www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / sanatorium Gracja w Ciechocinku (23460 - wyświetleń)
- Autor paula09 Dodany 2009-07-13 22:47
Niedawno zakończyłam pobyt w tym miejscu które trudno nazwać sanatorium mam bardzo złe wspomnienia i nie chodzi mi tylko o ćwiczenia i zabiegi  lecz całokształt
-brudna toaleta bynajmniej w moim pokoju
-stołówka serwuje mało zjadliwe jedzenie
-jeżeli poruszasz się na wózku to odrazu można sobie darować albo być zdanym na łaskę  innych
To moja opinia którą chcę sie podzielić z innymi
Nadrzędny Autor dobrosia Dodany 2009-07-14 14:44
Ciechocinek juz dawno stracil swoja swietnosc,jego dobra passa minela,tez nie bylam zadowolona z pobytu w Ciechocinku,mieszkalam z Ruchu.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-07-14 16:03 Zmieniony 2009-07-14 16:06
Dom Zdrojowy w Ciechocinku opisałam w opiniach o sanatoriach. Obym nigdy tam już nie musiała jechać.

Pola złe czy dobre sanatoria opisujemy w Opinie o sanatoriach............ raking. W ten sposób każdy trafi na to co chce przeczytać na temat ośrodków...
Nadrzędny - Autor Kasia DM Dodany 2010-03-24 15:36
Gracja to beznadziejne sanatorium byłam tam we wrześniu 2008 jestem po MPD słabo poruszam się o kulach ale pobyt tam to porażka
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-03-25 16:38
dlaczego porażka ?
Nadrzędny - Autor Kasia DM Dodany 2010-03-25 16:59
Porażka z tych powodów o których pisała paula09 bo
mam bardzo złe wspomnienia i nie chodzi mi tylko o ćwiczenia i zabiegi  lecz całokształt
-brudna toaleta bynajmniej w moim pokoju
-stołówka serwuje mało zjadliwe jedzenie
-jeżeli poruszasz się na wózku to odrazu można sobie darować albo być zdanym na łaskę  innych

a ponadto to
Wózkiem za nic w świecie nie wjedziesz do łazienki, do pokoju z trudem jak wcześniej zrobisz drobne przemeblowanie
3. - 23.09.2008 Pobyt na turnusie sanatoryjnym w Ciechocinku w Sanatorium Gracja.
Tym razem bardzo złe wspomnienia. Rehabilitacja żadna tylko dwa zabiegi dziennie zamiast minimum trzech

    * masaż wibracyjny

    * gimnastyka indywidualna - jednak niestety tylko z nazwy w rzeczywistości: ćwiczenia w UGUL (na podwieszkach), jazda na rotorze.

Od lekarza prowadzącego usłyszałam: "U nas nie ma ćwiczeń indywidualnych z terapeutą, są tylko ćwiczenia indywidualne na przyrządach" - to nazywa się mechanoterapia i w żaden sposób nie można wtedy mówić o ćwiczeniach indywidualnych.
Podczas pobytu słyszałam jeszcze kilka takich dziwnych zdań, ale nie będę o nich pisać...
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2010-03-25 19:39
dzięki za pdpis
Nadrzędny Autor biggreg Dodany 2011-05-10 09:38
Jestem tutaj dopiero od tygodnia i po troszku zweryfikuję opinię o tym ośrodku.
Na początku troszkę pozytywów a mianowicie MAJĄ JUŻ INSTRUKTORÓW do indywidualnej gimnastyki. Osobiście biorę takie ćwiczenia i jestem WNIEBOWZIĘTY . Początkowo bardzo mnie bolało po tych akrobacjach ale dzisiaj ( po tygodniu ) to czuję się jak młody BÓG.
Podkoloryzowałem- ale jest naprawdę dobrze.
To tyle na dzisiaj.Od jutra będę pisał o negatywach tego Ośrodka Prewencji Rentowej   " GRACJA"
Nadrzędny - Autor biggreg Dodany 2011-05-11 08:12
Dzisiaj będzie nieprzyjemnie.Mianowicie papierosy-oficjalnie zakazanie.W pokojach pewnie nikt nie pali ale balkony są tak oblegane przez palaczy że na dwóch ostatnich pietrach nie da się wytrzymać przy otwartych oknach.Jestem przesadnie wyczulona bo też paliłem kiedyś.Mamy ustawę o zakazie paleniu na przystanku-nieraz widziałam jak strażnik miejski wypisywał mandat za to przewinienie- w GRACJI zmuszają mnie do biernego palenia.
CZY TO CIĘŻKO JEST ZEJŚĆ NA DÓŁ, GDZIE WYZNACZONO MIEJSCE DLA PALACZY????? -pytanie retoryczne !!
Ordynator -na liczne skargi -chodził po pokojach i pytał czy ktoś tu pali????   H A L L O  !!!
A może by tak powiedzieć "albo schodzi Pan do palarni albo sie Pan pakuje, zapłaci za zakontraktowany pobyt (4-6 tyś zł.) i cofnięta zostanie renta " to taki PALACZ wreszcie zrozumie że nie jest pępkiem świata. Może trzeba kogoś relegować z sanatorium (dla przykładu)jeżeli inaczej nie można.
Ale oprócz mnie czy jeszcze komuś zależy???? Podejrzewam że w przypadku wyrzucenia delikwenta ZUS czy NFZ im nie zapłaci za te nie wykonane zabiegi. Powyższe instytucje też nie mają w tym żadnego interesu.Więc pozostaje TYLKO WYĆ NA PUSZCZY.
Na pewno po kuracji nie omieszkam poinformować odpowiednie czynniki.
W US po procesie takie "SANATORIUM" które truje a nie leczy "puściłabym w skarpetkach".
Tak się rozpisałem bo to jest naprawdę uciążliwe. Do jutra-trochę lżejszy temat--sardynki
Nadrzędny Autor eligiusz Dodany 2011-05-11 10:33
Poruszacie sprawy sanatoriów w Ciechocinku.Też dorzucę swoje uwagi.Byłem w kwietniu w sanatorium " Łączność".Pomijam to,że jest to sanatorium wybudowane i pamiętające czasy Gierka.Najgorsze,że baza zabiegowa   /szczególnie ta mokra/ znajduje się w budynku w odległości 100m od sanatorium.W bazie zabiegowej "smród,brud i ubóstwo"
i to wynikające ze zużycia całej infrastruktury.Proszę sobie zdawać sprawę.Marzec 2011 -godz.7 oo   na dworze -5 stopni , idziesz się "biedny" kuracjuszu kąpać.Wiadomo
przeziębienie i to taki efekt kuracji.Lekarz "olewa" swoje obowiązki.Jest z nim tylko kontakt przy przyjęciu.Żadnych badań w czasie i na końcu turnusu.Oto sanatoria przeznaczone dla starych osób niepełnosprawnych.Jestem ciekaw kto otrzymuje skierowania do renomowanych sanatoriów i to w całej Polsce.
Nadrzędny Autor bober Dodany 2011-05-11 16:36
To jesteś w końcu kobieta czy facet: "wyczulona", "paliłem". Tajemnicą Poliszynela jest, że każdy były palacz jest upierdliwy żdo bólu, bo chce się mu ciągle palić i czuje dym z km. O Ciechocinku też słyszałam złe opinie.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2011-05-11 17:41
Do eligiusza;

>Jestem ciekaw kto otrzymuje skierowania do renomowanych sanatoriów i to w całej Polsce.>


Wszyscy ale tacy jak "my" dostajemy te gorsze pokoje. Ten w Cichocinku to jeszcze pestka ale ten z Kamienia Pomorskiego (nie pamiętam nazwy)to z czasów Gomółki gdzie WC z łazienką wspólne dla kilku pokoi. Dokładniej nie opiszę bo sąsiadka zrezygnowała z tej przyjemności.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2011-05-16 15:20
Kochani wszyscy jadący do Ciechocinka co do wyżywienia proszę o zapisywanie się na pierwszą zmianę. Wyżywienie jest smaczniejsze i w dostatecznej ilości ale ja byłam przy w Domu zdrojowym przy Leśnej 3.
Pierwszy pobyt poszpitalny - głodne racje i jak ze zlewek - druga zmiana
Drugi pobyt też poszpitalny - doszkolili mnie kuracjusze i zapisałam się na pierwszą zmianę posiłków i wygrałam. Było ok. Reszta to bieg po zdrowie ale już byłam ciut sprawniejsza.
Łazienki chyba wszystkie brudne w pokojach 2 osobowych. Pokoje zresztą też.
Nadrzędny Autor biggreg Dodany 2011-05-16 10:45
CAŁY CZAS PISZĘ O SANATORIUM "GRACJA"
Miałem pisać o "sardynkach" ale dzisiaj napiszę o kuchni. Naprawdę bardzo smacznie gotują(wyjątkowo ok. 5 maja zaserwowali pomidorową-wyjątkowo podłą w smaku) i nie jest tego za dużo ale wystarcza. Warunek jest jeden- trzeba się zapisać na dietę. Pozostali muszę się posiłkować wizytą  w pobliskim sklepie. Bez tego ani rusz.
Zwykle to dietetycy byli niedożywieni na własne życzenie a tu miła niespodzianka: i dużo i smacznie.
THX
Nadrzędny Autor biggreg Dodany 2011-07-01 20:01
Jestem już miesiąc po GRACJI ale powinienem jeszcze dokończyć temat "sardynek". Częściowo osoby z ZUS zakwaterowane zostały w pokojach 3-osobowych. Tam nie ma nawet 15m2. Jeżeli wypożyczysz telewizor to nie będziesz miał stołu bo gdzieś ten telewizor musisz postawić. Między tapczanami trzeba lawirować a krzesła wystawić by dojść do balkonu,
Na podręczne rzeczy malutka szafka. Ten pokój wybitnie przygotowano dla dwóch osób i chyba ze względów ekonomicznych (kuracjusze z NFZ zagwarantowane mają taki pokój dla dwóch osób) zrobiono "dostawkę" i jest jak w przysłowiowej puszce sardynek. KOSZMARNIE !!!.
Z perspektywy minionego miesiąca jestem zadowolony z pobytu ale głównie z zabiegów (indywidualne ćwiczenia)i przyzwoitej kuchni. Brakowało mi zaangażowania personelu w integrację kuracjuszy ,sala telewizyjna opanowana przez "MIŁOŚNICZKI" seriali oraz bardzo nieprzychylny stosunek  pracowników administracji(nastawienie  na maksymalny zysk).
I to tyle. Trochę po-marudziłem ale jeżeli ktokolwiek ma wybór jeżeli chodzi o sanatorium to NIE POLECAM  SANATORIUM GRACJA
Nadrzędny Autor klarisakli Dodany 2011-11-21 19:32
Miałeś wypadek na motorze i jeździsz na wózku? Mimo to nie tracisz energii i chęci do życia? Jeśli tak, to napisz do nas. Popularny program poszukuje mężczyzn, którzy mieli wypadki na motorze i jeżdżą na wózku. Chcesz podzielić się tym z innymi – napisz do nas na w.waligora@tvn.pl – wystarczy nr Tel i imię, oddzwonimy.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / sanatorium Gracja w Ciechocinku (23460 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill