www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / niepełnosprawny a działalność gospodarcza. (3420 - wyświetleń)
- Autor kvbvs Dodany 2011-02-25 08:23
witam.

Mam 21 lat i umiarkowany stopień niepełnosprawności, planuje założyć własną działalność gospodarczą i mam pytanie:
czy mogę liczyć na jakieś wsparcie ze strony pefronu lub innej organizacji działającej na rzecz osób niepełnosprawnych?
głównie chodzi mi tu o wsparcie finansowe umożliwiające uruchomienie firmy, i wsparcie przy odprowadzaniu składek.
przyznam że szukałem jakiś informacji ale to co znalazłem jest mocno przestarzałe, a ja chce wiedzieć poprostu czy warto sie tym bliżej zainteresować.
pozdrawiam i z góry dziekuje za pomoc.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2011-02-25 09:40
Szanowny Panie
osoba niepełnosprawna chcąca założyć działalnośc gospodarczą może ubiegac się o rodki na jej założenie. Środki te pochodzą z PFRON, a przyznają je Starostwa Powiatowe. Aby otrzymać te środki należy być zarejestrowanym w Urzędzie pracy, jako osoba bezrobotna lub poszukująca pracy, napisać biznesplan, który wraz z wnioskiem należy złożyć u Starosty. Następnie odbywają się negocjacje, które kończą się podpisaniem umowy. Umowa podpisywana jest na okres 2 lat. Koszty poniesione przed podpisaniem umowy nie podlegają zwrotowi.
Osoba niepełnosprawna prowadząca juz dzialalnośc gospodarczą może ubiegać się w PFRON o refundację składek ZUS. Warunkiem jest zarejestrowanie się w Systemie Obsługi Dofinansowań, opłacenie w terminie składek w pełnej wysokości i złożenie wniosku o refundację. Refundacji podlegają składki: emerytalna i rentowa.
Nadrzędny Autor Vivaldi4 Dodany 2011-02-27 14:33
Te środki, to bicie piany i wychwalanie PFRON-u jaka to wspaniała instytucja. Nie bądź naiwny, nic na działalność z tej instytucji nie dostaniesz. Program istnieje na papierze, dla mediów.
Szukaj takiego programu: http://www.tarr.org.pl/masz_pomysl-zaloz_firme/rekrutacja.php

Chodzi o program PO KL 6.2
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / niepełnosprawny a działalność gospodarcza. (3420 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill