www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Jaka praca dla mnie ? (7588 - wyświetleń)
- Autor tyskie Dodany 2011-06-08 10:15
witam. facet 26lat, mgr politolog, brak doświadczenia i stażu tylko dorywczo pracowałem u rolnika, słabosłyszący(aparat) i lekka wada wymowy, silny, uczciwy, poczucie humoru, punktualny, mam rente socjalna stałą 540zł. gdzie moge isc do pracy bez zawieszenia renty? oprócz jako ochroniarz, pracownik stacji paliw. mieszkam w małym miasteczku 11tys ludnosxi i ciezko znalezc prace. pozdr
Nadrzędny - Autor michal_pietrzykowski Dodany 2011-06-08 12:53
Witaj.
Co do ciebie miałem taką samą sytuację. Praktyki zawodowe miałem u gospodarza rolnego i praktyki przez 3 lata miałem u niego.
A co do pracy to będzie trudno znaleźć, jeśli dobrze się postarasz to szybko znajdziesz prace tak jak ja.
Mam przepracowane 5 lat w zawodzie pracownika ochrony. 14 maja straciłem prace ze względu na atak padaczki. Ale po 3 tygodniach znalazłem prace i pracuje od 6 czerwca w ochronie.
Musisz zamieścić swoje anonsy ogłoszeń na portalach internetowych tak jak ja zrobiłem:
www.oxl.pl
www.tablica.pl
www.niepełnosprawni.pl
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2011-06-08 19:44
Do michał_pietrzykowski

Głuchota nie podlega do renty z ZUS. Tym radziej że masz słuch na aparatach.
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2011-06-08 15:36
jak czytam na co w tym kraju przyznaje się renty socjalne to mi się nóż w kieszeni otwiera. Chłop pisze, że jest silny i ma rentę. Koniec świata.
Nadrzędny - Autor tyskie Dodany 2011-06-08 17:30
michal_pietrzykowski------> dzięki za odpowiedz:)

barnaba24------> a co jest śmiecznego i strasznego ? jak ktoś od urodzenia jest słabosłyszacym z80% i 90% ubytku to dla Ciebie nie powinni dostać renty socjalnej ? ciekawe jak Ty byłabys słabosłyszaca to być nie postarała o rente ??? no fakt jestem osobą silną i sprawną fizycznie ale nie każdy przecież człowiek jest sprawny
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2011-06-08 18:48
Nie piszę, że częściowa utrata słuchu jest śmieszna.

Przy pomocy aparatu nawet przy dużym ubytku można słyszeć i to całkiem nieźle.

To jaka renta socjalna powinna być dla tych, którymi trzeba się opiekować 24 h/dobę, myć, karmić ubierać itd. skoro silni faceci też mają rentę? Może ktoś by mnie oświecił.?
Nadrzędny - Autor michoo7 Dodany 2011-06-09 14:38
No i nic dziwnego że potem ludzie naprawdę chorzy dostają odmowę w zusie, a pomoc społeczna nie niesie realnej pomocy dla naprrawdę biednych rodzin. No i nic dziwnego ze pfron ma puste kieszenie i pracodawcy nie chcą zatrudniać niepełnosprawnych na warunkach z dopłatą do wynagrodzenia...Ostatnio wyczytałem ze socjalkę w Polsce pobiera ponad 200 000 osób, z czego pracuje kilkanaście procent...Przemnóżcie sobie 200000x540=108 000 000 złotych miesiecznie!!! Rocznie to wydatek dla budżetu 1 296 000 000 zł !!!! A ten mi pisze że niedosłuch który ma korygowany aparatem powoduje że jest  zaliczany do osób z całkowitą niezdolnością do pracy i samodzielnej egzystencji?????????? Kur.... czegoś tu nie kumam...Sam jestem jednooczny z widzeniem użytecznym na poziomie 20%, a pracuję , mam znaczny stopień niep. i 153zł zasiłku, który chętnie oddam za traktowanie mnie na równi ze zdrowymi w pracy (finansowo) albo REALNE dopłaty dla przedsiebiorców zatrudniającyh takiich jak my. Nic dziwnego, ze zus sie broni przed rencistami nogami i rękami...Postuluję ponowne  rozpatrzenie przypadków wszystkich rencistów i odsianie ściemniaczy i zdolnych do roboty, a korzystających z tego przywileju... 
Nadrzędny - Autor tyskie Dodany 2011-06-09 15:16
za 540zł mam na całe zycie mieszkac z rodzicami? czy Wy jestescie po....bani czy co ?
Nadrzędny Autor michal_pietrzykowski Dodany 2011-06-09 16:03
A co ja mam teraz ja powiedzieć. Wczoraj dostałem orzeczenie z zusu listem poleconym że nie jestem niezdolny do pracy. Czyli mi zabrali jedno i drugie ( grupę inwalidzką i rente socjalną )
Nie dość że pracuje to renty socjalnej wcale nie pobierałem.
Nadrzędny - Autor michal_pietrzykowski Dodany 2011-06-09 15:44
Barnaba24
Rentę socjalną to powinni przyznawać przy różnych schorzeniach takich jak schizofremia, epilepsja itp. Każda osoba jest silna i chce pracować.
A pracę jest ciężko znaleźć przy schorzeniu padaczki. Co rozmowa kwalifikacyjna u pracodawcy to musi wszystkiego od nas wiedzieć.
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2011-06-10 16:34
Jest dziesiątki rodzajów epi i co każdy ma dostać rentę? Samochód epi prowadzą, ale cholera do pracy to niepełnosprawni.

Schizofrenia, no to każdy polityk powinien mieć rentę, bo ci to już zupełnie nie wiedzą co mówią (ale przyznam, że są schizofrenici co nie powinni pracować tak normalnie i należy ich umieszczać w specjalnych ośrodkach, gdzie pracowaliby, mieszkali i mieli właściwą opiekę lekarzy i psychologów. Ale takich przypadków nie ma dużo).

Większość chorób umysłowych (nie wszystkie) jest wymyślona na konkretne potrzeby, a te są bardzooo różne.
Nadrzędny Autor Beata55 Dodany 2011-07-05 22:10
barnaba24 - wstrząsnęła mnie Twoja wypowiedź. Jesteś okrutnym człowiekiem. Nie wiem co robisz na tym portalu, ale z pewnością nie rozumiesz osób niepełnosprawnych. Osoby, które cierpią na choroby psychiczne są bardzo wrażliwymi ludźmi, a Ty byś ich izolowała? Jakieś obozy byś dla nich stworzyła? Czy Ty wogóle zastanawiasz się co piszesz?? Czytając Twoją wypowiedź odniosłam wrażenie, że ty wogóle nie mieszkasz na tej kuli ziemskiej. Jeżeli nawet w domu nie uczyli Cię co to tolerancja to słuchaj trochę radia i telewizji, na naukę nigdy nie za późno. Dzisiaj mamy dzień chorych na schizofrenię, dzień chorych na epilepsję, dzień chorych na depresję.... no można by wymieniać. Te dni zostały stworzone, żeby takim osobom jak Ty uświadomić pewne rzeczy. Wiesz dlaczego Ci chorzy muszą prosić się o tą rentę? Bo tacy jak Ty uważają ich za innych, obcych, nie dają im szansy normalnie egzystować, a co dopiero pracować. Niejedna z tych osób oddałaby tą jałmużnę jaką jest renta socjalna za możliwość pracy. Praca to nie tylko pieniądze, praca to bycie wśród ludzi, sprawdzanie się na co dzień, pokonywanie własnych słabości oraz akceptacja tych "zdrowych" wydawałoby się ludzi takich jak np. Ty. Czytając takie posty to po prostu zastanawiam się kto tak naprawdę jest zdrowy, a kto chory.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Jaka praca dla mnie ? (7588 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill