www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / robię fotoreportaż o barierach arch. w Warszawie-pomóżcie :) (41881 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  
- Autor sajk Dodany 2009-11-23 21:08
Witajcie.planuję zrobić właśnie taki fotoreportaż o barierach dla osób niepełnosprawnych ruchowo w stolicy i  mam do Was prośbę,a właściwie dwie:)
1.wskażcie mi proszę takie bariery architektoniczne w Warszawie,najchętniej śródmieście lub praga bo muszę dojechać ze sprzętem foto komunikacją miejską :-),już sobie upatrzyłam trochę obiektów,ale im więcej tym lepiej,bo nie każdy będzie dobrze,czyli przekonująco wyglądał na zdjęciu.Chodzi o to,aby wyglądem swoim ewidentnie wskazywał na to,że osoba na wóżku nie da rady wejść.Ale bez przesady,każda sugestia z Waszej strony i zainteresowanie tematem będzie mi pomocne
2.chciałabym aby zapozowały mi do tych zdjęć osoby na wózku.Będą one przedstawione w kontekście tych obiektów.Mogę według życzenia ukazać lub nie ukazywac twarzy.Myślę,że przedstawienie tych budowli/pojazdów/obiektów w kontekście tych osób będzie miało większe oddziaływanie.

Wszelkie osoby chętne mi pomóc w realizacji tego projektu lub zapozować do zdjęć proszę o kontakt :-) paraczjut(małpa)wp.pl  lub gg 11318038
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-11-23 21:41
Może jednak samo śródmieście zostaw w spokoju bo wcześniej czy później tam zrobią a zacznij od podziemi. Przystanek dworca autobusowego śródmieście i zejście do przejścia podziemnego. Spróbuj wózkiem czy o kulach z walizeczką małą może być na kułeczkach, a potem dalej aż do zachodniego na piechotkę. Po drodze zajrzyj w jaki sposób skorzystać z WC czy wejścia na przystanki autobusowe, kolejkę WDK czy też wsiąść do niej i wysiąść. Dodam tylko że musi Ci się śpieszyć i nie możesz czekac na kolejkę z niskim podwoziem.
Ten kawałek terenu da Ci naprawdę super fotoreportaż jak może skorzystać ON nie wiedząc o niczym czyli przyjezdna. Zobacz gdzie można znaleźć pocztę i te słynne schody do niej ( dworzec zach Wawa) oraz jak trafić do windy bo jest taka, ale problem jak do niej w tunelu trafić. Samo śródmieście nawet dla mnie prawie jest osiągalne ale nie wszędzie.....
Życzę miłego zwiedzania i wspaniałego reportarzu o stolicy. Bo jak u nas mówia "Pod latarnią najciemniej"
O pozowaniu nie ma mowy z mojej strony.
Nadrzędny - Autor windy-schodowe Dodany 2010-03-30 13:01
Przy okazji tematu łamania barier architektonicznych można wziąć pod uwagę schody, które przecież są taką barierą zarówno dla osób niepełnosprawnych jak i starszych.
Pozwolę sobie w tym miejscu przedstawić pewne rozwiązanie likwidujące problem z wchodzeniem po schodach. Są to mianowicie tzw. windy schodowe, nazywane również krzesłami schodowymi. Urządzenie takie zamontowane na schodach stanowi doskonały sposób na pokonywanie uciążliwych schodów. Dostępne są różne wersje takiego urządzenia: wewnętrzne, zewnętrzne, z szyną prostą lub profilowaną (łamaną).
Z tego co wiem, można do takiego urządzenia uzyskać dofinansowanie z PFRON.
Nasza firma windy schodowe (www.windy-schodowe.pl) posiada na te urządzenia najlepszą cenę na rynku.
Osoby zainteresowane tym tematem bliżej zapraszam na naszą stronę internetową: www.windy-schodowe.pl
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2010-03-30 15:03
ZGŁOŚCIE SIĘ DO URZEDU  Skarbowego WARSZAWA WAWER ,TAMSĄ SCHODY ,A NIE MA WINDY
Nadrzędny - Autor Koko-zieloneoko Dodany 2010-06-13 21:05
No jestem ciekawa czy fotoreportaż  się udał .
Nadrzędny Autor lena53 Dodany 2010-08-10 16:12
brawo podoba mi sie
dzis zezlilam sie i zadzwonilam do radia w kielcach z prosba o reportera
umowimy sie i pojdziemy na spacer po osiedlu
zrobimy reportaz o barierach ktorych ja wozkiem inwalidzkim nie moge sama pokonac
pojdzie w eter na wojewodztwo
wlodarze miasta niech sluchaja uwaznie i wnioski wyciagaja
moze wreszcie z glowa beda budowac np sciezki rowerowe---konczy sie kraweznikiem a nie zjazdem
basta!!!
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-08-14 19:13
Lena spacerek ja mam już za sobą. Przed nami wybory więc jak narazie bedą wszystkim się podlizywać a potem zapomną o nas i naszych problemach. czuję to przez skórę.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2010-08-17 16:52
Ella...
Tak, tu masz rację, podlizują się obiecankami cacankami a potem jak osiągną cel, to się zasłonią brakiem funduszy, lub "bardziej priorytetowymi sprawami"... A jakie to są sprawy, to wszyscy wiedzą, nic innego jak ich własne "kieszenie" a ochłapy nam rzucą... Trzeba robić tak jak pan Marek Sołtys, oto przykład: http://www.youtube.com/watch?v=C6L_rj3WHaQ&feature=player_embedded 
Na to wychodzi,że w naszym kraju wszystko jest na głowie postawione... A tym bardziej jeśli sprawy tyczą niepełnosprawnych...
W powyższym filmie urzędnik mówi że jest wszystko robione aby ulżyć niepełnosprawnym takim jak ten pan na wózku... a tymczasem trwa remont ma Poznańska Street iii, co, okazuje się że ten urzędnik (URZĘDAS,LEPIEJ PASUJE) grubo mija się z prawdą... To coś tu nie gra... A przepisy mówią, że stare obiekty użyteczności publicznej, które są remontowane, muszą być dostosowywane do potrzeb ludzi niepełnosprawnych a czy są??? To dobitnie pokazuje powyższy film... A przyczyna leży w lenistwie URZĘDASÓW odpowiedzialnych za przeprowadzenie kontroli nad prawidłowym przebiegiem prac remontowych. A także dopuszczanie projektów niezgodnych z przepisami o prawie budowlanym i UE... A potem się dziwisz, że my, ludzie niepełnosprawni mamy taki negatywny stosunek do tego co się dla nas robi... A robi się dla nas bardzo wiele, czyli zero... I tak nas tylko "w trąbę nabijają"... Następny dowód olewania spraw niepełnosprawnych, to już zapomniane Schody bez platformy, kliknij tu, także wspomniane w tym dziale "Bariery", to nowy obiekt użyteczności publicznej... Bielsko Biała, nowo wybudowane schody przy ul. Barlickiego nie zostały wyposażone w udogodnienia dla niepełnosprawnych... Dlaczego??? Przecież tyle się robi dla niepełnosprawnych, dla ludzi starszych, dla matek z dziećmi w wózkach... A gdzie standardy i przepisy unii europejskiej??? Kto i co ma się dostosować, niepełnosprawni do obiektów użyteczności publicznej, czy obiekty użyteczności publicznej do niepełnosprawnych??? I kto się ma nad tym głowić??? Czy nas o to zapytano??? Jak my, niepełnosprawni mamy dotrzeć do urzędu, do pracy, na rehabilitację, do lekarza skoro nie ma podstawowego prawa, prawa do samodzielnego poruszania się??? Ktoś napisze, rodzina niech pomaga,lub autem dojedzie się, tak a skąd ma ta osoba wziąć pieniądze na auto, a później na utrzymywanie tego auta jak ma i o ile ma rentę za którą nie stać na najbardziej podstawowe rzeczy do życia a nie mówiąc o czynszu, prądzie, gazie a także opale na zimę... Czy to nasza wina, że choroba,wada genetyczna czy też wypadek nas dopadło, za co nasz tak się starają wyeliminować i pod dywan zamieć???
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-08-17 19:16
Norbi i właśnie o te platformy w pewnych miejscach walczę. Chodzi mi też o obniżenie krawężników + nowopowstałe obiekty by miały podjazdy
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2010-08-17 20:44
Ella, w powyższym poście w tym filmiku, jest pokazane jak w Wa-wskim Ursynowie zaradzono się z tymi pojedynczymi progami... Ale, ale, tu trzeba ludzi z głową do tego, ale nie z kapusty... Pan Marek Sołtys, też ma dużo tańszy sposób na pokonywanie tych pojedynczych lub nawet dwóch schodków co nam przeszkadzają w jeździe do sklepów, lokali, biur... To są rampy wjazdowe, podobne jak w niskopodłogowych autobusach i tramwajach... Z tym  że osoba na wózku chcąc wjechać do jakiegoś lokalu zadzwoniłaby, a obsługa lokalu rozkładałaby taką rampę wjazdową i pomagając tej osobie wjechać do lokalu i wyjechać z lokalu... To tylko zależy od właściciela danego lokalu, czy zechce kupić taką rampę, czyli od nastawienia do ludzi niepełnosprawnych...
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2010-08-18 16:35
Norbi.......a czy zastanowiłeś sie ,że sa w Polsce niedożywione dzieci? Czy w tej "bogatej"części Europy są takie warunki o jakich "marzysz"  /wszędzie/. Ja jestem starym emerytem.....też chcę mieć.........a dlaczego nie mam.Wytłumacz.  Jak mam walczyć......Don Kichot?
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2010-08-18 19:58
Szanowny panie Eligiuszu...
Znowu pan za wszelką cenę zmienia tematykę wątku... Ale odpowiem panu na te pytanie:

> Norbi.......a czy zastanowiłeś sie ,że sa w Polsce niedożywione dzieci? Czy w tej "bogatej"części Europy są takie warunki o jakich "marzysz"  /wszędzie/. Ja jestem starym emerytem.....też chcę mieć.........a dlaczego nie mam.Wytłumacz.  Jak mam walczyć......Don Kichot? >


Tak, są niedożywione dzieci w najjaśniejszej RP,  są to dzieci głównie biednych ludzi których wylano z pracy z likwidowanych zakładów owszem jest to duży problem... Ale też niepełnosprawni mają prawo do zakładania rodzin, też mają dzieci też są często niedożywione bo ich rodzice nie dość, że są niepełnosprawni, chorzy, to nie mają możliwości dorabiania się do ich rent aby stworzyć względne warunki bytowe swoich pociech, a często bywa tak że dzieci opiekują się niesprawnymi rodzicami. Sytuacja większości niepełnosprawnych jest identyczna a nawet gorsza od tych ludzi biednych a fizycznie sprawnych bo ci mogą jeszcze się dorobić, mają to że, z racji swojej sprawności mają lepszy start niż niepełnosprawni... A może nie chce się poruszać tematów niepełnosprawnych i usuwania wszelkich barier jakie my niepełnosprawni spotykamy, ponieważ też w znacznym stopniu należą do najbiedniejszej grupy społecznej... Jeszcze nie spotkałem się z bogatymi "ON" wyjątkiem paru osób znanych i często omawianych na tym i na innych forach ludzi... A pan, panie Eligiuszu, pan nie jest w takiej tragicznej sytuacji, skoro pisze pan że posiada emeryturę. A jak pan ma emeryturę, a nie rentę to może pan sobie iść dorobić, jak pan chce więcej, ponieważ emerytom, emerytury nie odbierają a rencistom po przekroczeniu śmiesznego limitu odbierają całą rentę gdy przekroczą o złotówkę.... 
Nadrzędny Autor eligiusz Dodany 2010-08-19 07:14
Odpowiadam Norbiemu........Dziękuję za radę i zyczę kiedy Panu ktoś powie ,że w wieku 75 lat ma iść Pan sobie dorobić......Ja też tak kiedyś myślałem,ale dopiero czucie "starości" na własnym garbie,otwiera oczy i spojrzenie na powyższe.Panie Norbi starość Panu Bogu się nie udała /przysłowie/ i proszę to wziąć pod uwagę poganiając staruszków "do roboty"
Pozdrawiam,miłego dnia życzę.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-08-18 20:02
Norbi..rampy... wiem o nich. Niskopodłogowe u nas dawno już jeżdżą. Problem z nowymi właścicielami obiektów i to młodymi. Myślę, że im też damy radę :-)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2010-08-18 21:41
Ella...
Tu, z młodymi właścicielami można się prędzej dogadać, bo są bardziej inteligentniejsi od starych zgorzkniałych biznesmenów którzy dorobili się jeszcze w czasach komuny, a po upadku komuny tylko przebrali się w koszule o innych kolorach...
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-08-19 01:46
Norbi,gadane to ty zawsze miałeś i masz ale punkt po punkcie wylicz ,co konkretnie osiągnąłeś ,najlepiej poprzyj to zdjęciami albo inaczej udowodnij,że to Twoja zasługa,a wtedy kto wie,może ktoś na Ciebie zaglosuje i zdobędziesz ten wymarzony stolek czy też fotel
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2010-08-19 12:29 Zmieniony 2010-08-19 12:35
Maltabar...
Ja nie mam zamiaru zdobywać żadnego stanowiska, po prostu piszę o trudnościach dnia codziennego osób niepełnosprawnych, a moje zdjęcia barier są tu, wystarczy kliknąć. A także, będą owe zdjęcia na stronie  portalu"Napromieniowani" zapraszam wszystkich... Ja nie walczę o stołek czy fotel,  a tak podobnie jak pan Marek Soltys ("Szalony wózkowicz", a może lepiej, "Mądry wózkowicz")... Bardzo cenię jego trudną i potrzebną pracę... Tu nie chodzi o ciepły stołek a o dobro ogółu ludzi którzy mają problemy w samodzielnym poruszaniu się... A brak tego podstawowego prawa czyni wielu z nas więźniami nie zawsze swoich czterech ścian... Zrozumienie tego chyba nie jest trudne, ponieważ wiem, że jesteś osobą poruszającą się na wózku, a jak nie rozumiesz tego to, chyba że, podajesz się nie za tą osobę co jesteś  naprawdę...  
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-08-19 12:55 Zmieniony 2010-08-19 13:02
Norbi sądzę, że żadna z osób decydujących o funduszach na likwidację barier nie wchodzi na fora dla niepełnosprawnych , a tym bardziej na tak małe forum jak "Napromieniowani". Nie łudź się. Kiedyś  ktoś z tego forum (może pan Zygmunt, ale nie jestem pewna) zaproponował, aby takie fotografie wysyłać bezpośrednio do odpowiednich instytucji. Myślę, że ta osoba miała rację. Pokazaniem konkretnego miejsca czy naświetleniem konkretnej sprawy w swojej miejscowości więcej można zdziałać niż wypisywaniem długich postów na forum. Zauważ jak szybko załatwia się sprawy "niemożliwe do załatwienia" kiedy niepełnosprawny sprowadza w konkretne miejsce prasę lub telewizję. 
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2010-08-19 13:58 Zmieniony 2010-08-19 14:45
Lidian...
Właśnie owe zdjęcia na tak małym forum jak napromieniowani,hmmm, jak to określiłaś nie zrobią wielkiego "bum"... Tak, nie zrobią i wcale nie ograniczam się do nawoływania do walki "ON" o swoje prawa tylko z tego napromieniowanego forum i portalu, czy też waszego forum bo tu poza nie licznymi wyjątkami działa ta sama "ekipa". A pan Zygmunt miał rację, tylko administracja nie uwzględniła tych propozycji , aby tu na forum można było wstawiać fotki z barier... Dlaczego??? Moim zdaniem wolą pokazywać na stronie to, co już zrobiono a to kropla w morzu potrzeb, a to co zaś  zrobiono, to nie wiele w stosunku do tego co jest aktualnie do zrobienia... Więc "Antybunek" oraz inne portale udostępniają taką możliwość wstawiania zdjęć w tym i "Napromieniowani". Nie mniej, także uważam, że trzeba pisać do osób decydujących o funduszach na likwidację barier i do kierownictw firm wykonujących prace remontowe obiektów użyteczności publicznej, oraz do nadzoru budowlanego o dostosowywanie tych wyżej wymienionych obiektów aby nie było tak jak tu na tym filmie : http://www.youtube.com/watch?v=C6L_rj3WHaQ&feature=player_embedded
Jak również do dziennikarzy prasowych i medialnych, czyli TV i RADIA... A także wstawiać podobne filmy na takie multi medialne portale, jak "YOU TUBE", ponieważ tam dużo ludzi wchodzi a takie filmiki są antyreklamą tych którzy rzekomo, tak mocno działają na rzecz niepełnosprawnej społeczności i tylko wypinają piersi po dofinansowania z PFRON-u uszczuplając jego budżet na pomoc dla najbardziej potrzebujących i poszkodowanych przez los niepełnosprawnych...
A co w takim razie robią nasi posłowie do tego "Dostosowanego Sejmu Najjaśniejszej RP", ile razy skorzystali i przemawiali z tej dostosowanej mównicy na tematy niepełnosprawnych??? Czyżby mieli jakieś inne priorytetowe sprawy???
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-08-20 18:43
Może tym razem odpowiem ja. Lid pewnie ma rację że nie czytają, ale czasem warto powspółpracować w realnym świecie z radnymi. Wytknąć im psią kupkę na środku chodnika. Zbyt wysoki krawężnik czy też brak podjazdu przy nowopowstającym obiekcie. Nie wiem jak u was ale u mnie o dziwo słuchają, notują i potwierdzają. Plac zabaw jest dostępny już dla każdego wóżka. Ulice remontowane mają obniżane przy przejściach krawężniki choć nie wszędzie. Wiele wody upłybue zanim my ON jak i mamy z wózkami wyjadą na ulice bezproblemowo. Pożyjemy zobaczymy bo jak narazie starają się bo wybory tuż tuż...
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2010-08-21 12:50
Ella

>Może tym razem odpowiem ja. Lid pewnie ma rację że nie czytają, ale czasem warto powspółpracować w realnym świecie z radnymi. Wytknąć im psią kupkę na środku chodnika. Zbyt wysoki krawężnik czy też brak podjazdu przy nowopowstającym obiekcie. Nie wiem jak u was ale u mnie o dziwo słuchają, notują i potwierdzają. Plac zabaw jest dostępny już dla każdego wóżka. Ulice remontowane mają obniżane przy przejściach krawężniki choć nie wszędzie. Wiele wody upłybue zanim my ON jak i mamy z wózkami wyjadą na ulice bezproblemowo. Pożyjemy zobaczymy bo jak narazie starają się bo wybory tuż tuż... >


Tu masz rację, że do wyborów samorządowych jest tuż, tuż, ale te starania to są działania dla zamydlenia, nam oczu, aby nazywało się że "coś tam, coś tam" robią"  a po wyborach zamiast zawinąć rękawy i dać się do rzetelnej roboty, to będą opijać zwycięstwo w wyborach, tak jak do dziś opijają zwycięstwo w II-giej wojnie światowej...
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-08-21 13:34
Norbi,a co ty po opiciu upadku komuny,chociazraczej za mały byles ,zeby zrozumieć a co dopiero opić ,no co ty konkrtnie ty zrobiłeś,że masz czelność obrazxać innych tak jak eligiusza na przykład ,kim ty jesteś ,że się tak puszysz jak indor?
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2010-08-21 16:07
Maltabar.
Jeśli o mnie chodzi, to jestem człowiekiem, niepełnosprawnym, przeżyłem paraliż a to za komuny było, jestem ofiarą kilkakrotnej pomyłki lekarskiej... Przyszedłem do szpitala na własnych nogach a wyniesiony zostałem ze szpitala na noszach, nikt mi nie dał odszkodowania, nikt mi nie pomagał... Miałem szczęście,  ze miałem dobrych rodziców, którzy doprowadzili do tego że mnie postawili na nogi i zadbali o wykształcenie, a teraz z racji nabytych nowych schorzeń znowu powracam na wózek a później na łóżko ... Ale zanim do tego ostatniego dojdzie mam zamiar walczyć dla niepełnosprawnych, aby mieli się lepiej niż MY mamy teraz... Możesz mnie nawet nazwać "współczesnym don Kichotem" nie obrażę się"... Teraz wiesz kim jestem...  
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-08-21 16:38
Oj wiem i to już od kilku lat
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2010-08-21 17:03 Zmieniony 2010-08-21 17:10
Maltabar...

>Oj wiem i to już od kilku lat >


Dokładnie od dwóch i pół roku... Jestem na "bojowej pozycji"...  :-) don Kichota... Ale nas, takich don Kichotów przybywa... Powoli ale konsekwentnie...  :-) To mnie cieszy...
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-08-21 18:56
ok,myśl o sobie co chcesz,mnie się już nie chce z Tobą rozmawiać bye
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2010-08-22 21:03
Maltabar...

>ok,myśl o sobie co chcesz,mnie się już nie chce z Tobą rozmawiać bye >


A czy ja, Cię zmuszam do czegokolwiek??? Jak już, to nawołuję i ewentualnie proszę  a nie zmuszam, czy rozkazuję... A to jest dozwolone i nie zakazane aby nawoływać do wspólnej walki o swoje prawa i o likwidację wszelkich barier, ponieważ poprzez wspólne działanie możemy dużo więcej osiągać... Jeszcze raz, to podkreślę, do niczego nie zmuszam a tylko proszę...  :-)
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2010-08-24 11:51
A CO TE WYWODY MAJA WSPOLNEGO Z FOTOREPORTAZEM O WARSZAWIE???
Nadrzędny - Autor Lilith IPON Dodany 2010-08-24 13:14
A ja juz wiem o co tak na prawde Norbiemu sie rozchodzi :-) tyle gada bo jest ubogim emocjonalnie czlowiekiem ktory za wszelka cene chce aby bylo o nim glosno i aby byl powazany .. wiec zwolal grupke oszolomow pod wezwaniem napromieniowani i tak pisze i pisze i pisze i tak na prawde g...... robi... bije piane i steruje tymi bednymi ludzmi> Norbi wez sie do roboty bo zus upadnie i nikt ci renciny nie wyplaci. Jak ktos moze pisac kabanascie postow dziennie o tym samym to moze tez pracowac przeklejac teksty kopiowac i pisac... i za to przynajmniej ci zaplaca i nie bedziesz plakal ze nie masz pieniedzy.. tyczy sie to tez gruszeczki biednej takiej przez los i narod pokrzywdzonej... wez wyjdz do ludzi poznaj przyajaciol w realu wyjdz z nimi na dyskoteke impreze a nie siedzisz tu i piszesz kocopoly. Wez se chlopa znajdz mowie ci korek czyni cuda tak sflustrowanym jak ty kobietom ;-)
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2010-08-24 15:33
Lilth Ipon
Jesteś niegrzeczna wobec Norbiego, sądząc po nicku, że jesteś z IPON-u. Tam, to też chyba krzywo patrzą na tych co piszą o barierach, a co nie ma ich, da się żyć z nimi? O ile wiem, że też jeździsz na wózku i nie rozumiem twojej dziwnej postawy wobec Norbiego. A może ty jesteś zdrową osobą i podajesz się tylko za jeżdżącą na wózku, hmmm kto to wie?  Norbi jest osobą inteligentną i z taktem, a napromieniowanych nie nazwałbym oszołomów, oni tego za kasę nie robią, dla zarobku, jak większość stowarzyszeń działających w Polsce. Potem dziwisz się że nie ma pieniędzy dla najbardziej potrzebujących, jak te pieniądze idą do kieszeni dyrektorów którzy tak naprawdę, to tylko, za przeproszeniem pierdzą w stołek.  Czy to nie prawda, co Norbi pisał, że tu urzędasy mówią do kamery co innego a co innego w rzeczywistości robią zobacz film, >>kliknij tu.<<
Norbi nie ubija piany na bzdurnych kursach pisania CV, bo to nie jest żadna tajemnica, wszystkie te wiadomości można w sieci znaleźć. A jak każesz iść do pracy, to jako taaaka wspaniała działaczka IPON - u znajdź jemu i nie tylko jemu, ale większość niepełnosprawnym pracę. No, choćby dla kilkoro niepełnosprawnych, to będziesz całowana po nogach. 
Nadrzędny - Autor Lilith IPON Dodany 2010-08-24 16:21
Willi jakim prawem podwazacie czyjas niepelnosprawnosc?? Bo ma inne poglady niz wy??Jestem niepelnosprawna ale nie uzalam sie nad soba tak jak wy to robicie....studiuje pracuje i zyje normalnie i wyobraz sobie, ze jestem szczesliwa.. ciezko zalapac nie?? Bo on to od razu musi byc nieszczesliwy a jak jest inaczej to juz udaje swoja chorobe. Jestescie zalosni te wasze teorie mozna o kant tylka potluc .Powielasz tylko teksty Norbiego i gruszki tylko tyle potrafisz jak widze... nic od siebie nie dodajesz ale u napromieniowanych to normalka. A jesli chodzi o prace to co wszystko byscie chcieli pod nos zeby podtsawic??? Niedoczekanie wasze :D sami wezcie sie do roboty a nie cale zycie wymagacie pomocy od innych. Mi nikt nie pomogl zalatwic pracy ani zaliczyc studiow sama musialam do wszystkiego dojsc a wy macie tylko i wylacznie postawe roszczeniowa , ktora przynosi wstyd on wsrod ludzi ktorzy nas uwazaja za darmozjadow i nierobow... i to jest wina takich jak wy.
Nadrzędny Autor Maria Brylka Dodany 2010-08-24 20:34
Bariery arch. maja nas laczyc a nie dzielic! A w niektorych wypowiedziach powiewa delikatnie mowiac brakiem szacunku dla drugiej osoby.Badzmy mili dla siebie!
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2010-08-24 20:54
Podpisuje się 4 kończynami:)
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2010-08-24 23:35
Tak jak pani Maria Bryłka napisała:

>Bariery arch. maja nas laczyc a nie dzielic! A w niektorych wypowiedziach powiewa delikatnie mowiac brakiem szacunku dla drugiej osoby.Badzmy mili dla siebie!>


Otóż, tak ta pani ma rację, a ja widzę, że im więcej poruszamy tematy barier architektonicznych, tym bardziej są jakieś wyzwiska, nieporozumienia, posądzania, że za bardzo narzekamy... A co mają powiedzieć ci których choroba, lub wypadek posadził na wózek inwalidzki mają mieszkania w blokach na trzecim lub czwartym piętrze bez windy, bez podjazdu??? Wg  Lilith IPON to, nie mają narzekać. bo ona daje radę, to wszyscy mają być tacy zaradni jak Lilith... Nie w tym rzecz... Ponieważ każda osoba, jak i niesprawność jest inna. Jedni używają wózków manualnych i mają ręce sprawne, są wysportowani i silni... Widziałem nieraz jak pokonują progi, schody i inne bariery, ale są i tacy co wózkami manualnymi nigdzie bez pomocy osób trzecich nie wjadą ani nie dojadą ze względu na swoją niesprawność. Potrzebują specjalne dostosowane wózki. ale to nie wszystko, ponieważ na każdym kroku są owe bariery, które ograniczają swobodne poruszanie się... To dobitnie udowadnia Pan Marek Sołtys, którego popieram całą sobą i chciałbym, aby takich ludzi było dużo więcej... Takich współczesnych "don Kichot ' tów..." A bariery będą znikać jak kamfory....
O to chodzi aby w Polsce było prawo do swobodnego poruszania się dla każdego a nie dla tylko zdrowych i sprawnych... Ponieważ jest udowodnione, że w ogromnej większości obiekty publiczne, obiekty administracji państwowej, sądy, zakłady ubezpieczeń społecznych, jak również restauracje, kawiarnie, kościoły, dworce i inne budynki użyteczności publicznej, są w Polsce niedostępne dla osób niepełnosprawnych. Oznacza to, osoby niepełnosprawne w naszym kraju w znacznym stopniu nie mogą korzystać ze swoich praw i wolności. Stawia to pod znakiem zapytania realność konstytucyjnych zasad państwa prawnego, równego wobec wszystkich obywateli.
Nadrzędny - Autor Lilith IPON Dodany 2010-08-25 00:15
Norbi ja nigdzie nie napisalam , ze nie zgadzam sie z likwidacja barier. Mi chodzi o twoje podejscie do innych ludzi. To ze u ciebie jest calkowity brak tolerancji dla osob majacych swoje poglady. Zdaniem twoim i twoich znajomych jak ktos ma inne poglady niz wy i zyje inaczej nie uzalajac sie nad soba to juz jest anty i w ogole udaje chorobe...... twoje teksty do ludzi sa tak naszpikowane jadem i zolcia ze az zle sie to czyta. Jestescie nietolerancyjni i roszczeniowi a za prawde wywalacie i dajecie upomnienia. Tak nic nie zdzialasz.. zrazisz tylko coraz wieksza grupe ludzi do siebie.. jesli o to tobie i twoim napromieniowanym jadem znajomym chodzi to jestescie na swietnej drodze :-) oby tak dalej.
Nadrzędny - Autor Buziaczek08 Dodany 2010-08-25 10:57 Zmieniony 2010-08-25 11:14
DO LILITH IPON.
TAK NAPISALAS POWYZEJ:

>Mi chodzi o twoje podejscie do innych ludzi. To ze u ciebie jest calkowity brak tolerancji dla osob majacych swoje poglady. Zdaniem twoim i twoich znajomych jak ktos ma inne poglady niz wy i zyje inaczej nie uzalajac sie nad soba to juz jest anty i w ogole udaje chorobe...... twoje teksty do ludzi sa tak naszpikowane jadem i zolcia ze az zle sie to czyta. Jestescie nietolerancyjni i roszczeniowi a za prawde wywalacie i dajecie upomnienia. Tak nic nie zdzialasz.. zrazisz tylko coraz wieksza grupe ludzi do siebie.. jesli o to tobie i twoim napromieniowanym jadem znajomym chodzi to jestescie na swietnej drodze  oby tak dalej.>


UWAZAM, DROGA IPONKO, ZE OD TWOJEJ NIE CHECI I NIETOLERANCJI POWINNAS ROZPOCZAC, TO TE TWOJE POSTY SA PRZESIAKNETE NIE NAWISCIA. A NORBIEMU I NAPROMIENIOWANYM DAJ SPOKUJ. PONIEWAZ KAZDY PORTAL CZY STRONA LUB FORUM RZADZI SIE SWOIMI PRAWAMI, A ICH UZYTKOWNICY GODZA SIE NA TE PRAWA W MOMENCIE REJESTRACJI. WIDOCZNIE, NIE POTRAFILAS I TWOI KUMPLE Z IPONU NIE POTRAFILI SIE DOSTOSOWAC DO REGULAMINU NA FORUM I SAMI DOPROWADZILISCIE DO TEGO ZE ADMINISTRACJA WAS POTRAKTOWALA TAK JAK POWINNA. 
I TU TEZ ROBISZ TEN SAM BLAD, CO TAM, NA INNYCH FORACH, A WIEC, PISZESZ NIE NA TEMAT A WATEK ZAMIAST ISC W KIERUNKU, JAKIM NADAL AUTOR, TO CO RAZ BARDZIEJ SKRECA NA SLEPY TOR. A JAK MASZ JAKIES ROZSZENIA, DO KTOREGOS TU PISZACEGO UZYTKOWNIKA. TO JEST COS TAKIEGO, TAKI WATEK PAKT O NIEAGRESJI, LUB PW.
Nadrzędny Autor Lilith IPON Dodany 2010-08-25 13:12
Buziaczek nie ja zmienilam temat tego watku jak zapomniales to sobie poczytaj go od poczatku. Nie mam zamiaru z toba dyskutowac i odpisywac ci na twoje posty. Dlaczego wypowiadasz sie zawsze za innych? Nie potrafia bronic sie sami tylko ciebie wysylaja? Czy moze taka sobie postanowiles misje obrony "ucisnionych"? to moj pierwszy i ostatni post do ciebie. zegnam.
Nadrzędny Autor Łukasz i Marcin Dodany 2011-01-25 20:14
Uprzejmie prosimy Cię o wypełnienie ankiety, która pomoże nam zrozumieć Twoje potrzeby i być może  w przyszłości pomóc odpowiedzieć na nie w konkretny sposób. Ankieta dotyczy Twoich potrzeb socjalno-mieszkaniowych.

Dziękujemy z góry.

http://www.ankietka.pl/ankieta/52874/dostosowanie-przestrzeni-mieszkalnej-w-kontekscie-osob-niepelnosprawnych.html

Łukasz i Marcin
Nadrzędny Autor Leszek12345 Dodany 2011-04-04 10:38
Jeśli chodzi o problem z poruszaniem się po schodach to wymyślono takie urządzenie jak schodołaz. Wygląda to jak gąsienice które doczepia sie do wózka inwalidzkiego i można wtedy śmigać po schodach. Firma Elevator Equipment zajmuje się sprzedażą takich urządzeń.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2011-04-04 15:05
Witaj Leszku. Te schodołazy to niby dla kogo mają być? Ja np jedem chodząca o kuli. Są też inne osoby nie poruszające się na wózku ale ale..... po ile to cacko? Kto ma w nie zaopatrzyć Wawę? Przeczytałeś wszystkie posty z tego wątku?

Przeczytaj chociaż post pierwszy autora sajk
Nadrzędny - Autor Leszek12345 Dodany 2011-04-05 07:31
Ja kupiłem swój w zeszłym tygodniu i jestem bardzo zadowolony. Kupiłem używany za 6 000zł od firmy Elevator Equipment z Krakowa ale z tego co wiem wysyłają sprzęt kurierem po całej Polsce. Nowe kosztują około 13 000zł. Urządzenie działa mniej więcej tak że podjeżdża pod wózek i żona bez problemu sprowadza mnie po schodach. Urządzenie można rozmontować na 2 części i bez problemu włożyć do bagażnika samochodu i możemy jechać do pracy. Niestety to jest tylko dla osób na wózkach. To takie gąsienice jak do czołgu które podstawia się pod wózek. Ładuje się jak komórkę. Świetne urządzenie dla osób na wózkach które mieszkają w blokach bez windy tak jak ja.
Nadrzędny Autor ulena Dodany 2011-04-05 12:59
Wątpię, abyś tutaj znalazł wielu klientów, ta cena to dla posła Plury, a nie dla zwykłych zjadaczy chleba.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2011-04-05 18:06
O matko i córko też 6 000.- to kasa dla mnie nie do zdobycia by była. Ale dlaczego Wawa sama nie pomyśli o zmodrnizowaniu miasta i dworców dla ON nie tylko dla wózków. Na dworcu zachodnim by pójść do WC trzeba pokonać moc schodów.
Leszku nie rób reklamy bo kulowicze tego napewno nie kupią a poza tym strasznie drogo.
Nadrzędny - Autor chromy Dodany 2011-04-06 14:50 Zmieniony 2011-04-06 15:01

>Leszku nie rób reklamy bo kulowicze tego napewno nie kupią a poza tym strasznie drogo>


Ella, po raz kolejny ośmieszasz się na forum
Leszek12345 zaproponował  schodołaz dla wózków.
"Kulowicze" użyłaś takiej nazwy, wolno ale wchodzą samodzielnie.
Schodołaz jest tańszy od windy i z pomocą tylko jeszcze jednej osoby można wydostać się z mieszkania i dostać  tam gdzie nie jest to możliwe dla wózka, a zarazem nie znajdziesz zawsze osób które będą nosiły niepełnosprawnego z wózkiem po  schodach. Schodołazy nie są  Niepełnosprawnym obce. Ceny sprzętów  ortopedycznych i ceny urządzeń to całkiem poważna  sprawa, ja zauważyć chcę że wszystko jest bardzo drogie w relacji do wypłaty renty. Wózek to pierwszy bardzo duży wydatek, a potem jak się nim dostać gdzieś? Każdy kto jeszcze wolno, ale chodzi, z pomocą kul, z pomocą trójnoga, z pomocą protezy jest jeszcze w jako takiej sytuacji.
Wózkowicz  ma bardzo źle. Schodołaz jest częściowym wyjściem z trudnej sytuacji. Ja już nie wierzę żeby w naszym kraju przystosowano budynki. Oszukano Niepełnosprawnych tyle razy, Unia miała uczynić lepszy świat dla Niepełnosprawnych. Głosy Niepełnosprawnych za wstąpieniem do Unii  policzyli i potem władza  na Nas się wypięła.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2011-04-06 16:47 Zmieniony 2011-04-06 16:49
chromy to ty się ośmieszasz bo Wawę znam od podszewki. Wolno wchodzą to fakt a co z bagażem? W zębach noszą jak sądzisz? Bo plecak to owszem ale nie za wielki. A może jesteś z Warszawki i chcesz się spotkać co? To służę swoją kiepska posturą i dwiema podpórkami. Nie myśl że trafiłeś na ciemną babę z zaścianka.

Reklama schodołąza przereklamowana w Warszawce bo tam do WC zanim znajdziesz windę narobisz w porteczki. Coś mi się widzi że siedzisz tylko i wyłącznie we własnej miejscowości.
Nadrzędny Autor chromy Dodany 2011-04-08 09:12 Zmieniony 2011-04-08 10:04

>chromy to ty się ośmieszasz bo Wawę znam od podszewki. Wolno wchodzą to fakt a co z bagażem? W zębach noszą jak sądzisz? Bo plecak to owszem ale nie za wielki. A może jesteś z Warszawki i chcesz się spotkać co? To służę swoją kiepska posturą i dwiema podpórkami. Nie myśl że trafiłeś na ciemną babę z zaścianka.


>Reklama schodołąza przereklamowana w Warszawce bo tam do WC zanim znajdziesz windę narobisz w porteczki. Coś mi się widzi że siedzisz tylko i wyłącznie we własnej miejscowości.>


Właśnie powiedz Pani mądralińska Ella, co ma zrobić Niepełnosprawny na wózku ze swoim bagażem? Z tego co piszesz Niepełnoprawny na wózku bagażu nie potrzebuje.
Nie jestem z Warszawy, byłem w niej często gdy byłem zdrowy, lekko chory, choruję już 37 lat nie wnioskowałem  o rentę jak byłem lekko chory. To wstyd co w dzisiejszych czasach wyprawiają niektórzy, wnioskują o uznanie ich za Niepełnosprawnych gdy są jeszcze dosyć zdrowi do pracy.
O rentę wystąpiłem jak zdiagnozowano u mnie nowotwór na 4 lata przed wypracowaną emeryturą.Teraz mieszkam sam, żona umarła na jesieni, była Niepełnosprawna przez ostatnie 26 lat ,Córka  musi pracować, trzeba pracować zawodowo. Córka wstaje o 3.30 rano, przychodzi do mnie , umyje, zrobi śniadanie, jak mam lepszy dzień to już o 6 rano wysadza mnie na wózek i jak mam bardzo zły dzień   leżę większą część dnia, od godziny 10 do 13 przychodzi opłacona opiekunka, córka po pracy zakupy, zajmuje się domem, obiad, pranie często pralki robią w nocy, jak wstają to wywieszą z dwóch pralek,dzieci, szkoła wywiadówki, i wieczorem przychodzi do mnie wieczorna toaleta i wszystko co ma do zrobienia. Zostawia obiad żebym miał na drugi dzień. W wiosna, lato, córka i zięć zabierają mnie do miasta, do parku, nad rzekę. Wszystkiego nie będę opisywał, to dłuższa odpowiedź. Takie życie ma  Niepełnosprawny z orzeczoną całkowicie niezdolny do pracy i samodzielnej egzystencji. Ile Niepełnosprawnych na forum i w Polsce ma niesłusznie przyznane takie orzeczenie? Niech zajrzy we własne sumienie.

Windy są potrzebne, a kto powiedział że nie są,  jak wcześniej napisałem schodołaz jest pewnym rozwiązaniem, jest czasem jedynym rozwiązaniem ! dla Niepełnosprawnego na wózku. Nie dojada, nie pojedzie do sanatorium lub na turnus, nie kupi nowych spodni, itd, ale uzbiera na schodołaz żeby było jak wyjść z mieszkania. Powtórzę wcześniej napisałem, nie wierzę władzy, oszukali Nas Niepełnosprawnych już tyle razy, oszukają kolejny raz.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2011-04-08 18:26
Daj mi spokój ok?
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2011-04-05 18:38 Zmieniony 2011-04-05 18:42
6000 zł to mało, przy wózku elektrycznym to ceny mnoży się kilka razy ( 6000*4. )
Poza tym taki schodołaz zupełnie nie nadaje się dla wózków elektrycznych.

I czym tu jesteście zszokowani, cenami. Takie ceny to mały pikuś.

Panie Leszek12345 przedstawicielu tej firmy handlowej, takiego sprzętu pan tu nie opchniesz i to nie tylko przez ceny.
Nadrzędny Autor Leszek12345 Dodany 2011-04-06 14:14
Jak ktoś ma wózek elektryczny to można zamontować platformę przyschodową.
A co oprócz ceny może przeszkadzać ludziom w zakupie schodołazu?
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2011-04-06 16:44
milionerzy od siedmiu boleści. 6tysięcy to mało a co powiecie o dochodzie np 800.- miesięcznie?
I jeszcze jedno: A niby z jakiej to partii mamy sami kupować sobie urządzenia by pokonywać bariery w Wawie. Ciekawe co robi rząd w Wawie? Pewnie stawia w centrum dookoła Pałacu Kultury szklane domy i wiszące tarasy
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / robię fotoreportaż o barierach arch. w Warszawie-pomóżcie :) (41881 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill