www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Podatek od kupna samochodu (2912 - wyświetleń)
- Autor Grażynapr Dodany 2011-04-26 20:37
Mąż ma orzeczenie o znacznym stopniu niepełnosprawności.Jest między innymi chorobami niepełnosprawny ruchowo(proteza nogi).
Kika dni temu kupił używany samochód.
Dzisiaj udałam się do urzędu skarbowego w celu zapłaty podatku i dowiedziałam się,że nie będzie musiał go płacić,ale gdy w orzeczeniu ma napisane że
jest niezdolny do zatrudnienia.Niestety w tym punkcie ma napisane-nie dotyczy.
Przeczytałam ustawę i tam nie widzę nic o zatrudnieniu.Nie wiem teraz,czy mamy płacić podatek,czy nie?
Proszę o szybką odpowiedź,bo na złożenie deklaracji zostało tylko kilka dni.
Pozdrawiam Grażyna
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2011-04-27 09:00
Szanowna Pani
Z podatku od czynności cywilno – prawnych zwolnione są osoby o umiarkowanym (całkowita niezdolność do pracy) i znacznym stopniu niepełnosprawności (niezdolność do samodzielnej egzystencji) bez względu na rodzaj schorzenia, oraz osoby o lekkim stopniu niepełnosprawności w związku ze schorzeniami narządów ruchu nabywające na potrzeby własne sprzęt rehabilitacyjny, wózki inwalidzkie, motorowery, motocykle lub samochody osobowe także, gdy samochód ten będzie wykorzystywany do prowadzonej przez nabywcę działalności gospodarczej.
Nadrzędny Autor mala2 Dodany 2011-05-03 14:43
Witam.Chciałam się dowiedzieć jeżeli kupiliśmy razem z mężem samochód i  będzie zarejestrowany na męza , to muszę płacić podatek od kupna samochodu?Oczywiscie mam o umiarkowanym stopniu niepełnosprawności i mam prawo jazdy.Proszę o odpowiedz...
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Podatek od kupna samochodu (2912 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill