www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Poszukuję pomocy w zakupie wózka z napędem elektrycznym! (2765 - wyświetleń)
- Autor izika Dodany 2010-11-01 17:51
Witam serdecznie! Jestem osoba niepełnosprawną, choruje na zanik mięśni. Złożyłam wniosek o dofinansowanie do wózka elektrycznego do programu "Pegaz 2010", spełniam wszelkie warunki, więc podejrzewam, że otrzymam to dofinansowanie, niestety w tym roku najwyższą kwotę, którą można otrzymać  z PFRONu jest ok. 10.800 zł. Jest zbyt mała kwota, żeby pokryć koszt zakupu wózka z napędem elektrycznym, sprawdzałam ceny i domowy wózek elektryczny kosztuje ok. 11 tys. (najtańszy), a ja potrzebuję wózka terenowego tak, by móc samodzielnie poruszać się po Krakowie i okolicach (czyli takiego, który pozwoli mi pokonywać krawężniki itp - musi być solidny i stabilny, a co za tym idzie posiadać np. duże koła z przodu). Niestety ceny takich wózków zaczynają się od 20 tys. zł. co jest dla mnie zupełnie nieosiągalne. Jestem osoba pracującą, i  w tym momencie każde spotkanie służbowe, z klientem wygląda tak, że mój szef musi mnie na nie zawozić, co wiąże się z zamknięciem firmy (gdyż jest dwuosobowa). W ogóle przy każdym wyjściu na zewnątrz musi mi towarzyszyć druga osoba, gdyż mam na tyle słabe ręce, ze nie mogę się samodzielnie poruszać na ręcznym wózku. Moja prośba do Państwa jest taka: czy ktoś może mi poradzić gdzie mogę zdobyć jakieś dodatkowe środki na zakup potrzebnego mi sprzętu, np. do jakiej Fundacji (najlepiej na terenie Krakowa) mogłabym się udać po pomoc?
Z góry bardzo dziękuję za wszelkie sugestie i pomoc!!!
Pozdrawiam wszystkich forumowiczów:)
Iza
Nadrzędny Autor barnaba24 Dodany 2010-11-02 19:23
Swego czasu znalazłem taki teskt, PEGAZ 2010 – program ruszył, niecały, ale z niespodziankami

http://nie-pelnosprawni.pl/index.php?option=com_content&view=article&id=713:pegaz-2010-program-ruszy-niecay-ale-z-niespodziankami&catid=66:pfron&Itemid=49

gdzie tam właśnie poruszono kwestię dofinansowania. Z twojego postu wychodzi, że mieli rację. Za maks. dofinansowanie nie kupisz wózka, który ułatwi ci życie i jeszcze musisz parę tysięcy dołożyć. Piszesz, że pracujesz, ale mogę zgadnąć ile zarabiasz - 1317 brutto? A może szef mógłby ci dołożyć?. Na fundację nie masz co liczyć ze względu na krótki okres załatwienia formalności.

We wszystkich programach PFRON jest tak, że jak oni nie wykorzystają środków do końca danego roku to muszą oddać kasę do Centarli w Warszawie. W twoim przypadku umowę zakupu wózka musisz dostarczyć do PFRON do 31 grudnia (piątek o ile się nie mylę). Do tego czasu nie znajdziesz fundacji, która od ręki da ci 5 czy 10 tys. zł. Jeśli spóźnisz się, dofinansowanie przepada.

Co do wózka to się na tym nie znam i nie wiem co za 10-11 tys. zł można kupić.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Poszukuję pomocy w zakupie wózka z napędem elektrycznym! (2765 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill