www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Czy stać was na zakup AUTA? (16592 - wyświetleń)
- Autor barnaba24 Dodany 2010-04-30 16:33
Chciałem się zapytać czy stać was na zakup i używanie auta. Tym samym nawiązuję do art.  http://niepelnosprawni.pl/ledge/x/65775 "Szerokiej drogi bez barier".

Moi znajomi są zdrowi, wydaje mi się, że cakiem nieźle zarabiają a mimo to nie stać ich na zakup samochodu i jego utrzymanie (5 zł za litr paliwa).

Jak to u was wygląda, bo odnoszę wrażenie że niepełnosprawni w Polsce to są bogate osoby. A może te samochody gdzieś rozdają tylko ja o tym nie wiem?
Nadrzędny - Autor Buziaczek08 Dodany 2010-05-01 17:41
LUDZIE NIEPELNOSPRAWNI, ALE CI PRAWDZIWI A NIE Z PAPIERKA NA "LEWO" SA STACZANI W WIEKSZOSCI NA MARGINES SPOLECZNY. BO KOGO STAC NA AUTO I JEGO EKSPLOATACJE I UTRZYMANIE, PRZY RENCIE OKOLO 600 ZL? PRZECIETNEGO PRAWDZIWEGO NIEPELNOSPRAWNEGO NIE STAC NA PODSTAWOWE SPRAWY DO ZYCIA, A RACZEJ DO PRZEZYCIA A CO DOPIERO UTRZYMANIE TAKIEGO RARYTASU, JAK AUTO, TYLKO NIE LICZNI MOGA SIE NA TO POZWOLIC TZN. MIEDZY INNYMI TACY JAK SZANOWNY PAN PREZES PIOTR PAWLOWSKI, KTORY ZARABIA OKOLO 100 TYS.MIESIECZNIE. TAKIEGO STAC NAWET NA JEDNO AUTO CO MIESIAC I NIE ODEJMUJAC SOBIE NIC Z UST.
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2010-05-01 19:39
Pełnosprawni też nie wszyscy mają samochody,bo też ich nie stać.
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2010-05-01 21:27
Nie
Nadrzędny - Autor Buziaczek08 Dodany 2010-05-01 23:55
NIE MOWA TU O SPRAWNYCH A O NIEPELNOSPRAWNYCH. A JESLI CHODZI O SPRAWNYCH, TO ONI MAJĄ NA TYLE LEPIEJ ZE SA PO PROSTU SPRAWNI, WIEC MAJA DO WSZYSTKIEGO DUZO LEPSZY DOSTEP...   
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-05-02 06:51
Mnie nie stać na wiele rzeczy,na które stać innych i niepełnosprawnych ,jak ja i sprawnych,ale nie zazdroszczę,bo jakbym miała zazdrościć wszystkiego to utopiłabym się we własnej żółci,to ,że ktoś ma w niczym nie zmienia mojej sytuacji,więc te uczucia są bez sensu a czasem ten kto ma np. samochód poświęci swój czas i mnie gdzieś zawiezie,więc może to dobrze,że niektórzy mają?
Nadrzędny - Autor Buziaczek08 Dodany 2010-05-02 11:34 Zmieniony 2010-05-02 11:36
MALTA.
MNIE NIE STAC NAWET NA WYKUPIENIE WSZYSTKICH LEKOW BO MUSZE TEZ JESC, A JAK WYKUPIE JEDNO TO NIE BEDE MIAL NA DRUGIE. PANSTWU CHODZI TYLKO O TO, ZE JAK NAM NIE DADZA SRODKOW DO NORMALNEGO ZYCIA, TO SIE PREDZEJ WYKONCZYMY, A PANSTWO NA NAS ZAOSZCZEDZI TYM, ZE NIE BEDZIE MUSIALO BUDOWAC PODJAZDOW, WIND. A TYLKO STAC NA WSZYSTKIE WYGODY TYCH CO MIELI, MAJA I MIEC BEDA "SZEROKIE PLECY". I CI, CO MOWIA ZE WSZYSTKO ROBIA DLA ON A TAK NAPRAWDE ZYJA ICH KOSZTEM.
Nadrzędny - Autor tylkoinwalida Dodany 2010-12-27 23:08
Witam,moi drodzy nie jestem osobą niepełnosprawną ,ale jestem osobą jednocześnie firmą, która importuje auta od 1995 roku z całej europy.Bagaż moich dotychczasowych doświadczeń i pomoc w zakupie specjalnych pojazdów przystosowanych do przewozu osób niepełnosprawnych nasunął mi wniosek na problem z jakim  borykają się rodzice osób dzieci niepełnosprawnych i samych osób niepełnosprawnych.Dostrzegłem w Polsce ogólny  "deficyt" tanich i praktycznych aut,które mogą wielu osobom ogromnie pomóc w codziennych zmaganiach spowodowanymi przemieszczaniem się autem .Wiem ,że pojazdy nowe są praktycznie nieosiągalne dla osób z przeciętnym portfelem nie mówię o tych co brakuje im na codzienne potrzeby typu leki itd.Mam szeroki wachlarz bardzo praktycznych  pojazdów używanych dla rodziców osób niepełnosprawnych jeżdżących na wózkach jak i typowo dla osób niepełnosprawnych ,które mogą same prowadzić auto.Jest to wyłącznie import aut i obejmuje wszystkie kraje z całej europy głownie z zachódu.Autka są bardzo wnikliwie selekcjonowane,są tanie i w bardzo dobrym stanie ,które posłużą jeszcze  przez wiele lat.Każde auto jest wyszukane na potrzeby indywidualne i dopasowane do portfela właściciela lub właścicieli.Osoby ,które poszukują tanich aut proszę o kontakt bezpośrednio pod nr tel.507098459 Grzegorz lub na email: tylkosaab@interia.pl Serdecznie Pozdrawiam Wszystkich !

P.S dlaczego nazwałem się loginem tylkoinwalida ? pomijając ,że dotychczasowa moja firma niezależny importer Saab-a skupia wyłącznie jedną markę bo nazywa się tylkoSAAB ,a przy okazji poznałem jednego niepełnosprawnego ,który zauroczył mnie swoja osobowością.Pokazał mi swój świat od tamtej strony jego niedowładu, mało który pełnosprawny nie miałby tyle zwariowanych pomysłów :-) być może zostanie moim prezesem dla którego ja  będę pracował.Tego każdemu niepełnosprawnemu bym życzył!
Nadrzędny - Autor tylkoinwalida Dodany 2011-01-08 20:20 Zmieniony 2011-01-08 20:34
Kochani ,wszystkie osoby zainteresowane moimi autami zapraszam na Allegro wklejając link > http://allegro.pl/show_user_auctions.php?uid=20855398  lub proszę szukać w zaawansowanych wpisując w okienko znajdz użytkownika  "tylkoinwalida" Pozdrawiam Serdecznie Grzegorz,
Nadrzędny Autor pm6670 Dodany 2011-01-14 15:09
Witam byla bym zainteresowana autkiem dla osoby po amputacj nog czy owe autko mogla bym zakupic prosze o podpowiedzi gdzie ? Dziekuje
Nadrzędny - Autor agnieszka n Dodany 2011-02-16 11:09
Witam, dokładnie jest tak jak piszesz. Kiedyś PFRON dofinansowywał zakup samochodu dla osoby niepełnosprawnej a teraz wszystko powoli się urywa. Na nic nie ma pieniędzy, a niepełnosprawnych to spychają na dalszy plan. Najgorzej jak osoba niepełnosprawna jest zupełnie sama i nie ma pomocy a załatwić musi wiele spraw i co wtedy. Nawet zwykłe wyjście z domu to problem.
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2011-02-18 23:00
"Kiedyś PFRON dofinansowywał zakup samochodu dla osoby niepełnosprawnej a teraz wszystko powoli się urywa." No ale trzebabyło jeszcze sporo dołożyć i jakoś ten samochód utrzymać? W Polsce z reguły niepełnosprawni zarabiają najniższą krajową a za takie pieniądze nie da się tego zrobić. Dlatego mnie zawsze zastanawiało komu tak naprawdę PFRON dofinansowywał samochód, bo przecież nie niepełnosprawnym.

Przejechanie autem 15 tys. km rocznie czyli ok 41 km dziennie to wydatek na paliwo rzędu kilku tysięcy złotych. A ubezpieczenie, przegląd techniczny itd.?
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2011-02-19 16:40
Dlaczego uważasz, że osoby niepełnosprawnej nie stać na zakup i utrzymanie auta? Są osoby, które przejeżdżają limit przez Ciebie wymyślony. Ja akurat wyrabiam zaledwie połowę, bo nie mam takiej potrzeby. Mieszkam w małej miejscowości, gdzie wszędzie jest blisko, ale za daleko dla moich schorowanych nóg. W zimie w ogóle mniej jeżdżę, za to w sezonie wiosenno-letnim nadrabiam zaległości. Zawsze miałam mało pieniędzy, ale podróżowałam wszędzie, gdzie tylko mi się zamarzyło. Jeśli czegoś bardzo się pragnie, można mieć, nikoniecznie za wielkie pieniądze.
Nadrzędny Autor Ludmiła Pytlos Dodany 2011-04-29 06:25
Tak Anieszko ,mam na imię Ludmiła,ale dla znajomych to Młka ja co prawda mam -tylko jedną nogę amputowaną,ale za to nie posiadam prawa jazdy,bo nie miałam żadnych szans na samochód,ale mam teraz wspaniałych znajomych,którzy śpieszą z pomocą . Jeszcze standartowe auto;czyli łatwe do wsiadania do niego to jeszcze,ale gorzej z wózkiem.Proste jest za małe/BAGAŻNIK/,czy w tym przypadku miałabym szanse na samochód,mając osobę do prowadzenia go?  miłka
Nadrzędny - Autor M@rta Dodany 2011-05-01 22:28
Niepełnosprawni w Polsce to różne osoby.
Przecież np. człowiek na wózku może pracować umysłowo, nawet przez Internet, jest trochę takich zawodów.
Realnie nie traci możliwości wykonywania wcześniejszego zawodu, a przecież jest naprawdę niepełnosprawny.

Jeżeli wszelkie ułatwienia dla niepełnosprawnych wprowadzanoby dopiero po upewnieniu się, że będą w stanie z nich skorzystać ludzie utrzymujący się wyłącznie z renty, to wielu ułatwień (w tym wózków, podnośników, schodołazów) po prostu nigdy by nie wymyślono.

Inna sprawa, to sprawienie, żeby te udogodnienia stały się jak najdostępniejsze.
Nadrzędny Autor rysiek kawecki Dodany 2019-12-11 13:33
hej mamba24 nie nie mam auta a co do postaM@RTY to no tak  mozna poszukac pracy przez internet mozna tez miec staż na 3 miesiacy lub na poł roku a pozniej zostaje tylko renta...mozna tez zostac yutuberem jak ma sie pomysl na siebie ale zeby taka prace zdalna  dostac to 50 cv czasami trzeba wyslac i miec znajomosci
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Czy stać was na zakup AUTA? (16592 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill