www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / arteterapia (7813 - wyświetleń)
- Autor WEKTOR Dodany 2007-01-03 23:45
Z ogromnym zaciekawieniem czytam wszystkie punkty forum i kazdy temat. Jest to dla mnie niezwykle istotne od czasu, kiedy zajmuję się projektami na rzecz ON. Jedną z form skutecznego leczenia jest arteterapia w tym elementy smiechoterapii. Wręcz zbawienny wpływ tej formy jest dokladnie opisany w literaturze medycznej, gdzie taka forma czyni prawdziwe cuda. Opisane sa pozytywne skutki sluchania muzyki(szczególnie Mozarta), korzystania z energii drzew ( kazdy gatunek ma inne promienowanie) oraz  kolorystyki i zapachu kwiatów. Sa to w sumie metody znane od tysiacleci  jednak nie doceniane-a szkoda! Co myślicie Państwo o koncepcji zorganizowania grupy artystycznej ktora w swoim programie może  zajac się właśnie arteterapią?  Do tego wykorzystujac elementy natury-np kontakt ze zwierżetami jako forma wspomagająca leczenie autyzmu u dzieci? Tak się sklada,ze prowadze ,,Kabaret Wesołego Lesniczego" ktory mógł bym bardzo łatwo przeorientować w kierunku opracowania programów tematycznych dla dzieci i dorosłych. Piszcie co o tym sądzicie? Pozdrawiam Edmund
Nadrzędny Autor Thule Dodany 2007-01-17 13:25
Witam, Ja proszę o garść szczegółów:) Może być na PW lub GG.
Nadrzędny - Autor Mama Julci Dodany 2007-01-17 18:07
ZGADZAM SIę Z TAKą FORMą LECZENIA JAK ARTETERAPIA.MOJA JULCIA KIEDY SłUCHA MUZYKI A SZCZEGóLNIE MUZYKI POWAżNEJ STAJE SIę SPOKOJNIEJSZA.CHęTNIE JEDNAK DOWIEDZIAłABYM SIE COś O śMIECHOTERAPI I WOGóLE CZEGOś WIęCEJ O ARTETERAPI MOżE JAKIEś żRóDłA?
Nadrzędny Autor WEKTOR Dodany 2007-01-20 15:47
Droga Pani!
Arteterapia to bardzo nowoczesna forma profilaktyki, a nawet leczenia.  Nie ma niczego wspanialszego jak wywolanie uśmiechu na twarzy dziecka-szczególnie dziecka chorego. Taki uśmiech potrafi w sposób cudowny stać się doskonałym lekiem.  Badania tego typu prowadzili naukowcy z wielu krajów świata-szczególnie USA i Wielkiej Brytanii. A i u nas zaczyna to raczkować- jest Fundacja ,,Dobry doktor Clown".zajmuąca się  arteterpaią indywidualną. Więcej na ten temat proponuję na wyszukiwarce pod hasłem,,śmiechoterapia" -piekna strona prowadzona przez pana Michala Łemka. Co do mojej propozycji- jestem gotów podjać się jak najszybszego opracowania programów celowych ukierunkowanych do poszczególnych schorzeń. Ogromny wpływ ma tutaj równiez wykorzystanie żywych organizmów-zwierzęta, rośliny. To jest dar natury, dzialający w bardzo prezyzyjny i efektywny sposób.
Nasza grupa lesników-kabareciarzy, bardzo chętne zaprezentuje pozostałym uczestnikom forum wspaniale programy satyryczne, galę piosenki
biesiadnej czy cudowny klimaty muzyczne. A moze romantyczne wieczory dla samotnych...? Piszcie - jesteśmy otwarci.
Pozdrawiam Edmund
Nadrzędny - Autor Zygmunt Dodany 2007-09-10 19:11
Witam
Dla wszystkich którzy cenili sobie starania i misję jaka podjoł Pan Edmund vel"Wektor".
W czwartek 6. września otrzymałem inform,ację od syna Pana Edmunda, że jego ukochany tata a mój przyjaciel nie żyje. W piątek na nowym cmentarzu odbył się pogrzeb człowieka o wielkim sercu i chcącego polepszyć jak trudny los nas ON. Nie stety nie udało mu się dokonać zaczętego dzieła. Dla mnie to wielka strata.
Pozdrawiam
Nadrzędny Autor x04 Dodany 2007-09-11 09:45
Dzień dobry
Smutna wiadomość. Pokój jego duszy.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2007-09-11 15:31
Zygmunt napisz coś więcej .Kim był dla nas.Nic nie wiem.A z tego co zrozumiałam zmarł.Proszę Cię bardzo o te wiadomości.Bardzo mi przykro że straciłeś przyjeciela.
Pozdrawiam Ella
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / arteterapia (7813 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill