www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / obóz dziecka niepełnosprawnego (5532 - wyświetleń)
- Autor bettispageti Dodany 2011-02-13 15:38
witam-w 2010 dziecko było na obozie -czy ,,zwykły'' obóz ( nie rehabilitacyjny) mogę odliczyc ?? Jeżeli tak ,to w której rubryce-czy od podatku czy od dochodu?
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2011-02-13 16:00
A z jakiego tytułu chciałabyś go odliczyć, jako jakiego rodzaju wydatek, w jakim celu zrealizowany?
Na logikę: zwykłego urlopu ani wypoczynku dzieci nikt raczej nie traktuje, póki co, jako ulgi...
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2011-02-14 11:02
Szanowna Pani
Odliczeniu od dochodu podlegają jedynie:
odpłatny pobyt na
• turnusie rehabilitacyjnym,
• odpłatny pobyt na leczeniu w zakładzie lecznictwa uzdrowiskowego, pobyt w zakładzie rehabilitacji leczniczej, zakładach opiekuńczo-leczniczych i pielęgnacyjno-opiekuńczych oraz odpłatność za zabiegi rehabilitacyjne,

Pozostałe formy obozów nie podlegają uldze rehabilitacyjnej.
z poważaniem
Nadrzędny - Autor bettispageti Dodany 2011-02-15 17:58
Cel rehabilitacji ( CZYTAJ OSTATNIE ZDANIE)

Ulga rehabilitacyjna przysługuje na realizację dwóch celów:

    * rehabilitację (sprzęt, leki),
    * ułatwianie wykonywania czynności życiowych (sprzęt zarówno ortopedyczno-medyczny, jak i przystosowujący.

UWAGA
Prawidłowe określenie, czy dany wydatek spełnia powyższy cel jest elementem bardzo często kwestionowanym przez organy podatkowe. Zatem sprzęt musi zawsze spełniać poniżej wskazane warunki związane z przeznaczeniem.

Celami, które uprawniają do ulgi są wydatki na:



    * adaptację i wyposażenie mieszkań oraz budynków mieszkalnych stosownie do potrzeb wynikających z niepełnosprawności;
    * przystosowanie pojazdów mechanicznych do potrzeb wynikających z niepełnosprawności;
    * zakup i naprawę indywidualnego sprzętu, urządzeń i narzędzi technicznych niezbędnych w rehabilitacji oraz ułatwiających wykonywanie czynności życiowych, stosownie do
    * potrzeb wynikających z niepełnosprawności, z wyjątkiem sprzętu gospodarstwa domowego;
    * zakup wydawnictw i materiałów (pomocy) szkoleniowych, stosownie do potrzeb wynikających z niepełnosprawności;
    * odpłatność za pobyt na turnusie rehabilitacyjnym;
    * odpłatność za pobyt na leczeniu w zakładzie lecznictwa uzdrowiskowego, za pobyt w zakładzie rehabilitacji leczniczej, zakładach opiekuńczo-leczniczych i pielęgnacyjno-
    * opiekuńczych oraz odpłatność za zabiegi rehabilitacyjne;
    * opłacenie przewodników osób niewidomych I lub II grupy inwalidztwa oraz osób z niepełnosprawnością narządu ruchu zaliczonych do I grupy inwalidztwa, w kwocie nieprzekraczającej w roku podatkowym 2.280 zł;
    * utrzymanie przez osoby niewidome, o których mowa w pkt 7, psa przewodnika - w wysokości nieprzekraczającej w roku podatkowym kwoty określonej w pkt 7; opiekę pielęgniarską w domu nad osobą niepełnosprawną w okresie przewlekłej choroby uniemożliwiającej poruszanie się oraz usługi opiekuńcze świadczone dla osób
    * niepełnosprawnych zaliczonych do I grupy inwalidztwa;
    * opłacenie tłumacza języka migowego;
    * kolonie i obozy dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnej oraz dzieci osób niepełnosprawnych, które nie ukończyły 25 roku życia
        
;!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Właśnie O TYM obozie piszę

cytuję,, kolonie i obozy
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2011-02-15 19:53
DZIEWCZYNO!!! CZEMU KRZYCZYSZ??????!!!!!!!!! DO TEGO NIE MAJAC RACJI????????????

Ty za to chyba zdecydowanie nie lubisz czytać niczego, co w 100% nie odpowiada temu, co byś chciała przeczytać.

Sama napisałaś we własnym poście, że to NIE BYŁ obóz rehabilitacyjny... Teraz twierdzisz, że miał taki cel. Jeżeli jesteś w stanie to udownić skarbówce - po co zawracasz głowę...? Masz na fakturze określenie "obóz rehabilitacyjny"? To o co się martwisz?
Natomiast jeżeli nie masz, wówczas jesteś taka sama jak wszyscy rodzice dzieci zdrowych, nie uważasz? Więc albo wszyscy sobie możecie ulgę odliczyć albo tylko Ty, ale jednak pod jakimś warunkiem. To chyba sprawiedliwe...
Nadrzędny - Autor bettispageti Dodany 2011-03-17 15:52
Witam ponownie -Dziwię się ,że udzielacie państwo porad ,które nie są dokładnie sprawdzone -Tak ,ma pan rację Bluengel, nie lubię czytac tego ,co nie odpowiada temu ,co nie chciałabym przeczytac........a już tym bardziej rad -które są nieprawdziwe . Zadałam to samo pytanie (wierzyc -znaczy sprawdzic) na innym forum (kompetentnym) podatkowym,gdzie potwierdzono moje przypuszczenia odnośnie odliczenia kosztu obozu dziecka niepełnosprawnego . Niestety -ponieważ zawiedliście moje zaufanie -kolejnemu forum też nie zawierzyłam i udałam się do US . Tam po wyłuszczeniu swojej sprawy -pani stwierdziła,że mogę odliczyc obóz -pomimo ,że nie był rehabilitacyjny. Ale co tam , nie ufając na 100% pani, która przecież nie musi zgłębic dokumentnie mojego problemu ,a jej przekonanie nie musi byc prawdziwe , zadzwoniłam ,za rada pani ze skarbówki , do Centrum Informacji Podatkowej -uzyskując informację ,którą CHCIAŁAM USŁYSZEC !!!!!!
że -----
MAM RACJĘ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!    Wy -NIE !!!!!!!!!!!!!!!!!
MOŻNA ODLICZYC OBÓZ LUB KOLONIE ( zwykłe ,nie rehabilitacyjne)  DZIECI I MŁODZIEŻY NIEPEŁNOSPRAWNEJ  ORAZ DZIECI OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH,KTÓRE NIE UKOŃCZYŁY 25 rż

zanim zadałam pytanie na tym forum odliczyłam kwotę obozu -co dało mi kwotę 130 zł -gdybym postąpiła odwrotnie i nie odliczyła obozu -pewnie miała bym do was większy żal -a składac korekty pewnie by mi się nie chciało...................
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2011-03-17 16:05
TO ZNACZY, ŻE NAGINASZ PRAWO DLA WŁASNYCH (marnych) KORZYŚCI KOSZTEM MNIE, PODATNIKA!!!
I stawiasz się ponad innych obywateli, którzy tego nie robią.
Nadal uważam, że niesłusznie sobie to odliczasz, ale to twój problem.
Nadrzędny - Autor bettispageti Dodany 2011-03-17 17:06
Jak naginam????????? Przecież to nie ja napisałam ustawę ,w której JEST napisane,że dzieci i młodzież niepełnosprawna  MAJĄ PRAWO odliczyc wydatki związane z ułatwianiem wykonywania czynności życiowych między innymi poprzez pobyt na obozie czy kolonii.............
Coś mi się wydaje ,że to TY ,panie bluengel ,nie lubisz czytac tego,co 100% nie odpowiada temu ,co chciałbyś przeczytac!!!
Powiem coś panu-na pana miejscu -udzielając TAK ważnych porad-najpierw sprawdziłabym DOKŁADNIE przepisy i interpelacje podatkowe ,a póżniej stawiała bym twierdzenia takie jak pan -o naginaniu prawa i stawianiu się ponad prawem i innymi obywatelami...........
Dlaczego mam nie odliczyc TEGO , co pozwala mi PRAWO ??????
A może pan nie przyjmuje zwrotu podatku dochodowego z US???
Podam swój numer konta- może pan przelac nadwyżkę
Jeżeli pan się natomiast  pomylił- dobrze byłoby przyznac się do błędu- a nie oskarżac innych o OSZUSTWO (którego się nie popełniło)
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2011-03-17 17:52
Miła pani, najpierw się Panie zwraca o pomoc, a potem pretensje. Następnym razem radzę udać się do prawnika, tam udzielają (też nie zawsze)prawidłowych odpowiedzi i napewno po Pani myśli.
Nadrzędny - Autor bettispageti Dodany 2011-03-17 18:22
Tak zwróciłam się o pomoc i liczyłam na rzetelną i prawdziwą informację od ludzi znających się na prawie i zawiłościach podatkowych i uwierzyłam......tylko kiedy człowiek się myli i popełnia jakiś błąd -normalną rzeczą jest przyznac się do tego -a jeżeli czegoś nie wie -stwierdzic -nie wiem
Tak naprawdę już nie wiem czego teraz bronicie -SIEBIE NAWZAJEM?
Forum nie powstało przecież żebyście sobie tu przesiadywali i ludziom kit wciskali -jest tu po to, żeby pomagac takim ludziom jak ja, -nie zorientowanym ,
A jeżeli chcecie faktycznie dochodzic swoich racji -to przedstawcie proszę interpelację podatkową w tej sprawie-może ktoś przyzna WAM rację -wówczas wszyscy będą zadowoleni- Ja bo uzyskam rzetelną odpowiedż -a Wy , bo ja nie miałam racji..............
Na tę chwilę żegnam się z państwem i życzę wielu DOKŁADNYCH PORAD . Pozdrawiam
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2011-03-17 18:48
Dziewczyno,
a skąd, przepraszam bardzo, TAK KATEGORYCZNE ŻĄDANIE wobec zwyczajnych internautów (ja nie jestem pracownikiem Integracji...) przekazywania sobie TAKICH A NIE INNYCH informacji?????????????????????????????
Forum jest dla forum - jego definicji jest sporo. Ale ty sobie akurat wywróżyłaś, że ma służyć wyłącznie twoim (i w twój sposób pojmowanym) interesom - gratuluję.
Nie, nie chcę żadnych racji dochodzić, bo już do nich dawno doszłam a tobie akurat nie muszę niczego udowadniać:)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / obóz dziecka niepełnosprawnego (5532 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill