www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / znaczny stopień niepełnosprawności a PKP (9551 - wyświetleń)
- Autor minia78 Dodany 2011-06-24 21:02
Witam

Mam chłoniaka śródpiersia. Lekarz orzekł znaczny stopień niepełnosprawności na dwa lata do 2013 roku. Niebawem wybieram się do pracy, do której dojeżdżam PKP.
Znaczny stopień niepełnospraności oznacza osobę niezdolną do pracy, do samodzielnej egzystencji.
Czy z uwagi na powyższe mogę samodzielnie podróżować pociągiem/autobusem i sama korzystać z ulgi?
Do niedawna wymagałam opieki męża, ale teraz to już nie jest konieczne. Nie mogę podróżować z mężem, który pracuje.
będę wdzięczna za pomoc
pozdrawiam
Monika
Nadrzędny - Autor kox4box Dodany 2011-06-24 22:10
Witaj, ja również mam stopień znaczny. Możesz oczywiście samodzielnie samodzielnie podróżować zarówno PKP jak i PKS czy miejskimi autobusami czy tramwajami. Wymagane jest tylko podczas podróży posiadanie albo orzeczenie lekarza orzecznika ZUS gdzie jest napisane że jest się niezdolnym całkowicie niezdolnym do pracy i samodzielnej egzystencji wraz z dowodem osobistym lub legitymacja wydana przez powiatowe centrum orzekania niepełnosprawności w której jest napisany stopień niepełnosprawności znaczny. Może zbyt często nie jeżdżę ale nie raz jeździłem PKP i na pewno można samemu. Pozdr.
Nadrzędny - Autor minia78 Dodany 2011-06-24 22:27
Dziękuję za wyczerpującą i konkretną odpowiedź...:-)
uspokoiłeś moje skołatane myśli:-)
pozdrawiam
Monia
Nadrzędny - Autor kox4box Dodany 2011-06-24 23:02
Proszę :-) Zdarzyła mi się kiedyś raz nieprzyjemna sytuacja jadąc pociągiem. Chciałem kupić bilet na przejazd pociągiem regionalnym. Okazałem konduktorowi orzeczenie orzecznika ZUS gdzie jest napisane, że jestem całkowicie niezdolny do pracy i samodzielnej egzystencji, pokazałem również dowód osobisty a ten chamskim głosem mnie zbluzgał, że nie jestem rencistą i musze zapłacić za bilet 100 %. Wdałem  się w mała sprzeczkę z nim, ale to nic nie pomogło, więc zapłaciłęm 100 % za bilet. Bilet był wydrukowany przez konduktora i była tam godzina wydania biletu, nr. pociągu, nr. konduktora i inne dane. Napisałem skarge na konduktora do dyrekcji małopolskich przewozów regionalnych i dostałem odpowiedź z przeprosinami i zwrotem pieniędzy za różnice pomiędzy biletem ulgowym i zwykłym. Nie życzę Tobie ani nikomu za takie potraktowanie mnie za oszusta. Najważniejsze to nie pozowlić aby tak traktowano osoby z niepełnosprawnością bez względu na co się choruje. Pozdr.
Nadrzędny Autor barnaba24 Dodany 2011-06-25 14:11
Osoby z niepełnosprawnością... czyli mniemiam że osoba związana z Integracją. Oni stosują taką durnowatą nazwę.
Nadrzędny - Autor minia78 Dodany 2011-06-25 15:33
Witaj kox4box...:-)

Wczoraj przeczytałam wątek odnośnie okazania orzeczenia o niepełnosprawności na basenie, pomimo, iż klientka miała legitymację inwalidzką... Wykłócała się z kasjerką, że ważniejsza jest legitymacja, ponieważ wystawiana jest na podstawie orzeczenia...ale tamta nie dała za wygraną...Jakaś forumowiczka wdała się w dyskusję i zaczęła się rzucać, że trzeba mieć i legitymację i orzeczenie. Bzdura.
Dla mnie to jest jakiś ABSURD, ale trochę żyję w tym chorym i dzikim kraju i nic mnie już nie zdziwi.....Orzeczenie jest dokumentem i powinnno się go przchowywać w bezpiecznym miejscu, czyli domu:-) Po drugie nie każdy musi mieć wgląd do mojego dokumentu...Po to właśnie jest legitymacja...A ci, którzy żądaja okazania orzeczenia zachowują się tak, jakby uznawali, iż legitymacja jest fałszywa....czy coś  w tym rodzaju...
Nikomu sie nie wierzy, wszystkich sie sprawdza i nikt z tym nic nie robi. Taki kraj.
Człowiek jest poważnie chory i jeszcze musi się użerać z co poniektórymi typami.
Współczuje Tobie powyższego zdarzenia i bardzo dobrze, że zawalczyłeś o swoje, bo tumanów trzeba temperować w tym kraju!
pozdrawiam
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2011-06-25 17:32
Piszesz, że masz "Znaczny stopień niepełnospraności oznacza osobę niezdolną do pracy, do samodzielnej egzystencji."
Odpowiedz sobie sama czy służsznie.

Niezdolna do samodzielnej egzystencji to osoba, która praktycznie jest zdana na innych we wszystkich aspektach życia - karmienie, mycie, ubieranie. Jak rozumiem ktoś wszystko koło ciebie robi?

No więc zanim zaczniesz pisać o tumanach, których trzeba temperować pomyśl nad tym czy jesteś osobą niezdolną do samodzielnej egzystencji. I dziwisz się, w Polsce masę orzeczenień ma się do choroby jak ...... dopisz sobie co chcesz.

Skoro ty masz orzeczenie o niezdolności do samodzielnej egzystencji to jakie orzeczenie powinna mieć osoba, która faktycznie jest niezdolna do samodzielnej egzystencji? I tym sposobem jesteśmy liderem na świecie pod względem inwalidów per capita.
Nadrzędny Autor kox4box Dodany 2011-06-25 17:53
Nie zgadzam się z Tobą Barnaba24, przecież to lekarz orzeka o niepełnosprawności czy też o niezdolności do pracy. Bogu winne osoby które zachorowały na różne choroby i straciły przez to szansę na dalszą prace są skazane na rente której wysokość jest w Polsce bardzo marna. Przecież nikt tu sobie chorób nie wymyśla. Ja mam kilka chorób przewlwkłych, które uniemożliwiają mi samodzielne funkcjonowanie i gdybym mieszkał sam to po zapłaceniu czynszu i innych opłat stałych, nie zostało by mi nic na życie. Miałem bardzo dobrą prace i dobrze płatną i nie pchałem się do tego aby iść na rente. Jednak mój stan zdrowia na to nie pozwala do dzisiaj i nie ma tu żadnej ściemy. Zresztą szkoda słów pisać dalej jaki masz stosunek do osób chorych. Pozdr
Nadrzędny Autor minia78 Dodany 2011-06-25 18:57
barnaboooo

To, że otrzymałam znaczny stopień to nie moja wina, a może i moja, bo zachorowałam.... Nie moją winą też jest, że taki sam stopień otrzymuje osoba np. niewidoma i osoba chora na raka...Weź tylko pod uwage, że osoba chora na raka/nowotwór może przegrać walkę i pożegnać się z tym światem szybciej niż myśli... Swoje pretensje skieruj do lekarzy orzeczników, którzy wydają orzeczenia niezgodne z Twoim "widzi mi się"...
Nie rozumiem twojego podejścia..Jesteś bardzo niesprawiedliwy no, ale jako osoba zdrowa, to masz inny punkt widzenia.
Są ludzie, którzy oszukują, symulują, aby otrzymać rentę itd. Ale to inna inszość. Ja do nich nie należę i wolałabym być zdrowa i nie zastanawiać się nad jutrem i czy moj stan się poprawi.
A śledząc inne wątki, widzę, że wszędzie się "udzielasz", tylko nikomu to na dobre nie wychodzi, bo tylko siejesz ferment, ludzi obrażasz i krytykujesz...
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2011-06-25 20:33
do mini 78     w wielkopolsce "minia" to kot........

Czy piszesz o naszym kraju Polsce.To jest chory i dziki kraj.....? a może z Twoją głową coś nie tak.
Nadrzędny - Autor minia78 Dodany 2011-06-25 20:38
do eligiusza

a skoro w tej twojej wielkopolsce rodzice dali ci na imie eligiusz to wyraz wspolczucia...MASAKRA
Nadrzędny Autor Wierzbinka Dodany 2011-07-10 23:00
Wielkopolska i każde imie ma w sobie coś ładnego tak jak każdy region Polski:)
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-07-11 18:26
[usunięte]
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2011-07-11 21:17
[usunięte]
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2011-07-12 08:52
[usunięte]
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2011-07-12 12:40
Eligiusz widzę,że administracji forum zależy na takich boberach zależny by forum zamarło.. .Nie będę   administracji w tym przeszkadzał..
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-07-12 14:42
Świetny sposób na odejście z "twarzą", ale twarz ma się zawsze i głównie w realu. Jeśli ktoś loguje się na forum to powinien też czytać Regulamin. Wyzwiska, pomówienia itd. podlegają w realu surowszej karze. Warto o tym też pamiętać. To co pisze "godunow"obecnie, to też pomówienie. Eligiuszu masz lata,a... doczepiasz się nicka kobiety poważnie chorej do tego obrzucasz mnie wyzwiskami, wiek nie usprawiedliwia tego. Może czasem pisałam ostro ale nikomu nie "bluzgałam", właśnie "po chamsku". Forum będzie żyło, bo jest dużo nowych i "starych", mających wiedzę ludzi, którzy nie udają dziennikarzy, nie poniżają ale piszą co wiedzą, co przeżyli.
Nadrzędny Autor godunow Dodany 2011-07-12 16:39 Zmieniony 2011-07-12 16:55
bober to tu tu atakuje ludzi  do lipca..  lub wcześniej .... bo takich doradców jak on było od 2007 roku  co niemiara.. ) czyli od kiedy  ja tu byłem ...

Dlatego  nazwałem  bobra   jak nazwałem niczego nie zmieniam  pozostaniesz dla mnie nikczemnym człowiekiem  ,człowiekiem  na haju , chamem etc.  Lub celowo tak ustawionym..  przez administrację  forum.  Starczy poczytać   Toje posty do innych..

Skoro  administracja tak sobie  życzy.. Skoro  ktoś  taki co publicznie  podaje się za lekarza a nim nie  jest o musi być człowiekiem administracji... lub czynić za jej zgodą...

To ze ten człowiek ma zadanie jedynie siać zamęt na forum  widać po jego wpisach   nie tylko do mnie . Administracja wiem dlaczego tak czyni..  Ale o tym napisze tam gdzie jest czytelność znacznie większa.. I dużo lepsza możliwość  obrony..   Tego tak sobie nie zostawię .Nie dla swojego rewanżu tylko dla dobra ON  do których należę.. i

Dla mnie nie ulega wątpliwości  że panowie  bober i jemu podobni to ludzie administracji..  lub piszący za gorącym przyzwoleniem ...tej że administracji forum ...
Pomijam  jego osobiste wycieczki pod moim adresem..   Tak czynił do wielu tu kiedyś piszących....
Pozdrawiam wszystkich serdecznie   oprócz tych panów bobropodobnych..
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / znaczny stopień niepełnosprawności a PKP (9551 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill