www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Ustawa antydyskryminacyjna / pułapka rentowa - wielka prośba - przeczytajcie! (34471 - wyświetleń)
- Autor mazi417 Dodany 2011-03-20 18:32
witam, zapewne wiekszość z Was słyszała już o pewnych podjętych środkach mających na celu zlikwidowanie pewnych barier: http://stop-pulapcerentowej.pl/
szczerze wątpię jednak, że uda się zebrac 100 tys. podpisów ;( żeby ktoś w końcu zauważył NAS - niepełnosprawnych to powinniśmy zrobić coś na przykład pielęgniarek:

http://www.tvn24.pl/-1,1696426,0,1,trzy-noce-w-sejmie-i-brak-porozumienia,wiadomosc.html

tzn. pojechać do parlamentu i nagłośnić sprawę w mediach, okupować sejm tak długo, dopóki ktoś się nie zainteresuje naszym problemem związanym z pułapką rentową!!! kto jest za i się przyłączy do mnie??? Górnicy, pielęgniarki, nauczyciele, wszyscy dochodzą swoich praw a my mamy być olewani??? nie uważacie, że to jest nie fair? apeluję o zjednoczenie i podjęcie poważnych kroków!!!
Nadrzędny - Autor piotr341 Dodany 2011-03-27 09:28
powiedz tylko gdzie i kiedy,juz jade!!!!!!
Nadrzędny Autor Vivaldi4 Dodany 2011-03-27 09:50
Ja również!!!
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-03-27 11:11
Ja też! Ale już przekonałam się, że na tym Forum pisze się dużo, niestety nie idą za tym czyny.
Nadrzędny - Autor piotr341 Dodany 2011-03-27 12:46
moze trzeba zalozyc specjalny watek,moze strone,ktora nas zjednoczy.moj problem to bezdusznosc zusu w orzekaniu, uwazam,ze to wina rzadu,pana boniego,pana rostowskiego.  jest kryzys,trzeba oszczedzac,ale dlaczego uderzac w najslabszych? bo nie beda sie bronic!!!!a moze trzeba tak jak pielegniarki,moze wtedy dostrzega nasze problemy.prosze wszystkich poszkodowanych piszcie co o tym myslicie.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2011-03-27 13:30
Urzędnicy nie kierują się uczuciami tylko przepisami. Trzeba podczas wyborów głosować na ludzi, którzy potrafią zmienić te bezduszne przepisy. Tylko to takie trudne rozpoznać kto jest wart naszego poparcia.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-03-27 14:09
Piotr341- masz absolutną rację. Tyle, że protesty niewiele pomogą, jak widać po sprawie pielęgniarek. Z pustego i Salomon nie naleje. A dziura budżetowa powiększa się, propaganda o "zielonej wyspie" jest bajeczką dla głupich. Nie ma kasy! I to jest jedyny pewnik. I nie widać takiego, kto wiedziałby jak powiększyć majątek.
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2011-03-27 14:51
Niestety jaki budżet taka polityka socjalna, biedne państwo= ubóstwo najsłabszych jednostek.Popatrzmy na Skandynawię, bogate kraje, więc i socjal większy, za to podatki kosmiczne.
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2011-03-27 15:09
Nie wiem jak jest gdzieś, ale masz ulena rację. Gdyby u nas były wyższe podatki i tak przeznaczone byłyby na inne cele (zobacz OFE - to nie podatek oczywiście).
Nadrzędny - Autor piotr341 Dodany 2011-03-27 15:57 Zmieniony 2011-03-27 16:10
nasze panstwo wcale nie jest biedne.kiedy slysze jak pan napieralski mowi,ze nie powinno sie obcinac dotacji do partii ,bo w europie to standard,bo to rodzi korupcje,krew mnie zalewa.nie mozna ludzi szachowac w ten sposob.   do uleny:prosze nie pisac o skandynawii,bo to akurat inny temat.  na przyklad norwegia: ok.5 mln mieszkancow,ropa,gaz itp.ale to dopiero od 15 lat.ich bogactwo polega na tym,ze sa madrze zarzadzani,placa podatki,ale to do nich wraca z nawiazka,procentuje w postaci drog itd.   kiedy minister pracy w szwecji zaplacila za kosmetyk w sklepie w sobote karta rzadowa,w poniedzialek jej dymisja byla czyms oczywistym!!!!!!bo u wikingow do dzis panuje poglad,ze za kradziez odcina sie reke. przeklada sie to na wszystkie dziedziny zycia.      tez zaplace uczciwie podatek,jesli bede pewien ze panstwo nie przehusta tych pieniedzy.  wczoraj premier rozmawial z muzykami,przepytywali go na okolicznosc:czy mu zaufac na nastepna kadencje i rozliczali go z obecnej.  najlepiej swiadczy o jego klasie to co powiedzial o oszczednosciach w rzadzie:;;;<, przeciez nie zarabiaja wiele,prosze popatrzec na rzad np. francji,na ich konta>>>>>>>.nie moge zniesc tego ich tupetu,hipokryzji,bezczelnosci. daleko nam do unii,ale im,tym na "gorze"blisko. pani hubner gdy zamykala rozdzialy przed naszym akcesem,robila to na hura,bez liczenia kosztow spolecznych,teraz jest jak jest.      problem tkwi w mentalnosci naszych rzadzacych,zgodnie z zasada:trzeba sie nazrec puki mozna,poustawiac rycha,zbycha i znajomych kroliczka,a po nas chocby i potop. skoro jest kryzys to ponosmy jego skutki wszyscy i rzad i kowalski,w poczuciu,ze robimy to wszyscy,ze kiedys bedzie lepiej.oni mydla nam oczy,a robia swoje.                  OTO POLSKA WLASNIE.
Nadrzędny Autor piotr341 Dodany 2011-03-27 19:30
trzeba mowic prawde,a nie to co jest poprawne politycznie!!!!!!!!!
Nadrzędny Autor piotr341 Dodany 2011-03-27 19:35
tych do powiekszania majatku jest wielu,chodzi o to by przy tym nie krzywdzic i innych.
Nadrzędny - Autor piotr341 Dodany 2011-03-27 19:40 Zmieniony 2011-03-27 19:42
  do kryszalek: taki jestes  zdeterminowany,a tylka ci sie ruszyc nie chce?????
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2011-03-28 21:14
Przepraszam, ale o co to Tobie konkretnie chodzi?
Nadrzędny - Autor marcin-warszawa Dodany 2011-03-29 19:53
PRZEPRASZAM MOŻE NALEŻAŁO BY TO NAGŁOŚNIĆ W NIEDZIELĘ 10 KWIETNIA 2011 PRZED PAŁACEM PREZYDENCKIM MAJĄ BYĆ RÓŻNE MANIFY TO JEDNA MANIFA WIĘCEJ NIC NIE ZASZKODZI A DOBRZE ONA ZROBI JAK POKAŻE SIĘ SYTUACJĘ OSÓB NIEPEŁNOSPRAWNYCH W POLSCE. SAM DO NOICH NALEŻĘ - JESTEM OSOBĄ Z EPILEPSJĄ I MUSZĘ PRZEŻYĆ PRZEZ MIESIĄC ZA 176 ZASIŁEK PIELĘGNACYJNY PONIEWAŻ RENTĘ SOCJALNĄ ZAWIESILI MI JAK PRACOWAŁEM A JAK STARAŁEM SIĘ O RENTE ZUS TO STWIERDZILI ŻE JESTEM ZDOLNY DO PRACY - A PRZYCZYNĄ NIE PRZYZNANIA BYŁO TYLKO TO ŻE NIEPEŁNOSPRAWNOŚĆ NIE POWSTAŁA W MIEJSCU PRACY TYLKO MAM JĄ OD URODZENIA. TERAZ ANI NIE MAM PRACY ANI RENTY
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-03-29 22:30
Tego dnia i w tym miejscu pewnie nikt nie będzie myślał o losie niepełnosprawnych. Może się mylę?
Nadrzędny - Autor bonafides Dodany 2013-01-01 21:51
Nie myliłas się.
Nadrzędny Autor piotrek5728 Dodany 2014-07-02 16:01
Właśnie w dniu: 25/06/2014r. zapadł WYROK w Sądzie o rentę gdzie została stwierdzona data powstania niezdolności do pracy: przed 16 rokiem życia-(jak w opiniach biegłych); ale nie było daty końcowej w opiniach, ale w treściach opinii były słowa: stale, stale, stale, i decyzja pozytywna -(jak w dwóch opiniach biegłych): Sąd postanowił: UCHYLIĆ DECYZJĘ ZUS, i przyznać:Renta częściowa niezdolność do pracy powstała przed 16 rokiem życia - NA STAŁE. Sąd wypożyczył też inne akta Sądowe ZUS w mojej innej sprawie ZUS - do wglądu o inne świadczenie, gdzie były właśnie wykazane rokowania innych biegłych z wskazaniem daty: od kiedy - do kiedy, czyli - NA STAŁE, i w tej innej sprawie ZUS nie złożył żadnych zastrzeżeń. Sąd też trzymał się w szczególności poprzedzającego Orzeczenia Lekarza Orzecznika z 2002 roku gdzie sam Orzecznik ZUS wskazał tą samą datę niezdolności tzn. przed 16 rokiem życia, ale ZUS potem te Orzeczenie własnego lekarza Orzecznika ZUS - w całości negował zaprzeczając późniejszym własnym Orzeczeniom Lekarzy ZUS jako sprzeczne, tak jakby orzeczenia lekarza ZUS z 2002 roku nie było w ogóle.  Sąd powołał się że ZUS nie może nie tylko negować Orzeczeń poprzedzających wydanych przez ZUS ale także nie wymagać od mojej osoby stażu 5 lat, gdzie wymagane jest tylko od mojej osoby 1 rok, jeśli niezdolność powstała przed 16 rokiem życia tym  bardziej iż w mojej sytuacji był zasadny przepis iż: Jeśli osoba która została zgłoszona do ubezpieczenia przed 18 rokiem życia do Ubezpieczenia Społecznego -(a tak w moim przypadku było, na podstawie Świadectwa Pracy, które ZUS otrzymał z potwierdzeniem mojej osobie - za zgodność z oryginałem); nie może ZUS wymagać od mojej osoby w tym przypadku stażu 5 lat pomimo iż niezdolność z powodu innej choroby współistniejącej powstała w wieku powyżej 30 roku życia. Wszystkie warunki zostały spełnione i tym samym z uwagi na całość powyższej treści - renta została przyznana na - STAŁE. Wiem że ZUS złoży o uzasadnienie bo sam to już zrobiłem bo chcę mieć wszystkie przesłanki na piśmie co ZUS od wielu lat negował i nie brał przesłanek na moja korzyść ale na pewno JA się nie będę odwoływał. Sprawa trwała ponad 4 lata z wskazaniem Sądu dodatkowo w WYROKU, iż mam otrzymać rekompensatę poprzez: wyrównanie z odsetkami za lata zwłoki. Myślę że ZUS da sobie w moim przypadku już spokój, bo został zrobiony właśnie przez Sąd w moich aktach ZUS  porządek i koniec zaprzeczeniom czegoś co ZUS wcześniej wydawał pozytywnie na moją korzyść. Co o tym myślicie, na podstawie całej powyższej treści i ogólnie ???
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Ustawa antydyskryminacyjna / pułapka rentowa - wielka prośba - przeczytajcie! (34471 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill