www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Elka-renta uczniowska (2664 - wyświetleń)
- Autor elka625 Dodany 2010-06-10 21:42
WITAM! PROSIŁABYM BARDZO O PODPOWIEDŻ I PORADĘ W MOJEJ SPRAWIE.
DOTYCZY ONA RENTY UCZNIOWSKIEJ
-- W ROKU 1997-MAJĄC 19LAT,NIE Z MOJEJ WINY ZOSTAŁAM POSZKODOWANA W WYPADKU KOMUNIKACYJNYM W WYNIKU KTÓREGO DOZNAŁAM LICZNYCH,POWAŻNYCH URAZÓW.NIESTETY DO DZIŚ MAM NIESPRAWNĄ PRAWĄ RĘKĘ /URAZ SPLOTU BARKOWEGO/ I OD ROKU 1998R.-CO DWA LATA -OTRZYMYWAŁAM RENTĘ ZUS-UCZNIOWSKĄ /PONIEWAŻ PRZERWAŁAM STUDIA/ I RENTĘ UZUPEŁNIAJĄCĄ PZU Z TYTUŁU CAŁKOWITEJ NIEZDOLNOŚCI DO PRACY.
KILKA DNI TEMU LEKARZ ORZEKŁ IŻ DA MI RENTĘ NA 4LATA I ZMIENI STATUS RENTY NA 'RENTĘ Z TYTUŁU CZĘŚCIOWEJ NIEZDOLNOŚCI DO PRACY'-WSZYSTKO BYŁOBY MOŻE NIE TAK ŻLE GDYBY NIE FAKT ŻE TYM SAMYM ODEBRAŁ MI PRAWO DO ŚWIADCZEŃ PIENIĘŻNYCH,BO RENTA UCZNIOWSKA MUSI BYĆ DLA CAŁKOWICIE NIEZDOLNYCH DO PRACY I TYM SAMYM POZBAWIŁ MNIE RENTY UZUPEŁNIAJĄCEJ PZU.
JA JUŻ ZŁOŻYŁAM WNIOSEK O PONOWNĄ KOMISJĘ,GDYŻ NIE ZGADZAM SIĘ Z TYM ORZECZENIEM....I SZCZERZE NIE ROZUMIĘ-- JAK MOGĘ BYĆ RENCISTKĄ Z CZĘŚCIOWĄ NIEZDOLNOŚCIĄ DO PRACY /4LATA/,A PRZY TYM UZNANĄ ZA OSOBĄ NIEPEŁNOSPRAWNĄ -/WCZEŚNIEJ NIE WSPOMNIAŁAM/ ---I JAK PRZYSZŁY PRACODAWCA MA MNIE ZATRUDNIĆ-GDY WIDAĆ FIZYCZNIE ŻE RĘKA JEST NIESPRAWNA!! A  TERAz WG ZUS JESTEM OSOBĄ PEŁNOSPRAWNĄ?? GUBIĘ SIĘ JUŻ W TYM WSZYSTKIM
JAK MAM SIĘ TERAZ ZACHOWAĆ -PROSZĘ O PORADĘ 
Nadrzędny Autor okularnica Dodany 2010-06-11 18:05
Ja miałam pdoobnie.
Dali mi 3  grupe - która de fakto była niepłatna (brak okresów nieskładkowych, bo składkowe miałam).
odwoałam sie od decyzji do sądu i przywrocili mi uczniowska
WNiosek: musze miec rente uczniowska - jako osoba ca lkowicie niezdolna do pracy - wowczas bede miala ja płatną, bo nigdy nie bede miala płatnej gdy bede miala III grupe
Nadrzędny Autor WERBENA Dodany 2010-06-12 06:17

>DO DZIŚ MAM NIESPRAWNĄ PRAWĄ RĘKĘ /URAZ SPLOTU BARKOWEGO.


i co jeszcze chore ?

>PONIEWAŻ PRZERWAŁAM STUDIA>


a co robiłaś  w czasie, jak przerwałaś studia ? a przynajmniej do okresu, jak napisałaś do dnia badania orzecznika ?

>I SZCZERZE NIE ROZUMIĘ-- JAK MOGĘ BYĆ RENCISTKĄ Z CZĘŚCIOWĄ NIEZDOLNOŚCIĄ DO PRACY /4LATA/,A PRZY TYM UZNANĄ ZA OSOBĄ NIEPEŁNOSPRAWNĄ>


trzeba by Cię widzieć, Twoje badania też, zbadać, i może jest prawdą iż nie jesteś aż tak bardzo chora, a jednak z częściową utratą zdrowia. 

>A  TERAz WG ZUS JESTEM OSOBĄ PEŁNOSPRAWNĄ>


a teraz według ZUS jesteś częściowo niepełnosprawną, a rozróżnienie na stopień lekki, umiarkowany i znaczny jest Ci przecież nieobcy.
Propozycja jest prosta, czy zamienisz się z chorym, który czterema kończynami nie rusza, jest np.obłożnie chorym, czyli defakto jest bardzo znacznie niepełnosprawny ?
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2010-06-12 18:58
Hmm..., wiesz co, brak możliwości posługiwania się jedną z rąk rzeczywiście jest utrudnieniem. Ale czy chcesz nam powiedzieć, że uniemożliwia wykonywanie jakiejkolwiek pracy.......??????????????
I czy naprawdę do tej pory nigdzie nie byłaś zatrudniona? W Twojej sytuacji świat absolutnie się nie zamknął i masz wiele możliwości rozwoju. Próbowałaś?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Elka-renta uczniowska (2664 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill