www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / dofinansowanie na samochód z UE bądź PFRON-u (20285 - wyświetleń)
- Autor tomasz kubiak Dodany 2010-12-13 13:09
Mam pytanie czy jest jakaś instytucja do której można by się zgłosić o dofinansowanie na zakup samochodu dla osoby niepełnosprawnej?
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2010-12-13 13:56
No cóż, dla ścisłości - zwrócić można się do każdej instytucji.
Natomiast aktualnie żadna oficjalnie nie prowadzi programu realizującego taki cel.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2010-12-13 17:51
Ale za to, dziwne stowarzyszenia, żyjące naszym i  bijące pianę są dofinansowane, a dla pojedynczych niepełnosprawnych nie znajduje się pieniędzy... To kto tu jest ważniejszy, niepełnosprawni, czy rzekomo działające na naszą rzecz stowarzyszenia????
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2010-12-13 17:54
norbi, a może byś tak w koncu wysilił się i zrozumiał najpierw możliwości działania tychże stowarzyszen a dopiero później gadał trzy po trzy...?
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2010-12-14 02:48 Zmieniony 2010-12-14 02:52
Możliwości mają duże, a nic nie korzystają z nich a tylko dziurawią nasz budżet na  nasze dofinansowania na pomoce dla życia, marnotrawią na pensje dyrektorów siedzących w wygodnych fotelach i puszczający brzydko pachnące bąki w te fotele...
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-12-14 09:20
To i Twój fotel? bo tak doskonale się nawet w zapachach orientujesz
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2010-12-14 13:57
Niestety, szanowna pani Maltabar ja nie prowadzę stowarzyszenia, aczkolwiek orientuję się w tych zapachach, ponieważ nie jestem na tyle ślepy aby nie widzieć postępowań tych opisywanych stowarzyszeń, które tylko robią nam, szkodę...
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2010-12-18 15:32
nie rozśmieszaj mnie o możliwościach stowarzyszeń i fundacji hahahahaha. Odpowiedz mi, dlaczego nie bronią teraz niepełnosprawnych kiedy pfronowi brakuje kasy chociazby na program student. Byłem wczoraj w pfron i powiedziano mi, ze na semestr zimowy daja kase ale mniej niz w ostatnich latach i niewiadomo czy beda pieniadze na semestr letni. Teraz powiedz co ma zrobic Kowalski, ktory studiuje w Warszawie informatyke i semestr kosztuje 4000 zl podczas gdy renta socjalna to 6000 zl rocznie- skad wezmie teraz kase na kolejny semestr i na  utrzymanie sie w akademiku??Wkład do wozków elektrycznych wynosi od 15 % - do 25% i zalezy od dochodow oraz ile razy korzystalo sie z programow pfron. Skad tutaj weźmie Kowalski własny wkład gdy pfron daje od 8000 do 10000 zl a dobry wozek elektryczny kosztuje od minimum 15 000 zl przy rencie 6000 zl rocznie oraz dodaje ze tutaj osoby niepełnosprawne w znacznej wiekszosci nie beda mogly nigdy pracowac wiec skad maja wziac wklad wlasny?? Zaznaczam, ze wozek elektryczny bierze sie raz na 5 lat. I pytam sie tu glosno, dlaczego teraz ci pseudobroniacy nie bronia niepelnosprawnych, tylko zatkali sie i siedza cicho?????? a pfron daje im kase na 2011 rok w wysokosci z roku 2008.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2010-12-18 21:26
Drogi rafallbn...
Abstrahujac od pozostałych Twoich wywodów - a któż to każe wszystkich niepelnosprawnym studiować od razu w Warszawie i akurat w takim a nie innym trybie oraz prywatnie, jak domniemam...? Pomijam kierunki studiów, które już w dniu rozpoczęcia "nauki" daja 100% procent gwarancji (nie zawsze, lecz często), że chodzi wyłacznie o fakt uzyskania tytułu mgr a nie zdobycie umiejętności czy zawodu.

Po raz chyba któryś pytam też Ciebie, gdzie konkretnie jest napisane, że wszystkie ngo'sy maja za zadanie obronę kogokolwiek? Moje stowarzyszenie powstało w zupełnie innym celu, ma konkretne zapisy w statucie i je realizuje - i nic tam nie stoi o darciu szat, kiedy likwiduje się nierentowna i chora instytucję pod nazwa PFRON na przykład...

Tobie akurat chodzi wyłacznie o własny tyłek - we wszystkim i zawsze, a więc czemu niby inni mieliby walczyć o Ciebie...? Warto czasami odwrócić role, ale pewne sprawy zrozumieć.

A przy okazji: po 15 latach korzystania również z funduszy PFRON przez moje stowarzyszenie postanowiłam, że więcej nie wezmę od nich kasy - choćby błagali. Przez procedury raz, ale dwa - przez takie roszczeniowe osoby jak Ty, które po prostu widza tylko koniec własnego nosa. Nie chcemy karmić ręki, która nas ciagle tłucze - niech sobie sami realizuja te szczytne cele pseudointegracji.
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2010-12-19 09:30
ad1. Po pierwsze, same organizacje w swoich wywodach podczas to różnych spotkań same opowiadają bajki o integracji społeczeństwa, i dlaczego to one mają dostwać kase na te bajki??? a nie kulawy, który potrzebuje kasy na wózek elektryczny czy na studia. Aczklwiek mizerne studia zaoczne tez kosztuja od 1500 zl do 3000 zl. Po za tym niech zatrudniaja niepełnosprawnych, a nie tylko zatrudnia sie własne grono znajomych czyli tworzy sie tzw. towarzystwo wzajemnej adoracji.

ad2. Otóz w statucie piszą: "naszym celem jest niesienie pomocy niepełnosprawnym" itd. - Pytam gdzie jest ta pomoc? bo chyba nienazwiemy pomoca, bajoklepanie o integracji społeczeństwa i o tym jak wazne sa imprezy typu: dni godnosci, wycieczki krajoznawcze.

ad3. a organizacjom nie chodzi o wlasny tylek??? jesli organizacjom nie chodzi o wlasny tylek, to czego teraz siedza cicho?

Sama przyznalas, ze korzystalas z ich kasy, i co zmienily te twoje projekty w zyciu niepełnosprawnych?? po za tym, ze ty masz prace, a niepełnosprawni coraz to wieksze wklady musza dawac do pomocy jakie to pfron chce dac??

A teraz tymi odpowiedz na te moje pytanie, ktore zawarlem w poprzednim watku.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2010-12-19 16:16
Jasne, odpowiem - kiedy Ty odpowiesz na moje pytania (byłam pierwsza!)...:-) Pytałam, gdzie jest napisane w statucie konkretnie mojej organizacji o OBRONIE I WALCE, do których nawiazywałeś???

Dziecko, nic nie rozumiesz, ale za to pretensje potrafisz mieć do każdego poza soba...

13 lat nie brałam za działalność w stowarzyszeniu ani grosza - przeciwnie, dopłacałam. Od ok. 2 lat zdarza się, że za konkretne projekty otrzymuję po kilkaset zł - jeśli urzad to przewiduje. I co w tym dziwnego??? Ty, oczywiście, byś robił za darmo...

A przy okazji: co zmienia to, że BIERZESZ rencinę z urzędu...? Co to zmieniło na lepsze w Twoim zyciu? Ozdrowiałeś, dostełeś super robotę, awansowałeś społecznie...? Nie? No to po co zminiejszasz swoim roszczeniem pulę do podziału dla innych potrzebujacych...?

Jednak kompletnie nie masz pojęcia, o czym piszesz - więc juz sobie daruję.
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2010-12-19 17:39 Zmieniony 2010-12-19 17:43
a jaka jest ta twoja organizacja podaj nazwe!

Mam pojecie o czym pisze, otóż ty nie przyznasz sie do tego, bo masz organizacje i sama dosknale wiesz o czym mowie. Otóz budzet pfron składa sie w 80 - 85% z kar jakie pracodwcy placa na rzecz pfron, pozostala czesc to dotacja budzetu panstwa. I jesli budzet pfron jest zalozmy w wysokosci 2 mld zl, to 1 mld 800 mln zl jest na rzecz niepelnosprawnych a nie na rzecz organizacji!!!. wiec do swojej dyspozycji macie 200 mln zlotych i z tego zyjcie.

co zmienia renta z urzedu - glupie pytanie zadalas, wrecz idiotyczne. mam bynajmniej na glupie piwo czy na rachunek skromny czy na bilet i nic wiecej. Mi renta czy dotacja z pfron nalezy sie jak psu buda, a organizacje niech maja swoja pule w wysokosci dotacji jaka panstwo dotuje pfron i tyle (około 20 - 15%) reszta jest dla nas.
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2010-12-19 23:28
bluengel napisał

Tobie akurat chodzi wyłacznie o własny tyłek - we wszystkim i zawsze, a więc czemu niby inni mieliby walczyć o Ciebie...? Warto czasami odwrócić role, ale pewne sprawy zrozumieć.

I to jest odpowiedź odnośnie celu istnienia stowarzyszeń i fundacji - biorą kasę po to, aby można było organizować różne dziwadztwa i zarabiać na tym.

Ustawa o funkcjonowaniu fundacji, stowarzyszeń i innych związków o podobnym charakterze.
(Dz. U. 2011 Nr 1 poz. 1)

art.1

ust 1.Cel istnienia organizacji - nachapać się jak najwięcej,
ust 2. Misja - pozorować działania w celu osiągnięcia ust 1;

art 2. Zabrania się kontrolowania finansów fundacji i stowarzyszeń lub związków o podobnym charakterze, w szczególności na co zostały przeznaczone pieniądze.
ust 1. można całość budżetu danej organizacji przeznaczać na pensje dla prezesa, dyrektorów i innych pracowników.

art. 3. Organizacje, o których mowa w art.2 mogą pozyskiwać środki finansowe skąd się da i nie muszą od tego płacić podatków.
ust. 1. wypłacone pensje są wolne od składek na ubezpieczenie społeczne i wszelkich danin publicznych,
ust. 2. kwoty, o których mowa w ust 1, zaliczane są do okresów składkowych dla celów nabycia świadczeń emerytalno-rentowych;

art 4. Ustawa wchodzi w dniu ogłoszenia w Dzienniku Ustaw.
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2010-12-20 10:14
podaj nawe swojej organizacji.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2010-12-20 11:55
A dobrze się czujesz...?
Nie widzę powodu, aby akurat tobie ujawniać moją tożsamość na forum - jestem tu w innym charakterze i celu.
Nie agituję nikogo do stowarzyszenia ani nie wychwalam naszych osiągnięć, więc nie zachowuj się jak polityk z jedynie słusznej partii wodzowskiej, którego racja jest zawsze jedna...
Nie rozmawiamy o mojej organizacji lecz o zjawisku w ogóle - a ciebie po prostu zżera chyba ciekawość i zazdrość, ale nad tym da się zapanować...:-)
Nadrzędny Autor rafallbn1981 Dodany 2010-12-20 12:03
"Jasne, odpowiem - kiedy Ty odpowiesz na moje pytania (byłam pierwsza!)...:-) Pytałam, gdzie jest napisane w statucie konkretnie mojej organizacji o OBRONIE I WALCE, do których nawiazywałeś???"

Jak mam odpowiedziec na twoje pytanie zawarte w powyższym cytacie z twojego posta, skoro nie chcesz ujawnić stowarzyszenia swojego??
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2010-12-20 12:06
bluengel - nie rozumiem Ciebie. Z jednej strony piszesz o działaniu na rzecz stowarzyszenia, z drugiej wykłócacz się jak przekupa. Jeśli komuś wiatr wieje w oczy, to ma żal do wszystkich i wszystkiego. I nie ma co się dziwić, ani ustawiać pod ścianą. Podejrzewam, że i Tobie zawiało.
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2010-12-20 20:06
A może tak działają właśnie stowarzyszenia. Na zewnątrz wszyscy mili, a jak nikt nie widzi to podłość aż się z nich wylewa. A wystarczy tylko wspomnieć o pieniądzach, to niemal jak palenie na stacji benzynowej - nie wiadomo kiedy wybuchnie.
Nadrzędny Autor rafallbn1981 Dodany 2010-12-21 09:46
juz niechcesz uzyskac mojej odpowiedzi?  widze ze cos ukrywasz skoro niechcesz podac nazwy twojej organizacji.
Nadrzędny - Autor rafallbn1981 Dodany 2010-12-21 09:47
o tu sie z toba zgadzam :-) fajnie sie fotki z niepełnosprawnymi robi, ale jak co do czego "to nas to nieobchodzi".
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2010-12-21 20:22
rafallbn1981...
Chyba wiem dlaczego bluengel nie chce podać nazwy swojej organizacji... Bo nie chce być z niej wydalony/a...
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / dofinansowanie na samochód z UE bądź PFRON-u (20285 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill