www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / z dwójki na trójkę (7423 - wyświetleń)
- Autor czewa Dodany 2010-12-08 15:42
Mam prośbę może mi ktoś doradzi. Od 10lat jestem na rencie i na kolejnych komisjach orzecznicy określali mój stan zdrowia jako całkowicie nie zdolny do pracy.W pażdzierniku tego roku lek.orzecznik skierował mnie na badania dodatkowe. Właśnie po wielu tygodniach oczekiwania otrzymałem listem poleconym decyzję tego samego lek. orzecznika że jestem częsciowo niezdolny do pracy.Może mi ktoś doradzi odwoływać się czy dać sobie spokój i cieszyć się że całkiem nie zostałem pozbawiony renty? Może napisze ktoś kto miał podobne problemy? Czy jadąc na komisję odwoławczą mogą pozbawić mnie całkowicie renty bez względu na to co mam na ręku?
Nadrzędny Autor Danonek Dodany 2010-12-08 18:20
Witaj .Z tym akurat bywa roznie jedni sie odwolują i dostają całkowitą lub orzeczenie częściowej niezdolności ja akurat mialem pecha bo odwolalem się i 3 rok bezkutecznie  walczę o rente i końca nie widać .Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2010-12-08 18:50
Odwoływać się zawsze możesz, ale skończyło się eldorado rozdawania drugich stopni. Chyba że za łapówki można je dostać.
Ja widziałem w Tvp info jak renty socjalnej nie dali jakiejś dziewczynie bo lekarz twierdzi że ona jest częściowo zdolna do pracy. A dziewczyna buta nie może zawiązać, skarpetki nałożyć.

Teraz tylko albo chorzy dostają grupę albo ci co kupili. Czyli z deszczu pod rynnę.
Nadrzędny - Autor moerbecke Dodany 2010-12-09 02:24
"...chyba, że za łapówki można je dostać". Radziłbym Ci barnabo uważać na to co mówisz. Wypowiadając takie ogólniki możesz w sądzie wylądować. Mam druga grupę (z powiatowego zespołu) na stałe oraz całkowitą niezdolność do pracy i rentę socjalną na 2 lata. No i teraz zadanie dla Ciebie: udowodnij, że za to zapłaciłem. Zresztą trudno sie dziwić- to forum dawno przestało być miejscem wymiany informacji dla osob niepełnosprawnych, a stało się szambem frustratów, którzy winą za swoje niepowodzenia życiowe obarczają ZUS. Wiem, że co poniektórzy chcieliby tylko powiedzieć "Niedobrze mi jestem chory" Na to orzecznik: "Nie ma sprawy już piszemy....renta....na stałe...do tego...dodatek pielęgnacyjny...i jeszcze parę innych świadczeń" No tak, a później sie dziwimy, że mamyopinie narodu ludzi cłodnych i wiecznie narzekających no i prz okazji kombinatorów.

pozdrawiam

Moerbecke
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2010-12-09 09:04
Za takie treści nawet nie zobaczyłbym sądu, chyba że w telewizji, może za komuny gdzie należało siedzieć z zamkniętymi ustami.
A to że proceder zakupu rent kwitnie, to coraz się o tym słyszy. Choćby ten przykład z 12 listopada 2010.

Afera w sosnowieckim ZUS-e: renty dla zdrowych ludzi
http://sosnowiec.gazeta.pl/gazetasosnowiec/1,93867,8650192,Afera_w_sosnowieckim_ZUS_e__renty_dla_zdrowych_ludzi.html

Ja nie muszę nic udowadniać bo nie wskazuję na osobę tylko na czynność. A czynność nie może nikogo podać so sądu :-)
Nadrzędny - Autor czewa Dodany 2010-12-09 09:32
No i nadal nie wiem co robić maże mi ktoś kto był na komisji odwoławczej ZUS napisze jak to się odbwa? Tak jak na pierwszej że jest tylko lek. orzecznik? czy jest ich kilku specjalistów itp?
Nadrzędny Autor Danonek Dodany 2010-12-09 13:35
Ja na komisji odwolawczej byłem badany przez 3 lekarzy orzecznikow a następnie przez lekarza konsultanta neurochirurga.
Nadrzędny - Autor moerbecke Dodany 2010-12-09 10:16
Przypatrz sią swojej argumentacji. Dajesz mi linka do konkretnej sprawy w Sosnowcu po to, żeby wyekstrapolować sprawę na cały kraj (zobacz sobie co to jest "ekstrapolacja" w encyklopedii o ile takową posiadasz albo w ogóle wiesz c to jest) Otóż sąd jaki wyraziłeś jest sądem ogólnym pod tytułem: "Wszyscy dostali <<dwójki>> za łapówki", z czym można byłoby się zgodzić, gdyby Sosnowiec to była cała Polska, ale fakty temu przeczą (raziłbym się zapoznać z jakimś atlasem geograficznym)- zresztą ne masz żadnych dowodów na to, że WSZYSTKIE renty w Sosnowcu były "lewe", a tym bardziej już na skalę ogólnokrajową. Nie masz takze racji mowiąc, że to co powiedziałeś to czynność a nie osoba- dokonałeś bowiem sądu uogólniającego mówiąc, że WSZYSCY mają renty za łapówki- a za to można już beknąć. Proponowałbym Ci ogłosić w jakiejś gazecie, że WSZYSCY redaktorzy "Wyborczej" to złodzieje, życzę powodzenia w powoływaniu się na "czynność a nie osobę".

pozdrawiam

Moerbecke
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2010-12-09 10:54
A gdzie pisałem, że wszystkie renty w Sosnowcu były lewe???
A gdzie pisałem, że wszystkie drugie grupy są za łapówki??? Napisałem tylko tak "Teraz tylko albo chorzy dostają grupę albo ci co kupili."

"dokonałeś bowiem sądu uogólniającego mówiąc, że WSZYSCY mają renty za łapówki- a za to można już beknąć. no to bekam BE BE Beeee

A gdzie tak pisałem????

A tak na poważnie, coś ta twoja ekstrapolacja szwankuje i proponowałbym czytać ze zrozumieniem, a nie dodawać "fakty", o których nie pisałem.
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2010-12-09 16:07
Panowie, panowie spokojnie..., ten wątek nie dotyczy korupcji. Raczej podpowiedzcie co autor ma zrobić.
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2010-12-09 16:22
moerbecke-Czy naprawdę tak myślisaz?.....czy się "droczysz" .Nie masz racji.Jak będziesz chciał to przedstawię Ci przykłady.Prawda jest taka.Jak żyjesz i oddychasz-to nic od ZUS ci się nie należy.Pozdrawiam.....
Nadrzędny - Autor czewa Dodany 2010-12-10 10:24
Dzięki dla Danonka i barnaby24 ale prawdę mówiąc nie poprosiłem was o najważniejsze. Jakie konsekwencje niesie dla mnie zmiana stopnia niezdolności do pracy? Domyślam się że obniżka świadczenia a co z ubezpieczeniem itp. POZDRAWIAM :-)
Nadrzędny - Autor Danonek Dodany 2010-12-11 17:32
Ztego co się orientuję ubezpieczony bedziesz nadal a otrzymuje sie mniejsze świadczenie 75%.Pozdrawiam
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2010-12-13 15:33
trójka od dwójki liczy sie jedynie wysokości świadczenia.. trójka jest niższa  
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / z dwójki na trójkę (7423 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill