www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Renta socjalna i stopień umiarkowany czy się należy (25227 - wyświetleń)
- Autor krystiano973 Dodany 2011-02-10 13:25
no to zacznę od początku jestem osobą niepełnosprawna od urodzenia przykurcz ścięgien nóg  i dłoni przeszedłem kilka operacji udało się operacyjnie skorygować stopy z dłońmi niestety się nie udało posiadam sporą wadę wzroku w 2005 przeszedłem operacje kręgosłupa (skolioza) powiedziano mi że mogę starać się o rentę socjalną złożyłem papiery i dostałem na 3lata  i teraz zaczęły się  schody miesiąc przed końcem renty złożyłem wniosek  o komisie lekarską  i tu CUD cudowne uleczenie pani mi powiedziała że nadaję się do pracy według jej opinii odwołałem się od decyzji orzecznika ZUS ale nadal potwierdzili że ich decyzja jest poprawna a więc odwołałem się do sądu byłem na badaniu na które skierował mnie sąd  i teraz czekam na rozprawę mam ją 10.03.2011 jestem studentem 3 roku ( i chcę uczyć się dalej )  i mam orzeczenie  o stopniu umiarkowanym i MOJE PYTANIE CZY MAM SZANSĘ WYGRAĆ TĄ SPRAWĘ W SĄDZIE MOŻE KTOŚ MIAŁ PODOBNY ZGRYZ Z ZUS-EM    
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2011-02-10 13:52
idz do sadu i popros o wglad do akt, przeczytaj opinie bieglych i bedziesz wiedzial czy jest dla Ciebie korzystna czy nie
Nadrzędny - Autor violete Dodany 2011-02-10 14:30
Opinia biegłych powinna przyjść i do Ciebie:-) ja tak mam z z Zusem wygrałam mimo to złożyli apelacje
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2011-02-10 14:49
ja bylam badana w czerwcu a sprawe mialam w listopadzie, w sierpniu jeszcze opinii nie dostalam wiec sama pojechalam po nia i sie okazalo ze od lipca juz u nich lezy tylko nie bylo komu wyslac
Nadrzędny - Autor violete Dodany 2011-02-10 14:57
Uuuuuuuuuuu to niedobrze ja jednak miałam to szczęscie teraz też po rozprawie apelacyjnej czekam na nastepnego biegłego którego zazyczył sobie szanowny zus to chyba naprawdę walka z wiatrakami
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2011-02-10 15:01
do mnie na sprawe nawet nie przyszli
Nadrzędny - Autor krystiano973 Dodany 2011-02-10 15:53
opinia do mnie przyszła już z 2 tygodnie temu  i  w opinii jest napisane że nie całkowicie nadaje się do pracy tak to ujął lekarz orzecznik
Nadrzędny - Autor violete Dodany 2011-02-10 16:14
a na jaki okres napisał biegły?
Nadrzędny - Autor violete Dodany 2011-02-10 16:18
U mnie 2 opinie były na moja korzysc jednak dla zusu to chyba mało:-(
Nadrzędny - Autor krystiano973 Dodany 2011-02-10 16:29
nie napisal na jaki okres
Nadrzędny - Autor violete Dodany 2011-02-10 20:18
dziwne przeważnie piszą na na jaki okres jestes niezdolny do pracy
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2011-02-10 20:26
jak jest niezdolny to pisza na jakie okres a tu napisal "nie calkowicie niezdolny" czyli biorac na logike to oznacza ze czesciowa niezdolnosc orzekl, na moje oko przegrales
Nadrzędny - Autor Romek. Dodany 2011-02-11 10:49
Czytajac to sformulowanie wychodzi ze jest czesciowa niezdolnosc do pracy,renty socjalnej nie bedzie
Nadrzędny Autor borysek Dodany 2011-02-11 16:12
Witam, jestem po rozprawie w sądzie apelacyjnym, przegrałam. Też mam umiarkowany stopień niepełnosprawności. Zus stwierdza iż nie jestem całkowicie niezdolna do pracy. Teraz można składać do Sądu Najwyższego przez adwokata. Ale czy to ma sens. Po pierwsze mnie nie stać. Szukam fundacji lub stowarzyszenia które się tym zajmuje. (z terenu Śląska). Bardzo proszę o pomoc i poradę.
Nadrzędny - Autor MrWoland Dodany 2011-02-11 21:15
Renta socjalna przysługuje tylko, gdy lekarz stwierdzi całkowitą niezdolność do pracy. Jeśli lekarz ujął to inaczej, skieruj do sądu pismo procesowe. Przedstaw swoje zarzuty wobec opinii biegłych (jeśli takie masz) albo poproś, aby biegli sprecyzowali swoje opinie przed sądem (całkowita niezdolność do pracy, trwała czy czasowa), lub uzupełnili opinie, jeśli Twoim zdaniem są niepełne. Sąd powinien przychylić się do Twoich wniosków i poprosić biegłych, aby odnieśli się do nich. Brak dodatkowych wyjaśnień biegłych może uniemożliwić sądowi prawidłową ocenę materiału dowodowego (niepełnego). Np. warto biegłych zapytać, czy umiarkowany stopień niepełnosprawności pozostaje bez wpływu na zdolność do pracy. I czy ograniczenia są trwałe czy czasowe.
Można także nie zgodzić się z opinią biegłych i wnioskować o powołanie nowych biegłych lub biegłego innej specjalności ważnej do oceny Twojego stanu zdrowia i jego wpływu na zdolność do pracy.
Sąd musi odnieść się do Twojego pisma. Nawet, gdy odrzuci wnioski, to będą one ważne dla sądu apelacyjnego.
Każdy wniosek należy logicznie uzasadnić. Sąd na najbliższym posiedzeniu postanowi, co dalej. Jeśli zdecyduje się przesłuchać biegłych, to na kolejne posiedzenie powinieneś przygotować sobie listę ważnych pytań, zadać je biegłym i dopilnować, żeby odpowiedzi były zaprotokołowane.
Szanse jakieś masz, zależy, na ile je wykorzystasz.
Nadrzędny - Autor krystiano973 Dodany 2011-03-17 16:53
długo się nie odzywałem no to tak byłem na rozprawie  i sędzina skierowała mnie na badanie przez lekarza biegłego okulistę  i moje szans na wygranie wzrosly w malym stopniu tylko CZY KTOŚ SIĘ ORIENTUJE JAK WYGLADA TAKIE BADANIE PRZEZ LEKARZA BIEGŁEGO ??
Nadrzędny - Autor violete Dodany 2011-03-17 21:51
Tak jak wizyta u lekarza:-) kiedy masz? ja mam w poniedizałek
Nadrzędny - Autor krystiano973 Dodany 2011-03-19 14:57
kiedy to jeszcze nie wiem bo czekam na list z skierowaniem na badanie czy dobrze rozumiem to bedzie standardowe badanie przez okuliste  i ewentualnie rozszerzanie zrenic kropelkami i tyle??  o i czy tez musze wziasc od swojego okulisty zaswiadczenie takie jak  ze przy mojej wadzie wzroku niewskazana jest praca przy komputerze  przy papierach i rzeczadch precyzyjnych ??
Nadrzędny - Autor violete Dodany 2011-03-19 15:19
Możesz wziąść wszystko co związane z oczami zreszta na wezwaniu będzie napisane co masz przynieść a co do badania to zależy jaki bęą mieli sprzęt jedno jest pewne badaja szczegóółowo a pzrede wszystkim słuchają:-)
Nadrzędny - Autor krystiano973 Dodany 2011-03-19 17:16
co masz na mysli ze zwlaszcza sluchaja
Nadrzędny - Autor violete Dodany 2011-03-19 18:03
Słuchaja co masz do powiedzenia ,bo w zusie jest inaczej bynajmniej ja tak miałam że niby słuchali a pisali zupełnie co innego tzn to co chcieli:-(
Nadrzędny - Autor MrWoland Dodany 2011-03-20 01:52
Badanie biegłego okulisty odbywa się w jego gabinecie - tam, gdzie jest specjalistyczny sprzęt. Zabierz ze sobą dokumentacją medyczną, ostatnie wyniki badań itd. Lekarz jak lekarz - jeden lepszy, drugi gorszy. Możesz z nim normalnie rozmawiać, opowiedzieć o swoich problemach zdrowotnych - jak na wizycie u każdego innego lekarz. Tyle, że on dodatkowo napisze potem opinię dla sądu, a nie np. receptę jak zwykli lekarze.
Nadrzędny - Autor violete Dodany 2011-03-20 12:36
A czy jak ide do biegłego okulisty,cztymoge mówic tez o innych dolegliwosciach czy tylko co zwiazane z oczami..
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2011-03-20 14:59
violete...,
obawiam się, że Twój elementary problem (prawdopodobnie zupełnie nie ułatwiający życia ani Tobie ani innym) to to, że jesteś tak strasznie uległa wobec wszystkiego, co choćby minimalnie Cię przeraża...
A kto Ci, do licha, może zabronić co chcesz i do kogo chcesz, jeśli walczysz o coś dla siebie ważnego???????????????? Czy naprawdę trzeba prosić o pozwolenie????// Jesteś dorosłą, niezależną osobą! Nie stawiaj się na starcie w pozycji ofiary, bo to tylko pogarsza sytuację...

Pomijam merytoryczną kwestię - okulista nie musi się znać na diabetykach (na przykład), ale związki między chorobami, szczególnie w sprzężeniach, są i przecież nikt Cię nie walnie w głowę za pytanie:) Najwyżej nic nie odpowie.
Nadrzędny - Autor kciuki Dodany 2011-03-20 18:32
Teraz to troszkę jesteś niesprawiedliwa bluengel....mam już ponad 60 lat ...więc od dawna jestem DOROSŁA... i wiele razy zdarzyło mi się mieć te " elementarne  problemy" wg Ciebie...a to z powodu choroby...np: jaskra i łzawienie a wszyscy myślą że płaczę, tzw "kluch" w gardle i niemożność wypowiedzenia się--->tarczyca itp.... itd....
A nawet gdyby ten strach i uległość co do których masz taki bezwzględny stosunek...to co....wyklucza mnie to z WASZEJ społeczności...to co piszesz jest może I MĄDRE ale nie jest dla Violette i mnie WSPARCIEM...pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Romek. Dodany 2011-03-20 18:52
to chyba bylo do violette,naglowek na io wskazuje
Nadrzędny - Autor kciuki Dodany 2011-03-20 22:35
Zgoda:) do Violette...ale czytając Jej posty widać ,że Dziewczyna potrzebuje wsparcia a nie rugania...czy to próba wychowania?
Nadrzędny - Autor violete Dodany 2011-03-21 18:19
Jestem juz po badaniu oczy katastrofa bardzo duża i skomplikowana wada wzroku oczywiscie na lewe oko bo prawe niedziała heh ale czy jestem zorientowana by dostac rente trzeba byc ociemniałym tak usłyszałam...Także wiem jakiej decyzji sie spodziewać chyba żeee.... no zobaczymy
Nadrzędny - Autor piotr341 Dodany 2011-03-22 09:36
czy badanie bylo w miare przyjemne,bo czasami mam wrazenie,ze biegli sadowi to badaja po"lebkach"??
Nadrzędny - Autor violete Dodany 2011-03-22 11:06
W miare mozliwe nie było zle:-) tylko niewiem po co tam długa walka skoro widzieli odrazu ze tylko osoby które niewidza na oba oczy to moga dostac tylko rente hmmm
Nadrzędny - Autor MrWoland Dodany 2011-03-22 12:47
Znam osobę z utratą wzroku w jednym oku i niepełnym polem widzenia w drugim, która na stałą rentę (utrata wzroku jest skutkiem uszkodzenia nerwu wzrokowego).
Mnie 3 biegli (neurolog, ortopeda, psychiatra) przebadali w ciągu 15 min. nawet nie musiałem się rozebrać. W sumie - po 5 min. na jedno badanie. Ale za to okulista ok.30 min. i psycholog ok.2 godz.
A parę lat wstecz neurolożka badała mnie bardzo dokładnie - ponad 30 min. i co dziwne, była to lekarka z ZUS-u, a nie biegła sądowa.
Nadrzędny - Autor piotr341 Dodany 2011-03-22 16:04 Zmieniony 2011-03-22 16:24
tez walcze o rente.badala mnie biegla sadowa okulistka.potraktowala mnie grzecznie,acz dosc pobieznie.napisala dosc korzystna dla mnie opinie,rozprawa w czwartek,cholernie sie denerwuje.moja walka trwa juz rok.niedawno znalazlem Wasze forum i ciesze sie,ze sa tu ludzie od ktorych duzo sie dowiedzialem.sledze losy forumowiczow i dopinguje wszystkim w walce z bezdusznym zus.dziekuje tym,ktorzy sluza fachowa rada,nie dla kazdego bowiem ten urzedowy,prawniczy jezyk jest oczywisty i zrozumialy.            violette,zycze wygranej,wada wzroku to nie taka prosta rzecz,wiaze sie to z wieloma ograniczeniami.       znajoma byla krawcowa,stracila na wskutek raka jedno oko,byla na rencie 5 lat.na ostatniej komisji pani orzecznik: jest pani za mloda na rente,musimy przekwalifikowac. zmarla dwa miesiace potem,na raka zoladka. czy to nie pech????
Nadrzędny - Autor violete Dodany 2011-03-22 17:28
A co ci napisała w tej opini? jak mozna wieziec ja musze czekac około 2 miesięcy na opinie:-(
Nadrzędny - Autor piotr341 Dodany 2011-03-23 07:49
napisala,ze moja niezdolnosc trwa nadal,rokowanie (trzy lata).badala mnie 1.12.2010r.zus oczywiscie wnioskowal o uzupelnienie opinii. pod koniec lutego przyszedl list z sadu z wyznaczeniem daty rozprawy. to juz jutro.bardzo sie denerwuje, Boze ile to wszystko kosztuje nerwow.dlatego musimy sie wspierac nawzajem.    zycze ci powodzenia.musisz wytrwac :-).
Nadrzędny - Autor violete Dodany 2011-03-23 08:52
Na która masz ? bedę trzymała kciuki:-) napewno wszystko będzie dobrze i wiem ile to nerwów kosztuje:-(
Nadrzędny - Autor piotr341 Dodany 2011-03-23 09:41
na 13,30.serdecznie dziekuje.trzymaj mocno.
Nadrzędny - Autor violete Dodany 2011-03-23 10:42
Będe na pewno i wierze że wygrasz:-) a pózniej prosze sie pochwalic
Nadrzędny - Autor piotr341 Dodany 2011-03-24 19:20
przegralem,niestety,droga violete,z tym system trudno wygrac.znalezli kruczki prawne,ze wnioskowalem o przedluzenie renty,a przeciez "nie jest pan niezdolny do pracy"  moge sie przekwalifikowac,rok w plecy .zona placze,troje drobnych dzieci,a sprawiedliwosc przybili na krzyzu!!!!!
Nadrzędny - Autor violete Dodany 2011-03-24 20:49
bardzo to dziwne skoro biegły był po twojej stronie hmm
Nadrzędny - Autor piotr341 Dodany 2011-03-24 22:08
kiedys,swego czasu ucieszylem sie,ze jest forum,ktore porusza nasze sprawy,teraz wiem,ze nikt bezinteresownie nie pochyli sie nad sprawa ubogiego "czemus biedny,bos glupi,a czemus glupi,bos biedny......
Nadrzędny Autor piotr341 Dodany 2011-03-24 22:13
marzy mi sie zeby usiasc na galerii sejmu i zapytac poslow,co to znaczy: nie jest pan niezdolny do pracy" czy mozna byc troche w ciazy???????
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Renta socjalna i stopień umiarkowany czy się należy (25227 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill