www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Mnogie nowotwory i odebranie renty (16510 - wyświetleń)
- Autor dziobnij Dodany 2011-05-30 20:27 Zmieniony 2011-05-30 20:29
Witam.

Wykryto u mnie rzadką chorobę genetyczną która powoduje powstawanie mnogich nowotworów w organizmie. Pomimo tego, że mam 8 ognisk w głowie, kolejne 4 w oczach i kilka innych dolegliwości, po trzech latach renty socjalnej otrzymałem werdykt "Nie jest Pan niezdolny do pracy". W związku z powyższym zgłosiłem sprzeciw od orzeczenia lekarza orzecznika.

Mam więc kilka pytań:

1. Jak przebiega komisja lekarska? Dokładnie tak samo jak badanie przez orzecznika?
2. Po jakim czasie doręczono wezwanie od momentu wniesienia sprzeciwu?
3. Ile mniej więcej wynosi czas oczekiwania na komisję lekarską?
4. Czy należy się jakoś przygotować do tej komisji tj. postarać się o jakieś dodatkowe dokumenty skoro według orzecznika jestem zdolny do pracy?
5. Specjalizacja lekarzy na komisji będzie dowolna?

Pozdrawiam serdecznie.
Nadrzędny Autor bober Dodany 2011-05-30 22:26
Moim zdaniem powinieneś popytać w swoim regionie tam gdzie jest twój oddział ZUS. Specjalizacja nie powinna być dowolna (przyda Ci się to wiedzieć jeśli będziesz musiał odwołać się do Sądu). Skoro wiesz o tych ogniskach to masz jakąś dokumentację. Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor piotr341 Dodany 2011-05-31 07:46
znajde czas wieczorem,opisze ci wszystko dokladnie.
Nadrzędny - Autor dziobnij Dodany 2011-06-01 21:03
No nikt nie miał komisji lekarskiej :-(
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2011-06-02 11:45
Wygląda prawie identycznie jak  badanie przez orzecznika ZUS tyle tylko ,że jest trzech takich orzeczników..
Mierzą ważą  .. robią pomiary ciśnienia   prowadzą wywiad ustny..  I w 90 procentach  wydają werdykt zgodny z orzeczeniem  lekarza orzecznika ...
Bardzo rzadko  werdykt komisji jest inny niż werdykt lekarza orzecznika..
Nadrzędny - Autor dziobnij Dodany 2011-06-02 13:06
Czyli później pozostaje sąd, a to przecież się może ciągnąć miesiącami jak nie latami :-(
Nadrzędny - Autor piotr341 Dodany 2011-06-02 13:22
niestety,sprawy ciagna sie bardzo dlugo,moja trwala ponad rok.
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-06-02 16:49
A nie szybciej i łatwiej wystąpić od nowa o rentę? Moja pracownica 2 razy nie dostała renty (krótkowzroczność), a za 3 dali jej częściową niezdolność. Nie odwoływała się poprzednio bo miała orzeczenie do celów zatrudnienia.
Nadrzędny - Autor dziobnij Dodany 2011-06-02 18:21
Jak o nową rentę? Skoro lekarz orzecznik odmówił mi na pierwszym badaniu to niby dlaczego da mi ją na drugim?
Nadrzędny Autor bober Dodany 2011-06-02 18:53
Nie pisałam bezpośrednio do Twojego przypadku. TY już się odwołałeś. Kobitka po prostu pracowała i każdego roku składała dok. o rentę. Nie pytaj jak dokładnie będzie, nikt nie jest w stanie Ci odpowiedzieć. Już Ci pisałam, to zależy jacy ludzie - lekarze - zwyczaje itd. Poza tym poczytaj Ustawę. Fakt niezbity to: obecnie, najłatwiej otrzymać rentę osobie bez zawodu - wykształcenia. Jakie dodatkowe dokumenty chcesz zbierać? Mnie też w sumie nie przyznali renty ale napisano, że "jestem chora" i " rokuję nadzieję na powrót do zdrowia". W tym wypadku od czego się odwoływać? Może i można, tylko poco? Zobaczę, może nie ozdrowieję, a może tak.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2011-06-03 08:54
Pan bober pisze  >Nie odwoływała się poprzednio bo miała orzeczenie do celów zatrudnienia.
*************************************************************

Z  całym szacunkiem dla Pana . Czy wie Pan o czym Pan pisze..??  Co to  znaczy ze ktoś ma orzeczenie zusowskie do celów zatrudnia.??

Ustawa o FUS z 1998 roku z późniejszymi zmianami określa zdolność lub niezdolność wykonywania pracy..  świadczenia pracy .
Radze Panu poczytać dokładnie   wspomnianą ustawę bo Pan pisze totalne bzdury.. Wprowadza ludzi którzy szukają porad w błąd.. Oj nieładnie  nieładnie !!
Pozdrawiam..
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2011-06-03 11:09
Bo pani bober traktuje wszelkie ewentualnie orzeczenia wyłącznie jako sposób na taniego pracownika tudzież łatwy zysk (zależy czy występuje w roli pracodawcy czy jęczącego rencisty). Dla niej takie papiery wyrabia się z definicji wyłącznie po to, żeby coś wyszarpać od państwa - niekoniecznie zaś dlatego, że ktoś może lub powinien pracować czy nie. I dlatego tak durnowato się wypowiada na większość tematów. Sama też do niepełnosprawnych nie należy (o czym pisała a orzeczenie potwierdza), a więc nie ma co się spodziewać zrozumienia a tym bardziej czytania ze zrozumieniem jakichkolwiek regulacji prawnych. Ona nie widzi nic złego w tym, że ktoś sobie załatwia orzeczenie w konkretnych celach, niezależnie od rzeczywistego stanu - toć to czysty zysk dla wszystkich:)
Nadrzędny Autor bober Dodany 2011-06-03 16:21
Bluengel NAUCZ SIĘ CZYTAĆ I PRZESTAŃ SIĘ  WCINAĆ WSZĘDZIE TAM GDZIE MOŻNA KOMUŚ BLUZGNĄĆ. IDŹ POSZUKAJ TEJ "EMPATII". W ZALEŻNOŚCI OD SYTUACJI ZMIENIASZ ZDANIE CZYLI: 1/ BRAK KRĘGOSŁUPA, 2/ WIEDZY, 3/ ŻYCIA.  MOŻE ZROZUMIESZ DUŻYMI LITERAMI: OD 10 LAT JESTEM OFICJALNIE-PAPIERKOWO ZALICZONA DO ON. MOŻE UMÓW SIĘ Z JAKIMŚ CHŁOPAKIEM, NIECH CIĘ PRZELECI TO CI PRZEJDZIE.
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-06-03 16:15
Panie godunow, z tego co czytam to zwykle pan nie wie o czym pisze! I to ty powinieneś się douczyć! "ORZECZENIE DO CELÓW ZATRUDNIENIA" - wyraźnie napisane dla osoby zorientowanej w jakimkolwiek temacie z on - czyli z  POWIATOWEGO ZESPOŁU DO SPRAW ORZEKANIA O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI LUB WOJEWÓDZKIEGO ITD. Zasady podobne co w ZUS ale jest to dla ludzi, którzy chcą jeszcze pracować, czyli NIE DLA GODUNOWA I BLUENGEL. Reasumując nie wszystkie orzeczenia muszą być z ZUS.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2011-06-03 18:12
Pisze Pan bober   czyli z  POWIATOWEGO ZESPOŁU DO SPRAW ORZEKANIA O NIEPEŁNOSPRAWNOŚCI LUB WOJEWÓDZKIEGO ITD. Zasady podobne co w ZUS ale jest to dla ludzi, którzy chcą jeszcze pracować, .
*********************************************************************************

Zasady są całkowicie rożne ..  Każda z tych instytucji działa  w oparciu o inne ustawy..
Bzdury Pan opowiadasz .. Reszty herezji  nawet  nie komentuje  szkoda czasu..!!
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-06-03 19:07
"Mędrku" życie to nie ustawa.
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2011-06-04 05:21
Jakie to życie  ma Pan bober ile to  lat pracy zarobkowej ( składki na ZUS)  dwa trzy..???? a może nic?? Pochwal się publicznie...
Ja bez kilku miesiecy  30 lat składkowych ..w tym 17 lat przepracowane w górnictwie pod ziemią  pierwsza kategoria zatrudnienia..   O jakim życiu Pan   piszesz  chyba swoim urojonym..!!

Tyle na mój temat.. 
A po drugie to forum ma nieść dla ludzi niepełnosprawnych informacje  pomoc w załtwianiu  pewnych spraw i nie służy do komentowania  bzdur  chorej wyobraźni jakiegoś usera.
Nadrzędny - Autor dziobnij Dodany 2011-06-04 13:22
8 ostatnich odpowiedzi powinno iść do śmietnika bo nie mają nic wspólnego z założonym prze zemnie tematem i moją sprawą :-(
Nadrzędny Autor bober Dodany 2011-06-04 16:29
Brawo!
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2011-06-04 17:43
Do Godunow. Nikt mnie nie mierzył nie ważył i nie prawdzał ciśnienia ani bicia serducha. Dostałam grupę bez tych bzdetów.

Co do pytań dziobnij: nie pamiętam ile czasu czekałam i było tylko 2je "pracowników, a kim byli Bóg raczy jeden wiedzieć bo ja nic nie pojęłam. O nic też nie pytali. Poczytali i mi się film urywa.... nie pamiętam czy papier dostałam czy przysłali. Legitymację wyrabiałam później i dostałam ją od ręki :-)
Nadrzędny - Autor dziobnij Dodany 2011-06-11 16:05
Wczoraj otrzymałem wezwanie na komisję lekarską. Boję się :-(
Nadrzędny - Autor piotr341 Dodany 2011-06-11 16:11
nic sie nie boj,tam nie gryza.
Nadrzędny - Autor dziobnij Dodany 2011-06-11 16:44
Może to zabrzmi dziwnie ale ja nie jestem macho, raczej bardziej wrażliwy i głupie komentarze orzecznika czy wmawianie mi, że oszukuję źle na mnie działa i później mam zepsuty humor cały dzień.
Nadrzędny Autor violete Dodany 2011-06-11 17:55
Na kiedy masz termin?
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2011-06-11 18:36
dziobnij już opisałam powyżej swój pobyt na komisji. Też się bałam a nie było po co. Ja wogóle mam zepsuty dzień na widok białego fartucha :-)
Trzymam kciuki.
Nadrzędny Autor dziobnij Dodany 2011-06-11 18:45
Czyli u ciebie odbyło się bez sądu?

A komisja we wtorek.
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2011-06-11 19:44
No to trzymam kciuki by i u ciebie było bez sądu :-)
Nadrzędny - Autor dziobnij Dodany 2011-06-14 11:59
Byłem dzisiaj na komisji, zbadali bardzo dokładnie, przepytali, pooglądali dokumentację i papa. Mam czekać 14 dni na list. Boję się :-(
Nadrzędny Autor MrWoland Dodany 2011-06-14 17:43
Mnie powiedzieli po krótkiej naradzie, że podtrzymują odmowną decyzję (lekarza orzecznika). To może dobrze, że Tobie z punktu nie odpowiedzieli, to znaczy, że nie byli pewni i mogą zmienić pierwszą decyzję.
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2011-06-14 18:16
Trzymam kciuki dalej :-)
Nadrzędny - Autor dziobnij Dodany 2011-06-27 13:21
Dzisiaj doszła decyzja. Całkowicie niezdolny do pracy do 2013 roku :-) Co za ulga dla mnie. Dziękuję wszystkim za wsparcie i słowa otuchy. Pozdrawiam.
Nadrzędny Autor MrWoland Dodany 2011-06-27 15:27
Czyli sprawa skończyła się pomyślnie. To teraz jedynie dobrej kondycji można Ci życzyć. Pozdr.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Mnogie nowotwory i odebranie renty (16510 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill