www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Rodzice Dzieci Autystycznych (Strona 2) (130736 - wyświetleń)
1 2 3 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-07-13 16:29
mówisz i masz :-)
Nadrzędny - Autor DAGA12 Dodany 2010-07-13 20:07
kit to cie obchodzi czy wiedzialam jak dziecko zrobic , za kogo ty sie uwazasz , co . i nie obrarzaj mnie dbra ,bo nawet mnie nie znasz
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-07-13 20:37
bo wstyd żeby dorosła kobieta takie byki strzelała w ortografi
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2010-07-13 20:47
I dokładnie w poście o swojej nieomylności ortograficznej piękna i mądra Baśka popełniła podstawowy błąd ortograficzny.

Żałosna jesteś.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-07-13 20:43
Baśka przejdź do kawiarenki. Dzieci nie masz więc mało wiesz na temat wychowania ich. To wątek dla mam
Nadrzędny - Autor DAGA12 Dodany 2010-07-13 21:04
STWIERDZILAM ZE NIE WARTO NA TA KOBIETE MARNOWAC RAK DO ODP. CIEKAWA JESTEM JAKBY PISALA JAKBY MIALA DZIECKO CHORE ,CZY TEZ BY BYLA TAKA MADRA . ALE TU MAMY PISAC O SWOICH DZIECIACH A NIE ZAJMOWAC SIE GLUPOTAMI NP. DZIS MOJ SYNEK DAL MI BUZIAKA MOZE TO WYDAWAC SIE MALO ISTOTNE ALE WCZESNIEJ TEGO NIE ROBIL ,NIE WIEM CZY TO JUTRO TEZ ZROBI ALE SPRAWILO MI TO WIELKA RADOSC
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-07-14 19:40
wychowanie dziecka wymaga poświęcenia
nauka pisania wymaga treningu
Nadrzędny - Autor DAGA12 Dodany 2010-07-14 19:53
ODCZEP SIE OK BO NIC NIE WIESZ NA TEMAT POSWIECENIA DLA DZIECKA I ZAL MI CIEBIE BO MASZ JAKIS PROBLEM ZE SOBA
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-07-14 20:08
nie ze sobą tylko z twoją ortografią
Nadrzędny - Autor KAMA1 Dodany 2011-02-01 08:45
MAM INFORMACJĘ DLA RODZICÓW, KTÓRYCH DZIECI POWINNY BYĆ OBJĘTE PROGRAMEM WCZESNEGO WSPOMAGANIA ROZWOJU DZIECKA I MAJĄ OPINIE O TEJ POTRZEBIE. W ZESZŁYM ROKU POWSTAŁA FUNDACJA "BONO" OTRZYMAŁA ONA DOTACJĘ Z BIURA EDUKACJI M.ST.WARSZAWY NA REALIZACJĘ PROGRAMU WCZESNEGO WSPOMAGANIA NA CAŁY ROK 2011. Z TEGO CO WIEM CZEKAJĄ NA ZGŁOSZENIA OD RODZICÓW KTÓRZY CHCĄ Z TEGO SKORZYSTAĆ. ZNALAZŁAM ICH PRZEZ PRZYPADEK. ICH STRONA INTERNETOWA www.wczesnewspomaganie.pl
Nadrzędny Autor Fizjodar Dodany 2012-02-28 16:04
Witamy,
Jesteśmy grupą fizjoterapeutów i pedagogów, specjalistów, zafascynowanych pracą z ludźmi. Mając na celu wszechstronny rozwój naszych pacjentów, pracujemy w oparciu o specjalnie przygotowany, indywidualnie dostosowany do potrzeb program terapeutyczny.
Jesteśmy zdania, że tylko indywidualne i kompleksowe podejście do pracy z pacjentem, przynosi wymierny efekt w postaci widocznych postępów.
Zapraszamy na naszą stronę internetową www.fizjodar.pl i zapoznanie się z szeroką ofertą naszego centrum.
Oferujemy bezpłatne konsultacje fizjoterapeutyczne i pedagogiczne.
Znajdź nas również na www.facebook.pl/rehabilitacjafizjodar
Nadrzędny - Autor nova Dodany 2011-10-26 10:06
Witam.
Córka ma całościowe zaburzenia rozwojowe ze spektrum autyzmu ( wcześniej ''prawdziwy ''autystyk). Ma 8 lat, po latach terapii mogę powiedzieć że mieliśmy dużo szczęścia że córka tak ładnie zareagowała na terapię . Zmieniliśmy poradnię i pani która zapoznawała się z dokumentacją córki nie mogła uwierzyć że jest w takiej dobrej kondycji, bardzo mało odbiega od rówieśników. Co do terapii w małych miastach to wiem że jest bardzo źle, sama dojeżdżałam dziennie po 50 km (mieszkam na wsi) w jedną stronę ale czego się nie robi. Uzyskaliśmy opinię z PPP o wczesnym wspomaganiu rozwoju i na jej podstawie udało nam się dostać na darmową terapię , ale to przysługuje do 7 roku życia lub do momentu pójścia dziecka do szkoły. W tej chwili dostaliśmy dotację z fundacji, mamy zapewnioną terapię na kilka m-cy ale co potem , nie wiem. Dla dużych autystyków terapii za darmo nie uświadczysz. Ja teraz też dojeżdżam 45 km w jedną stronę , bo bliżej nic nie ma. A gdybym musiała jeszcze zapłacić za wizyty to już nie dałabym rady.

pozdrawiam wszystkich rodziców
Nadrzędny Autor Fizjodar Dodany 2012-02-28 16:04
Witamy,
Jesteśmy grupą fizjoterapeutów i pedagogów, specjalistów, zafascynowanych pracą z ludźmi. Mając na celu wszechstronny rozwój naszych pacjentów, pracujemy w oparciu o specjalnie przygotowany, indywidualnie dostosowany do potrzeb program terapeutyczny.
Jesteśmy zdania, że tylko indywidualne i kompleksowe podejście do pracy z pacjentem, przynosi wymierny efekt w postaci widocznych postępów.
Zapraszamy na naszą stronę internetową www.fizjodar.pl i zapoznanie się z szeroką ofertą naszego centrum.
Oferujemy bezpłatne konsultacje fizjoterapeutyczne i pedagogiczne.
Znajdź nas również na www.facebook.pl/rehabilitacjafizjodar
Nadrzędny Autor rodzic_rodzic Dodany 2012-03-31 21:39
Turnusy terapeutyczne dla dzieci: http://www.turnusy-terapeutyczne.pl/turnusy
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-07-14 20:07 Zmieniony 2010-07-14 20:10
Dag nie denerwuj się. Baśka nie ma pojęcia o dzieciach.
Synek dał ci buziaka :-) To wielki postęp przy tej chorobie. Cieszę się wraz z Tobą Dag :-D

BAŚKA JAK CI NIE WSTYD. IDŹ DO KAWIARENKI8 I NIE ZAŚMIECAJ TU SWOIMI POUCZENIAMI. NAUCZYCIELKA SIĘ ZNALAZŁA.
Nadrzędny Autor DAGA12 Dodany 2010-07-14 20:23
Dziekuje widze ze sa tu ludzie z ktorymi mozna popisac i moj Dawis to cudowny chlopiec i mam nadzieje ze bedzie wiecej takich sytuacji jak wczorajsze buzi
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2010-07-15 19:08
Napewno będzie wiecej buzi, usmiechu i radości z nowych poczynań synka. Co do pomocy i wogóle gdzie i do kogo iść jak leczyć musiosz poczekać końca wakacji. PZG ma urlop :-)
Nadrzędny Autor wizjoner1991 Dodany 2012-07-23 12:48
No dokładnie, tacy ludzie są po prostu za przeproszeniem wku$$$$@)(@#! ! Choć nie życzę nikomu, żeby ich dzieci były chore.
Nadrzędny - Autor anka81284 Dodany 2012-09-24 18:47
witam,jestem tu nowa i zalamana ,moj synek na 99 procent ma autyzm,co ja mam robic?
Nadrzędny - Autor Wioletta29 Dodany 2013-01-18 16:43
Aniu nie załamuj się to nie koniec świata, wiem z doświadczenia .Mam córkę 7 letnią i też ma autyzm .w dodatku mam bratową która ma syna co ma tą samą chorobę co moja córka, i mieszkamy w tym samym domu .Była zamknięta w sobie w dodatku w wieku 4lat  za czoła   mówić ,ale jak poszła do szkoły to zachowanie jej się zmieniło też się bała jak to będzie w szkole jak ona sobie beze mnie da radę i jak będzie się zachowywać , i jak dzieci będą na nią reagować  z po czondku  dzieciom dokuczała albo żucała klockami czy panią swoją ugryzła w rękę ,zabierała zabawki przez dwa miesiące siedziałam z córką w klasie albo  siedziałam koło klasy i nie wiedziałam kiedy to się skończy .byłam wzywana do szkoły co  dwa dni . musiałam ją ubierać w szkole bo nauczycielce  nie zawsze dawała się ubrać . po pół roku za czoła jeżdzić z bratowej synem do szkoły on  jej pomagał się rozebrać i ubierać .A gdy pod koniec  zerówki  już jeżdziła sama . Teraz chodzi do klasy 1 nie jest  tym samym dzieckiem co kiedyś jej zachowanie uległo zmianie na leprze  nauczycielka mówi że jest coraz lepiej mimo jej choroby jestem z niej bardzo dumna  .         
Nadrzędny - Autor delfin2107 Dodany 2013-03-14 11:03
Witam serdecznie!Mam 7 letniego syna u którego nie stwierdzono autyzmu(takie ma zaświadczenie z poradni dzieci autystycznych) jednak ma niektóre cechy dziecka autystycznego,chodzę z nim na terapie wczesnego wspomagania rozwoju,która ze względu na wiek kończy się w czerwcu.Mam problem z nauczycielką mojego syna,poniewaz w żaden sposób nie potrafi z nami współpracowac(odbieram to tak,że Kuba stanowi dla niej problem i najlepiej byłoby się go pozbyć).Jest mi z tym ciężko i nie wiem już co mam robić,chciałabym pomóc mojemu synkowi ale przez to,że nie mamy potwierdzenia autyzmu wydaje mi się że mam związane ręce.Brakuje mi kontaktu z osobami mającymi podobny problem.
Nadrzędny - Autor nova Dodany 2013-03-16 22:22
Nie ma autyzmu to co ma? Nie pokierowali nigdzie żeby zdiagnozować ? Mam córkę obecnie 10 lat, ale mniej więcej w wieku twojego syna pojechałam do IMiD  w W-wie, bez większych nadziei, bo moja autyzmu też nie miała ale tylko mi ''podpadała'' z róznymi zachowaniami. Tam dostała diagnozę -spektrum autyzmu, to pociagnęło za sobą opinie i decyzję z PPP o potrzebie ksztalcenia specjalnego,orzeczenie o niepelnosprawności.  Jeżdżę do W-wy na konsultacje, w szkole ma psychologa i na własna rękę łatwię jej SI , słowem to do czego mam dostęp mając takie ''papiery''.
Nadrzędny Autor delfin2107 Dodany 2013-03-18 10:20
Witam!Byłam z młodym w zeszłym tyg.u psychologa w piątek byliśmy u pedagoga i wszyscy są ogólnie zdziwieni,tym że z poradni o orzekaniu o autyzmie mamy takie a nie inne zaświadczenie,jednak pani pedagog powiedziała że w jego przypadku jest ten autyzm trudno zdiagnozować,bardziej stawialaby na aspregera.Tak czy siak o jakakolwiek pomoc dla niego w szkole to i tak nie mam co się starać.Wczerwcu idę z młodym jeszcze do psychiatry dziecięcego (zalecenie od p.pedagog).Kuba ogólnie jest zdolnym dzieckiem,sam nauczył się czytać,liczyć i wiele innych rzeczy z którymi nawet moja 11-letnia córka ma problem,wiem że na tym to się nie kończy.Teraz zdałam sobie sprawę jak wiele w naszym życiu może zmienić jeden świstek papieru źle wystawiony.
Nadrzędny Autor katarzyna2347 Dodany 2013-03-24 22:16
wje pani co Daniel byl pierwszy raz w wjeku 6 lat w psychiatrji potem 8 lat ,11lat,i teraz 13 po tylu latach stwjerdzili atypisze autyzmus tyle lat prosilam tlumaczylam... i nic stracone lata!!!! moze i u pani tak byc z tego co wjem to niekture autyzmy jest ciezko wykryc ponoc??? umnie niestety tak jest.Ja mieszkam w niemczeh do tej pory sama wzystko organizowalam teraz mamy nowego psychiatre gdzie Daniel bendzie mial 1 do 1 terapje i w poradni autystycznej tez.cale zycie problemy w szkole z sasiadami itd...teraz gdy mam wreszcie djagnoze to go chcom wsadzis do podobnej instytucji jak dom dziecka jak jutro sie niezgodzze to sendzia bendzie musial naszom sprawr roztrzyc... w najgorszym przypadku chce go wyslac do Polski do rodziny niedam dziecka  gdzies zamknonc...tez mam problem bo niewjem jak to dokladnie zalatwic i czy to by bylo mozliwe bo syn jest Niemieckim obywatelem.moze ktos wje jakie prawo jest w polsce i jak takie cos zalatwic .Bardzo bym byla wdzienczna, syn umie dobrze po Polsku dziecinstwo i katde ferje spendzal w Polsce.Ale jak wyglonda to Prawnie ??? mi sie plakac chce jak tylko pomysle jakie zo uzendnicy sa w Niemczech zamiast pomuc dziecku to go najlepjej zamknac ponoc bo on juz ma 13 lat i bardzo szybko sie rozwija i musi sie nauczyc zeby kiedys mugl atanonc na wlasnych nogach....
Nadrzędny - Autor Wioletta29 Dodany 2013-01-17 19:13
Mam córkę z autyzmem, i mam takie pytanie, czy ktoś pobiera na dziecko świadczenie opiekuńcze .
Nadrzędny - Autor nova Dodany 2013-01-29 17:34
Moja córka ma spektrum autyzmu i mogę pobierać na nią świadczenie pielęgnacyjne, zależy czy w orzeczeniu masz zapis że wymaga stałej lub długotrwałej opieki i pomocy innej osoby na TAK.
Nadrzędny - Autor Wioletta29 Dodany 2013-02-03 18:15
Ja mam napisane w orzeczeniu   .Konieczność stałego współudziału na co dzień opiekuna dziecka w procesie jego leczenia,rehabilitacji i edukacji i znalazłam na internecie że z takim zapisem jaki ja mam na córkę mogę pobierać świadczeni pielęgnacyjne i chciałam się dowiedzieć jaki córka twoja ma symbol bo moja ma 12c czekam na odpowiedz
Nadrzędny Autor nova Dodany 2013-02-04 17:06
Ja też mam 12c, zobacz sobie orzeczenie mojej córki na naszej stronie www.martaialdona.zafriko.pl w sekcji ''dokumenty''.
Nadrzędny Autor delfin2107 Dodany 2013-09-23 15:09
witam!Umojego syna psychiatra stwierdził ADHD,składałam papiery o świadczenie i zasiłek i przyznali mi tylko zasiłek,robiłam odwołanie i dzisiaj dostałam znowu decyzje odmowną.Czy ktoś składał może odwołanie do Rejonowego Sądu Pracy?Czekam na odpowiedź.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-08-11 10:47
Barbaro ty jakonajbardziej narzekajaca osoba na tym forum, chyba powinnaś zamilknąć
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-08-16 16:48
jako najbardziej pisze się osobno
po za tym jak będe chciała to będe pisała
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2010-07-15 22:43

> pisalam do fundacji


Jest też taka fundacja: http://www.dzieciom.pl/

Zaznaczam, że nie znam warunków na jakich otwierają subkonta i w żaden sposób konkretnie za nich nie ręczę. Są po prostu duzi, widoczni, i chyba inni w założeniach od, np. TVN czy Polsatu.
Nadrzędny Autor Wioletta29 Dodany 2013-02-04 18:46
Witam  morze  jak by pai spróbowała dowiedzieć  się   o dotację u starosty miasta ja sama się niedawno o tym dowiedziałam że może po móc i sama chcę  spróbować   napisać do starosty .lub napisałam ci Fundację na rzecz osób z autyzmem i innymi zaburzeniami ADAPA   ulica .Żmudzka7, 81/554Gdynia tel.0512254813 e /maily;biuro@adapa.pl www.adapa .pl możesz spróbować u nich a na pewno nie zaszkodzi  ja też mam dziecko z autyzmem i jak się dowiem coś u starosty to ci dam znać a na razie pozdrawiam.        
Nadrzędny - Autor paloma Dodany 2011-12-05 21:36
jaks idiotka zpani!!  sponsora??!!  sponsor cche cos w zamian..jak pani chetna na takie sponsorowanie .to szuakm pani sponsora..;]
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-12-06 16:58
licz sie ze słowami
Nadrzędny Autor Wioletta29 Dodany 2013-02-06 13:41
Od kiedy sponsor chce coś w zamian gorszej głupoty  to ja nie słyszałam     a skont u  pani idiotyczne informacje o sponsorach.Jest pani wulgarna jak można obrażać kogoś kogo się nie zna .to masz paniusiu palomo tupet .
Nadrzędny Autor Mariola NP Dodany 2012-09-10 15:09
Dzien dobry Daga, mam mozliwosc pomoc osobom, ktore wychowuja dzieci potrzebujace specjalnej stalej opieki. Jezli jestes zainteresowana, lub znasz kogos kto potrzebuje pomocy to napisz do mnie na e-mail mariola.nirdehammar@telia.com
Nadrzędny Autor Mariola NP Dodany 2012-09-10 15:33
Czesc Daga, na imie mam Mariola. Mam mozliwosc pomoc osobom, ktore maja trudna sytuacje. Jezeli jestes zainteresowana to napisz do mnie na adres e-mail mariola.nirdehammar.pietrow@telia.com
Nadrzędny Autor waski1968 Dodany 2012-09-16 11:15
Cześć mam ten sam problem więc zgłosiłem się do przedszkola integracyjnego i tam znalazłem tanią trapie w kwocie 30zł za sesje poszukaj takiego przedszkola w okolicy
Nadrzędny - Autor Myszka44 Dodany 2010-08-30 21:37
Witam.
Mam pytanie jak sobie radzisz z dwojgiem dzieci,ktore jednak nie funkcjonuja tak jak zdrowe?Mam syna,ktory jest autystykiem o bardzo dobrym poziomie intelektualnym i mlodszego,ktory jest obecnie na obserwacji i nie ma jeszcze diagnozy,ale padnie ona za dwa tygodnie.Jestem przerazona bo nie wiem co mnie czeka i jak sobie poradze.Jesli mozesz cos odpowiedziec na moje pytanie to bede wdzieczna.Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor dominikak Dodany 2010-10-18 14:44
Widzę że długo tu już nikt nie był, ale może się na coś przydam. Co prawda nie jestem rodzicem dziecka z autyzmem, ale jestem studentką III roku oligofrenopedagogiki z logopedią na UMK. nie jestem też specjalistką, ale jestem wolontariuszką w Ośrodku Tęcza dla dzieci z autyzmem w Toruniu. Polecam jednak włąśnie kontaktować się z tego typu ośrodkami oferują one bogatą pomoc dydaktyczną. Podobne ośrodki są w Gdańsku i Bydgoszczy ( podobno naprawde świetne ) ponadto ośrodki takie oferują dojazd dzieci do ośrodka z okolic miasta. Do nas np dzieci dojeżdżają czasem nawet 30 km z pobliskiego Inowrocławia. więc dojazd to nie jest problem, dla osób mieszkających np. na wioskach. Wiem również( to do mamy którA PISAŁA o braku pomocy z pefronu o dofinansowaniu) że należy się zgłosić najlepiej do jakiejś pobliskiej szkoły specjalnej, bądź ośrodka, bądź do ośrodka wczesnej interwencji, aby uzyskać jak najwcześniej możliwość wczesnego wspomagania dla dziecka, może * godzin w miesiącu to troche śmiesznie mała ilość, ale naprawde  na początek, jeżeli się trafi do dobrego specjalisty, to on pokieruje jak pracować z dzieckiem w domu. myślę że warto z takiej pomocy skożystać, każde dziecko, nawet z zaburzeniami, na początku jest bardzo elastyczne szybciej się uczy i trzeba jak najwcześniej rozpocząć terapię:)
Nadrzędny - Autor janda Dodany 2010-11-10 15:48 Zmieniony 2010-11-10 15:50
Szkoda , ze codziennie nie ma rozmów na temat autyzmu. Za pozwoleniem, ze tak dodam jestem rowniez matka dwojga dzieci, co prawda moj starszy syn ma autyzm a drugi nie, lecz pogodzilam sie z faktem ze moje dziecko jest nie co inne. Ze tak jeszcze dodam autyzm dzieli sie na poszczegolne kategorie. Kazde dziecko nie jest tak samo zlozone jak drugie dziecko z autyzmem. Co najbardziej laczy dzieci z autyzmem jest to, ze maja problemy z komunikacja i maja trudnosci odnalezc sie w spoleczenstwie. Dzieci z autyzmem rozumieja nie co inaczej swiat jak zwykli ludzie ale to nie znaczy ze sa gorsi od zwyklych ludzi. Nie ktore autystyczne dzieci maja bardzo wysoki poziom inteligencji a nie ktore mniejsze. Jest bardzo wazne zeby pokazac dziecku ze sie go rozumie i akceptuje a nie zeby sie czul jak wyrocznia. Kochani rodzice glowa do góry autyzm nie jest az tak straszny. Fakt, ze autyzmu nie da sie wyleczyc ale mozna dziecku pomoc w dopasowaniu sie do spoleczenstwa itd.
Nadrzędny Autor Fizjodar Dodany 2012-02-28 16:09
Witamy,
Jesteśmy grupą fizjoterapeutów i pedagogów, specjalistów, zafascynowanych pracą z ludźmi. Mając na celu wszechstronny rozwój naszych pacjentów, pracujemy w oparciu o specjalnie przygotowany, indywidualnie dostosowany do potrzeb program terapeutyczny.
Jesteśmy zdania, że tylko indywidualne i kompleksowe podejście do pracy z pacjentem, przynosi wymierny efekt w postaci widocznych postępów.
Zapraszamy na naszą stronę internetową www.fizjodar.pl i zapoznanie się z szeroką ofertą naszego centrum.
Oferujemy bezpłatne konsultacje fizjoterapeutyczne i pedagogiczne.
Znajdź nas również na www.facebook.pl/rehabilitacjafizjodar
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2010-12-07 21:12
A ja bym chciała wiedzieć co się stało z ośrodkiem wypoczynkowo-rehabilitacyjnym dzieci z autyzmem w Kołobrzegu? Bardzo zależy mi na konkretnej odpowiedzi. Gdzie mogę nad morzem znaleźć taki ośrodek. Z góry zaznaczam że najlepiej by był na pomorzu zachodnim.
Za odpowiedź serdecznie dziękuję.
Nadrzędny - Autor Druid_ Dodany 2010-12-08 15:10
Witam.
Jestem rodzicem 4 latka ze stwierdzonym pół roku temu autyzmem. Bardzo chętnie podzielę się doświadczeniami. Zapraszam na ogólnym i na priv.
Nadrzędny Autor stusentka Dodany 2011-01-04 15:03
Witam, jestem studentka IIIgo roku pedagogiki, pisze prace licencjacka na temat "Arteterapia, muzykoterapia i bajkoterapia jako pomoc w rehabilitacji dzieci autystycznych w opinii rodzicow" Jedna z czesci mojej pracy jest przeprowadzenie ankiety na temat opinii rodzicow na temat wyzej wymienionych technik w stosowaniu rehablitacji dzieci autystycznych. Chcialam zapytac, czy bylaby mozliwosc wyslania do Panstwa takiej ankiety i jej wypelnienia, wylacznie w celu naukowym. Ankieta jest anonimowa. Gdyby ktos sie zgodzil pomoc prosze o kontakt na maila dukla2@interia.pl. Z gory dziekuje za pomoc. Pozdrawiam serdecznie
Nadrzędny Autor Katarzynaswps Dodany 2011-09-01 10:06
Witam serdecznie!

Jestem pedagogiem specjalnym pracującym na co dzień z dziećmi z zaburzonym rozwojem i z ich rodzicami oraz członkiem zespołu badawczego w Szkole Wyższej Psychologii Społecznej w Warszawie, który realizuje projekt badawczy pod kierownictwem prof. dr hab. Jerzego Trzebińskiego pt. „Wpływ narratyzacji wyzwania życiowego na konstruktywność podejmowanych działań i jakość życia”                                                                                                  (informacja na stronie uczelni: http://www.centrumprasowe.swps.pl/badania/projekty-badawcze-naukowcow-z-swps-dofinansowane).
Celem mojej części badania jest poznanie osób znajdujących się w sytuacji wychowywania dziecka z diagnozą ze spektrum autyzmu. Chcemy spojrzeć na świat oczami Mam, które opiekują się dziećmi z zaburzonym rozwojem oraz poznać i lepiej zrozumieć ich indywidualne problemy, trudności oraz sposoby radzenia sobie z nimi. Ta wiedza może sprawić, że jako specjaliści pracujący na co dzień z dziećmi i rodzicami będziemy mogli udzielać im adekwatniejszej i skuteczniejszej pomocy.

Aby nasze badanie mogło mieć wymierne efekty potrzebujemy zaprosić do badania jak największą grupę Mam, które zgodzą się wziąć udział w naszym badaniu. Ważna jest każda Mama, która zdecyduje się podzielić z nami swoimi doświadczeniami.  Poszukujemy Mam dzieci w wieku od 3 do 7 roku życia, które otrzymały diagnozę ze spektrum całościowych zaburzeń rozwoju wg F.84  (od F.84.0   do F.84.9).

To, o co prosimy w badaniu jest łatwe i możliwe do zrobienia dla każdego. Nie jest wymagana żadna szczególna wiedza i umiejętności. Nie ma tu także odpowiedzi dobrych lub złych ponieważ pytania dotyczą własnych odczuć, poglądów i opinii.
Nasze badania są w całości wykonywane przez Internet, a udział w nich jest anonimowy. Oznacza to, że niegdzie nie będą oznaczone Pani nazwiskiem ani innymi danymi osobowymi.
Bardzo prosimy o podzielenie się z nami swoim doświadczeniem - jeżeli zgadza się Pani uczestniczyć w naszym badaniu prosimy o wysłanie wiadomości o treści TAK na adres mailowy: badanie.uswps@gmail.com
Po wysłaniu wiadomości z odpowiedzią TAK otrzyma Pani dokładny opis badania wraz z instrukcją.

Zapraszamy gorąco do wzięcia udziału w naszym badaniu!
Po zakończonym projekcie badawczym będzie możliwość zapoznania się z jego wynikami.

pozdrawiam serdecznie!
Katarzyna Brzeziewicz
Nadrzędny Autor Fizjodar Dodany 2012-02-28 16:09
Witamy,
Jesteśmy grupą fizjoterapeutów i pedagogów, specjalistów, zafascynowanych pracą z ludźmi. Mając na celu wszechstronny rozwój naszych pacjentów, pracujemy w oparciu o specjalnie przygotowany, indywidualnie dostosowany do potrzeb program terapeutyczny.
Jesteśmy zdania, że tylko indywidualne i kompleksowe podejście do pracy z pacjentem, przynosi wymierny efekt w postaci widocznych postępów.
Zapraszamy na naszą stronę internetową www.fizjodar.pl i zapoznanie się z szeroką ofertą naszego centrum.
Oferujemy bezpłatne konsultacje fizjoterapeutyczne i pedagogiczne.
Znajdź nas również na www.facebook.pl/rehabilitacjafizjodar
Nadrzędny Autor Łukasz i Marcin Dodany 2011-01-21 07:29
Uprzejmie prosimy Cię o wypełnienie ankiety, która pomoże nam zrozumieć Twoje potrzeby i być może  w przyszłości pomóc odpowiedzieć na nie w konkretny sposób. Ankieta dotyczy Twoich potrzeb socjalno-mieszkaniowych.

Dziękujemy z góry.

http://www.ankietka.pl/ankieta/52874/dostosowanie-przestrzeni-mieszkalnej-w-kontekscie-osob-niepelnosprawnych.html

Łukasz i Marcin
Nadrzędny - Autor gosiula Dodany 2011-01-31 16:50
Mam styczność z osobami z autyzmem i bardzo interesuje mnie to zaburzenie, dlatego też piszę pracę licencjacką na ten temat. Jednak do tej pracy potrzebuje wywiadu z rodzicem dziecka autystycznego, dlatego też prosiłabym, aby Państwo, którzy chcą mi pomóc odpowiedzieli na poniższe pytania i odesłali je na mojego maila: ups50@wp.pl :
1. Kiedy stwierdzono autyzm u Pana/Pani dziecka?
2. Jak przyjął(a) Pan/Pani tę wiadomość?
3. Jak wpłynęła ta diagnoza na funkcjonowanie Państwa rodziny?
4. Jakie cechy i zachowania przejawia Pana/Pani dziecko?
5. W jaki sposób Pani/Pana starała się zdobyć informacje dotyczące autyzmu?
6. Czy poznanie i zrozumienie specyfiki autyzmu wpłynęło na stosunek Pana/Pani wobec dziecka?
7. Jakie działania podejmuje Pan/Pani w celu poprawy funkcjonowania swojego dziecka?
8. Co wg. Pana/Pani jest najtrudniejsze do zaakceptowania w tym zaburzeniu?
9. Z jakich instytucji pomocy Pan/Pani korzysta?
10. Czy dziecko chodzi do przedszkola np. integracyjnego?
11. Jak ono funkcjonuje w grupie z innymi dziećmi?
12. Jaki ma ono kontakt z innymi dziećmi?
13. Czy w tym przedszkolu ma ono dodatkową pomoc w osobie nauczyciela wspomagającego?
14. Jakie działania są skierowane na to dziecko przez nauczyciela wspomagającego?
15. Czy zauważył Pan/pani zmiany w zachowaniu i postępy pod wpływem działań nauczyciela?
16. Jaki wpływ na to dziecko ma przedszkole? Czy chętnie chodzi do tego przedszkola?
17. Jak wygląda Pana/Pani współpraca z przedszkolem?
18. Czy kontaktuje się Pan/Pani z innymi rodzinami, których dzieci również chorują na autyzm?
19. Czego nauczyło Pana/Panią zaburzenie dziecka?
20. Jaką widzi Pan/Pani przyszłość przed swoim dzieckiem?
21. Jakich rad mogłaby Pani/Pan udzielić innym rodzicom mającym dzieci z autyzmem?

Z góry bardzo dziękuję tym, którzy pragnęli mi pomóc i jestem calym sercem z rodzicami dzieci zaburzonych autyzmem!
Pozdrawiam! .
Jeśli ktoś chciałby tutaj udzielić odpowiedzi na pytania, również byłabym bardzo wdzięczna
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Forum rodziców / Rodzice Dzieci Autystycznych (Strona 2) (130736 - wyświetleń)
1 2 3 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill