www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Niedzica - Ośrodek pod trzema Koronami - STRZEŻCIE SIĘ!!! (2722 - wyświetleń)
- Autor olgamarta Dodany 2010-08-17 20:55
         Witam wszystkich serdecznie. Chciałam Was przestrzec przed pewnymi ludźmi i miejscem w którym organizowali oni turnus rehabilitacyjne.W sierpniu mieliśmy nieprzyjemność uczestniczyć w turnusie rehabilitacyjnym w Niedzicy w ośrodku Pod Trzema Koronami na ul Polnej 26. Gospodarze organizują tam również wczasy. My pojechaliśmy tam rehabilitować nasze dzieci z astmą oskrzelową, po m.in. ciężkich zapaleniach płuc. Wróciliśmy rozstrojeni nerwowo. Na miejscu zastaliśmy bardzo nieprzyjemną, gburowatą obsługę, brud na rzekomym, nieogrodzonym placu zabaw i boisku do gry w piłkę w jednym, przy którym to znajdowały się porozrzucane deski, śmierdząca obora z otwartymi drzwiami do stolarni pełnej niebezpiecznych narzędzi oraz niezabezpieczone w żaden sposób piły elektryczne, śmietniki i śmieci poupychane w domku do zabaw dla dzieci pod zjeżdżalnia, która prowadziła do zabrudzonej odchodami kocimi piaskownicy. Smród straszny od tych śmieci a jeszcze do tego dochodził odór z obory i latryny, która również znajdowała się w otwartej na oścież stolarni, bezpośrednio przy "placu zabaw i boisku w jednym". Smrodu nie da się opisać. Do tego zapasione muchy, notorycznie wlatujące do pokoi i na stołówkę, i nieraz maszerujące po przygotowanym wcześniej jedzeniu. Nic nie pomagały prośby do gospodyni o zakup preparatów przeciw muchom. Do tego zwierzęta - krowy i świnie pozamykane w oborze, niewidzące nigdy światła dziennego, jedna krowa raz uciekła. Biegła oślepiona światłem dziennym, moje dziecko w ostatniej chwili schowało się do budynku. Krowa wbiegła na plac zabaw. Szczęście, że na placu zabaw nie było dzieci, bo by kogoś stratowała. I pies śliczny, aż mi go szkoda, zamknięty w klatce obok placu zabaw, robiący obok i pod  siebie - młody 8 miesięczny wilczur, nad którym litowały się dzieci i nosiły mu jedzenie. Ogólnie niedbalstwo nie tylko o wczasowiczów i uczestników turnusu. A wśród uczestników turnusu bardzo dużo dzieci z alergiami, astmą, upośledzeniem umysłowym, porażeniem mózgowym, autyzmem, niepełnosprawnościami ruchowymi. Zresztą gospodarze nie boją się i nie mają skrupułów przyjmować na turnus ludzi i dzieci z przeróżnymi schorzeniami i niepełnosprawnościami. Goszczą ich w tym smrodzie, bo może uważają, że jak ktoś jest chory, to już niczego nie potrzebuje. Jeszcze do tego notoryczny hałas kombajnów i traktorów non stop jeżdżących przy nieogrodzonym "placu zabaw"oraz przed budynkami „ośrodka.”.
A do tego brak możliwości wyrwania się z tej wsi. Do PKS-u daleko, nie ma gdzie spacerować, bariery komunikacyjne, wycieczki oprócz jednej płatne, bo przecież gospodarze nastawieni są tylko na zysk, do rzeki daleko, a do Zamku w Niedzicy około 6 km, wszędzie daleko, jedynie blisko do sklepu, który jest częścią interesu gospodarzy oraz do karczmy, która też do nich należy. Biada tym, którzy nie przyjechali własnym samochodem. Warunki sanitarne też nie dobre. W jednym z budynków brodziki w prysznicach tak małe, że woda wylewa się z nich przez zasłonkę. U jednej z uczestniczek turnusu ptaki zaplątały się w kratkę wentylacyjną i zdechły .Smród straszny, a potem robaki i muchy i...w konsekwencji przerażone dziecko z autyzmem.
Rehabilitacja żadna, zabiegi marne.
          W deszczowe dni dzieci nie mają co robić. Świetlicy nie ma, bilard płatny, piłkarzyki pourywane, A wiecznie wściekła kierowniczka dosłownie lata i przegania dzieci z kąta w kąt lub do swoich pokoi. Jest przy tym naprawdę niemiła, opryskliwa, dzieci pewnego dnia powiedziały jej,że nie maja tutaj co robić, na to ona: a co byście chciały?! A one na to : zagrać w bilarda. Po czym bezwzględna kierowniczka powiedziała : "To sobie zapłaćcie" . Koszmar. Ale to jeszcze nie koniec.
          Pod koniec turnusu gospodarze zaatakowali naszą rodzinę. Mnie w  zaawansowanej ciąży oraz mojego męża. Myślałam, że nas pobiją. Poszło o dzieci, nie wytrzymaliśmy notorycznych  krzyków na dzieci ze strony kierowniczki i w końcu zwróciliśmy jej uwagę. W odpowiedzi na to pobiegła po męża. Ten najpierw wtargnął do naszego pokoju i wystraszył dzieci , po czym wybiegł do nas (byliśmy przed budynkiem) i wygrażając pięściami, krzyczał w niebogłosy, klnął i groził nam. Groził również dzieciom, że zabije ich małego pieska. Dzieci stały gdyż przybiegły przerażone i płakały. Gospodyni życzyła mi, żeby dziecko wypadło mi z brzucha i było niepełnosprawne. Zaraz potem spakowaliśmy się i wyjechaliśmy. Było po 21, przed nami droga daleka, jednak w Nowym Targu zgłosiliśmy zdarzenie na policję. Szczęście, że byliśmy samochodem. Inni wyjechali na drugi dzień, tez po awanturze ze strony gospodarzy. Tak zakończył się nasz turnus.

Uważajcie więc! Dodam tylko,ze organizatorem była firma a1 polska. Pozdrawiam serdecznie .olga
Nadrzędny Autor bandyta25 Dodany 2010-08-25 13:19
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2010-08-25 16:52 Zmieniony 2010-08-25 16:54
Oj daje ....... i to bardzo dużo bo natępny temat z prawie wszystkimi wątkami ma tę samą wrzutę. Czy nie wystarczy raz wkleić link?
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Niedzica - Ośrodek pod trzema Koronami - STRZEŻCIE SIĘ!!! (2722 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill