www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / ZARZUT WADLIWOŚCI ORZECZENIA LEKARZA ORZECZNIKA ZUS (42462 - wyświetleń)
- Autor polArny Dodany 2010-11-27 11:18
Witam wszystkich "klijentów" ZUSu i prosze o rade.Miałam wypadek w pracy który został zgłoszony i uznany przez bhpowca,potem sprawe rozpatrywał zus i też uznał WYPADEK,a miało to znaczenie na wysokość zasiłku chorobowego(100%).Potem leczyłem się poddając się różnym rechabilitacją które nie przyniosły skutku i wkońcu operacje(zabieg)na cieśń nadgarstka.W międzyczasie 2x byłem wzywany do zusu na weryfikacje L-4 i za każdym razem nikt nie poddał go wątpliwości o jego słuszności.Po wykorzystaniu 182 dni i wcześniejszym złożeniu papierów o świadczenie rechabilitacyjne dostałem wezwanie do orzecznika zusu.Ten że orzecznik też nie poddał w wątpliwość całej procedury leczenia(byłem 2 tygodnie po operacji)i przyznał mi 6miesięcy świadczenia rechabilitacyjnego oraz zapewnił mnie że będe mieć refundowane zabiegi rechabilitacyjne i konsultacje z fachowymi lekarzami(ortopeda,neurolog).Pare dni póżniej dostałem pismo z zusu,że ZOSTAŁ ZGŁOSZONY ZARZUT WADLIWOŚCI ORZECZENIA LEKARZA ORZECZNIKA ZUS(przez prezesa)i sprawa zostaje przekazana do rozpatrzenia komisji lekarskiej zakładu a o dalszym przebiegu będe powiadomiony póżniej odrębnympismem.MOJE PYTANIA DO WAS TO: 1.DLACZEGO I NA JAKIEJ PODSTAWIE PREZES PODWAŻA WIARYGODNOŚĆ SWOICH LEKARZY? 2.JAKI MOŻE BYĆ POWÓD I CZY JA MOGE GO POZNAĆ? 3.CZY KTOŚ BYŁ W TAKIEJ SYTUACJI I JAK TO SIĘ SKOŃCZYŁO.                                                                                                                                                                                                                                                                                       
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2010-12-05 12:29
Pyta Pan  >>>>DLACZEGO I NA JAKIEJ PODSTAWIE PREZES PODWAŻA WIARYGODNOŚĆ SWOICH LEKARZY? 2.JAKI MOŻE BYĆ POWÓD I CZY JA MOGE GO POZNAĆ? 3.CZY KTOŚ BYŁ W TAKIEJ SYTUACJI I JAK TO SIĘ SKOŃCZYŁO.       

Podstawa prawna to Ustawa O FUS z 1997 roku z późniejszymi zmianami...  Do orzeczenia lekarza orzecznika ZUS   sprzeciw może wnieść ten co wnioskuje do ZUS  ale też godnie z wyżej przytoczoną ustawą taki sprzeciw  może wnieść ZUS..
Zosatanie pan zawezwany na komisję lekarską ZUS..  Nie  jest to nic nowego w poczynaniach ZUS..
Nadrzędny Autor eligiusz Dodany 2010-12-05 17:21
Do godunowa.Pozdrawiam.  Widzę,że jesteś "obskakany" w sprawach ZUS.Jeżeli możesz to podpowiedz.Ja jestem 74 letnią ON ze znacznym stopniem niepełnosprawności.Jestem emerytem i otrzymuję emeryturę z ZUS.Z  Ośrodka Pomocy Społecznej otrzymuję 153 -, zł.zasiłku pielęgnacyjnego. ZUS wypłaca wyższy dodatek pielęgnacyjny. Czy mam szansę
"załapać" się na dodatek ZUS.Chyba jest parę groszy wyższy.Co muszę zrobić aby Otrzymywać w/w dodatek z ZUS. Z góry dziękuję za pomoc i ewentualne naświetlenie problemu.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-12-05 20:15
Ok każdy ma prawo, ale uważaj by cię raptem ZUS nie uzdrowił. Obecnie tych bardziej starających sie o grupę -dawniej pierwszą ZUS lubi prześwietlać dokładniej i cudownie uzdrawiać. Czasem nie warto łapać się na te 20.- Pomyśl.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2010-12-06 15:09
Ella, czy to próba oświecenia, porada, prośba, a może, to, groźba???
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-12-06 17:55
Przestań Norbi zmyślać. Kogo mam zastraszać. Znam życie nic więcej. :-)
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2010-12-06 18:49
No, bo to tak brzmi jakbyś, straszyła ludzi, że jak źle będą pisali o ZUS-ie, to ZUS ich "cudownie uzdrowi"...
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-12-07 13:55
Norbi, Sam wiesz, że teraz uzdrawiają ponad siły nawet rakowców. Daj spokój z tym wytykaniem mi straszenia. Wystarczy poczytać co się dzieje.
Nadrzędny Autor jaro436 Dodany 2010-12-08 16:40
a oczywiście ze ZUS uzdrawia mojego ojca uzdrowili po 12 latach stałego świadczenia :-). i co teraz?;/ nie wiemy gdzie się zgłosić;/
Nadrzędny - Autor chromy Dodany 2010-12-09 11:34
jaro436

>a oczywiście ze ZUS uzdrawia mojego ojca uzdrowili po 12 latach stałego świadczenia >


świadczenie jest za stan zdrowia a nie za to abżeby mieć na zawsze.

Ella

>ale uważaj by cię raptem ZUS nie uzdrowił>


Ella pracownik ZUS, w trakcie pracy wypadek, dostaje całkowicie niezdolna do pracy, z dużej ilości Twoich wpisów, po tylu latach od wypadku Ella sama jeździ do sanatorium bez stałego opiekuna, pomaga w autobusie kierowca lub pasażerowie, operacja na słuch odbyła się cieszysz się że odzyskałaś słuch, leczysz się i leczenie przynosi skutki w poprawie zdrowia od tamtego dnia wypadku. Więc uzdrawiasz się Ella sama,z pomocą medycyny,  po co obgadywać ZUS.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-12-09 17:18 Zmieniony 2010-12-09 18:03
Delikatnie mówiąc nie powinieneś wytykać tego co ciebie nie dotyczy. ZUS nie boję się więc powinno ci to wystarczyć. Nie strasz bo zaczniesz się jąkać. Poza tym nie muszę się tłumaczyć tobie co gdzie i kto ..... Nie szukam Twoich postów i nie szkaluję nie znając Ciebie. Niezły plotkasz jesteś. Ciekawe czy w bloku służysz za spółdzielnię "UCHO" ???????

Biegły jesteś w śledztwie no no. Zarejestrować się 07.12.2010 r i już widzieć wszystko no no.
Nadrzędny Autor chromy Dodany 2010-12-12 13:45
Ella przeczytałaś odpowiedź, którą  napisałaś?  Sama sobie wystawiasz opinię na forum.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2010-12-12 17:29
Spadaj. Jesteś od dziś u mnie zablokowany.Tajna agentura była za komuny obecnie już jej nie ma.Kulturalny się znalazł
Nadrzędny Autor polArny Dodany 2010-12-05 23:26
O.K.to ja już wiem,ale mi chodzi o PODSTAWE ZARZUTU.Dokładnie:czy prezes nie ufa swoim pracownikom(orzecznikom)czy może nastąpiły jakieś błędy merytoryczne w dokumentacji wypełnionej przez orzecznika,czy jest ona może niepełna.Dobrze teraz będe czekał na komisje(mając przyznane świadczenie rechabilitacyjne na 6 miesięcy przez lekarza orzecznika)ale czy jest ono ważne(???)a do pracy wrócić jeszcze nie dam rady.1.Jaki czas ma zus na powłanie KOMISJI,2.Czy do czasu komisji mam korzystać z pomocy lekarza prowadzacego i rechabilitacji na własną ręke,3.Czy do czasu komisji zus powinien mi wypłacać świadczenie.
Nadrzędny - Autor chromy Dodany 2010-12-07 18:14
Ta wiadomość  będzie pasować do tego wątku i do wszystkich osób którzy skandalizują jaki to ZUS niedobry, uzdrawia.
http://sosnowiec.gazeta.pl/gazetasosnowiec/1,93867,8650192,Afera_w_sosnowieckim_ZUS_e__renty_dla_zdrowych_ludzi.html
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-12-12 17:31
Czy podałeś tę stronkę bo sam sobie załatwiłeś rencinę z Bożej łaski? Jak nie stać cię na pracę to idź pod koścół na żebry.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2010-12-13 15:20
Pytasz Pani >>Ośrodka Pomocy Społecznej otrzymuję 153 -, zł.zasiłku pielęgnacyjnego. ZUS wypłaca wyższy dodatek pielęgnacyjny. Czy mam szansę

Tak ma Pani szanse  złożyć wniosek .  i czekać na zawezwanie  przed oblicze komisji lekarza orzecznik ZUS..
Przypomnę  jeżeli ZUS panu przyzna musi pan zrezygnować  z zasiłki Pomocy Społecznej.. ( nie można pobierać obydwu) W Pan wieku ZUS nie powinien robić problemu.. Tym bardziej ,że  za rok panu niejako z urzędu należy się taki zasiłek z z ZUS..
Trzeba sie starć  dobre i parę groszy więcej..
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2010-12-13 15:25
Pytasz Pan >>Dobrze teraz będe czekał na komisje(mając przyznane świadczenie rechabilitacyjne na 6 miesięcy przez lekarza orzecznika)ale czy jest ono ważne(???)a do pracy wrócić jeszcze nie dam rady.1.Jaki czas ma zus na powłanie KOMISJI,2.Czy do czasu komisji mam korzystać z pomocy lekarza prowadzacego i rechabilitacji na własną ręke,3.Czy do czasu komisji zus powinien mi wypłacać świadczenie.

Do chwili  podjęcia decyzji przez komisję Lekarską ZUS jest Pan w zawieszeniu.. Decyzja komisji  jest ostateczna . Podlega jedynie zaskarżeniu do sądu .
Czas oczekiwania na komisję lekarska ZUS..  rożnie ww ZUS-ach od 2 tygodni do miesiąca..
Nadrzędny - Autor meoni01 Dodany 2012-06-28 11:20
Witam. Mam podobny problem ,więc postanowiła " odgrzać" temat.
Mam 39 lat,od 2002 roku przebywam na rencie i mam orzeczoną całkowitą niezdolność do pracy.Zwykle dostają ją na okres jednego roku. Teraz w maju ponownie składałam wniosek o przedłużenie renty.Zgłosiłam się na badanie i dostałam orzeczenia na kolejne 2 lata(nadal całkowita niezdolność). Po kilku dnia otrzymałam pismo w Zus-u,z wezwaniem na badanie przed komisją lekarską(na jutro),oraz powiadomienie o tym, że został zgłoszony zarzut wątpliwości wydanego orzeczenia. Jestem kłębkiem nerwów i kompletnie nie wiem czego się spodziewać jutro. Czy w tej komisji będzie chociaż jeden lekarz specjalista ,który będzie miał pojęcie o moim schorzeniu? Czy będą chcieli zabrać mi rentę lub całkowitą niezdolność? Dodam tylko,że mam problem endokrynologiczny,guz przysadki, niedoczynność większości gruczołów dokrewnych i problemy z kolanami. Proszę o odpowiedź-komisja już jutro.
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-06-28 20:05
Przede wszystkim spokojnie. Wyśpij się:) Może chodzi o to, że zawsze na rok, a teraz na dwa lata? Komisja podobna, powinien być endokrynolog, ale i internista powinien się znać - skoro orzecznik. Zabrać zawsze coś chcą. To nie koniec świata, mogą coś zmienić ale nie odbiorą.
Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor Baja Dodany 2019-01-22 17:24
Witam ,

ja również otrzymałam pismo ,ze "został zgłoszony zarzut wadliwości orzeczenia lekarza orzecznika ZUS z dnia.... i sprawa zostaje przekazana do rozpatrzenia komisji lekarskiej Zakładu." Jednocześnie ZUS informuje, że o dalszym przebiegu postępowania w sprawie zostanę poinformowana odrębnym pismem.

Czy oznacza to, że zostanę ponownie wezwana na komisję, czy od razu dostanę informację odmowną dot. przyznania dalszego zasiłku rehabilitacyjnego?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2019-01-22 19:54

>Czy oznacza to, że zostanę ponownie wezwana na komisję,<


Tak,- wkrótce dostaniesz stosowne wezwanie. To dosyć często stosowana w ZUS-ie procedura.
Nadrzędny Autor Baja Dodany 2019-01-22 20:13
Dziękuję serdecznie za odpowiedź:)
Pozdrawiam
Nadrzędny Autor rozan Dodany 2019-11-12 06:28
ODWOŁAJ SIĘ.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / ZARZUT WADLIWOŚCI ORZECZENIA LEKARZA ORZECZNIKA ZUS (42462 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill