www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Dofinansowanie samochodu (4893 - wyświetleń)
- Autor max Dodany 2007-01-07 23:02
Cześć.Chciałbym się spytać jak uzyskać dofinsanowanie do kupna samochodu? tz. na czym to polega? czy Pasństwo dopłaca tylko 30% ceny auta? czy obejmuje to również uźywane auta? tz.chcę kupić używane clio około 5 tys.zł i potem je trochę ''przerobić'' dla siebie czy mogę liczyć na jakąś pomoc finansową?

mam 20 lat stopień niepeł.znaczny,uczę się

Z góry dziękuję!!!

JAKBY CO TO MÓJ EMAIL www.cygan1964@wp.pl
Nadrzędny Autor Szczepan Dodany 2007-01-09 08:38 Zmieniony 2007-01-09 08:49
Cześć. Miałem dofinansowanie z PFRON dość dawno (8 lat temu) i powiem Ci jak to wygląda,o ile nie zmieniło się na lepsze .Po pierwsze samochód musi mieć maks 3 lata czyli drogi.Trzeba co najmniej
2 żyrantów co zarabiają całkiem nieżle czyli około średniej krajowej. Musisz też udowodnić że będzie Cie stać na spłatę.Musisz posiadać20% wartości pojazdu. Poza tym nie dostajesz kasy do reki ,przelewają na konto sprzedającego.Jeszcze podpisujesz czek inblanko ,to dodatkowe zabezpieczenie.Jakby tego było mało to jak ubezpieczysz samochód to trzeba pamiętać o cesji na rzecz PRFON. To tylko część trudności bo kupując sam, na wolnym rynku, zazwyczaj musisz jeszcze ciągnąc sprzedającego do PFRON żeby mu udowodnić że rzeczywiście masz dofinansowanie (nie wierzą) a Ty musisz zabrać dokumenty i ubezpieczyć pojazd a gość niema jeszcze całej kasy tylko twoją zaliczkę te 20 procent co musisz sam zapłacić.(i tu jest pikuś -tobie nie umarzają ni centusia - ale musisz mieć 20 procent ceny pojazdu i to na 1 rzut) To jeszcze nie koniec przyjemności,teraz ubezpieczenie - konieczne autokasko(ważne ,cesja musi być koniecznie).No i teraz załóżmy że starasz się o umorzenie części ,bo o całości niema co  marzyć. To odpowiadają ci grzecznie, że jak Cię niestać na spłatę to oni wezmą sobie od żyrantów i co- płacisz dalej albo ryzykujesz życie hehe jak nerwowy żyrant.Ja kolejny samochód kupiłem za  pożyczkę komercyjną i nie płace a.kasko , kupiłem tylu letni ile chciałem i tam gdzie chciałem ,a że spłacam procenty to bajka,za ałtokasko zapłacił bym więcej. Jak chcesz kupić sam za ok 5 tysiaków to nie dadzą ci grosika. Jest jeszcze opcja dofinansowania do kredytu bankowego (pożyczka na odsetki),jeszcze więcej zachodu i też sam nowy lub do lat 3.     Sumując - jak się nic nie zmieniło  to program PFRON-PEGAZ jest dla osób bogatych ,cierpliwych ,oraz mających dobrze zarabiających znajomych .(pod warunkiem że się zgodzą )Oczywiście wszystkie trudności można pokonać. Powodzenia .
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2007-01-30 16:52
Państwowy Fundusz Rehabiliatcji Osób Niepełnosprawnych  zapowiedział uruchomienie w 2007r programu, który bedzie pozwalał na dofinansowanie zakupu samochodu przez ososbe niepełnosprawną. Jednak nie ogłoszono jeszcze warunków uczestnictwa w programie.Informacje można uzyskac w oddziałach PFRON:
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/1786
Można ubiegać się o środki na dostosowanie samochodu do potrzeb osoby niepełnosprawnej w ramach programu PFRON-PEGAZ;
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/1782
Zgodnie z przepisami o podatku od czynności cywilnoprawnych osoby nabywające na potrzeby własne sprzęt rehabilitacyjny, wózki inwalidzkie, motorowery, motocykle lub samochody osobowe, zaliczone, w rozumieniu przepisów o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych, do grupy osób o znacznym lub umiarkowanym stopniu niepełnosprawności bez względu na rodzaj schorzenia, oraz osoby o lekkim stopniu niepełnosprawności w związku ze schorzeniami narządów ruchu zwolnione są od opłacanie tego podatku.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Dofinansowanie samochodu (4893 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill