www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / renta ZUS a praca (4296 - wyświetleń)
- Autor wusia Dodany 2011-06-17 16:56
Mam możliwość podjęcia pracy ,jednakże orzeczenie ZUS brzmi: żadna praca , wymaga  pomocy osób drugich,mam zasiłek pielęgnacyjny.Rentę mam na czas określony.
Wg orzeczenia Powiatowego Zespołu mogę pracować w warunkach chronionych.Bardzo chciałbym podjąć tę pracę. Obawiam się czy ZUS nie zabierze mi świadczenia rentowego.
Może ktoś  z Państwa miał podobną  sytuację ,prosiłabym też o wypowiedź ekspertów integracji. Będę wdzięczna za każdą podpowiedź.

Miłego weekendu dla Was wszystkich
Ewa   
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2011-06-17 19:57
Będziesz musiała na odpowiedź poczekać do poniedziałku bo tak pracują z Centrum......
Nie chcę cię w błąd wprowadzać, ale podobno dla tych co mają na stałe ze stopniem znacznym można dorabiać do renty. Poczekaj jednak na odpowiedź z Centrum Integracji.
Pozdrowienia weekendowe.
Nadrzędny Autor barnaba24 Dodany 2011-06-17 20:40
Daj sobie sposkój z tym Centrum Integracji.

Nieraz takie idiotyzmy dają, że to chyba dzieciak tam się siedzi i pisze co mu Google wyświetli.

Co do pytania

Na podstawie art. 4 ust. 5 Ustawy o rehabilitacji zawodowej i społecznej oraz zatrudnianiu osób niepełnosprawnych z  1997 r. (Dz. U. 1997.123.776 z późn. zm.): "Zaliczenie do znacznego albo umiarkowanego stopnia niepełnosprawności osoby, o której mowa w ust. 1 lub 2, nie wyklucza możliwości zatrudnienia tej osoby u pracodawcy niezapewniającego warunków pracy chronionej, w przypadku uzyskania pozytywnej opinii Państwowej Inspekcji Pracy o przystosowaniu przez pracodawcę miejsca pracy do potrzeb osoby niepełnosprawnej".

Czy ZUS może zabrać rentę? Zawsze mógł to robić nawet przy stałych rentach więc tym bardziej przy okresowych. Ale może i nie musi.
Nadrzędny Autor michal_pietrzykowski Dodany 2011-06-17 21:22
Ewa.
Co do podjęcia pracy chronionej czy nie to możesz pracować. Tylko od ciebie to zależy.
Posiadam st. umiarkowany i pracuje. Ja również pobieram zasiłek pielęgnacyjny.
A co do renty socjalnej to zależy ile jej dostajesz co miesiąc. Ja musiałem rentę wstrzymać ponieważ przekraczam dochód miesięczny.
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2011-06-18 06:39
żadna praca ,
**************************************************

Ten kij ma niby dwa końce..  Ustawodawca przewidział możliwość zarobkowania ,  i Ale  jak znajdziesz prace na wolnym rynku pracy.. To ZUS wzywając delikwenta na badania  o przedłużanie renty  może obniżyć  grupę bo skoro delikwent pracuje to ni jest całkowicie niezdolny do pracy..  Takie  przypadki to nie żaden ewenement
P.S.

Na wpisy konowałów. podających się za lekarzy, orzeczników  etc.  etc nie odpowiadam   daremne wasze starania
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2011-06-18 18:22
godunow o tym to i ja wiem :-( tylko jak to wytłumaczyć innym. To tak jak z rentą rodzinną niby można a czasem nie .....
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2011-06-19 06:03
Wiesz Ela sam proces orzekania p[rzez  ZUS i przyzwania rent.. w Polsce jest do bani.. I Potrzebna jest zmian tej ustawy .. Bo samo określenie całkowicie niezdolny do pracy jest kuriozalne..  Nawet ten człowiek  latami przykuty do łóżka teoretycznie może wykonywać pracę zarobkową  np. praca na komputerze laptopie etc..   Czy takiego człowieka uznanie  np. za częściowo niezdolny do pracy..
No Ale ZUS to jest  ZUS....

temat rzeka   nie chce pisać więcej  bo znowu zlecą sie jakieś hieny. zusowskie..  pseudo doradcy..  etc.
Pozdrawiam Serdecznie..
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2011-06-19 18:20
Oj wiem, wiem i niestety aż za dobrze.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / renta ZUS a praca (4296 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill