www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / NARCIARSTWO BEZ BARIER, CZYLI AKTYWNA TERAPIA (12392 - wyświetleń)
- Autor Active Therapy Dodany 2011-04-05 22:52
NARCIARSTWO BEZ BARIER, CZYLI AKTYWNA TERAPIA

Active Therapy w Warszawie!!!

Zapraszam serdecznie wszystkie osoby niepełnosprawne oraz Wasze rodziny i opiekunów w dniach 13 i 14 maj do Ośrodka Całoroczny Stok Narciarski Szczęśliwice, w Warszawie. W piątek oraz sobotę, w godzinach od 10.00-18.00 bedę służył prezentacją sprzętu narciarskiego dla osób niepełnosprawnych (mono-ski, bi-ski, kulonarty) oraz udzielał informacji na wszelkie nurtujące Was pytania związane z możliwościami oraz korzyściami uprawiania narciarstwa przez osoby niepełnosprawne. Będziecie mogli zobaczyć, dotknąć, usiąść, a nawet zjechać i wytestować dany sprzęt w akcji!

Jeżeli jesteś osobą niepełnosprawną (bez względu na rodzaj niepełnosprawności - poruszającą się na wózku, o kulach, niewidomą....), lub masz kontakt z osobami niepełnosprawnymi, lub chcesz się dowiedzieć jakie są możliwości aktywnego spędzania czasu wolnego przez osoby niepełnosprawne w okresie zimowym, ta 'impreza' jest właśnie dla CIEBIE!

"Zrób pierwszy krok", a my zrobimy resztę!

Zajęcia prowadzone będą przez mgr fizjoterapii z uprawnieniami instruktorskimi z narciarstwa oraz dodatkową specjalizacją w narciarstwie osób niepełnosprawnych.

W razie dodatkowych pytań proszę o kontakt: dom@activetherapy.eu

Pozdrawiam i do zobaczenia!
Dominik
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2011-04-05 23:21
Genialny pomysl! Narty w maju i to jeszcze na wózku cud nad Wisłą. To też za pieniądze z Unii?
Nadrzędny - Autor Active Therapy Dodany 2011-04-06 22:17
Witam Ulena, ciesze sie, ze poprawilem Tobie humor, cala przyjemnosc po mojej stronie.

Co do pieniedzy - to nie z Unii, za moje wlasne taka akcje organizuje.

Jezelichodzi o miesiec maj:
1. Cala zime prowadze szkolenia i dopiero w okresie wiosennym moglem sie zajac zorganizowaniem tej akcji.
2. Wiekszosc z osob niepelnosprawnych nie posiada specjalistycznego ubioru narciarskiego aby mogla komfortowo, w zimie, spedzic kilka godzin na stoku. Nie sadzisz, ze pogoda majowa jest nieco bardziej przyjazdna od styczniowej?
3. Akcja jest przeznaczona dla osob niepelnosprawnych, ich znajomych i opiekunow, ktore nie orientuja sie jakie sa aktualne mozliwosci uprawiania przez nie sportow zimowych. Czy moga cala rodzina wybrac sie na wspolny wyjazd i razem czerpac przyjemnosc z jazdy na nartach i zapierajacych dech w piersiach widokow? I TAK, OSOBY NA WOZKU ROWNIEZ POTRAFIA SAMODZIELNIE JEZDZIC NA NARTACH!!!!(zachecam do odwiedzenia mojej strony internetowej lub mojego kanalu na Youtube, a rozwieje to Twoje watpliwosci)

Jezeli chodzi o miejsce:
1. Stok Narciarski Szczesliwice w Warszawie - jest to jeden z kilku osrodkow, w ktorych zamierzam taka akcje przeprowadzic.
2. Miejsce idealne ze wzgledu na dostepnosc do obiektu oraz mozliwosc zobaczenia i wytestowania specjalistycznego narciarskiego sprzetu dla osob niepelnosprawnych przy przyjaznych warunkach atmosferycznych. Duzo latwiej odpowiedziec na pytania i zademonstrowac sprzet jezeli nie jest sie w bezruchu przy np -15 stopni mrozu i nie sypie snieg w oczy.....

Prosze daj znac jezeli masz jescze jakies watpliwosci, a z przyjemnoscia udziele wszelkich informacji.

Pozdrawiam, Dominik 
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2011-04-07 19:30
Brakuje linku :-( bo ja chętnie bym chociaż popatrzyła czy to możliwe i gdzie?
Nadrzędny Autor Active Therapy Dodany 2011-04-07 22:15
Witam Ella, dziekuje za zainteresowanie :-)

Prosze odwiedz nastepujace linki: http://www.youtube.com/watch?v=fM4AXLymGak - nakrecone podczas mojego szkolenia, na ktorm ojciec uczy sie jezdzic na nartach ze swoim niepelnosprawnym dzieckiem, oraz cos dla bardziej niezaleznych - http://www.youtube.com/watch?v=8yywKxEp30Q.
Wiecej pokrewnych filmow na moim kanale Youtube: http://il.youtube.com/user/ActiveTherapyDom, oraz zdjec na moim Facebooku:http://www.facebook.com/pages/Active-Therapy/113239172030267

Zachecam rowniez do odwiedzenia mojej strony internetowej: www.activetherapy.eu

Prosze daj znac jezeli masz jeszcze jakies pytania.

Pozdrawiam, Dominik
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2011-04-08 18:40
Do Active therapy
Pierwszy filmik jest bardzo wyraźny i zadziwiający. Nie sądziłam że i to można pokonać. Na drugim filmiku było zbyt szybko i mgliście ale domyśliłam się że ON na wózku jedzie sam na podobnym sprzęcie jak ojciec wiózł dziecko. Wręcz zadziwiająco szybko i pewnie. :-) Trzeci filmik u mnie nie otwiera się z powodów blokady jaka jest wprowadzona w mój komputer. Czwarty to coś w rodzaju forum na którym dominuje j.angielski. To co udało mi się zrozumieć to to ze uczestnicy są zadowoleni.
Przyznam się szczerze że o nartach nie myślałam. Cignęło mnie wiecznie do wody do pływania ale i to teraz jest mało zachęcające bo dół ciągnę ramionami.
Podziwiam te zjazdy ale sama nie próbuję. :-)
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2011-04-06 16:54
Ulena hi hi hi aleś mnie rozbawiła.
Nadrzędny Autor Active Therapy Dodany 2011-04-09 18:25
Hej Ella, po obejzeniu pierwszych linków możesz kliknąć w 'liczba filmów' aby zobacz resztę moich filmów :-). Kolejny link (ten po angielsku) - Facebook jest to taka 'globalna wersja' Naszej Klasy.

Jak ciągnie Ciebie do wody, to polecam narty - też woda tylko zamarznięta :-)

Chyba, że sie nie dasz przekonać, to może narty wodne lub nurkowanie! - też mozliwe dla osób niepełnosprawnych!

Pozdrawiam, Dominik
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2011-04-09 21:47
Dzięki Dominik, przemyślę wszystkie opcje :-)

Pozdrawiam Ella
Nadrzędny - Autor M@rta Dodany 2011-05-01 20:51
Warto znać takie opcje.
Na wszelki wypadek zanotowałam sobie Twój adres internetowy.

Czyli rozumiem, że 13 i 14 maja organizujesz po prostu darmową prezentację, pozwalającą ludziom zobaczyć, że niepełnosprawni też mogą jeździć na nartach, obejrzeć sprzęt i spróbować, tak?

Jak wyczytałam z Twojej strony, masz też jakieś bardziej letnie propozycje.
Przydałyby się tam bliższe informacje. Na co np. można by się wybrać i o jakich kosztach w ogóle mowa.

Na marginesie, może faktycznie warto zainteresować się też możliwościami uzyskania dofinansowania tych imprez, niekoniecznie tylko ze środków unijnych.
Nadrzędny Autor Active Therapy Dodany 2011-05-03 15:29
Hej M@rta, dziekuję za zainteresowanie moją akcją. Dokładnie tak, moim celem jest rozpropagowanie narciarstwa osób niepełnosprawnych i sprawienie aby narciarstwo było jedną z powszechnych form aktywnego spędzania czasu wolnego również dla osób niepełnosprawnych. Jest rewelacyjnym sportem, którego uprawianie daje ogromne korzyści zdrowotne, wspiera a nawet zastępuje fizjoterapię, rozwija zdolności interpersonalne oraz wiele innych.

W dniach 13 i 14 maj, będę do dyspozycji w Warszawie udzielając odpowiedzi na wszelkie pytania związane z możliwościami uprawniania narciarstwa przez osoby niepełnosprawne. Jaki sprzęt jest konieczny, które osoby mogą być samodzielne, a które mogą jedzić na nartach ale np z pomocą instruktora, członka rodziny czy znajomego. To spotkanie jest dokładnie dla każdego, bez względu na rodzaj niepełnosprawności. Podczas mojej wieloletniej praktyki w nauczaniu narciarstwa miałem okazję szkolić osoby z niemal każdym rodzajem niepełnosprawności (przykładowe rodzaje niepełnosprawnosci: amputacje, uszkodzenia rdzenia kręgowego, stwardnienie rozsiane, dystrofia mięsniowa, zespół Downa, porażenie mózgowe, udary oraz uszkodzenia mózgu, autyzm). Osoby niepełnosprawne moga zjeżdzać na nartach w pozycji stojącej z dodatkową pomocą lub bez oraz w pozycji siedzącej - przy użyciu specjalnie zaprojektowanych tak zwanych 'sit ski' - jest to rodzaj 'nart siedzacych' - różne modele dobrane indywidualnie w zależności od rodzaju i stopnia niepełnosprawności.

Tak jak zauważyłaś w gdy nie ma śniegu mam do zaoferowania inne zajęcia, które aktualnie staram się rozwijać :-)

Jeżeli chodzi o dofinansowania, to planuję takowe pozyskać (mile widziani sponsorzy :-) na obniżenie kosztów zakwaterowania, sprzętu itp.

Proszę daj znać jeżeli masz jeszcze jakieś pytania. Czy będziesz może w Warszawie w tych dniach?
Pozdrawiam serdecznie, Dominik
Nadrzędny Autor Active Therapy Dodany 2011-05-09 10:41
Zostały już tylko tylko 4 dni! :-)

Dla osób które myślą o zjeździe ze stoku (oczywiście z moją pomocą) proszę o odpowiednie ubranie się - adekwatne do pogody gdyż sam stok nie jest zadaszony (nie ma potrzeby na specjalne ubranie narciarskie, ale proszę o posiadanie długich spodni, bluzki z długim rękawem, cienkich rękawiczek, ewentualnej kurtki), buty zakrywające piętę oraz palce stopy).

Pozdrawiam serdecznie, Dominik
Nadrzędny Autor Active Therapy Dodany 2011-05-17 11:38
Z przyjemnością informuję, że akcja cieszyła się zainteresowaniem osób niepełnosprawnych oraz ich rodzin i znajomych. Dziękuję wszystkim osobom które znalazły czas na odwiedzenie sztucznego stoku w zeszły weekend i z tego co wiem nikt nie żałuje! :-) Wiele osób niepełnosprawnych, poruszających się w wózku inwalidzkim, skorzystało również z możliwości spróbowania "sit ski" - specjalnego sprzętu do jazdy na nartach w pozycji siedzącej. Po wjechaniu wyciągiem na szczyt stoku widok był zapierający dech w piersiach - u stóp miało się niemal całą Warszawę z lotniskiem, Pałacem Kultury i Nauki oraz innymi charakterystycznymi budynkami, wrażenia z samej jazdy - niezapomniane!

Zdjęcia z akcji "Narciarstwo Bez Barier, czyli aktywna terapia" znadują się na Active Therapy Facebook (fun page), link:

http://www.facebook.com/media/set/?set=a.211349835552533.54053.113239172030267

Miłego oglądania.
Pozdrawiam, Dominik
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2011-05-17 14:49
Oglądając fotki robi to niesamowite wrażenie i chęć też spróbowania :-))))))
Nadrzędny Autor Active Therapy Dodany 2012-01-27 12:02
Jako, ze zima zagoscila juz na dobre z przyjemnoscia informuje o jednym z moich obozow narciarskich dla osob niepelnosprawnych. Oboz ten odbedzie sie w przyszlym tygodniu na terenie Dolnego Slaska, a uczestnikami sa dzieci z rozszczepem kregoslupa oraz po mozgowym porazeniu dzieciecym. Dla osob zainteresowanych bardzo chetnie udziele wiecej informacji.

Odpowiadam rowniez na maile: dom@activetherapy.eu

Z narciarskim pozdrowieniem, Dominik :-)
www.activetherapy.eu
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / NARCIARSTWO BEZ BARIER, CZYLI AKTYWNA TERAPIA (12392 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill