www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Czy to prawda że czas pracy został zmieniony? (7918 - wyświetleń)
- Autor siCK_BoY_ Dodany 2011-03-29 16:17
Witam. Jestem nowym użytkownikiem tego forum. Chciałbym się dowiedzieć czy faktycznie czas pracy dla osób z orzeczeniem o niepełnosprawności (w moim przypadku umiarkowanym) został zmieniony z 7 godzin na 8 dziennie?
Otóż dzisiaj w pracy moja księgowa oświadczyła, że od teraz godziny mojej pracy wynoszą 8 godzin dziennie. Prawdę mówiąc nie wiem skąd ona to wzięła i na jakiej podstawie. Szukałem w internecie jakiś informacji na ten temat i nigdzie nic nie znalazłem.
Proszę o pomoc bo mam już dość dyskutowania z tymi ludźmi i ciągłych kłótni.
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2011-03-29 16:38
A gdzieś coś takiego wyczytał o tej zmianie..??
Nic mi nie wiadomo o tym..
Nadrzędny - Autor jolik_ Dodany 2011-03-29 17:27
Od 1 stycznia 2012 r. siedmiogodzinny dzień pracy, czyli 35 godzin tygodniowo będzie przysługiwał jedynie osobom ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Nowe przepisy wydłużą czas pracy osób z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Jednak nie będzie to "sztywna" reguła, bowiem lekarz przeprowadzający badania profilaktyczne pracowników lub lekarz, który opiekuje się osobą z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności, będzie mógł ograniczyć wymiar czasu pracy osoby niepełnosprawnej, wydając stosowne zaświadczenie, zgodnie z którym osoba niepełnosprawna nie powinna pracować dłużej niż 7 godzin dziennie.

Od 1 stycznia 2011 r. zatrudnianie niepełnosprawnych na nowych zasadach  ( --> kliknij )
.
Nadrzędny Autor mamija1 Dodany 2011-04-04 12:46
Tak samo będzie dla osób ze znacznym i umiarkowanym stopniem niepełnosprawności.
4) w art. 15:

a) ust. 2 otrzymuje brzmienie:

"2. Czas pracy osoby niepełnosprawnej zaliczonej do znacznego lub umiarkowanego stopnia niepełnosprawności nie może przekraczać 7 godzin na dobę i 35 godzin tygodniowo, jeżeli lekarz przeprowadzający badania profilaktyczne pracowników lub w razie jego braku lekarz sprawujący opiekę nad osobą niepełnosprawną wyda w odniesieniu do tej osoby zaświadczenie o celowości stosowania skróconej normy czasu pracy.",
Nadrzędny Autor chromy Dodany 2011-03-29 17:54 Zmieniony 2011-03-29 17:59
Przychylam się do  powyższego wpisu , zainteresowani proszę zapoznać się z Ustawą wnosi dużo zmian. Podaję stronę publikowaną  min. w wiadomościach
Ustawa z 29 października 2010 r. o zmianie ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych oraz niektórych innych ustaw (Dz.U. nr 226, poz. 1475).
http://ksiegowy.wp.pl/dziennik-ustaw,rok,2010,nr,226/poz,1475,spis,ustawa-o-zmianie-ustawy-o-rehabilitacji-zawodowej-i-spolecznej-oraz-zatrudnianiu.html
Każdy z Art. rozwija się  do dalszego czytania
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Czy to prawda że czas pracy został zmieniony? (7918 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill