www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / program ,, przyjazny obiekt" (7980 - wyświetleń)
- Autor WEKTOR Dodany 2006-12-16 15:54
Z zaciekawieniem czytam o problematyce osób niepełnosprawnych.
Jest naprawdę wiele problemów wartych rozwiązania. Fakt-wielu firm
i małych sklepów nie stać na podjazdy lub windy. Proponuję jednak
rozwiązanie, pośrednie. Prowadziłem szczegółowe analizy i rozmowy
na ten temat z właścicielami sklepów, restauracji, klubów. W wyniku tych
konsultacji, zastanawiam się nad wdrożeniem programu ,, punkt przyjazny
osobom niepełnosprawnym". Idea jest bardzo prosta i czytelna. Kazda osoba
niepełnosprawna poruszająca się na wózku, zostanie wyposażona  w pilota.
Natomiast każdy sklep lub restauracja, zainstaluje ( oczywicie o ile zechce
zaistniec w programie- jeśli tak, na jej obiekcie będzie umieszczona specjalna
tabliczka)w sygnalzator wewnątrz.Osoba niepełnosprawna pragnąc dostać się do sklepu lub innego
obiektu, przyciska odpowiedni przycisk co powoduje sygnał dźwiękowy i świetlny
w sklepie. Tym sposobem (nikt z pytanych nie był przeciw), zaloga obiektu może
wyjść do osoby niepełnosprawnej, czy wnieść wózek. To rozwiazanie może też
pomóć i w tych obiektach gdzie są zamontowane podjazdy, gdyż umożliwia to
otwarcie drzwi i ułatwi osobie niepełnosprawnej dojście do wewnatrz.
Bardzo prosze o opinię o celowości takiego programu. Swoją droga mimo wszystko
złożyłem w Urzędzie Patentowym wzor zastrzeżony.
          Edmund
Nadrzędny - Autor ewita Dodany 2007-01-05 15:38
Witam! Przeczytałam propozycję bardzo uważnie. Pewnie, być może byłoby to wyjście jakieś wobec niemrawości decydentów, od których zależy dostępność budynków użyteczności publicznej. Widzę jednak wiele cierni na tej drodze... Po pierwsze - namówienie odpowiedniej liczby urzędów, sklepów, poczt, przychodni itd w tysiącach miejscowości w kraju - wymaga sił tytana! Jestem osobą, która czasem jeździ wózkiem, czasem zaś może poruszać się samodzielnie, ale nie jest w stanie pokonać schodów i nierówności... Często spotykam się z niedowierzaniem ze strony urzędników, bo jak to? Chodzi - to niech się wspina po schodach, a nie wspina się, to widać nie chce. Posiadanie pilota, o którym Pan wspomina, być może uwolniłoby mnie od tłumaczeń, od udowadniania że nie jestem przysłowiowym wielbłądem. Co do idei jestem więc za, obiema rękami się podpisuję... Boję się jedynie technicznych trudności... A toż to armia ludzi do tego potrzebna! Pozdrawiam serdecznie!
Nadrzędny - Autor WEKTOR Dodany 2007-01-05 18:06
Doga Pani!
Mam bardzo dobrą wiadomośc. Kiedy robilem rozezanie wśród właścicieli sklepów , punktów uslugowych i urzędów, to...nikt(doslownie nikt) nie odmówił. Co do osob niepelnosprawnych to wspaniala propozycja właśnie znalezienia zajęcia na terenie kraju. Montaż urządzenia jako calości(bloku) intalacja ect. W trakcie naszych prac nad projektem pojawiły się nowe okoliczności, które stworza daleko idący uniwersalizm tego pilota. Już wiem co on będzie miła w zakresie swoich zadań. To nie tylko  sygnal do punktu gdzie chcemy się dostac, ale funkce dodatkowe: zagaszenie światła w pomieszczeniu, zamknięcie mieszkania, otwarcie auta, blokada samochodu, uchylenie okna, oraz w funkcji dźwiękowej  informacja o rodzaju światła na skrzyżowaniu. Pisze Pani ,ze potrzeba siły tytana. Dziekuję za to slowo-to dla mnie prawdziwe wyzwanie, tym bardziej,  że jest to rozwiazanie pośrednie, gdyż idealem jest jednak podjazd, ale niestety nie wszędzie do zmontowania. zresztą pilot pomoze i tam gdzie podjazdy sa, gdyż pomogą  np. w otwarciu drzwi. Teraz pracujemy nad elementami wykonawczymi(siłowniki okienne, wygaszacze światła ect). Moją ideą jest BEZPŁATNE zdobycie pilota przez osobę nipelnosprawną, to jest podstawa. Spróbuję w ramach swojej akcji namówić osoby instalujace system o partycypowanie w zakupie jednego zestawu. Na PFRON nie licże - to obłęd, oni nawet nie chca rozmawiać widząc w czlowieku intruza. Damy radę Pani Ewito! Dziekuje za wsparcie, ktorego mi czesto brakuje. Pozdrawiam serdecznie Edmund
Nadrzędny Autor majim Dodany 2007-01-07 11:38
Panie Edmundzie...
z zaciekawieniem czytam Pana posty, mysle ze jest Pan czlowiekiem niezwykle odwaznym... ale z pewnoscia i szalonym (a takich wlasnie ludzi potrzeba temu swiatu), ma Pan zadziwiajace pomysly, bardzo nowatorskie, nawet ja pewnie bym na takie nie wpadla mimoze (jesli kiedys to nastapi) bede kozystala z Pana "wynalazkow"
mnie osobiscie smiesza budynki przy wejsciu do ktorych sa "2 schodki" bo jaka zdrowa osoba pomyslalaby ze to co jest dla niej niczym dla kogos moze byc bariera nie do pokonania...
zycze Pany wielu pomyslow i jeszcze wiecej pomocnikow i sil na ich realizowanie
jesli moglabym kiedykolwiek w czyms pomoc to bardzo chetnie to uczynie
M.
Nadrzędny Autor Zygmunt Dodany 2007-01-11 10:52
Witam Panie Edmundzie.
Podsumowujac dyskusję na tak ważkie tematy, mogę powiedzieć jedno. Gdyby było więcej takich ludzi jak Pan, niepełosprawni nie mieli by takich problemów jak maja teraz i to jest pewne jak dwa razy dwa. Mam nadzieje, że nie da pan za wygrana i nie zaniecha siły i światłego umysłu, jakim Pana Bóg obdarzył, aby w takiej mierze rozwiązywać tak ważne dla nas niepełnosprawnych problemy. Zacofanie i ignorancja w naszym kraju w tej mierze ludzi, którzy maja z urzędu obowiązek myśleć o tych sprawach-a nie myslą, jest tak wielka, że czasami wydaje mi się, że żyjemy w czasach inkwizyji, gdzie siedzisz cicho i robisz to co każą, albo na stos. To bardzo ekstremalny przykład, ale taka jest rzeczywistość.
Wielkie brawa dla Pana i całym sercem jestem z panem. Nie Bóg Panu błogosławi.
Pozdrawiam 
Zygmunt
Nadrzędny - Autor mickoo Dodany 2007-01-18 19:26
Witam. Posiadam obiekt który chciałbym zaadaptować do potrzeb osób niepełnosprawnych. Szukam finansowania (dotacja, dofinansowanie, ew. refundacja) a nie stać mnie na sfinansowanie tej potrzeby z własnej kieszeni. Wektor, ten projekt bardzo mi się podoba i chętnie się włączę do tej akcji, gdyż, jak pisałem wyżej, ciężko o sfinansowanie adaptacji obiektu, a obsługa tegoż obiektu nawet nie ma pojęcia/informacji, że osoba poruszająca się na wózku ma chęć dostania się do środka. A może możesz mi wskazać żródło finansowania, to wtedy osoby niepełnosprawne same dadzą radę dostać się do środka bez proszenia o pomoc kogokolwiek czy sygnalizowania takiej chęci...
pzdr
M
ps: czytając moje inne posty dowiesz się o więcej o moich planach (choć odzew zerowy...)
Nadrzędny - Autor WEKTOR Dodany 2007-01-20 20:42
Bardzo prosze o kontakt- edtom50@op.pl lub 600 782 995
Mam pewien pomysł w przedstawionym temacie.
Edmund
Nadrzędny Autor Mediceum Dodany 2007-05-30 16:10
Witam,
posiadam obiekt dostosowany do potrzeb osób niepełnosprawnych (Niepubliczny Zakład Opieki Zdrowotnej) i chciałam się dowiedzieć, czy istnieje j- np. polegający na wpisaniu na liste "obiektów przyjaznych niepełnosprawnym", albo coś w tym rodzaju?
Może moga mi Państwo polecić jak najlepiej dotrzeć z tą informacją do osób niepełnosprawnych? 
Z góry dziękuje

MK
Centrum zdrowia Mediceum
(www.mediceum.pl)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / program ,, przyjazny obiekt" (7980 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill