www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Dofinansowanie wózka inwalidzkiego (2279 - wyświetleń)
- Autor ONAMaZawszeRacje Dodany 2011-07-04 19:49
Witam! Pytam dla znajomej. Widziałam podobne posty ale nie do końca były w nich odpowiedzi na moje pytania. Chodzi mi o dofinansowanie do zakupu wózka inwalidzkiego. Mąż znajomej miał udar. Do tej pory nie chorował więc nie miał żadnego orzeczenia o niepełnosprawności. Nie jest w stanie chodzić i potrzebny będzie wózek a to kosztowny wydatek. Czy można gdzieś uzyskać dofinansowanie? Ona kompletnie się na tym nie zna. Czytałam coś o dofinansowaniu z nfz, a jaką kwotę mogą dofinansować i czy na to długo się czeka? A pfron? Czy tam mogą dofinansowywac tylko osoby z orzeczeniem o niepełnosprawności? Będę wdzięczna za każde informacje.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2011-07-05 08:04
Szanowna Pani
refundacja z NFZ do najprostszego wózka to 800 zł. Aby je otrzymać należy udać się do lekarza specjalisty, który wypisze zlecenie na taki sprzęt. Z wypisanym wnioskiem należy udać się do swojego oddziału NFZ. W tym wypadku obowiązują terminy urzędowe. Dofinansowanie z PCPR jest przewidziane tylko dla osób posiadających orzeczenie o niepełnosprawności, bądź stopniu niepełnosprawności, lub orzeczenie równoważne. Maksymalna wysokość dofinansowania z PCPR to 150% kwoty z NFZ.
Nadrzędny Autor ONAMaZawszeRacje Dodany 2011-07-05 08:25
Dziękuję za odpowiedź
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Dofinansowanie wózka inwalidzkiego (2279 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill