www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / odwołanie (11655 - wyświetleń)
- Autor Profes Dodany 2010-05-16 15:06
Witam wszystkich.Muszę napisać odwołanie co do orzeczenia o stopniu niepełnosprawności.Byłem na komisji konkretnego lekarza neurologa,wziął tylko kartotekę neurologiczną.I padły pytania na co pan jeszcze choruje, po przedstawieniu innych chorób lekarz zadał kilka pytań a kartotek wogule nie chciał stwierdził że są nie potrzebne.Dla mnie to jest śmiech na sali jak specjalista neurolog może oceniać inne schorzenia.Dlatego bardzo bym prosił o pomoc jak to napisać i czy dołączyć do tego nie chciane kartoteki.
Nadrzędny - Autor WERBENA Dodany 2010-05-17 16:38 Zmieniony 2010-05-17 17:01

>co do orzeczenia o stopniu niepełnosprawności>


czy nie orzeczono Ci Niepełnosprawności ?

>Byłem na komisji konkretnego lekarza neurologa>


co znaczy konkretnego lekarza?
Momento. Szykując się, wybierając, przygotowując się do badania przez orzecznika, czy  przygotowałeś kompletny opis - zaświadczenia o stanie zdrowia ?
W druku jest miejsce - choroba podstawowa; - choroby współistniejące. Czy tam były opisane Twoje choroby?
To ma znaczenie.
Wysyłamy lub zawozimy oryginał zaświadczenia o stanie zdrowia i kopię dokumentów z przebiegu Twojego leczenia, to trafia do ZUS lub KRUS lub PCPR - w przypadku orzeczenia pozarentowego, gdzie jeszcze przed spotkaniem z pacjentem,  dokonuje się   przeglądu dokumentów i przydzielania orzecznika.

Podpowiem ogólnie wszystkim .
Wystawiamy główne zaświadczenie o stanie zdrowia,  dla przykładu od neurolog, od ortopeda ...
w miejscu Wyniki badań pomocniczych i wnioski z konsultacji specjalistycznych potwierdzające rozpoznanie choroby podstawowej i chorób współistniejących lekarz adnotuje iż dołącza też opis- zaświadczenie o stanie zdrowia od innego specjalisty,  np.od internisty o stanie zdrowia, od ...( jaki komu specjalista potrzebny)
Nadrzędny - Autor Profes Dodany 2010-05-18 11:09
Co do konkretnego lekarza komisja składała się tylko z lekarza Neurologa.Formularz tak jak piszesz został wypełniony przez innych lekarzy.Tylko rzdziwiło mnie jedno lekarz zadawał tylko pytania a żadnych kartotek nie chciał ani badań w nich znajdujących się.Od 7 lat jestem na stopniu umiarkowanym.Co do laryngologa zapytał tylko czy nosze aparat słuchowy jak odpowiedziałem nie to temat się skonczył.
Nadrzędny - Autor Profes Dodany 2010-05-18 11:11
Właśnie wyswłałem odwołanie i dołączyłem nie chciane kartoteki.
Nadrzędny - Autor Fivrelde Dodany 2011-03-28 15:44 Zmieniony 2011-03-28 15:52
Witam!

Od ponad 20 lat choruję na łuszczycę, a od 6 lat mam także łuszczycowe zapalenie stawów. Lekki stopień niepełnosprawności posiadam od 2001 roku z kodem 11-I. Orzeczenie wydane w celu odpowiedniego zatrudnienia. 10 marca miałam ponownie komisję w Powiatowym Zespole i otrzymałam identyczne orzeczenie jak przed trzema laty, kiedy stawałam na poprzedniej komisji. W ciągu tych trzech lat stan zdrowia uległ pogorszeniu, zwłaszcza stawy dokuczają mi mocno. Wszystko mam udokumentowane i decyzja powiatowego zespołu mnie nie satysfakcjonuje. Czy w orzeczeniu oprócz kodu 11-I nie powinnam mieć jeszcze 05 R ??? Wniosek wypełniał lekarz reumatolog. Proszę o odpowiedź. Może ktoś miał podobną sytuację??? Czy w ogóle warto pisać odwołanie???
Nadrzędny - Autor chrupka79 Dodany 2011-03-28 16:21
Odwołanie zawsze należy pisać jeśli nie zgadzasz się ze stanem faktycznym zdrowia. Ale to nie znaczy że faktycznie uda się cokolwiek uzyskać, mój mąż jest jednooczny( na lewe oko nie widzi wcale od urodzenia) na ulicy nie widzi świateł, potrzebuje pomocy, ma duże zwyrodnienia kręgosłupa od szyjnego aż do końca lekarz pomalutku nastawia go psychicznie na operację która będzie nieunikniona, a na komisji lekarskiej dostał stopień lekki a że orzecznikiem był lekarz psychiatra to dali mu 02-P(choroby psychiczne) nie wiem skąd takie oznaczenie jeśli leczy się ortopedycznie, neurologicznie, i okulistycznie, do tego ma tkz: otwarty rynek pracy co jest nie możliwe ponieważ nie może wykonywać żadnej pracy fizycznej, a ze względu na wzrok nie może się przekwalifikować no bo musi oszczędzać drugie oko które też już jest w nie najlepszym stanie bo od 40 lat pracuje na podwójnych obrotach, czasami zastanawiam się kto jest w tych komisjach lekarskich, stwierdzam dobitnie że w ogóle nie czytają tych dokumentów które się im dostarcza czasami nawet miesiąc wcześniej niż ma się komisję.
Nadrzędny - Autor piotr341 Dodany 2011-03-28 19:36
w komisjach zasiadaja szmaty,na garnuszku zusu,wszystko w temacie!!!!!!
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2011-03-28 20:37
Piotr341
Jeżeli ktoś wypowiada się w taki sposób, to powinien mieć na tyle odwagi, by podpisać się imieniem i nazwiskiem.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / odwołanie (11655 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill