www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wpływ Kościoła Katolickiego na życie wszystkich obywateli. (Strona 9) (1282279 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 82 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-04-18 13:22
nie wypowiadaj się za innych patrz na siebie
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2011-04-18 18:50

>nie wypowiadaj się za innych patrz na siebie<


Jest takie powiedzenie :"Jak nas widzą, tak (o) nas piszą." 123456 wypowiedział swój osąd, do czego ma prawo, gdyż wolność słowa zapewnia nam Konstytucja.
A co do spostrzeżeń 123456, to mam podobne zdanie na ten temat. Większość katolików tak na prawdę nie wie, po co chodzi do kościoła. W myśl znanego powiedzenia "jak trwoga to do Boga" faktycznie szuka tam oparcia w trudnych chwilach. Zanosi modły (pieniądze też) i sądzi, że w ten sposób odsunie od siebie złe fatum. Z racjonalnego punktu widzenia większe korzyści w takich sytuacjach przynosi konstruktywne działanie. Niestety, katolicy wolą się modlić, zamiast działać, by w przypadku niepowodzenia móc powiedzieć "Bóg tak chciał". Lepiej zwalić winę na Boga niż samemu się przyznać, że czegoś zaniechałem i stąd mam kłopoty.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-04-18 19:16
nadal twierdze że nie należy uogólniać narodu po za tym normalka że żeby coś osiągnąć trzeba też działać bez  działań sama modlitwa nic nie da
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-04-18 19:23
Nachbar

> Większość katolików tak na prawdę nie wie, po co chodzi do kościoła. <


A skąd Ty tak dobrze  znasz większość katolików, że się w ten sposób wypowiadasz? Możesz powiedzieć tak tylko o osobach z Twojego kręgu znajomych (i to z wielką ostrożnością), a nie o wszystkich.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-04-18 19:29
do niektórych można gadać jak do ściany więc lid dajmy spokój tym debilnym gadkom
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2011-04-19 17:16

>A skąd Ty tak dobrze  znasz większość katolików, że się w ten sposób wypowiadasz?<


Skąd? To bardzo proste. Mam szeroko otwarte oczy. Zakładając, że większość obywateli tego kraju przyznaje się do katolicyzmu, to proporcjonalnie ich udział jest większy we wszelkiego rodzaju - nazwę to delikatnie - nieprawościach. Jest nieprawdopodobne, aby te kilka % innowierców i niewierzących zapełniało kroniki policyjne w takim stopniu, w jakim można się tego dowiedzieć z mediów.
Następnym argumentem jest znane określenie "Polak katolik" i równie dobrze znane - szczególnie za granicą - "pijak i złodziej". Przyznasz, że te dwa określenia jakoś nie pasują do siebie, jednak funkcjonują i nic nie wskazuje, aby w najbliższej przyszłości zastąpiono je czymś innym. Tu wyjaśniam, że nie ja jestem autorem tych określeń, ale sami Polacy "zasłużyli" sobie na to. Biorąc pod uwagę statystyczną większość katolików, określenia te zapewne "nie pochodzą" od mniejszości.
I na koniec argument pochodzący z samego źródła wiary, z którego wywodzi się katolicyzm. Nim go przytoczę odniosę się do prawa świeckiego, w którym zasadą jest, że jego nieznajomość nie zwalnia z odpowiedzialności. Jest to logiczne, gdyż obywatel obok swoich praw ma również obowiązki, a jednym z nich jest obowiązek znajomości prawa. Podobnie przedstawiono to w Biblii, gdzie zapisano takie oto ostrzeżenia:

>„Bo chociaż poznali Boga, nie oddawali mu chwały, jako Bogu i nie składali mu dziękczynienia. Na odwrót utracili wszelki rozum, oddając się swym szalonym pomysłom, a nierozumne serce ich pogrążone w ciemności. Podając się za mądrych, stali się głupcami, zmieniwszy majestat nieśmiertelnego Boga na obrazy przedstawiające ludzi śmiertelnych”...(List Pawła do Rzymian)<
>„Lud ten czci mnie wargami, lecz serce daleko jest ode mnie. Na próżno mniemają, że oddają mi cześć bo nauka ich to tylko ludzkie nakazy]".(Izajasz, ST)<
>„Tak to znieśliście przykazanie Boże w imię swego podania. O wy obłudnicy. Słusznie prorokował o was Izajasz.”(Ewangelia Mateusza)<


Oczywiście możesz się nadal ze mną nie zgadzać, ale nie zmienisz faktów, które są takie a nie inne. Szkoda tylko, że informacje typu: pijany ojciec maltretuje rodzinę, w miniony weekend zatrzymano "X" pijanych kierowców, złapano złodzieja okradającego kościoły itp, itd, nie zawierają danych o wyznaniu takiego delikwenta. Może wówczas byłoby jasne, kto to jest kto.
Ale i bez tego sam fakt, że w kraju, gdzie większość (podobno 95%) stanowią katolicy jest źle, a czasami nawet gorzej, stawia w złym świetle Polaka katolika.

>Możesz powiedzieć tak tylko o osobach z Twojego kręgu znajomych (i to z wielką ostrożnością), a nie o wszystkich.<


Co do mojego kręgu znajomych, to pośród nich nikt nie jeździ "po pijaku", nie kradnie, nie bije żonę i dzieci, nie zabija niemowląt itp, itd, a nawet nie używa słów powszechnie uważanych za nieprzyzwoite. Nie uważamy się przez to za "lepszych", ale bycie homo sapiens zobowiązuje do używania rozumu. Biblia też do tego zobowiązuje.

>„Nie każdy, który mi mówi Panie, Panie! - wejdzie do królestwa niebieskiego, lecz ten, kto spełnia wolę mego Ojca, który jest w niebiosach. Wielu powie mi w owym dniu; „Panie, Panie! Czyż nie prorokowaliśmy w twoim imieniu? Czy nie wypędzaliśmy czartów w twoim imieniu? Czy nie zdziałaliśmy w twoim imieniu cudów? A ja wówczas oświadczę im publicznie; Nigdy nie znałem was, idźcie precz ode mnie wy, co nieprawości czynicie!”(Ewangelia Mateusza)<


Poniższe słowa kieruję do Barbary33.
Masz rację.

> "do niektórych można gadać jak do ściany"..<


I tak nie zrozumieją tych "debilnych gadek". Tylko pytanie: Czy Ty je rozumiesz i dlaczego uważasz je za "debilne"?
Oczywiście na pytanie nie musisz  odpowiedzieć, jeżeli uznasz, że w tym temacie nie masz nic więcej do powiedzenia.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-04-19 17:55
Nachbar nadal uważam, że nie masz prawa wypowiadać się w ten sposób o większości katolików.  Jeszcze raz mówię Ty nie znasz większości katolików, a wypowiadać się powinieneś tylko o tych , których znasz. To nie jest tak, że jak znasz jednego czy stu, to reszta jest tak samo zła i niedouczona.  Nawet Twoje argumenty są niedobre. Cytujesz i piszesz obszerne  posty, których nawet nie chce się czytać, bo ich przesłanie jest ciągle takie samo, czyli nieprzychylność wierze katolickiej i jej wyznawcom.

> Biorąc pod uwagę statystyczną większość katolików............................


<

Nie chcę się dosadnie wyrazić do jakiej grupy statystycznie można wsadzić każdego człowieka. Wszystko zależy na jakim stołku się siedzi, z kim przestaje i kto po ten argument sięga.

Pozdrawiam Cię świątecznie ja katoliczka.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-04-19 18:04
nie jesteś katolikiem to się nie wypowiadaj bo jak już pisałam każdy człowiek jest inny z innych wyznań ludzie też jezdrzą pikani kradną itd więc czemu czepiasz się akurat katolików
Nadrzędny - Autor 123456 Dodany 2011-04-28 16:12
bardzo mi przykro że akuratnie myślisz w ten sposób, nie jesteś tym czy, tamten oto przykład w Polsce nie na świecie lecz w Polsce jest jak się mówi ostatnio najwięcej ludzi wykształconych i bardzo mądrych więc powiedz mi jeśli możesz dlaczego jest taka bieda, bo z mojego punktu widzenia powinno być dokładnie odwrotnie, im więcej ludzi światłych tym w kraju powinno być lepiej tak samo jest tylko i wyłącznie z katolikami i tylko w Polsce jak jest ich więcej to mniej wierzą gdyż każdy myśli sobie ze jakoś to będzie a tu jest całkiem odwrotnie jest jak jest wiary coraz mniej a kościołów i pomników coraz więcej coraz więcej wierzących a dłuższe kolejki w przychodniach szpitalach i coraz mniej miejsc dla ludzi cierpiących i umierających i nie pomyśl sobie czasem iż mi coś przyszło do łba i zacząłem wierzyć ja wierze tylko w to co widzę oraz w to co niewidzialne czyli jeśli jest powiat w którym jest dobry szpital dużo pracy itd to wtedy wierz mi jestem w stanie uwierzyć nawet w żydowskiego Jezusa a nawet w samego żydowskiego boga jest tylko warunek katolicy muszą się zmienić i to nie tylko na wsiach czy w miastach lecz w całym kraju.Jeszcze jedno słuchałem w radio w pr....... jak było komentowane kazanie Benedykta podczas świąt cytuje ;Ja by chciał aby żli ludzie poumierali;to są sprawy widzialne a teraz morze o niewidzialnych przykład dzisiaj w radio jakiś polityk powiedział iż taka sielanka w Polsce będzie trwała jeszcze ok 3lat potem dotacje z UE się kończą a nam Palakom pozostaje do spłaty około 300 miliardów euro jak myślisz skąd to wezmą ja powiem ci gdyż wiem obetną na on potem wezmą się za zamrażanie rent i emerytur na koniec powiedzą iż już mamy wejść do euro więc o kilka set procent wszystko do góry a wiesz dlaczego tak się dzieje gdyż Polacy to naród bardzo wytrzymały i nie można go zniszczyć nie można go zniszczyć gospodarczo to można duchowo a wyniszczenie duchowe polega dokładnie na tym iż kiedyś za komuny jak było dużo pracy i zarobki w miarę to ludzie walczyli o wiarę i kościół dziś jest odwrotnie walczą z wiarą i są przeciw kościołowi myśl jest prosta jak tu jeden z użytkowników ma swoje motto lepiej umrzeć jak żyć na kolanach jest możliwość wyjścia z tego niesamowitego zaklętego koła i powrót do normalności aby była praca i w miarę dobrze się żyło nich kościół się uniży jak Jezus i nich robi to co do niego należy niech przeprosi wszystkich ,których obraził niech upadnie na kolana nie do swojego boga lecz do ludzi a być morz bóg ich im przebaczy i nich politycy będą politykami a nie małpami na sznurach za które karzy morze pociągać w swoją stronę nie mowie tu o zwykłych ludziach lecz politykach zwykli niech nie ustawiają swoich rodzin na stanowiska pracy którzy sobie sami stworzyli dzięki komunistycznym powiązaniach lub pracy na zachodzie bez podatków.Nie pije nic do ciebie gdyż każdy ma własne zdanie jednak to zdanie niestety musi mieć jakiś sens ja być morze pisze z błędami lub nieskładnie lecz wiem dokładnie o co chodzi ludziom gdyż znam ich na tyle że mogę powiedzieć że byłem w swoim życiu i bogaty i biedny szczęśliwy i nie szczęśliwy jednak takiego złodziejstwa jak teraz nigdy nie było i to począwszy od księdza a skończywszy na prezydencie rp
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-05-05 10:13
długich wywodów noie czytam
Nadrzędny - Autor 123456 Dodany 2011-05-06 16:26
a szkoda bo to dopiero początek a co powiesz jak to ostatnio A Merker obraziła wszystkich niemieckich katolików za to że powiedziała iż bil adyn został zabity jako największy bandzior na ziemi a kościół powiedział iż z ust katolika takie słowa nie mogły paść I JA SIĘ Z TYM ZGADZAM najpierw trzeba było osądzić tego człowieka a potem dopiero zadecydować a tak proszę.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-05-06 17:06
szkoda to jak teściowa do studni wpadnie bo ani wody ani teściowej
Nadrzędny Autor 123456 Dodany 2011-05-13 15:55
miałaś na myśli ówno, nie teściowa a jak już to krowa nie przejmuj się pisz nie obrażam się
Nadrzędny - Autor chromy Dodany 2011-04-20 14:19 Zmieniony 2011-04-20 14:40
Nachbar, ten kto chciał to Ciebie zrozumiał. Zarzuty skierowane w Twoją stronę, że nie jesteś katolikiem. Mnie to średnio obchodzi, jeśli jednak założę,że przyjąłeś sakrament chrztu i jesteś chrześcijaninem, jednak gdy dorosłeś i mając swój dorosły własny rozum, spostrzeżenia i obiektywne spojrzenie na sprawę Kościoła Katolickiego, drażni Cię sposób w jaki sprzeniewierza się Wiarę -Biblię, to w tym momencie popieram Ciebie. Piszesz o bardzo poważnych kwestiach, a są tym bardziej poważne, gdyż dotyczą przywódców duchowych, którzy powinni świecić przykładem, a nie dają dobrego przykładu, niestety.
Przykładu nie dają również przywódcy polityczni. Jedni drugich wspierają i nawzajem rozgrzeszają i mamy taki bałagan jaki mamy w Polsce.
Nachbar do lidian nic nie dotrze, najwyraźniej jest to dla niej za trudne.
Gdyby lidian broniła tak bardzo usilnie wiary, zwróciłaby uwagę na zło jakie  szerzy się za przyzwoleniem katolików. Katolikiem jest również ksiądz.

Ja tylko w woli skromnego przypomnienia wspomnę sytuację rok temu po tragedii w Smoleńsku, jakie to "okraszone, obiecujące poprawę, piękne słowa"  padały z ust  księży i  polityków. A co dzisiaj w dniu 20 kwietnia 2011 roku mamy?, gdzie te obietnice poprawy?
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2011-04-20 14:50

>Nachbar do lidian nic nie dotrze, najwyraźniej jest to dla niej za trudne.


<

Chromy w związku z tym  cieszę się , że na tym forum  mam możliwoś poczytać posty tak błyskotliwej i elokwentnej osoby jak Ty. Pozdrawiam Cię serdecznie. :-)))))
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2011-04-20 19:38
Chromy, bez względu na to, do kogo kieruję swoją odpowiedź, zakładam, że jest ona czytana nie tylko przez tych, co zabierają głos w dyskusji. Nie przypadkowo podjąłem temat wpływu Krk na życie wszystkich obywateli, bo - chyba przyznasz - jest on ogromny. A jak to przekłada się na rzeczywistość, to każdy widzi. Więc skąd się bierze tyle zła, dlaczego w Polsce żyje się coraz gorzej i dlaczego wszystko musi być na opak?
Zatem uważam, że należy ludziom otwierać oczy. Tu nawet nie chodzi o wykazanie, że nasi przywódcy duchowi i polityczni nie świecą przykładem, ale o to, aby ludzie zaczęli myśleć. Samodzielnie myśleć. To dla niektórych bardzo trudne, bo zostali nauczeni posługiwać się schematami. Dlatego wszystko, co nie  mieści się w schemacie jest dla nich nieznane i odrzucane.
Jeżeli więc -jak twierdzą Lidian i Barbara33- powtarzam się, jestem monotematyczny lub prowadzę "debilne gadki", to po pierwsze: potwierdzają to, co powyżej napisałem, a po drugie: nie znają ludowej mądrości "kropla drąży skałę". Jednocześnie z przykrością muszę stwierdzić, że nawet Słowo Boże, którego obszerne fragmenty przytoczyliśmy,  zostało zignorowane.

Dziękując Lidian za życzenia świąteczne wzajemnie życzę Wszystkim zdrowia, miłej świątecznej atmosfery oraz smacznego jajka.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-04-20 20:12

>Zatem uważam, że należy ludziom otwierać oczy. Tu nawet nie chodzi o wykazanie, że nasi przywódcy duchowi i polityczni nie świecą przykładem, ale o to, aby ludzie zaczęli myśleć. Samodzielnie myśleć<


Nachbar czyżbyś uważał, że skoro nie pluję na KK i mam często odmienne zdanie niż Ty, to nie potrafię samodzielnie myśleć?

>Jeżeli więc -jak twierdzą Lidian i Barbara33<


Proszę nie łączyć moich słów  z innymi użytkownikami forum, bo wypowiadam się sama za siebie. Za moje słowa nie może i pewnie nie chce odpowiadać inna osoba.

Dziękuję za życzenia. :-)
Nadrzędny Autor 123456 Dodany 2011-04-29 15:04
ja myślę ze nie plujesz że jesteś niesamowicie przebiegłym katolikiem tak czy i inaczej nie plujesz to się ceni pozostanie niewielu katolików lecz jacy będą silni w wieże. jak myślisz kto to wymyślił
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2011-04-26 15:41

>Z ambony można się dowiedzieć nie tylko kto umarł, za kogo będzie msza, jakie potrzeby finansowe ma parafia ale również kto jest dobry, kto potępiony, kto kupuje środki antykoncepcyjne, czym jest sekta i na kogo katolik względnie „prawdziwy Polak” powinien głosować. <
>Msza, chrzciny, komunia, szkolna katecheza – to w wielu miejscowościach jedyne duchowe dobra prócz telewizyjnego „tańca z gwiazdami”, seriali czy programów sportowych. Dla wielu – to jedyne źródło kultury religijnej, duchowej, intelektualnej by nie powiedzieć - metafizycznej. <
>Tymczasem kultura ta tkwi w rękach osób dość prymitywnych, niewykształconych o zawężonym polu wyobraźni i z reguły pozbawionych empatii. Wykształcenie księży, na tle coraz bardziej wykształconego społeczeństwa jest coraz gorsze. Do seminarium (pomijam ekskluzywne seminaria jezuitów czy dominikanów) często trafiają ci, którzy nie mogą zdać matury, nie radzą sobie ze sobą, nie mają pojęcia o świecie i potrzebach innych. Życie w seminarium przypomina koszary, gdzie najważniejsza zasadą jest posłuszeństwo przełożonym i starszym rangą. Myślenie nie jest wymagane, krytyka – zabroniona. Młody ksiądz mało wie o życiu, niewiele o świecie współczesnym, nie zna psychologii, filozofii, historii sztuki. Dlatego nowoczesna architektura kościelna to taśmowa produkcja estetycznych koszmarków. Bogatych, kiczowatych, pompatycznych, zimnych. <
>"Trzodę" powierzoną swojej opiece przeciętny ksiądz traktuje jak materiał, który trzeba ociosać (upominając z ambon), nauczyć systematyczności (msza co niedzielę) i z którego należy wyciągnąć trochę pieniędzy na chwałę Kościoła i doczesne potrzeby parafii oraz samego księdza (a nie ma on franciszkańskich potrzeb, raczej barokowe). Okres komunii, który się właśnie zbliża, jest – pod tym względem - okresem poważnych żniw finansowych. <
>Na wszelkie problemy zaleca modlitwę, pokutę lub mszę. Na problemy nadzwyczajne – pielgrzymkę lokalną względnie - Watykan. W wielu parafiach są prawdziwe biura turystyczne, co świadczy o tym, że religijność księży nie zabija ich zmysłu przedsiębiorczości. Pielgrzymowanie stało się też normalnym szkolnym rytuałem, dawniej młodzież zwiedzała Polskę historyczną, dziś zna Polskę religijną i zabobonną. <


Więcej u źródła pod tym linkiem (kliknij).
I jakby z drugiej strony słowa JP II  z encyklik: "Fides et ratio" ("Wiara i rozum"):

>"Wiara i rozum są jak dwa skrzydła, na których duch ludzki unosi się ku kontemplacji prawdy".<
> "Sam Bóg zaszczepił w ludzkim sercu pragnienie poznania prawdy, którego ostatecznym celem jest poznanie samego Boga".<


Jakoś nie mogę sobie wyobrazić, jak niedouczony ksiądz może zaszczepić u parafian chęć poznania prawdy. W dodatku, gdy parafianie ani w ząb nie chcą czytać Biblii, ani o Niej dyskutować. Jak więc mają poznać Boga?
Chromy, przytoczyłeś kilka ciekawych wersetów z Biblii i co z tego wynikło? Dokładnie NIC.
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2011-04-27 20:17
Zakonnica biła kalekę. Sąd: To nie było celowe
Więc, w chwili bicia kaleki,  czym posługiwała się zakonnica? Rozumem, jak na człowieka przystało, czy instynktem samozachowawczym, jak osaczone zwierzę?
I pytanie zasadnicze: Ta kaleka dziewczynka czym była dla sądu - przedmiotem, czy istotą ludzką?
Bardzo często w mediach obrońcy zwierząt podnoszą apel o zaprzestanie znęcania się nad zwierzętami, bo zwierzęta też cierpią. Zdaniem sądu w Augustowie ta biedna i niepełnosprawna dziewczynka została potraktowana gorzej jak zwierzęta, bo nawet sąd nie stanął w jej obronie. Widocznie, zdaniem sądu, kalectwo pozbawia człowieka odczucia bólu.
Zakładając nawet, że ta dziewczynka sprawiała jakieś trudności, czy nawet była agresywna, to jak znam życie, agresja nie bierze się z niczego. Musiała w przeszłości doznać wielu krzywd.
Polecam również komentarze internautów pod tym artykułem.
Nadrzędny - Autor 123456 Dodany 2011-04-29 14:59
to co media publiczne pokazują lub powiadają to kropla w morzu jest podobnie tak jak z gwałtami czy z innymi sprawami tego typu ja wiem jedno że kk to wielkie oszustwo skierowane masowo na ludzi którzy nieustanie są straszeni jakimiś bogiem, umieraniem itd.Prawda jest taka karzy musi kiedyś umrzeć czyli muszą skończyć się jego funkcje życiowe w taki czy inny sposób lecz póki żyjemy chcemy przez  to życie jak najlepiej przejść i to bez bólu a ci którzy myślą iz im pomorze jakiś bóg niech sobie tak myślą tylko niech nie załatwiają swoich spraw poprzez kogoś gdyż człowiek jest niesamowitym pasożytem i wilkiem jeśli trafi na dobry grunt a takim gruntem są, on czasami nie ze swojej winy są jakie są. W mojej miejscowości a mieszkam na Podkarpaciu była pewna rodzina gdzie ojciec tej rodziny powiedział w ten sposób że jego dzieci nie będą oglądały kościoła fakt jest taki jaki jest e oglądają gdyż urodziły się niewidome przez wiele lat wisiało na ich życiu piętno tej niby klątwy rzuconej przez ojca na kk i swoje dzieci co się okazało ze to nie klątwa tylko jakaś choroba najprawdopodobniej te same grupy krwi czy coś podobnego no i w  jaki sposób teraz ci ludzie którzy osądzali ojca o to iż trzyma z szatanem bo powiedział te słowa teraz chodzą do komunii. Dzisiaj ojciec tych dzieci nie żyje a był to naprawdę dobry człowiek a wszystko to działo się ponad 40 lat temu i co do tej pory w tej sprawie nic kompletnie się nie zmieniło i nie zmieni przez Jeszcze wiele lat a konserwatyzm kk zmieni się lecz na gorsze a nie na lepsze.Jeszcze wrócę do tego ojca tych dzieci kiedyś jeszcze nie tak dawno temu za komuny aby kupić np; cegłę na budowę domu potrzeba było albo niesamowitych znajomości albo dużo łapówek ci ludzie którzy brali te łapówki żyją i się dobrze mają ko0sztem na pewno i on jest to długi temat i nie chcę go dzisiaj poruszać i tu nie chodzi o obrazę kogoś czy uczuć religijnych lecz o katolików którzy byli komunistami i nagle pod wpływem jakiegoś boskiego impulsu teraz trzymają z księżmi a gdyby się kierunki zmieniły i s powrotem nastała komuna jak myślisz co by się stało bo ja jestem przekonany iż dalej by pluli na kk i ołtarze jeśli chodzi o mnie nikogo nie oplułem w swoim życiu i nie opluje po prostu przestałem wierzyć w te bajki typu pan bóg święci religie itd KIEDYŚ  SZERZEJ OPISZE MOJĄ WIARĘ JUŻ KIEDYŚ PISAŁEM w co wierze i jaka jest moja nadzieja iż moja dusza nie będzie się tułać po wszechświecie i znajdzie sobie miejsce lecz na razie nie jestem przygotowany merytorycznie na spotkanie nie ze stwórcą lecz z tymi którzy chcieli by to co ja jak odejdą z tego świata a konkretnie co mają z sobą zrobić tu na ziemi teraz aby dalej się nie tułać i nie być zależnym od jednego boga tylko jak tutaj na tym łez padole  nie podobało się im to są miejsca we wszechświecie gdzie jest bardzo pięknie i nie koniecznie to musi być niebo.Na początek powiem ci jedno że świat w którym żyjemy jest nie jest jedyny są jeszcze inne światy i to nie jest dziedziną astrologi lub ezoteryki lecz najnowszej astronomii tego nie dowiesz się w sieci oh jak dobrze poszukasz i dobrze się pomęczysz to morze Watykan już o tym wiedział od dawna lecz trzymał to w tajemnicy dlaczego czyżby ktoś inny miał racje jak myślisz
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2011-05-01 15:49

>Już święty, o ile się nie mylę.<


>Więc mimo iż ktoś podpisuje dokument, który jest za ukrywaniem przestępstw molestowania dzieci przez księży, może zostać tak sowicie wyróżnionym?<
>Dziwni są ludzie, do których taka informacja nie dociera. Większość osób zakłada, że to niemożliwe, ale co jeśli Jan Paweł II był za ukrywaniem takich spraw? Co wtedy? Czy nie wstyd będzie, gdy przyszłe pokolenia Polaków będą łapać się za głowę? Co jeśli kupa jednostek będzie się zastanawiać "Jak to jest możliwe, mieli Internet, Radio, Telewizję a i tak zbagatelizowali taką informację... stawiając mu masę pomników, nazywając jego imieniem ulice, szkoły, itd."?<


> W każdym razie róbcie co chcecie, wielbijcie go, czcijcie jego imię, módlcie się do niego... bo nie powiem, Wielka to była osobowość, charakterystyczna, przepełniona silną wolą... tylko dlaczego nie chciał walczyć o dobro krzywdzonych dzieci? Ci którzy go wybrali postawili mu warunek? "Albo podpiszesz, albo odbierzemy Ci pozycję, nie pomożesz swojemu krajowi i przeklniemy Cię na wieki wieków niszcząc Twoją karierę?" - nie zdziwiłabym się, może nie miał wyjścia? Kto to wie? Ano, on sam... szkoda, że nie odpowie już na to pytanie.<


Źródło.

>- Mam wrażenie, że idziemy według polskiej logiki rozmów o papieżu. Cokolwiek się powie, że było nie tak, od razu jest krzyk. Dlaczego on wierzył, że można powiedzieć, że przerwanie ciąży jest gorsze niż zagłada atomowa. Dlaczego nakłaniał kobiety gwałcone w Bośni do rodzenia? Dlaczego potępiał zakładanie prezerwatyw przez ludzi będących nosicielami śmiertelnego wirusa? Ja tego nie rozumiem - mówiła na antenie Radia ZET Kazimiera Szczuka.<


>- Sądzę, że papież jako starszy człowiek był dziecinny i próżny i jak każdy staruszek lubił, kiedy się dużo działo wokół niego i mógł bawić się kontaktem z tłumem. To nie jest brak skromności, tylko przyjemność obcowania z tłumem. Mówił na przykład do tłumów: nauczę was nowej piosenki o mnie, i potem śpiewali. Myślę że sprawiało mu przyjemność bycia takim "świątkiem" i to było miłe - dodała.<


"Dlaczego On to mówił?"
Nadrzędny - Autor 123456 Dodany 2011-05-04 14:29
Myślę że nie chodziło mu po pieniądze gdyż po co mu jak każdemu tak zwanemu bożemu słudze w większej hierarchii niż prałat czy wikary myślę iż też że nie chodziło mu o sławę bardziej chyba o władze był aktorem więc przenieść słowa czy czyny z dnia codziennego na arenę było dla niego bardzo proste czy miał dobre intencje któż to morze wiedzieć w historii świata już były nie takie historie które z zewnątrz wyglądają bardzo pięknie jednak w środku gniją nie będę tu przytaczał gdyż jak wiesz to pozostawiam by myślący ludzie doszli do tego sami jest tak jak kto chce to dowie się,jednak jak ktoś chce tylko się dowiedzieć i zapomnieć to już nie znajdzie tego na pewno dostanie tylko to ktoś napisze lub usłyszy z mediów albo od pani goździkowej. Nie chce jak wiesz nikogo obrazić i to co pisze lub ktokolwiek pisze wiem iż nie jest to używane w złej wierze porostu w danej chwili w to wieży, czy myśli to nie jest mowa o mnie ja jestem konserwatywny do swoich poglądów jest coś takiego jak MISJA FARAON te strony zawierają wiele spraw które mówią o tym dlaczego tak jest a nie inaczej i jak to można zmienić to tylko czubek góry lodowej o który można zaczepić czy jest to prawdą to tak samo na pewno jak z tym bogiem jednak dla początkujących to doby temat na myślenie i zastanowienie się nad problemami religii i polski
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2011-05-08 11:16 Zmieniony 2011-05-08 11:20
Odpowiem cytatami, abym nie został posądzony, że jako jedyny nie dostrzegam świętości JPII. Patrzę na problemy Polski i Polaków realnie. Budową świątyń, stawianiem pomników i szczodrym finansowaniem z publicznej kasy działalności Krk nie zlikwiduje się braku mieszkań, nie nakarmi głodnych dzieci, nie podniesie standardu usług medycznych, nie zapewni godnego życia rencistom i emerytom, ani nie zrówna zarobków do średnich europejskich. Za to będziemy nadal krajem zacofanym i rządzonym przez katolickich "talibów". Zamykanie szpitali, szkół i ograniczenia finansowe dziedzin innych jak tylko "dzieła" katolickie właśnie do tego zmierza. Zwróć uwagę, że młodzi ludzie, w dodatku wykształceni, nadal uciekają z Polski, bo nie widzą tu zmian na lepsze.

>Może jednak nie tak „natychmiast” święty? Takie teksty, a nawet całe książki, można było znaleźć na Zachodzie – ale nie u nas. U nas tylko Wielkość, Wspaniałość i Samo Dobro, co najwyżej niezrozumiane, niedostrzeżone, niewysłuchane. Coś jednak drgnęło. Najwybitniejsi polscy teolodzy nie tylko już występują z Kościoła, ale piszą o nim książki – jak ostatnio Stanisław Obirek. Czasem recenzowane w wysokonakładowej prasie. Mainstreamowy do bólu „Newsweek” publikuje wprawdzie polukrowany, 15-stronicowy dział „Beatyfikacja”, ale mieści się w nim także głos osobny – o banale papieskich pism, o oderwaniu Jana Pawła II od współczesnej myśli i społeczno-kulturowych realiów, o intelektualnym autorytaryzmie jego wywodów. Docierają – do prasy i na popularne portale – głosy krytyki z zagranicy. Już nie tylko z elitarnych kampusów czy niszowych katedr postępowej teologii, ale i choćby z „New York Times’a”, w którym Maureen Dowd pisze ostatnio o tuszowaniu pedofilskich skandali: „Watykan jest jak Wall Street, które najbardziej zhańbionym dyrektorom przyznaje „złote spadochrony”, by zrekompensować im ataki z zewnątrz. Tylko że Watykan przyznaje złote aureole”. Na dyskusjach w centrum Warszawy – a nie w piwnicach niszowych klubów – naczelni i komentatorzy opiniotwórczej prasy z uznaniem mówią o antypapieskich pamfletach deklarując, że tabuizacja pontyfikatu Jana Pawła II to błąd.<
>Papieskie tabu i mitologia zostaną z nami na długo – nawet Lech Wałęsa musi się „tłumaczyć” przez TVN 24 z niezbyt odkrywczego stwierdzenia, że to nie sam papież obalił komunizm, że parę narodów mu jednak pomogło. Eleganckie określenia w rodzaju „lewacka bura sucz” wobec autorek krytycznych wobec JP2 tekstów jeszcze długo będą normą na chrześcijańskich, a nawet „poświęconych” (!) portalach. Krytycy Komisji Majątkowej przez lata jeszcze będą „stalinistami”. Nie mamy swojego ruchu na wzór „Wir sind die Kirche” – wiernych walczących z patologiami w Kościele. Ale bezmyślny kult jednostki zdaje się powoli zmierzać do końca. Może kiedyś będziemy w stanie normalnie dyskutować choćby o poglądach ekonomiczno-społecznych papieża, o jego stosunku do kapitalizmu i globalizacji, o encyklice Laborem exercens? Bo o tym akurat warto rozmawiać. <


Źródło.
Ponadto polecam: http://pl.wikipedia.org/wiki/Krytyka_papie%C5%BCa_Jana_Paw%C5%82a_II
Nadrzędny - Autor 123456 Dodany 2011-05-13 15:52
Może zacznę od końca jeśli chodzi o ruch walczących niesprzyjający kościołowi takim jaki jest teraz w Polsce to nie mam na razie lecz pewnego razu przestaną wierzyć w ogniem i mieczem czy inne powieści które zostały obywatelom polski narzucone a szczególnie bardzo młodym ludziom raczej według mnie pójdzie to wszystko w kierunku faraona jeśli chodzi o te popularne księgi, a z nauki to raczej astronomia tu wystarczy zrozumieć czym kierują się prawa wszechświata i wszech rzeczy, jednak kler jest przeciwny tak samo jak za czasów Kopernika, i oficjalnie można a nie można i to jest ta ciemnota w której Polacy są trzymani. O jp2 już pisałem iż był aktorem i jego dobroć wychodzi dopiero teraz a wyjdzie za kilka lat kiedy naprawdę w naszym kraju zacznie się dziać bardzo źle A dla tych którzy myślą iż się coś zmieni na lepsze to mam pytanie za czyje się to tak zmieni , kiedyś za komuny kiedy polska gospodarka była prężna kiedy chiny były bardzo słabe gospodarczo w reszcie kiedy Polacy mieli własne poletka i uprawiali je aby swoje plony sprzedać i inwestować w co innego to tak lecz dzisiaj kiedy inwestuje się nie w szpitale, nowe leki, tylko w kościoły, i wiarę w cuda w rzeczy niewidzialne stadiony na których dzieją się troszkę też sprawy bardziej przychylne kościołowi bo np;jeśli coś nawywijam mam okazje się wyspowiadać a kler to lubi słuchać i nawracać nie wiadomo na jaką drogę.a JEŚLI CHODZI O WYKSZTAŁCONYCH KTÓRZY TAKIMI SIŁAMI WYJEŻDŻAJĄ Z KRAJU TO TAK znam paru wykształconych informatyków mechaników budowlańców a jednak póki co na razie nie wyjeżdżają paru pojechało na łatwiznę lecz nie wiem czy to taka łatwizna moja sprawa jest bardzo prost jadę kiedy mam ochotę i to nie do pracy lecz w celach turystycznych byłem już prawie wszędzie i jakoś tylko we własnym domu jest najlepiej.KRAJE ORIENTU CZY NEPAL TAK NEPAL jest o wiele bardziej lepiej rozwinięty gospodarczo od polski chociaż przed paru laty jeszcze trzeba było śmigać z plecakiem po himalajach dzisiaj jest całkiem inaczej to tak na marginesie lecz to już na inny temat
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2011-05-21 08:30
Niesamowite. To "niski poziom nauczania" był główną przyczyną pedofilii wśród kleru?? Oznacza to, że księża są niedouczeni i nie potrafią odróżnić dobra od zła. I tacy uważają się za autorytety moralne?? Jakie wartości może przekazać taki  ksiądz-zwyrodnialec??

>Nie chodziło o celibat.<
>Głównymi przyczynami nieszczęścia był niski poziom edukacji w seminariach w latach 50. ubiegłego wieku, brak wsparcia dla wyświęconych wtedy młodych księży i rewolucja seksualna lat 60. i 70 - informuje wyborcza.pl.<


Kościół tłumaczy: To dlatego księża gwałcili dzieci
Nadrzędny Autor 123456 Dodany 2011-05-23 13:13
No cóż w tych swoich szkołach uczą ich morze tego co nie trzeba. Teraz może napisze jak w wielkim skrócie wygląda moja wiara i w co wierze gdyż to nie jest tak ze jestem całkowitym nie więżącym,otóż tak to wygląda Bóg to dla mnie Energia inteligiętna nie koniecznie forma życia podobna do życia które znajduje się na planecie -ziemia, jak to podają pisma różnego rodzaju najprawdopodobniej sfałszowanymi przez setki pokoleń aż do naszych współczesnych czasów na potrzebny i użytek nie których wyznań i religii.Jezus bez wątpienia jest przedstawicielem innej lepszej formy życia która znajduje się we wszechświecie i jest największą forma emanacji świetlnej,do której nam zwykłym ludziom jest na tym poziomie dualności czyli uduchowienia długa a zarazem niemożliwa droga do przebycia gdyż Jezus ma największą fioletowa formę emanacji energii, światła czyli tak ,tak najzwyklejszego światła które codziennie dostajemy w dużych dawkach od naszego słońca a takich małych słońc w całym wszechświecie są miliardy co do innych świętych nie wieże co do aniołów to tak istnieją takie formy energii tylko w innych kolorach są to kolory począwszy od bieli a skończywszy na kolorach jasno niebieskich.Jak jest dobro w naszym ziemskim rozumowaniu powinno być i zło czyli ciemne strony kolorów czy takie są na pewno lecz na razie póki co nauka nie może konkretnie sprecyzować jeśli jesteś tym zainteresowany postara wysłać konkretne odpowiedzi  
Nadrzędny - Autor 123456 Dodany 2011-05-23 13:45
Wrócę jeszcze do twojego ostatniego tematu czy aby na pewno? Nie jestem tego taki pewny czyli jeśli np;był niski poziom nauczania w seminariach to cóż mamy powiedzieć o dzisiejszych przedstawicielach władzy nie duchownej a choćby i duchownej czyli te wszystkie osoby które zostały uznane przez wyższych przedstawicieli duchowieństwa i wyświecone mogą być pedofilami również teraz. Bo jak mi wiadomo to choroba i powinno się ją leczyć, jeśli to jest prawda i kler przyznał się do tego to strzelił sobie w pietę jednak jak znam życie w Polsce dalej kler będzie mógł uprawiać tego rodzaju grzechy a tylko czasami ktoś wpadnie na pomysł aby to ukrócić niedawno temu była afera dość głośna z dziećmi księży i co pogadali pomodlili się pozapłacali alimenty i łeb się sprawie ukręciło cóż przypomina mi to film IMIĘ RÓŻY jednak UMBERTO Eco miał racje. Pozostawiam sprawę kościoła teraz morze do cywili się uśmiechniemy co uczyli w szkołach w poprzednich latach na pewno więcej niż dzisiaj lecz nie tego co trzeba bo gdyby uczona tego co trzeba dzisiejsi posłowie oraz osoby zarządzające mediami rożnego rodzaju fundacjami itd , menadżerowie firm właściciele zakładów i wszyscy, któż kiedykolwiek nie pomogli ON lub w jaki kol wiek sposób im szkodzili mają ten sam problem co księża bardzo ciężki grzech co w moim odniesieniu powinni być natychmiast wyeliminowani z tego rodzaju procederów i pozbawieni swoich majątków na zawsze w mo męcie kiedy robili tego rodzaju krzywdę, teraz jak to zrobić a sprawa jest bardzo prosta zajać im konta w bankach im i całej rodzinie nie tylko najbliższej, a z Kadafim co zrobili można można, pieniądze przelewać na specjalne konta które by mogły deponować najbardziej potrzebujące ON lub ON pozostające bez pracy dłużej niż 2 lata. No cóż może to jest utopią lecz nie widze innej drogi kiedyś w Szwecji za najmniejszą kradzież lub krzywdę ucinali ucho lub rękę dzisiaj w Polsce jeśli ktoś jakaś firma nie zatrudni ON jest bardzo zadowolona gdyż udało sie jej ominą prawo a jakie to prawo jest i dla kogo wielki rozmach w mediach iż ON są też potrzebne skończył się na niczym psy są lepiej traktowane niż ON
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2011-06-01 20:03
Niski poziom nauczania w seminariach przenosi się później na niski poziom moralny biskupów. Przecież po to jest się księdzem, aby z czasem awansować na wyższe stanowisko. Większość naszych biskupów pochodzi ze wsi. Dla nich zostanie księdzem, to awans społeczny. Problem w tym, że taki awans nie idzie w parze z intelektem, więc jak na prostaków przystało, nasi biskupi te braki intelektualne rekompensują sobie bogactwem. Nie dziwi więc, że biskupi coraz liczniejsze głosy krytyki uznają za atak na Kościół. I bardzo dobrze, bo jak tak dalej będzie, to z roku na rok coraz więcej ludzi odejdzie z Kościoła.  Nie tylko osoby świeckie, ale i duchowne, bo z tonącego okrętu każdy przezorny ucieka.
http://wiadomosci.gazeta.pl/Wiadomosci/1,80273,9704516,Bp_Pieronek__Biskupstwa_to_dwory__To_falszywa_wizja.html

>Panuje u nas daleko posunięty indywidualizm, a biskupi czują się tak utwierdzeni na swoich tronach, że wizja Kościoła soborowego nie jest im potrzebna. Bo mają władzę. Trzeba bić na alarm: biskupstwa to w Polsce dwory. A dwór i służba to fałszywa wizja Kościoła - mówi "Tygodnikowi Powszechnemu" bp Tadeusz Pieronek.<

Nadrzędny - Autor 123456 Dodany 2011-06-02 14:33 Zmieniony 2011-06-02 14:43
No cóż  tak wszystko się zgadza tylko jest jeden problem jak to się mówi ,aby prowadzić dobry lub bardzo dobry interes czyli biznes naprawdę nie potrzeba dobrych szkół ,gdyż wiesz ze w szkole nikt nikogo niczego nie nauczył i nie nauczy.W większość polaków już odeszła od kościoła pozostaje coś takiego jak i w co mają wierzyć gdyż jak wiesz żadnej osoby duchownej raczej nie wyżu ca się dyscyplinarnie z pracy i powiec dokąd ci biedacy mają pójść aby uratować swoje biedne dusze inna wiara racze nie wchodzi w grę sekty raczej też nie więc co pozostaje tylko i wyłącznie zmiana nauki o duchowości ludzi i całych narodów na inna formę a myślisz że to jest możliwe ja wiem że jest sam już się zmieniłem i nie  wierze w bajki o bogu świętych itp jakie dają mi wszystkie ale to wszystkie religie czyli jetem wolnym od wszystkich głupot które nawiedzają świat pozostaje kwestia ostateczna, a więc śmierć cóż pisałem kiedyś jak to wszystko według mnie wygląda powtórzę jeszcze raz;Nasze ciała zbudowane są z wody i białka a po za tym mamy otoczkę aureoli na całym ciele czyli chcąc nie chcąc mamy pozostałości jakiejś gwiazdy która gdzieś jest we wszechświecie i ma te same właściwości co każdy z na nas ludzi i wszystkich istot żyjących tu na ziemi i zależy z jaką intensywnością ta aureola świeci na taką gwiazdę się dostaniemy czyli słonce bo wiadomo karz-da gwiazda jest słońcem być morze parę tysięcy większą od naszego słońca i bardziej jaśniejsza nie będę tu rozwijał tego tematu gdyż to jest tylko wyłącznie moja wiara i tam na tym słońcu dostajemy życie wieczne jesteśmy złączeni z innym o wiele silniejszym światłem niż naszo tu na  ziemi tamto życie się nigdy nie skończy no chyba iż będzie koniec świata czyli wszechświat przestanie istnieć kwestia pochowku jest dla mnie nie ważna mogą się modlić lub nie mogą mnie skremować i wysypać lub dać rybką na pożarcie lub moje ciało morze leżeć kilka nasicie lat aż przejdzie procesy gnilne i zanieczyszczone środowisko naturalne o które tak teraz walczę aby było nam ON i innym troch czyściej i bezpieczniej żyć. Jeśli chodzi o biskupów to popieram ciebie całkowicie oni  wiedzą gdyż są do tego przygotowywani ze boga nie  ma a ludziom wciskają ciemnotę tak z resztą jak cała reszta tych ludzi co mają jakakolwiek styczność ze wszelakimi wyznaniami i religiami z całego świata i będzie to trwało do póki człowiek nie zrozumie że jest dzieckiem z gwiazd a wszechświat istnieje nie dzięki bogu chociaż i takiego nie wykluczam lecz jako stwórce tylko dzięki fizyce i grawitacji a kto chce się lepiej i trochę dokładniej podszkolić i nauczyć niech się troszkę pomęczy a kto nie chce niech żyje w przekonaniu że istnieje jakiś żydowski czy islamski czy w końcu indyjski bóg i daje lub da mu wieczne szczęście jak on coś żuci na ofiarę lub ksiądz odprawi msze czyli znowu wciśnie parę wersetów lub inne obrzędy. Jeśli już tu jestem to polecam ci filmik na YouTube ; Carl Sagan; Wszechświat nie dla nas;oraz wiele innych z tej serii
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2011-06-02 17:24
Powiedz mi, jak byś określił kogoś, kto świadomie i z premedytacją dopuszcza się oszustwa na przeogromną skalę tylko po to, aby przeżyć swoje jedno życie w bogactwie i luksusie i na koszt innych?
Tak, jak terrorystom-samobójcom wypiera się mózg, aby przestali samodzielnie myśleć i w ślepym posłuszeństwie wykonali zamach, tak wierni mają obiecany żywot wieczny w Raju. Za te obiecanki muszą przez całe swoje życie mieć na utrzymaniu przywódców duchowych. Trochę to dziwne i nie trzymające się logiki. Przecież powszechnie mówi się że taki to a taki ma "powołanie do służby bożej". Skoro więc Bóg powołał kogoś do służby, to dlaczego nie płaci mu za pracę, a całe utrzymanie zwala na barki wiernych? Dlaczego również Bóg nie dba o to, aby Jego reprezentant, tu na Ziemi, przestrzegał prawa ustanowionego w Dekalogu? Zwalanie wszelkich grzechów księży na Szatana dla człowieka samodzielnie myślącego jest śmieszne, bo taki argument świadczy o słabości Boga lub o Jego nieistnieniu.
Nie chciałbym się powtarzać, ale każdy z nas ma jedno jedyne życie i to od nas samych zależy, jak je przeżyjemy. Nawet odnosząc się do Biblii, to w Niej zapisano, abyśmy sobie czynili Ziemię poddaną, a nie byli poddanymi kasty nierobów i darmozjadów, którzy z religii uczynili źródło wygodnego, rozpasanego życia.
Nadrzędny - Autor 123456 Dodany 2011-06-03 15:37
już bardzo dawno to określenie przyszło na kkl -Kto ma księdza w rodzie tego bieda nie bodzie- ,nic nie poradzimy możemy tylko się śmiać z tych którzy płacą i płaczą a jedno określenie jakie przychodzi mi do głowy to terroryzm psychoreligijni możne to nowe określenie lecz takie mi przychodzi do głowy być morze kogoś uraziłem lecz niedawno słuchałem audycji o Religi hinduskiej z jakiegoś wschodniego kraju nie pamiętam już ale było coś takiego iż człowiek w Polsce był zafascynowany religia hinduską i zaczął ją praktykować oczywiście nie od razu lecz po przejściu wielu nauk itd , przyjechał do polski guru, i się zaczęło opowiadał jak to wszystko pięknie wyglądało to nie była sekta lecz po pewnym czasie gdzieś ok8lat zaczęło go wszystko denerwować najbardziej rodzina żona matka dzieci itd  nie wiedział dokładnie o co chodzi i przy pewnych medytacjach poczuł jak wielki żar dostaje się do jego czakry serca i usłyszał dziwne dźwięki i jakieś nie widzialne sił kazały mu zerwać z ty wszystkim jak potem okazało się iż to nie złe lub dobre duchy były w jego ciele to nieustanne powtarzanie pewnych słów i mruczenia lub podobne było przyczyną jego dolegliwości był za gorliwy dla siebie i otoczenia pozostał jedna z ta religia czyli buddyzmem Powruce jeszcze do twojego posta a więc sam biskup powiedział polscy księża i biskupi mają niesamowite majątki nielegalnie zdobyte najprawdopodobniej zakupione z pieniędzy na ofiary lub z przepisania innych ludzi za zbawienie dusz
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2011-06-04 09:13
Dla kogoś, kto zna historię Krk nie jest tajemnicą, że większość majątków kościelnych pochodzi z zawłaszczenia mienia swoich ofiar (majątki osób zamordowanych przez inkwizycję zagarniał Krk). Ponadto Krk zdobywał/zdobywa (nadal stosuje tę praktykę)  majątek w formie darowizn od osób samotnych, które wcześniej cwani księża potrafili "uformować duchowo". Nie wspominam tu o płatnych sakramentach, innych opłatach (msze itp) oraz finansowaniu przez wiernych przeróżnych zachcianek swoich proboszczów.
Na uwagę zasługuje fakt, że tym ogromnym majątkiem NIE ZARZĄDZAJĄ WIERNI. Wierni mają na ten majątek łożyć, a "konfitury" zjadają hierarchowie.  Wprawdzie nazywa się on KOŚCIELNY, ale o wszystkim decydują KURIE i WATYKAN.
Nadrzędny - Autor 123456 Dodany 2011-06-04 12:36
i to się nazywa poniżenie ofiar niestety niema w Polsce takiego prawa aby można było ścigać tego typu wykroczenia natomiast jest zezwolenie na wszystko co sobie biskupi pomyślą a więc na wszystkie ich zachcianki.I tak zastanawiam się kiedy ten głupi odarty ze złudzeń do ostatniej kropli potu polak pomyśli w końcu nad tym wszystkim i zastanowi się ze tak naprawdę to złem czyli w tym momencie jest sam kościół a raczej jego zwierzchnicy czyli duchowni i tak naprawdę tyle pokoleń walczyło po to aby teraz w taki przebiegły sposób w imieniu boga i Jezusa w taki sposób się zachowywali.Zastanawiam się czasami też czy to przypadkiem nie jest celowa robota jakiegoś rządu nie mam pojęcia jakiego lecz być morze jest,choćby wody termalne bądź co bądź są na całym świecie a dlaczego właśnie w Polsce ich jest najwięcej po drugie gaz łupkowy cała kula ziemska to jedna wielka skorupa umieją szukać żółtego kruszcu czyli złota na takich głębokościach jak 10000 czy niżej to niech szukają złóż gazu jest wiele takich przedziwnych spraw których się nie da a jednak jak się da to się da i myślę sobie by przez ten skarb czyli gaz przypadkowo nie zrobili z polski coś takiego jak Afganistan lub gorzej przygotowanie religijne jest władza jest klany są więc co stoi na przeszkodzie. Oby moje myśli i słowa zamieniły się w błoto i abym nigdy o takich sprawach nawet nie myślał ŻYCZĘ SŁONECZNEGO  UDANEGO  MIŁEGO I OWOCNEGO WEEKENDU
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2011-06-05 17:03
Dziękuję za życzenia. Gdy to piszę, weekend dobiega końca. Było/jest słonecznie i bardzo ciepło. Nie zachęcało mnie to do wyjścia z domu, więc przypadkowo obejrzałem film "Świt Zulusów".

>Rok 1879. Rząd brytyjski chce narzucić Zulusom swoją władzę. Do wodza Cetshwayo dociera poseł i przedstawia ultimatum. Żądania Brytyjczyków zostają odrzucone, w wyniku czego dochodzi do wojny. Oddziały brytyjskie przeprawiają się na terytorium plemienne. Doskonale wyposażeni i znakomicie zorganizowani Brytyjczycy nie dopuszczają do siebie myśli, że prymitywne plemię może ich pokonać. Wkrótce zaczynają rozumieć, że nie docenili umiejętności, siły i niezwykłej odwagi przeciwników. 22 stycznia 1879 r. odbywa się decydująca bitwa pod Isandlwaną.<


Oglądając ten film pomyślałem, że przecież tam przeciwko Zulusom walczyli chrześcijanie, którzy dla zdobycie władzy nad wolnym i dumnym narodem nie cofnęli się przed użyciem siły. Podobnie było z podbojem Ameryki. Tam też z rąk chrześcijan ginęli Indianie. Ilu ich zginęło? Dokładnej liczby nie sposób ustalić, ale szacuje się na około 70 milionów Indian. Ten największy w dziejach ludzkości holokaust opisał w swych pamiętnikach dominikanin Bartolome de Las Casas, który początkowo był konkwistadorem, jednak z sobie wiadomych powodów stał się obrońcą Indian. Opisy zawarte w jego pamiętnikach są przerażające. Aż trudno sobie wyobrazić ten ogrom zbrodni.
Temat zbrodni przeciwko Indianom porusza również w swojej książce pod wielce wymownym tytułem "Zbrodnie w imieniu Chrystusa" Robert A. Hassler.
http://minos-minal-omfalos.blogspot.com/2010/04/robert-haasler-zbrodnie-w-imieniu.html
Nadrzędny - Autor 123456 Dodany 2011-06-07 13:02
Te tematy znam i wiem do czego zdolni są chrześcijanie walczący w imieniu jakiś dobrych celów lub wiary ewentualnie idei jednak wiem swoje iz kiedyś nadejdź taka chwila kiedy największy nawet głupiec zrozumie o co w tym wszystkim idzie. U mnie nie spadła ani jedna kropla deszczu od co najmniej miesiąca i jest od dwóch tygodni temp powyżej 25 stopni w dzień i 15 w nocy i wiem też to iż te sprawy nie sa przypadkowe ze to nie żadna zmiana klimatu tylko przechodzimy pewnego rodzaju oczyszczenie następuje to co 255milionów lat kiedy nasz cały układ słoneczny  okrąża czarą dziurę dlatego taki sprawy się dzieją i będą działy. To nie żaden wpływ kultury czy techniki prowadzi do takich upokarzających rzeczy którym karmi nas kościół  dzisiaj w onet przeczytałem o molestowaniu 15latki gdzieś na wybrzeżu a ile jest takich kobiet starszych i młodszych , które są zmuszane do takich spraw przez tak zwane osoby duchowne niestety te kobiet wolą milczeć pamiętam kiedyś mój kolega opowiadał mi iż ksiądz go molestował to było wiele lat temu lecz dla dobra sprawy nie powiedział matce bo dał mu parę groszy potem jako pierwszemu opowiedział mi co zaszło niestety nic też nie mogłem zrobić gdyż były to czasy kiedy takie rzeczy w naszym kraju nie były karane a tu co to za wyrok w sprawie tej młodej osoby najprawdopodobniej w takich sprawach sady mają swoją miarkę.Pozostaje pytanie jak długo to jeszcze potrwa ta niewola duchowa   
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2011-06-08 17:17
Polskie sądy dla zboczeńców w sutannach są bardzo pobłażliwe. Przykładem jest wyrok, jakie zapadł przed sądem w Wejherowie. Za molestowanie i upicie 15-letniej dziewczynki ksiądz otrzymał wyrok w zawieszeniu. Nie wnikam w szczegóły sprawy, bo wszystko odbywało się za zamkniętymi drzwiami, ale fakt pozostaje faktem, że skoro wyrok, to musiało coś być na rzeczy.
Dla osób "cywilnych" (sutannę uważam za mundurek zapewniający bezkarność lub ulgi w karaniu) w podobnej sprawie odsiadka w więzieniu byłaby nieunikniona.
http://www.polskatimes.pl/pap/412694,wejherowo-ksiadz-molestowal-15-latke-i-zmuszal-do-picia,id,t.html
W tym wszystkim zastanawia mnie jedno. Przecież zbrodnicza historia Krk nie jest czymś wydumanym, ale bezspornym faktem historycznym. Jak czują się ci wszyscy, którzy mając tę wiedzę nadal w tym tkwią po uszy. Mam na myśli osoby wykształcone i naszych polityków, którzy wspierają finansowo tę organizację. Najgorsze, bo z naszych wspólnych pieniędzy.
Nic dziwnego, że zabrakło dla biednych i głodnych dzieci. Możemy być dumni, że w tej kwestii zajmujemy 3 miejsce po Bułgarii i Rumunii.
Setki tysięcy dzieci w Polsce głodują
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-06-09 10:01
Nachbar - to jest proste jak drut. Jak można zmusić do uległości ludzi? Dać minimum na przetrwanie, lub używki, mącić ideologią (obojętnie jaką, byleby obiecała coś kiedyś). A kto może uciszyć wołanie o równość i lepszą przyszłość? Z tym trzeba trzymać sztamę i to jest zadanie polityków. Oni są dobrze wykształceni! Tylko co  z sumieniem?
Nadrzędny - Autor chromy Dodany 2011-06-09 10:20 Zmieniony 2011-06-09 10:24

>Z tym trzeba trzymać sztamę i to jest zadanie polityków. Oni są dobrze wykształceni! Tylko co  z sumieniem? >


Proszę mnie nie rozśmieszać, że politycy  ostatnich  dziesięciu lat w rządzeniu krajem, mają dobre wykształcenie, a jeśli to tylko kilka procent polityków je posiada. Że ludzie Solidarności  u władzy mają dobre wykształcenie. Proszę nie mylić dobre wykształcenie nie znaczy zdać aby zdać licencjat i wpisywać w CV - wykształcenie wyższe.
A także że kler - duchowieństwo ma dobre wykształcenie.
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2011-06-09 10:45
Chromy - myślałam, że dobrze zostanę odczytana. Moja poprzednia wypowiedź, to gorzka ironia.
Nadrzędny - Autor Iota Dodany 2011-06-10 19:07

> Dla osób "cywilnych" [...] w podobnej sprawie odsiadka w więzieniu byłaby nieunikniona.


Są wyroki w zawieszeniu dla "cywili" (sprawdzałam). Może prawo mamy zbyt łagodne, może sądy biorą pod uwagę jakieś okoliczności w rodzaju "wcześniej nie karany", ale mam wątpliwości, czy Twoja diagnoza jest słuszna. I na czym jest oparta poza tym, że akurat w tym wypadku był to ksiądz, więc podejrzewasz z zasady, że potraktowano go łagodniej (nie wiem, czy podobają mi się wyroki w zawieszeniu, ale z drugiej strony, nie jestem sądem, więc nie będę mówić jaki to wyrok POWINIEN być, bo nie znam sprawy)

> Nic dziwnego, że zabrakło dla biednych i głodnych dzieci.


Mam nadzieję, że klikasz w Pajacyka? http://www.pajacyk.pl
Nadrzędny - Autor Nachbar Dodany 2011-06-11 20:59
Na czym opieram swoją diagnozę? Na prawdzie i faktach.

>Przestępstwa seksualne w Kościele katolickim – przestępstwa i wykroczenia dotyczące duchownych Kościoła katolickiego, których oskarżono o przemoc i molestowanie seksualne dzieci i młodzieży[1]. Sprawy miały miejsce m.in. w Stanach Zjednoczonych, Australii[2], Kanadzie[3], Irlandii, Austrii[4], Włoszech[5][6], Brazylii, Niemczech[7][8][9], Polsce, Francji, Belgii[10], Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Meksyku, Argentynie, Tanzanii i na Filipinach[11][12]. Zarzuty miały o tyle poważny charakter, że o tuszowanie skandali seksualnych oskarżano hierarchów Kościoła, w tym niektórych biskupów i papieża Benedykta XVI, kiedy był jeszcze kardynałem i prefektem Kongregacji Nauki Wiary.<
> W świetle nauczania Kościoła wszelkie molestowanie seksualne dzieci stanowi grzech śmiertelny, jednak kodeks prawa kanonicznego nie przewiduje za ten czyn automatycznej ekskomuniki (która to kara - w świetle dokumentu Crimen sollicitationis - groziła za ujawnienie jakichkolwiek przestępstw seksualnych duchownych).<
>Aby uniknąć skandalu, urzędnicy instytucji kościelnych i hierarchowie Kościoła ukrywali przestępstwa seksualne przed wymiarem sprawiedliwości[potrzebne źródło]. Najbardziej jaskrawy przypadek takiej sytuacji dotyczył zakonu norbertanów. Przełożeni ojca Smytha wiedzieli o jego skłonnościach już w roku 1945. Jednak pierwsze informacje trafiły do policji dopiero pod koniec lat 80. - to pozwoliło postawić go w stan oskarżenia. W maju 2001 roku kardynał Ratzinger, prefekt Kongregacji Nauki Wiary, wysłał list do wszystkich biskupów katolickich[49]. Stwierdził w nim, że wszystkie wewnętrzne dochodzenia kościelne dotyczące molestowania dzieci podlegają tajemnicy pontyfikalnej i nie powinny być przekazywane wymiarowi sprawiedliwości. Naruszenie tej zasady miało prowadzić do ekskomuniki<


http://pl.wikipedia.org/wiki/Przest%C4%99pstwa_seksualne_w_Ko%C5%9Bciele_katolickim
Oczywiście mogłaś o tym nie wiedzieć, więc przytaczam fragmenty z Wikipedii. Zwróć uwagę na tekst zaznaczony przeze mnie pogrubioną czcionką. Tajna instrukcja "Crimen sollicitationis" z 1962 roku dotyczyła obrony zwyrodniałych księży za wszelką cenę. Już w 2001 roku wiedział o tym obecny papież Benedykt XVI.  Zresztą wiedział o tym już wcześniej, ale to szczegół.
Minęły lata i co zrobił? NIC. Dokładnie NIC. Dla poprawienie swojego wizerunku  bije się w piersi i ... wyraża wstyd i przeprasza. To zbyt mało, jak na ogrom zbrodni. Zbyt mało, jeżeli się weźmie pod uwagę, że uprzednio nakazał ukrywanie tych zwyrodnialców. Nie można więc tej "skruchy" uznać za szczerą. To raczej kliniczny przykład hipokryzji.
http://media.wp.pl/kat,1022951,wid,12344460,wiadomosc.html?ticaid=1c77c&_ticrsn=3
A co z ofiarami księży pedofilów? One o swoje muszą walczyć nie tylko ze zmową milczenia, ale również z obojętnością ludzi związanych z Krk. Mam na myśli nie tylko osoby duchowne, ale również świeckie (policję, prokuratorów, sędziów etc). Stąd łagodne wyroki lub umarzanie dochodzeń.
http://www.ruchofiarksiezy.org/index.html
http://ksiezapedofile.info/szzmowa.html
http://ksiezapedofile.info/mogielski/szczecin-1-gazeta.html

Zmartwię Cię. Nie klikam w Pajacyka. Wolę pomoc bezpośrednią. Przynajmniej mam nad tym kontrolę.
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2011-06-12 14:24
Nachbar,

> Wolę pomoc bezpośrednią.


W takim razie mam nadzieję, że pomagasz tak, jak umiesz.

Co do - "Crimen Solicitationis" to jest żadna odpowiedź na moje pytanie. Bo ja pytałam skąd wziąłeś twierdzenie że sąd świecki cywila skazałby surowiej niż księdza, skoro cywili też się skazuje (co najmniej czasem) w zawieszeniu. Nie znasz (zakładam) szczegółów sprawy, więc nawet nie możesz powiedzieć, czy inne podobne sprawy rozstrzygano surowiej, czy może łagodniej. A oskarżasz - w pewnym sensie - nawet nie tyle tego księdza, co sędziego...

Oczywiście ofiary mają ten sam problem, co ofiary innych przestępstw (tylko pewnie znacznie bardziej to odczuwają). Żaden przepis nie wskrzesi zabitej siostry, na przykład. Tak samo nie przywróci spokoju, zdrowia psychicznego, poczucia bezpieczeństwa, które zapewne traci ofiara przestępstwa seksualnego. Tym bardziej jeśli zrobił to ktoś, kto twierdzi, że ma autorytet duchowy czy moralny. Prawdopodobnie też ze zgłaszaniem przestępstw na tle seksualnym w ogóle jest problem... Z tej perspektywy ja się czuję trochę bezradna, przyznam szczerze, bo poza modlitwą i ewentualnie pomocą psychologiczną oraz wsparciem (jeśli ktoś obdarza mnie takim zaufaniem) ludziom skrzywdzonym w taki sposób niewiele mogę dać.

Co do samego "Crimen Solicitationis" – zaskoczę Cię. Jak informacje dotarły do Polski zrobiłam sobie „śledztwo”. Chciałam zobaczyć, jakie są komentarze ekspertów (np. kanonistów). Mam dobrze, bo znam angielski (niestety nadal większość dobrych źródeł na wiele tematów NIE jest polska). Ty nie lubisz pomocy pośredniej, a ja w żadnej ważnej sprawie nie wierzę mediom popularnym (i to niekoniecznie dlatego, że media są złe). Wikipedia natomiast nie nadaje się do żadnych ważnych, kontrowersyjnych tematów, w ogóle (tak, moim zdaniem odnosi się to też do tego cytatu, który wkleiłeś).

Mogłabym Ci tutaj wrzucić wyniki tego mojego śledztwa (w dużym skrócie, zdanie, że: „Tajna instrukcja "Crimen sollicitationis" z 1962 roku dotyczyła obrony zwyrodniałych księży za wszelką cenę.” uważam poważnie przesadzone, na podstawie tego co czytałam).

Ale czy jest sens, żebym Tobie i lub innym forumowiczom rzucała dwie strony tekstu i serię linków o tym o co w całej sprawie wygrzebałam, czy nie? Zmieni to coś, czy nie?
Nadrzędny - Autor chromy Dodany 2011-06-09 10:31 Zmieniony 2011-06-09 11:11

>Przykładem jest wyrok, jakie zapadł przed sądem w Wejherowie. Za molestowanie i upicie 15-letniej dziewczynki ksiądz otrzymał wyrok w zawieszeniu>


Koszmar i brak słów. To nie jest jedyny przypadek takich zachowań księży. 
Ksiądz czy (...)? to jest? a co z sumieniem, szczególnie u księdza.
Gdyby ojcu dziecka postawiono zarzut tego typu, siedział by w więzieniu, żona z takim żyć też nie chce, rozwód.  Inni więźniowie gdy  dowiedzą się za co  taki osobnik ma wyrok, dodatkowo się nim zajmują, lekkiego życia w więzieniu nie. Z przykładu własnej pracy lekarskiej, miałem pacjenta, który był w więzieniu za to że pod wpływem alkoholu, położył się do łóżka do  córki i ją obmacywał. Przeszedł piekło w więzieniu. Odechciało mu się na resztę życia picia alkoholu i popełniania złych czynów. Po wyjściu leczył  się na kilka chorób. Rodzinę: żona, syn, córka, utracił ich bezpowrotnie. Mnie, jako lekarzowi, etyka nakazuje leczyć wszystkich ludzi z zaburzeń i chorób, leczyć wszystkie  przypadki.

A może gdyby księża śmielej przychodzili do lekarzy o poradę, jak poradzić sobie z fizjologicznym zaspokajaniem potrzeb seksualnych w przypadku pełnienia funkcji księdza katolickiego, a dokładnie jak poradzić sobie z tym zakazem, byłoby mniejszym złem.
Nadrzędny - Autor 123456 Dodany 2011-06-09 11:46
Jesteś lekarzem i być morze orzekałeś w sprawach on i powiedz sam czy zgodnie ze swoim sumieniem czy z rozkazu przełożonego lub rządu lub ZUS .Jeśli jest to możliwe odpowiedz mi proszę na ile lekarze są w stanie pomóc pacjentom ON którzy zostali poszkodowani przez tego typu instytucje jak orzecznicy, gdyż wiesz sam że większość ludzi którzy mają jakiekolwiek powikłania po operacjach przez długi okres a czasami do końca swoich dni cierpią jest tu bardzo wielu na tym forum przykro mi bardzo że akuratnie to nie na temat lecz jesteś raczej za tym aby księży w takim samym stopniu karali i wsadzali do mamra jak i osoby prywatne czyli cywili i ze sutanna nie ma żadnego znaczenia w ty wypadku i żadnego azylu mało tego dorzucę jeszcze jedno aby ich pozbywano uprawnień czyli od najniższego stopnia tej hierarchii aż do najwyższej.DZIĘKUJE bardzo i życzę miłego dnia. A jeśli chodzi o polityków to przecież ciemnota wybierana przez naród z myślą o poprawie na lepsze życie a tu co nam oferują pomyślcie trochę gdzieś chyba w Bytomiu w jakiejś klinice jest jakieś urządzenie które zwalcza ból za pomocą Elektro magnesów.(DELFIN)ja osobiście byłem pod takim urządzeniem zresztą jest ono prawie w każdej przychodni rehabilitacyjnej.  TY jako lekarz powinieneś wiedzieć iż tego typu inwazja powoduje niesamowite środki uboczne i zamiast pomagać to w gruncie rzeczy niszczy.A to co można zrobić najzwyklej wystawiając swoje ciało na promieniowanie słoneczne oczywiście z umiarem i odpowiednim filtrami.Jest w tym kraju wielu bardzo mądrych ludzi jednak im droga kariery został zamknięta i niestety jak tego typu sprawy będą się nasilały to zamiast przeć do przodu nasz kraj znajdzie się na krawędzi otchłani podobnie jak Grecja czy Portugalia, z tą tylko różnicą że nasze dotacje z UE będą trwały jeszcze do ok2013-14r potem koniec niestety już mówią o nowym podatku jeszcze nie wymyślili nazwy ale ma to być podatek unijny na początek ok5% od dochodu i obrotu pomyśl ile to pieniędzy pójdzie za friko do uni
Nadrzędny - Autor chromy Dodany 2011-06-09 13:32 Zmieniony 2011-06-09 14:14
odpowiem tutaj dla 123456, żeby nie przeskakiwać z wątku do wątku.
Jestem lekarzem, nie byłem orzecznikiem, i spójrz na mój pierwszy wpis, podałem link o fałszywych lekarzach, skorumpowanych lekarzach.
http://sosnowiec.gazeta.pl/gazetasosnowiec/1,93867,8650192,Afera_w_sosnowieckim_ZUS_e__renty_dla_zdrowych_ludzi.html
To że jestem lekarzem nie znaczy że popieram kolegów, którzy są niedouczeni, którzy są "lekarzami dla kasy", którzy zrobili krzywdy medyczne, gdyż później inni zdolni lekarze mają mnóstwo pracy po kolegach.
Jest odpowiedzialność zawodu lekarza, sumienie lekarza. Lepiej odejdź z zawodu niż masz kaleczyć. Takie jest moje zdanie. I jestem za wysokimi odszkodowaniami  za popełnienie błędu medycznego. Odebranie prawa wykonywania zawodu jest stosowana.
Dlaczego spytasz?
Ta zasada - wysoka kara byłaby ostrzeżeniem, zmuszeniem do sumiennego wykonywania obowiązków.
Ta zasada powinna obowiązywać wobec każdego obywatela, bez względu na stanowisko w państwie, wykonywany zawód, rolę społeczną, a ksiądz to według mnie też zawód, bo ksiądz wypłatę dostaje od państwa jedną i od wiernych drugą.

Orzecznicy,  nadmiernie przychylnie orzekali całkowicie niezdolny do pracy. Jednak mądry był ten, kto w naszym kraju wymyślił że Niepełnosprawny nawet całkowicie niepełnosprawny może dorabiać. Niepełnosprawni sami wpadli w pułapkę, podejmując pracę jako całkowicie niepełnosprawny, wydali sobie sami orzeczenia, że są częściowo niepełnosprawni. Natomiast politycy, aby dopieścić naród w demokratycznych czasach stworzyli taki tryb orzecznictwa, jakim jest Powiatowy Zespół do spraw Orzekania o Niepełnosprawności. Coś trzeba było zaoferować młodym ludziom w zamian za prywatyzację zakładów, za likwidację zakładów pracy. To przecież w tej instytucji PZ ds.O o N, rozdaję się od 1999r, szafuje orzeczenia całkowicie niepełnosprawny, rozdaje renty socjalne, a czytałeś choćby ten wpis, ten wątek (to tylko jeden z przykładów), proszę przeczytaj:
http://forum.niepelnosprawni.pl/topic_show.pl?tid=5169
123456, czy czytasz całe forum, wszystkie wątki, poczytaj, jak niepełnosprawni najpierw dobijają  się, nawet w Instancji Sądowej, że nie są w stanie pracować, a jak dostaną opinię - orzeczenie, to krzyczą że w pracy ich nie przyjmują, a oni chcą pracować.

Dlaczego  renta socjalna - całkowicie niezdolny do pracy, bez lat pracy, dla niezbyt ciężko chorych młodych jest przyznawana, a Ci młodzi potem najwięcej rabanu czynią że chcą i są w stanie podjąć pracę. Uczą się gdyż to warunek do wypłaty renty socjalnej, i korzystania z programów dla uczeń i student,  makabryczne pieniądze na ten cel idą  z budżetu.
I dlaczego grupa osób chorych bardzo ciężko, którzy pracowali, stanąć muszą do ZUS, są niejednokrotnie sparaliżowani, nieraz pod aparaturą, nieraz niewidomi, i dużo jednostek w których jest ewidentne wskazanie do zakwalifikowania do orzeczenia i wypłaty renty,  ale tym chorym z powodu nieludzkiego niehumanitarnego głupiego  przepisu, nie wypłaca się renty, gdyż nie mają w jednym ciągu 5 lat pracy. Powody nieuzbieranych 5 lat, są bardzo różne. Nowe demokratyczne czasy przyniosły, zamykanie zakładów pracy, zlecenia bez opłacania składek do ZUS.
Te przepisy nie zostały  ustanowione przez lekarza/lekarzy. 

>Elektro magnesów>


ta metoda i podobne elektrostymulacje, zabiegi fizykalne w większości są z użyciem prądu. Każdy pacjent powinien być zbadany, komplet badań, historia choroby, czy ma użyte w organiźmie części sztuczne - metale, tytan,  itp, i dopiero można stwierdzić czy może mieć zastosowane dane zabiegi.

Przykład. Telefony komórkowe polubili wszyscy, ale nie wszyscy chorzy powinni  stosować komórkowy telefon, a mianowicie m.in. chorzy z zastawkami na sercu, chorzy z implantami, chorzy z rozrusznikiem na sercu, chorzy nowotworowi, chorzy po trepanacji czaszki przez 2 lata od zabiegu , ...
Telewizor kolorowy polubili wszyscy, a czy wiecie, że ma największe negatywne pole magnetyczne.
Więc nie przytaczaj przykładu, że urządzenie fizykalne jest najbardziej szkodliwe, piszesz do mnie:

>TY jako lekarz powinieneś wiedzieć iż tego typu inwazja powoduje niesamowite środki uboczne i zamiast pomagać to w gruncie rzeczy niszczy>


Piszesz :

>A to co można zrobić najzwyklej wystawiając swoje ciało na promieniowanie słoneczne oczywiście z umiarem i odpowiednim filtrami>


Nie każdemu choremu dozwolone i promieniowanie słoneczne.

Wpływ kościoła katolickiego, myślę że istnieje, że jest na zachowanie dużej grupy społeczeństwa, księża sami grzeszą ciężko i uczą grzeszyć, przykład idzie z góry. A tylko od nas samych zależy jak się zachowujemy, czy ulegamy złym kazaniom,  czy mamy sumienie czyste.
Nadrzędny Autor 123456 Dodany 2011-06-13 16:33
nie jestem w stanie przeczytać wszystkich postów na forum jednak bardzo dziękuje za to co mi napisałeś przeczytałem i myślę że to wcale nie wina ani ustroju ani polityków ani nawet przekupnych lekarzy bo to nie oni decydują kto jest zdrowy a kto chory podam ci przykład znałem kiedyś gościa u którego stwierdzono nowotwór złośliwy cóż takie rzeczy zdarzają się teraz coraz częściej a był to nowotwór na wątrobie mówię z góry iż gość był pijakiem nałogowym i już chyba wiesz o co mi idzie jak nie to posłuchaj do końca po wyjściu ze szpitala lekarz przepisał mu pol tram chyba wiesz co to jest dalej sprawa przedstawia się tak iż przez parę ładnych lat co miesiąc chodził do kilku lekarzy przeważnie dwa razy w tygodni po to lekarstwo i wiesz ze w aptece na receptę to kosztuje parę marnych groszy natomiast na czarnym rynku jest bardzo drogie do czego zmierzam gość nie wypił ani jednej kropli tego medykamentu w zamian za to kupował alkohol i do dzisiejszego dnia żyje i czuje się świetnie i dalej kasuje zus i mało tego oraz pomoc społeczną mówisz ze lekarze nie biorą wyobraź sobie ze uczciwi morze nie biorą lecz w dzisiejszych czasach niestety niema ludzi uczciwych to nie system jest wadliwy i demokracja to my sami a wiec całe społeczeństwo jesteśmy winni jak to zmienić w bardzo prosty sposób kiedyś ciężko było wejść na mecz piłki nożnej spójrz dzisiaj co się dzieje nie będę dalej pisał gdyż bójki i burdy się już praktycznie skończyły a dzięki temu iż pan premier TUSK powiedział wyraźnie i określił kare jaką trzeba dać bandziorom.Moim zdanie i tu w sprawie tych wszystkich spraw związanych z nabywaniem jakich kol wiek świadczeń od państwa powinno być lepiej kontrolowane i powinno być wypłacane ludziom którzy naprawdę tego potrzebują i to bez względu czy gdzieś pracował czy też nie tu nie idzie o to iż polska jest biednym krajem tu idzie o to iż jesteśmy za bogaci i państwo daje tylko wędkę a nie ryby a jak ON ma złowić sobie prace kiedy ją nikt nie przyjmie mam jeszcze jedna prośbę morze do wszystkich którzy kiedykolwiek będą to czytali niech się głęboko zastanowią czy warto będzie oszukiwać państwo kiedy kara za oszukanie będzie o wile większa niż pozbycie paru miesięcznej renty. Powrócę jeszcze do pierwotnego postu mam nadzieje ze założyciel nie pogniewa się ,to wszystko co napisane jest tu o księżach jest absolutną prawda jedna powiedz mi w co ci ludzie mają wierzy jakie kryterium mają podjąć aby dostać się do raju ,ostatnio przeczytałem gdzieś iż Arabowie w jakimś kraju wykradają uprowadzają młode dziewczyny po to aby brać ich sobie za zony chodzi tu o katoliczki to było już o setek lat i polska przez to przeszła lecz dziwi mnie jedno dlaczego takie coś nie morze być zlikwidowane dlaczego ktoś wyraźnie nie powie jakiś wielki prezydent iż bóg to fantazja ze to nie tak jak uczą religie ze on istnieje tylko jest forma czy tez energia inteligentną która ma nad wszystkim władze nad całym uniwersum a to w co religie wierzą to czysty wymysł stworzony tylko w jednym celu aby ludzi zniewolić i aby bali się co się z nimi stanie po śmierci trochę zamieszałem jednak tak to odczuwam
Nadrzędny Autor chromy Dodany 2011-06-09 16:04 Zmieniony 2011-06-09 16:18
123456

>gdyż wiesz sam że większość ludzi którzy mają jakiekolwiek powikłania po operacjach przez długi okres a czasami do końca swoich dni cierpią jest tu bardzo wielu na tym forum>


Powikłania po operacji należy podzielić na: z winy lekarza, z winy personelu średniego - pielęgniarki, z winy personelu pomocniczego - salowi, z winy własnej pacjenta, z winy osób rodzina i odwiedzający, z winy pacjenta obok. Powikłania pooperacyjne dzielimy na wczesne i późne, nawet po wyjściu ze szpitala. W bólu i dochodzeniu o winę, pacjent nie dochodzi, od razu stwierdza: to przez lekarzy, "spieprzyli", nie wyszło im. Jeżeli ewidentnie widoczne są naruszenia ze strony lekarza sprawa jest zakończona wskazaniem winnego, inaczej gdy  podczas opieki pooperacyjnej dojdzie do groźnych powikłań przez złą opiekę salowej lub  pielęgniarki np.  podczas całokształtu  opieki pooperacyjnej .
Wina osób: Pacjent że  nie może nic ale próbował tego co mu nie wolno, kombinował. Rodzina - pomaga ale nie wie, jak w sposób bezpieczny pomóc pacjentowi. Odwiedzający - a nadmiar odwiedzin w pierwszych dobach pacjenta męczy.
Sąd musi zdecydować czy operacja była przeprowadzona prawidłowo, czy pacjent został prawidłowo wybudzony, i jak przebiegała opieka w szpitalu.

"spieprzyli" - użyłem tego słowa, przytoczyłem je, gdyż niestety jest najpopularniejsze w słowniku pacjentów.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2011-06-13 17:10
Do chromego

Jak żyję kopę lat od wypadku żadna salowa nie miała dostępu do łózka chorego. Brednie jakieś tu piszesz.
By nie psuć sobie nerów blokuję cię by się twoje brednie-posty nie wyświetlały u mnie. Nie używam też słowa "spieprzyli" ..... 123456 ma rację
Nadrzędny - Autor chromy Dodany 2011-06-14 06:13 Zmieniony 2011-06-14 06:58

>Jak żyję kopę lat od wypadku żadna salowa nie miała dostępu do łózka chorego. Brednie jakieś tu piszesz.>


Ella, więc w jakim szpitalu byłaś? kto Ci pod tyłek basen podkładał , to jest zadanie salowej salowego m.in. Pani Ella nie potrzebowała,nie korzystała z pomocy salowej salowego więc nie zna tego tematu.
Blokuj,  to przykład Twojej inteligencji i integracji. Na forum jest dużo wpisów, z których odczytuje się że nie jesteś poważnie chora.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wpływ Kościoła Katolickiego na życie wszystkich obywateli. (Strona 9) (1282279 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 82 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill