www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / W Pełni Zaradni witają! :) (8648 - wyświetleń)
- Autor www.wpelnizaradni.pl Dodany 2008-01-15 15:37
Witamy serdecznie,

Jesteśmy sześcioosobową grupą niepełnosprawnych, realizującą kampanię społeczną W PEŁNI ZARADNI. Nasza filozofia opiera się na założeniu, że osoby niepełnosprawne są równie zaradne jak pełnosprawne, a celem jest promowanie wśród Pracodawców MODY na zatrudnianie osób niepełnosprawnych. Zorganizowaliśmy konkurs dla pracodawców zatrudniających osoby niepełnosprawne, w ramach którego
wręczamy znak promocyjny "W pełni zaradni".

Zapraszamy na naszą stronę http://www.wpelnizaradni.pl oraz na Forum, link poniżej.

Forum http://www.wpelnizaradni.pl/forum

:-)
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-01-17 17:11
Witam!!!
Wszystko to piękne tylko nie realne tym którzy nie są w stanie zmienić miejsca zamieszkania. DLACZEGO? bo akcja toczy sie jak zwykle w KRAKOWIE Przykre to ale prawdziwe.Znam Kraków ale mieszkam od niego 500km. Pytam się więc dlaczego takich właśnie akcji,zabaw i namawiania pracodawców nie można zrobić w mniejszych i małych miastach??? ON jest wszędzie nawet na wsi. Czy takie "smakowite kąski" dla innych są "obliż się". W Małopolsce lepiej są wyposażone gabinety rehabilitacyjne,szpitale,sanatoria.Jaka to różnica między południem a północnowschodem.Dlaczego nikt do tej pory nie spojrzał krytycznym okiem na "zielone tereny"Dlaczego właśnie te tereny są ubogie we wszystko co potrzebuje ON. A tak niewiele potrzebujemy: niepełnosprawni ruchowo,słuchowo,wzrokowo czy inne grupy których nie zaliczyłam do w/w.
Może właśnie w pełni zaradni sprawdzą dlaczego jazda na rowerku ma trwać 10min a trwa 2min.itp. Niestety tym razem jestem rozgoryczona czytając ten temat i oglądając stronkę............
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2008-01-17 19:32
A gdzie tam tam są niepełnosprawni?????????????????????????????????????

Oglądałem filmik parę razy i nic. Dwóch sprawnych na wózku i paru innych zdrowych.

Czy ktoś mógłby mi tam pokazać "ON", bo choć wzrok mam dobry to ich tam nie widziałem?
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2008-01-17 19:46
Też nie widziałam
Nadrzędny - Autor Marcel Dodany 2008-01-17 20:09
Ella napisałaś coś takiego "niepełnosprawni ruchowo,słuchowo,wzrokowo czy inne grupy których nie zaliczyłam do w/w."

Mogłabyś doprecyzować o kim myślisz mówiąc ON.
Bo widzę, że masz zdanie odmienne od innych, podobnie jak ja.
Nadrzędny - Autor smerfettka Dodany 2008-01-30 13:13
Ja tez przez dluzszy czas szukalam pracy jako recepcjonistka w hotelach lub w biurze podrozy bo chcialabym pracowac w swoim fachu . Narazie wyslalam wszedzie swoje Cv ale jak narazie nic . Jestem osoba ON ale wzrokowo . Wiem ze ciezko jest szukanie pracy szczegolnie w swojjej branzy ale mysle ze cos kiedys ciekawego znajde . Wazne jest to zeby pomimo wszystko nie poddawac sie i probowac .

Pozdrawiam
Magda
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2008-02-01 18:31
Witaj Smerfetka.
Masz rację ale czasem człowieka szlag trafia na te wojewódzkie miasta.Taka np. Warszawa :kolejki WDK ma tak wysokie stopnie że nie dajesz rady wejść.Tramwaje w większości są wysokopodłogowe czyli to samo co w kolejce WDK. O autobusach MPK czy PKS nawet tych najnowocześniejszych stopnie powyżej normy.Ktoś powie to niewiele bo można pociągiem.Otóż nie, pociągi mają też problemowe schody a na dokładkę bardzo wąskie.W Słupsku często wsiada sie do elektrycznego z "łąki" tj już za peronem. A Kraków??? Nie lepszy od Warszawy choć dworzec ma bardziej przystosowany dla niepełnosprawnych to jednak wolę PKS.Wejścia na perony to tragedia. W Pełni Zaradni pokazani są jako ludzie sprawni ruchowo.OK zgadzam się.Ale życie ma też inne strony medalu.... Pomóc innym ale jak??? Tu porównam kierowców Warszawy a Krakowa Kraków jest bardziej uczciwy.Jeśli bilet kosztuje 5.- to tyle się płaci. W Warszawie kierowca rząda 5.- a bilet podaje za 2.- Czy faktycznie powinien??? Może właśnie w Pełni Zaradni spróbują te sztuczki nie na scenie na Krakowskim Rynku ale właśnie w Warszawie na trasie do Żyrardowa szczególnie.Wszyscy kradną z czystym sumieniem nie patrząc czy masz kule czy wolne ręce....
Może ciut odbiegłam od tematu jednak tu mogliby w Pełni Zaradni zabłysnąć własnym intelektem.........
pozdrawiam cieplutko Ella
Nadrzędny - Autor zaczbi Dodany 2008-03-28 21:34
Hej
Mam 26 lat i od 2 bezskutecznie poszukuję pracy, mimo wyższego wykształcenie i licznych dodatkowych umiejętności. Mam jedno pytanie czemu nikt nie pomyśli o niepełnosprawnych mieszkających w małych miastach? Wszelkie akcje, które są organizowane, ciekawe oferty pracy to zazwyczaj: Warszawa, Wrocław, Kraków i inne tego typu metropolie. Może ktoś pomyślałby np. o dolnym śląsku np. Katowicach?
Nadrzędny Autor szczerbaty Dodany 2008-03-29 12:52
NIE MACIE CZEGO ZALOWAC ZE NIE MIESZKACIE BLIZEJ KRAKOWA. JA MIESZKAM BLISKO I WIEM ZE W KRAKOWIE JEST TAKA SAMA KICHA JAK W INNYCH MIASTACH. ZALATWISZ JAK MASZ ZNAJOMOSCI ALBO JAK CIE WPIERW ZUCA NA KOLANA A POTEM NIBY PROBUJA PODNIES NO I OCZYWISCIE JAK BEDZIESZ MOCNO ZEBRAL O POMOC. TAK JAK W INNYCH INSTYTUCJACH CHODZI O SCIAGNIECIE KASY DLA SIEBIE I STWORZENIE MIEJSC PRACY DLA SWOISKICH CWANIACZKOW. RAZ W ZYCIU SPOTKALEM PANIA PSYCHOLOG Z JAWORZNA KTORA NIE ZADAWALA IDIOTYCZNYCH PYTAN TYLKO PODNIOSLA TELEFON I W CIAGU PARU MINUT ZALATWILA TO CO NIKT NIE POTRAFIL ZALATWIC. JEZELI NIE TRAFISZ NA TAKIEGO CZLOWIEKA LUB NIE MASZ ZNAJOMOSCI TO WSZYSCY MAJA W DUPIE TO CZY TY JESTES ON CZY KOSMITA. MILEGO DNIA??
Nadrzędny - Autor niepelnosprawny Dodany 2008-05-02 19:22
[usunięte]
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-02 19:30
kto szuka znajduje przykładem jest świtaj
Nadrzędny - Autor niepelnosprawny Dodany 2008-05-02 19:33
Tak ma rodziców (oboje). A jakby ich nie miał ???. Z resztą on doskonale zdaje sobie sprawę nawet teraz, że jak ich zabraknie to koniec z nim.
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2008-05-02 19:43
nie ma co gdybać narazie ich ma i żyje  nie będzie rodziców powinna być rodzina lub przyjaciele jeśli ich ma
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / W Pełni Zaradni witają! :) (8648 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill