www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / który bank nie dyskryminuje osób niepełnosprawnych? (16863 - wyświetleń)
- Autor blue wings Dodany 2011-04-02 09:28
Witam serdecznie, czy znacie może bank który nie dyskryminuje osób niepełnosprawnych? Pilnie potrzebuję kredytu, kilkanaście tysięcy, mam z czego go spłacać jednak banki które obdzwoniłem nie chcą uznawać moich źródeł dochodu chociaż źródła te to dochód stały. Mam ponad 1000 zl, i dla banków nie byłoby przeszkodą kwota jaką posiadam tylko to z jakiego źródła pochodzi. Jedne banki nie uznają renty z tytułu niepełnosprawności, inne z kolei zasiłku z mops czy alimentów chociaż są one przyznane na stałe i dostarczane przez komornika. Co moglibyście mi polecić? Rozmawiałem już chyba z 10 bankami, wszędzie nie jest problemem wysokość raty którą miałbym spłacać czy ostateczna suma świadczeń jakie otrzymuje, wszędzie natomiast problemem jest wydaje mi się właśnie to że jako osoba niepełnosprawna otrzymuje takie a nie inne świadczenia. Czy to jakiś rodzaj dyskryminacji u nas? czy tak jest może wszędzie? Bo mam dziwne wrażenie walki z wiatrakami. Naprawde wolałbym się już chyba dogadać z osobą prywatną, podpisać umowę cywilną i co miesiąc spłacać tej osobie raty niż użerać się z bankami. Czy jest jakaś nadzieja i miejsce gdzie mógłbym otrzymać pożyczkę?
Nadrzędny - Autor chrupka79 Dodany 2011-04-02 09:38
Banki nie powiedzą ci przecież prosto w oczy że jeśli nie będziesz spłacać to nie mają prawa ci tego ściągnąć, ponieważ jest taka a nie inna ustawa, oni boją się że możesz ich wykiwać i już i nie będą mogli ci nic zrobić a żaden komornik nie ściągnie ci nic bo mu nie wolno. Ja też mam dochód stały, co miesiąc ale też nic nie dostanę. Nie jest to dyskryminacja jest to po prostu ochrona ludzi chorych, bo różnie w życiu bywa i gdybyśmy mogli brać kredyty to potem zabrali by nam wszystko i co wtedy? Do kogo skarga że nie masz za co żyć.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-04-02 09:47
spróbuj w mbank infolinia
siedem dni w tygodniu; dostępne jest pod następującymi numerami:

0 801 300 800
(z telefonów stacjonarnych w Polsce)
+48 (prefiks) 42 6 300 800
(z telefonów stacjonarnych i komórkowych, z dowolnego miejsca na świecie)
783 300 800
(z telefonów komórkowych)
6913 62265
(z telefonów komórkowych
Nadrzędny Autor TomKa Dodany 2017-02-18 12:01
Co myślicie o tym nowym Nest Bank, ma tam ktoś konto? Jest niby w pełni darmowe bez warunków. W mBanku jak nie płacisz kartą to jest 6 zł.

O tym Nest Banku trochę szukałem opinii dużo jest dobrych, są też skargi na działanie systemu i różne awarie. Cześć ludzi je jednak poleca.

Opinie o kontach w Nest Bank - http://antyhaczyk.blogspot.com
Nadrzędny - Autor GOCHA1980 Dodany 2011-04-02 11:49
ja nigdy nie mialam z tym problemu, zawsze biore kredyt na konto z PKO BP i nigdy nie robili mi problemu mimo iz nie mam renty na stale
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-04-02 12:00
ja jeszcze nie brałam nigdy więc tylko próbuje podpowiedzieć ale niczego nie gwarantuje
Nadrzędny Autor blue wings Dodany 2011-04-02 13:13
Po pierwsze mam taką ochronę gdzieś, poza tym zdrowa osoba też wcale nie musi spłacać kredytu więc taki argument że chodzi o dobro ludzi chorych do mnie nie przemawia i raczej jest żałosny. Mbanku nie polecam, mam w nim konto 5 lat i jest nieprzyjazny osobom niepełnosprawnym, nie uznaje żadnych świadczeń dla osób niepełnosprawnych jako źródła dochodu. Wykiwać może każdy czy zdrowy czy chory, ja chcę tylko kredyt który zamierzam spłacać jak poważny człowiek. Fakt tylko pko bp i pko sa jak narazie potraktowały mnie poważnie. A tekst o ochronie ludzi chorych jest tylko tzw furtką do dyskryminacji czy eliminacji finansowej o której był nawet artykuł na tym portalu.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-04-02 13:08
Bank udziela kredytu, uznając źródło dochodu wysokość renty. Co do innych świadczeń socjalnych typu zasiłek z MOPS to chyba nie (pewności nie mam). To nie jest zmowa banków przeciwko niepełnosprawnym, lecz zdrowa kalkulacja. O ile renta jest pewnym źródłem dochodu, o tyle inne składniki, które podajesz - nie ( z różnych przyczyn). Nie ma co doszukiwać się dyskryminacji, bo bank to nie instytucja charytatywna. Ich celem jest zarabianie na sprzedaży pieniądza. Może rozejrzyj się po różnych stowarzyszeniach, fundacjach. Może ktoś mógłby ci pomóc. Oczywiście nie jestem z Integracji i lepiej poczekać na odpowiedź.
Nadrzędny - Autor blue wings Dodany 2011-04-02 13:16
Nie szukam sponsorów czy fundacji, chodzi mi o pożyczkę którą zamierzam sumiennie spłacić.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-04-02 13:22
rób jak chcesz ja dałam tylko propozycje chcąc ci pomóc
Nadrzędny - Autor blue wings Dodany 2011-04-02 15:31
Kiedy właśnie piszę że w mbanku odmówiono mi natychmiast, twierdząc jeszcze że renta z tytułu niepełnosprawności to dla nich świadczenie tymczasowe. Ciekawe że to ja posiadam to świadczenie i wiem że jest wydane na stałe ale oni widocznie wiedzą lepiej ode mnie. Mbanku nie polecam.
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2011-04-02 16:13
Dla mnie - ponieważ znam polskie realia i je rozumiem - renta absolutnie nie jest stałym źródłem. Zawsze można Ciebie jej pozbawić, więc nie dziw się bankowie.
I nie rozumiem: to weź, na Boga, poźyczkę prytwanie zamiast w banku i już. Po co się uparłeś? Aczkolwiek, gdybyś chciał tę pożyczkę ode mnie - wątpię, czy bym się zdecydowała wiedząc, że rencina to Twoje jedyne źródło.

Już tu byli tacy, którzy nabrali kredytów bo dawali a później tylko płacz i lament.

Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2011-04-02 16:27
Mbank i ja rozstaliśmy się kilka lat temu. Problem nie istniał absolutnie w kredytach, a dyskryminacji kto za utrzymanie konta płaci a kto nie.

Bluengel renta inwalidzka jest stałym dochodem a blu wings pisze że ma przyznaną na stałe więc jakim prawem ZUS mam jej ją zabrać?

A może czegoś tu nie doczytałam? Wiem jedno Mbank u mnie ma zero zaufania.

I jeszcze jedno. Dawniej z najniższej nic nie wolno było zabrać ponieważ była zabezpieczeniem dla R czy E teraz z najniższej mają prawo zabrać nawet 50%
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-04-02 16:32
ja jestem zadowolona z ich usług za konto nie płace
Nadrzędny Autor blue wings Dodany 2011-04-02 16:41
Ella-dokładnie, a post wcześniej pokazuje tylko naszą mentalność i to że polak polakowi wilkiem.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2011-04-02 18:32
blu wings jeśli ci bardzo zależy na informacji ale nie z Mbank a z PKO BP SA (nie Żubr) to w poniedziałek mogę ci dostarczyć informacji z pierwszej ręki. Kredyt w jakiej wysokości dla ON = stały dochód R i jakie dokumenty. Te pytania to dla banku nie dla ciebie. Tu nie odpowiadaj. Jeśli masz jeszcze inne pytanie dotyczące kredytu dopisz tu.

Basiu Mbank pobiera opłatę za prowadzenie konta no chyba że masz grube tysiące i wydajesz grubą kasę m-cznie.
Nadrzędny - Autor chromy Dodany 2011-04-02 17:14
Jedną z pierwszych zasadniczych rzeczy jakie musi spełnić każdy ubiegający się o kredyt jest ocena zdolności kredytowej kredytobiorcy.Tworzy się tzw: profil kredytobiorcy:przy założeniu dochodów netto, rozchodzie wydatków bieżacych-na życie w tym:  ilości osób w gospodarstwie, sam, czy w rodzinie, i czy są dzieci, czynsz-utrzymanie mieszkania-domu, samochodu, inne zobowiązania finansowe, wiek kredytobiorcy. Bierze się pod uwagę kwotę o jaką wnioskujesz do Banku. 
Nie wkurzaj się na Bank i na ludzi tutaj odpisujących. Nie ma to nic z dyskryminacją. Kalkulator kredytowy wyliczy czy jesteś predysponowanym do spłaty kredytu.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-04-02 17:35
dokładnie chromy
Nadrzędny Autor blue wings Dodany 2011-04-02 18:42
Dzięki, zadzwonię tam. Owszem z mbanku ja również jestem zadowolony pod względem obsługi konta. Jednak kiedy przychodzi co do czego i trzeba zrobić poważniejszą rzecz niestety ten bank traci na wartości. Nie mam w żadnym wypadku pretensji do piszących, zbulwersowała mnie tylko jedna wypowiedź w której widać kompletny brak zrozumienia. Jeśli chodzi o kalkulator bankowy i uwzględnienie wszystkich warunków to wyszło że mógłbym dostać ten kredyt, tyle tylko że bankom nie podoba się moje źródło dochodu. Jeśli mówie że posiadam rente na stałe to tak jest, posiadam 2 schorzenia których usunięcie nie będzie nigdy możliwe dlatego posiadam świadczenie z zus na stałe. W regulaminie np mbanku jest napisane minimum 500 zl stałego dochodu, ok prócz pozostałych dochodów które nie są uwzględniane posiadam rente w wysokości 540 zl. Czyli teoretycznie spełniam wymogi, oczywiście teoretycznie. Pewnie że byłoby mi wygodniej brać kredyt w mbanku bo tutaj posiadam konto, ale skoro nie to trudno. Narazie umówiłem się na 2 rozmowy w pko bp i pko sa bo tylko te banki potraktowały mnie narazie poważnie i przyjęły wogóle mój wniosek.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2011-04-02 18:37 Zmieniony 2011-04-02 18:39
Link mało znaczny dla wielu z nas. To że bankomaty są nisko nie znaczy że je znajdziesz. Pobranie kasy z innego bakomatu=prowizji pobrania czasem nawet ponad 20.-
Nie wszystkie banki podpisują umowę między sobą. Mbank za pobranie z ich bankomatu potrafi wziąść 9.- prowizji.

Do chromy

blu wings nie chodziło o dyskryminację w dosłownym sensie a o udzielaniu kredytów dla osób z odpowiednim dochodem i czytaniem dokumentów. Tak się składa że znam ten bank. Typowe tępe głowy.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-04-02 18:39
nie korzystam z innych bankomatów
Nadrzędny Autor blue wings Dodany 2011-04-12 01:45
Witam ponownie, czyżby specjaliści nie byli w stanie odpowiedzieć na moim zdaniem ważny temat poruszający problem osoby niepełnosprawnej?
Nadrzędny Autor martas Dodany 2011-04-19 12:54 Zmieniony 2011-04-19 12:57
ja mam konto w banku spółdzielczym i kiedyś chciałam wziąć pożyczkę 1000 przy rencie socjalnej. spokojnie mogłam. ale to było jakiś czas temu. zawsze jest taka opcja że pożyczkę może wziąc ktoś z rodziny a ty możesz ją spłacać. tak mi się bardziej opłacało bo przy czyichs wyższych dochodach może być większa rata ale mniejszy%.  myśle że twój problem to może być za duża suma w stosunku do dochodów. . 2-3 tys powinno byc bez problemu a większej sumy to nie wiem

A PKO naliczają najwyższe odsetki albo każą u siebie założyć konto z miesięczną opłatą 6 zł, nie radze
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / który bank nie dyskryminuje osób niepełnosprawnych? (16863 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill