www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Umowa dzierżawy miejsca postojowego dla inwalidy (4778 - wyświetleń)
- Autor Marek Fuksiński Dodany 2011-06-25 07:26
Czy można odstąpić od podpisanej umowy dzierżawy miejsca postojowego dla osoby niepełnosprawnej, w przypadku gdy została zdjęta tabliczka oznaczająca miejsce parkowania kierowcy inwalidy. Po opłaceniu z góry za okres do końca bieżącego roku 2zł/m2/miesiąc i wpłaty kaucji w wysokości 400zł, przysłano mi wezwanie w Wydziału Budżetowo-Księgowego celem opodatkowania gruntu, tzw. koperty. W umowie nie ma żadnej wzmianki o podatku gruntowym. Przysłany formularz IN-11 o nieruchomościach i obiektach budowlanych do wypełnienia.
Jednocześnie nadmieniam, iż po zdjęciu tablicy dla inwalidy, następuje zajmowanie części koperty przez osoby złośliwe po kilka razy w tygodniu, co dla nas, jako osób o znacznym stopniu niepełnosprawności jest bardzo uciążliwe, ograniczenie swobodnego dostępu do własnego pojazdu .
Na zgłoszenie do Straży Miejskiej, otrzymałem informację że nie ma podstawy prawnej ponieważ nie jest oznaczone miejsce parkowania dla inwalidy. Podtekstem całej operacji jest to, iż po dwuletnim  oczekiwaniu na wyznaczenie miejsca parkingowego dla inwalidy nastąpiła interwencja V-ce Burmistrza Dzielnicy. Czy powyższy przypadek jest przykładem pomocnego i przyjaznego stosunku osobom niepełnosprawnym?
Nadrzędny Autor krak Dodany 2011-06-25 16:03
Zszokowałeś mnie. Nigdy o czymś takim nie słyszałem jak podatek gruntowy od miejsca parkowania ON.
Sam parkuję na oznakowanym miejscu dla ON, przed blokiem, teren Spółdzielni Mieszkaniowej do której wystąpiłem o oznakowanie.  Miejsce  jest oznaczone tylko tabliczką niepełnosprawności i kopertą ze znakiem ON, nie ma tabliczki z moją rejestracją. Na sąsiednich osiedlach też jest wiele tak oznakowanych miejsc. Mi raczej nikt z sąsiadów nie zajmuje miejsca, jeżeli już to przyjezdni ale na te kilka godzin lub jedną noc nie ma problemu. Fakt, nie podpisywałem żadnej umowy i nikt ode mnie nie żądał zawierania umowy dzierżawy.
Ale faktycznie, musiałbyś sprawdzić gdzieś w neutralnym urzędzie czy gdzieś indziej, gdzie się na tym znają. Bo jak się ma umowę dzierżawy to pewnie trzeba płacić jako, że to jest twoje "prawie prywatne" miejsce. 
Zobacz sobie ten link. Na tej witrynie może otrzymasz odpowiedź jeśli się zalogujesz a i to pytanie może coś ci pokaże. Pozdrawiam.
http://forumprawne.org/prawo-finansowe-podatkowe/106976-podatek-gruntowy-od-parkingu-spolecznego.html
Nadrzędny Autor barnaba24 Dodany 2011-06-25 17:22
grunt to grunt podlega opodatkowaniu, a co za tabliczkę tam postawisz to już twoja sprawa (to pewnie jakaś współnota, tak?).

"dla nas, jako osób o znacznym stopniu niepełnosprawności jest bardzo uciążliwe, ograniczenie swobodnego dostępu do własnego pojazdu ."

Znaczny stopień niepełnosprawności??? Bez przesady, znam ze znacznym stopiem niepełnosprawności wiele ludzi ale oni nawet szklanki wody nie utrzymają, może chodzi ci, że masz pewne problemy w poruszaniu się i tyle.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Umowa dzierżawy miejsca postojowego dla inwalidy (4778 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill