www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Bezplatne kursy Śląsk - małe zainteresowanie ? (3415 - wyświetleń)
- Autor kajmaj Dodany 2011-05-10 11:11 Zmieniony 2011-05-10 11:14
Witam! Kilka miesięcy temu natknąłem się na projekt unijny realizowany przez Zakład Doskonalenia Zawodowego w Katowicach, oraz podległe mu ośrodki. Mam na myśli projekt: ZIELONE ŚWIATŁO dla osób niepełnosprawnych. Projekt zakłada realizacje kursów dla bezrobotnych osób niepełnosprawnych na 10 ciekawych kierunkach zawodowych. Chodząc na kurs dostaje się stypendium szkoleniowe. Po kursie natomiast planowane jest pośrednictwo pracy.

Szczegóły: http://tnij.org/zieloneswiatlo

Jestem strasznie zirytowany, ponieważ kurs, który mnie interesuje nie może ruszyć, bo jest małe zainteresowanie ;/  a wymaganych jest tylko 10 osób ;/ czekam już 2 miesiące :-( Dlaczego osoby niepełnosprawne nie korzystają z takich kursów ?

Po kilku telefonach wybrałem interesujący mnie kurs - kadry w Bytomiu. Przedstawię Wam oferty poszczególnych ośrodków, gdzie dowiadywałem się o kursy:

KATOWICE
- Grafik
- Kucharz
- Florysta

BYTOM
- Zastosowanie komputera w firmie
- Kierowca wózków jezdniowych
- Sprzedawca z obsługą kas fiskalnych i obsługą komputera
- Kadry i płace
- Pracownik administracyjno - biurowy

DĄBROWA GÓRNICZA
- Kierowca wózka jezdniowego

BĘDZIN
- Kierowca wózka jezdniowego

CHORZÓW
- Zastosowanie komputera w firmie
- Sprzedawca z obsługą kas fiskalnych i obsługa komputera
- Pracownik administracyjno biurowy

MYSŁOWICE
- Ogrodnik terenów zielonych
- Kierowca wózka jezdniowego z wymiana butli gazowych

SOSNOWIEC
- Kierowca wózków jezdniowych

Zachęcam Was do zapisywania się na kursy! Pozdrawiam!
Nadrzędny Autor barnaba24 Dodany 2011-05-10 16:58
Zaproś na kurs wózka widłowego pana Pawówskiego z Integracji a znajdziesz odpowiedź.
Takie kursy to zajęcia dla znajomego królika i przeżeranie pieniędzy. A po kursie trener ma pełną kiesę, a niepełnosprawny (zakładając że w ogóle wyjdzie z domu) ma WIELKIE G...
Ot cała tajemnica.
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-05-10 17:11
Wreszcie dowiedziałam się czegoś ciekawego, że w całej Polsce pieniądze idą na buble. Statystyki jednak będą dobre - tyle szkoleń! Nie wiem ile masz lat i jakie doświadczenie na rynku pracy, jak długo jesteś on. Szkolenie da ci tylko papierek nic nie wart. Obsługa kasy fiskalnej?! Każda kasa jest inna, łatwe w obsłudze i w pracy w ciągu 1 dnia wiesz wszystko! Zastosowanie komputera w firmie? Na tej innych str. napiszą ci to od ręki, sam zresztą dowiesz się jak będziesz pracował. Prac. admn.-biurowy? Jedna wielka bzdura - po podstawówce nie masz szans, po liceum czy innym zaw. wiesz wszystko. Co tam jeszcze? Może te kadry i płace o ile z nowymi przepisami i uczy praktyk, ale przepisy zmieniają się!
Myślę, że chodzi Ci o szkoleniowe. Jeśli szkolenie to np. wózki widłowe - obsługa maszyn ciężkich itp.- jak dla faceta o ile zdrowie pozwala.
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2011-05-10 17:27
No dokładnie to miałem na myśli, tylko tobie chciało się więcej popisać.
Nadrzędny Autor bober Dodany 2011-05-10 17:47
Mam "napady" czasowe. Cieszę się, że ktoś inny niż stali bywalcy tą stronę odwiedzają, potrzeba trochę nowego powiewu!
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Bezplatne kursy Śląsk - małe zainteresowanie ? (3415 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill