz pierwszy, a w piątek przystępuję do kolejnej jego edycji. Według mnie, cena 250 zł za spełnienie życiowego marzenia o możliwości samodzielnego latania to nie tak dużo, więc jestem gotów przeznaczyć na nie nawet i połowę swojej renty, bo w przyszłym miesiącu i tak dostanę kolejną, a... drugiej szansy na spełnienie marzenia o lataniu może już nie być. Faktem jest, że póki co jestem studentem i mieszkam z rodzicami więc o koszty związane z życiem codziennym nie muszę się za bardzo martwić, ale nie oszukujmy się - komu to marne 501 zł renty, ze szkoleniem, czy bez, wystarczy na życie przez miesiąc? A wracając jeszcze do Twojego narzekania na cenę szkolenia - od razu widać, że nie jesteś pasjonatem lotnictwa i takie szkolenie traktowałbyś tylko i wyłącznie jako kolejną życiową przygodę, a w takiej sytuacji, fakt... taka suma może i jest dość spora. ;-)

P.S. Takie szkolenie pozwala dowieść, że my - wózkersi również możemy latać i nie jest to dziedzina tylko i wyłącznie dla pełnosprawnych. Mało tego, to Vivaldi lata swoją motolotnią na różnego rodzaju zawody mikrolotowe i współzawodniczy tam z motolotniarzami pełnosprawnymi, więc... Czy to nie wspaniałe? Chciałbym kiedyś też zacząć latać na takie zawody i może kiedyś spełnię i tą część swojego lotniczego marzenia, ale najpierw muszę ukończyć to szkolenie, a mam nadzieję uczynić to w tym roku - 19 lipca. ;-)
Nadrzędny Autor eligiusz Dodany 2010-07-08 07:15
Odwagi i powodzenia........
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Obóz lotniczy. (11725 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill