www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / praca na cały etat a umowa o dzieło (6657 - wyświetleń)
- Autor Magda Dodany 2011-04-10 19:29
Jestem osobą niepełnosprawną ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Pracuję na cały etat. Czy mogę podjąć pracę na umowę zlecenie oprócz pracy na cały etat?
Nadrzędny - Autor chromy Dodany 2011-04-11 12:16

>Jestem osobą niepełnosprawną ze znacznym stopniem niepełnosprawności. Pracuję na cały etat. Czy mogę podjąć pracę na umowę zlecenie oprócz pracy na cały etat? >


Magda jakim sposobem znacznie niepełnosprawny ma zdrowie pracować na więcej niż cały etat?
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2011-04-11 13:42
chromy, a czy my jednak żyjemy w piekle...?

Czy jednak nie uważasz, że nie bardzo mamy prawo oceniać ludzi tylko na podstawie jednego umieszczonego w sieci adania, bez wiedzy o faktycznej sytuacji danej osoby, rodzaju schorzenia itd...? A z kolei np. Magda nie ma obowiązku spowiadać się, co jej jest i dlaczego tak ma. Czy to źle, że sobie radzi???

Ja mam umiarkowany, ale gdybym dziś stanęła na komisji, na 90% dostałabym znaczny - nawet przy obecnym chorym systemie orzecznictwa. Ale na razie jakoś sobie radzę i robię na dobre 2,5 etatu. Bo życie zmusza, zdrowie pozwala, ale i wolę to niż siedzenie na tyłku i czekanie na jałmużnę. Uwierz mi, można zarabiać ruszając tylko i wyłącznie głową lub oczami - i nie ma co się dziwić.

Ogranicza nas najczęściej jedynie wyobraźnia...
Nadrzędny - Autor chromy Dodany 2011-04-11 14:16 Zmieniony 2011-04-11 14:21
bluengel

>Ja mam umiarkowany, ale gdybym dziś stanęła na komisji, na 90% dostałabym znaczny - nawet przy obecnym chorym systemie orzecznictwa. Ale na razie jakoś sobie radzę i robię na dobre 2,5 etatu. Bo życie zmusza, zdrowie pozwala,>


Trafiła Pani  w dziesiątkę, przy obecnym chorym orzecznictwie dostajecie tak często  orzeczenia: znaczny=całkowicie niezdolny do pracy i samodzielnej egzystencji lub zdolny do pracy w warunkach pracy chronionej  i stopień umiarkowany=całkowicie niezdolny do pracy lub zdolny do pracy w warunkach pracy chronionej .
A w dalszej części rozwinięcie co to jest praca chroniona. Życie zmusza a zdrowie pozwala tak Pani napisała. Więcej nie potrzeba komentować Pani odpowiedzi. 
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2011-04-11 14:20
Człowieku, czytaj ze zrozumieniem....
Nie pobieram żadnego (ŻADNEGO) świadczenia od nikogo. Żyję tylko za to, co zarobię - od lat, póki się da. Orzeczenie mam, bo otrzymałam w 18 roku życia - i trudno, żeby było inaczej w moim przypadku (którego nie znasz). Ale to nie oznacza, że doję czyjeś pieniądze - nie, nie robię tego, ponieważ dobrze wiem, że są inni, znacznie bardziej potrzebujący (nie mylić z tymi, którym "się należy").

Łatwo mierzyć kogoś własną miarą, ale to się zawsze mści, pamiętaj...
Nadrzędny - Autor chromy Dodany 2011-04-11 14:22 Zmieniony 2011-04-11 15:09
Napisałem wyżej. Wszystkie Pani wypowiedzi  są ogólnie dostępne na forum. Nie pobiera Pani świadczenia co nie znaczy że nie korzysta z dofinansowań i ulg, zwolnień, przywilejów, etc - co dotyczy osoby Niepełnosprawnej  mając orzeczenie.

bluengel:

>ale gdybym dziś stanęła na komisji>


proszę złożyć stosowne dokumenty i badanie u orzecznika rozpocząć od Pani własnych słów:

>Ale na razie jakoś sobie radzę i robię na dobre 2,5 etatu. Bo życie zmusza, zdrowie pozwala,>


w odpowiedzi na dalsze Pani zdanie:

>Łatwo mierzyć kogoś własną miarą, ale to się zawsze mści, pamiętaj...>


Pani słowa, czy  napisała Pani o sobie samej.
Życie jest Życiem. Prawda powinna być Prawdą. 
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2011-04-11 15:15
Jesu...
I tu się zdziwisz (bo nie uwierzysz na pewno) - nie korzystam:) Chociaż nie jestem ani milionerką ani świętą.
Ale po co mam składać te dokumenty? Toć właśnie nie mam zamiaru, dokąd mogę pracować i się utrzymać - chyba jasno się wyraziłam? No i zgadzam się z niektórymi orzeczeniami, że sam fakt posiadania jakiejś wady/defektu nie powinien być jednoznaczny z niezdolnością do pracy - to raczej logiczne.
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-04-11 17:57
Tylko, że wątek nie o tym.... Może warto byłoby odpowiedzieć, jeśli ktoś wie.
Nadrzędny Autor chromy Dodany 2011-04-14 06:51

>Tylko, że wątek nie o tym.... Może warto byłoby odpowiedzieć, jeśli ktoś wie. >


kryształek, temat wątku założony przez Magdę jest powiązany z faktem choroba-praca, powiązany z moją odpowiedzią, że osoba chora stająca przed orzecznikiem udawadnia, że jest chora, pracować nie może, otrzymuje znaczny stopień, a potem podejmuje pracę  jw. Magda opisuje, a w dalszej charakterystyce postaci wygląda na oszusta wobec osoby orzecznika.
bluengel odpisała  na moją odpowiedź, w tej i w  jej sprawie już napisałem jw.
Nadrzędny Autor bluengel Dodany 2011-04-11 18:39
Tak, możesz podjąć pracę w takiej formie. To wolny kraj i skoro mogą tak pracować zdrowi, mogą także niepełnosprawni. Do umów cywilno-prawnych nie są wymagane pozwolenia od lekarzy ani nie obowiązują (np. pracodawcy) wymogi związane z pracą na etacie.
Oczywiście, zakładam, że nie pytasz o limity zarobków w kontekście renty itd..
Nadrzędny Autor monsztar Dodany 2011-04-20 11:04
pracę podjąć możesz ale możesz też zapytać pracodawce o podwyżkę. Ja tak zrobiłam i się udało:-) okazało się że firma może dostać refundacje kosztów zatrudnienia z PFRON.
Nadrzędny Autor chudini0505 Dodany 2011-04-27 09:02
Szukasz dobrej pracy? Polecam stronę: http://ogniwo.net/ Tutaj jest wiele ciekawych ofert :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / praca na cały etat a umowa o dzieło (6657 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill