www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Wózek-skuter-karta parkingowa (8582 - wyświetleń)
- Autor Zygmunt Dodany 2006-11-21 22:25
Witam. Moje pytanie jest krotkie.
Czy bede potrzebowal karty parkingowej poruszajac sie na wozku elektrycznym - skuterze?
Czy jest ona (karta parkingowa), wymagana tylko wobec samochodow osob niepelnosprawnych?
Pozdrawiam.
Zygmunt
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2006-11-23 15:24
Zgodnie z przepisami ustawy prawo o ruchu drogowym osoba niepełnosprawna o obniżonej sprawności ruchowej, kierująca pojazdem samochodowym oznaczonym kartą parkingową może nie stosować się do niektórych znaków drogowych dotyczących zakazu ruchu lub postoju, w zakresie określonym przepisami. W ustawie tej znależć mozna także definicję pojęcia pojazd samochodowy - pojazd silnikowy, którego konstrukcja umożliwia jazdę z prędkością przekraczającą 25 km/h; określenie to nie obejmuje ciągnika rolniczego.
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2006-11-25 18:48
Witam.
Dzieki za bardzo wazne informacje, wzgledem karty parkingowej a wozek-skuter. Ale mam pytanie. W podanej informacji jest stwierdzenie, ze pojazdy przekraczajace predkosc 25 km/h. W moim opisie wozka-skutera, jest podana maksymalna predkosc 12km/h. To bardzo wolno. Czy taki pojazd rowniez jest zaliczony do pojazdow, ktore obowiazuje karta parkingowa? To bardzo wazne.
Pozdrawiam. Zygmunt
Nadrzędny - Autor zanikowiec Dodany 2007-01-10 19:38
12 to ponizej 25 wiec skoter nie musi miec karty parkingowej ... no chyba ze bedziesz jezdzil z gorki na luzie ;]... pozdrawiam
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2007-01-22 20:40
Witam
Dzięki bardzo za wyjaśnienie. Teraz już wiem, że mój wózek-skuter, nie będzie jeździł i nie potrzebuje karty. Rozważam sprawę o sprzedanie go komuś kto będzie mógł nim jeździć i będzie miał go gdzie chować, bez łaski kogokolwiek.
Ignorancja tych "zdrowych i decyzyjnych", jest porażająca wręcż i nie mówcie mi, że tak nie jest.
Pozdrawiam z zaokna.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Wózek-skuter-karta parkingowa (8582 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill