www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / pytanie-renta socjalna (przepraszam za zle miejsce watku) (6496 - wyświetleń)
- Autor jusons Dodany 2011-05-28 10:40
Dzień dobry ,chciałabym zapytać o zachowanie komisji orzekajacej czy ktos miał podobny przypadek. W czwartek  byłam w Zusie na Komisji odwoławczej.Z przebiegu wywynioskowalam ze w skald 3 osobowej komisji wchodzi  psychiatra,neurolog i lekarz chorob wewnetrznych . To by sie zgadzalo bo choruje na padaczke,dystymię i nawracajace infekcje droch oddechowych(antybiotyki nawet 2 razy w mies.bo nic nie pomaga ) Akurat teraz mam regres zadko zdazajacy sie i nie bylam chora na to ostatanie na co komisja sie oburzyla ,ale przeciez mam dokumenty od laryngologa i lekarza rodzinnego jest tam intesywnosc antybiotykowa wiec nie rozumiem jakas maskara to byla jak mnie tam traktowali (( . Po tem byla nastepujaca sytuacja  jedne lekarka tak ogolna wyszla badali mnie tamci  dwa lekarze jeszcze ok 5 min kazali mi wyjsc i poczkac na zewnatrz -wyszlam i na korytazu ludzie mi  mowil o tu tak jest ze jak kaza czekac to pani przyznali bo jak nie to mowi ze wysla poczta ,po chwili do tamtego gabinetu weszla ta pani doktor ,ktore wczesnie wyszla i za jakies 25 sekund
wyszla ona na korytarz i mi mowi niech pani nie czeka przyjdzie poczta.Wtedy ludzie  na korytarzu powiedzieli ze neistety nic z tego jak poczta to juz odrzucone:/
MOZE MI KTOS WYTLUMACZYC CZEMU Z 3 OSOBOWEJ KOMISJI 1 OSOBA DECYDUJE O TYM,BO AKURAT MIALAM ZDDROWE GARDLO??MOZE MI KTO STO WYJASNIC;( ????BEDE WDZIECZNA ZA JAKIEKOLWIEK ODPOWIEDZI
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-05-28 14:38
Mogą mnie opieprzać, ale dla mnie to jest kpina, że ktoś z takimi pierdołami żąda renty! Dla mnie tylko ta epilepsja jest chorobą! Nerwica depresyjna lekka?! Każdy kto przeżył traumę z chorobą, wypadkiem ma to - czasem nie zdając sobie z tego sprawy. W schorzeniach dolnych i górnych dróg oddechowych nie ma reemisji. Wiem co piszę bo mam to! Jakaś wspaniała komisja, bo chcą się chyba jeszcze naradzić! Pani dr z komisji w pierwszym rzucie potratowała mnie jak symulantkę bo "dobrze wyglądam", ale jak przyłożyła słuchawkę do moich pleców zaczęła się zachowywać inaczej, wręcz współczuła mi. W szpitalu nie byłam ok 10 lat. I jestem "pyskata", jak widać. Astmę i alergię mam od dziecka ale "olewałam to i nie było modne-gardełko - wycieli migdały! Pracowałam, żyłam, nie żebrałam! Weź się się za jakąś robotę to i depresja minie!
Nadrzędny - Autor jusons Dodany 2011-05-28 14:46
Cikawe drogi autorze czy pisałbyś tak gdybys mial co drugi dzien atak padaczki ,pozdrawiam
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2011-05-28 15:35
A wiesz, że ataka padaczki może przybierać różne formy. Każdy myśli, że padaczka to taka choroba, że człowiek rzuca się na prawo i lewo, ale to kompletny mit (tak cieżki atak dotyczy malutniej garstki ludzi, którzy z resztą się zaniedbują).
Jeżeli na takie "choroby" jak ty masz przyznawać za każdym razem renty, to wszyscy Polacy siedzieliby na socjalu i użalali się nad sobą.
Kryteria przyznawania rent socjalnych i tak są łagodne, bo dostają je osoby mogące pracować, co jest w sprzeczności z celem renty socjalnej.

Mnie kilka razy dziennie kręci się w głowie i wszystko wiruje - to pojawia się nagle i  jeśli nie zdążę się przytrzymać to fajt i ląduję na podłodze. A mimo to nie latam po lekarzach, aby ci stwierdzali u mnie co raz to nowe choroby - a to typowy objaw padaczki. Nie rozśmieszaj więc ludzi swoimi niby chorobami.
Nadrzędny - Autor jusons Dodany 2011-05-29 07:02
A znasz moje wyniki EEg?To widze ,że mam do czynienia z jasnowidzem
Nadrzędny - Autor jusons Dodany 2011-05-29 07:08
,,to typowy objaw padaczki,, CHYBA NAPRAWDE ŹLE SIĘ CZUJESZ BO NIE WIESZ CO PISZESZ ,PADACZKĘ WYKRYWA BADANIE EEG TAK MAŁO WIESZ NA TEN TEMAT A SIE UDZIELASZ PROSTAKU CO ULŻYŁO CI I TEMU Z GÓRY?? mDLEJ SOBIE DLAEJ WSZYTKIEGO NAJGORSZEGO JAK TAK TRAJKTUJESZ LDUZI TO NIECH TO SIE ODWRACA PRZECIWKO TOBIE!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2011-05-29 15:40
EEG wykrywa padaczkę?

Wiedza "jusons" na ten temat jest mizerna i nie pokrywa się w faktach medycznych.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-05-29 17:05
wykrywa fale które są w mózgu za nią odpowiedzialne
Nadrzędny - Autor michal_pietrzykowski Dodany 2011-06-04 10:27
Szanowni Drodzy:
My wszyscy mamy problemy ze swoją chorobą. Rodzaje padaczek jest masa. Nie tylko badanie EEG może wykryć naszą chorobę. Tak smo może wykryć badanie Rezonansu Tomografii Komputerowej zwłaszcza te badanie szkodzi na nasze zdrowie.
A co do komisji lekarskiej to miałem podobną sytuację 25 maja stawiłem się na komisję w Zusie. Lekarka kazała mi wyjść na korytarz i poczekać po chwili weszłem do gabinetu i lekarka mnie zabrała do sekretariatu. Dostałem skierowanie na kolejną komisję 30 maja do psychologa. Po zakończeniu komisji dostałem informacje że przyślą mi drogą pocztową.
Prawdopodobnie jestem w dobrej myśli że mi przyznadzą rente stałą a nie socjalną.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-06-04 10:55
każde badania szkodzą na jedno na drugie pomagają tak samo jest z lekami a co do renty to życze powodzenia
Nadrzędny - Autor ulena Dodany 2011-06-04 11:15
Teraz rent na stałe raczej się nie przyznaje, 2-3lata to góra, chyba, że jesteś przed emeryturą. Takie są procedury.
Nadrzędny Autor michal_pietrzykowski Dodany 2011-06-04 12:04
Gdyby nie komisja lekarska u psychologa to raczej bym otrzymał rente socjalną na miejscu jak co dwa lata.
Ja już wielokrotnie stawałem na komisji lekarskiej i nie dość że mam lata pracy przepracowane.
A w dodatku ja renty socjalnej nie pobierałem bo sam sobie wstrzymałem gdyż pracowałem do 14 maja 2011r i przekraczałem miesięczny dochód.
Jak Zusowi na początku maja złożyłem wypowiedzenie moje z pracy przed komisją lekarską.
I dodam że wypowiedzenie mi dali zewzględu że dostałem ataku w pracy i zostałem zabrany przez pogotowie.
A ataku dostałem pierwszy jedyny raz w zakładzie pracy.
A wszystko to przez pi...one badania tomografii komputerowej, gdyż prosto po badaniach musiałem jechać do pracy.
Po krótko-trwałych poszukiwań nowej pracy, wracam do nowego zakładu pracy i również będe miał rente socjalną wstrzymaną.
A co do renty stałej jak mi przyznadzą, to będę sobie do niej dorabiał.
Nadrzędny - Autor michal_pietrzykowski Dodany 2011-06-04 12:07
Ulena.
A co do renty stałej to taki sam przypadek przytrafił się mojej koleżanki która też jest chora na padaczkę i zakład pracy dał jej wypowiedzenie. Barbara dobrze zna tą osobę z turnusów rehabilitacyjnych.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-06-04 12:14
nie masz racji uleno
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / pytanie-renta socjalna (przepraszam za zle miejsce watku) (6496 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill