www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Idiotyczna sytuacja wokół nas ON (6457 - wyświetleń)
- Autor marci24 Dodany 2011-07-06 07:00
Szanowni Państwo!
Każdy z nas często wypowiada się na forach internetowych, w debatach publicznych nt. naszej sytuacji, tego, że chcemy zarabiać, tego żeby znieśli bądź podwyższyli nam limit do którego możemy zarobić.
Pięknie czyta się m. in. na stronie głównej w newsach, co to nam politycy nie proponują. Zatrudniać nas w pierwszej kolejności, dawać nam takie i siakie przywileje. Jak to wszystko wspaniale wygląda. Szanowni państwo, szanowni działacze na rzecz ON, oraz politycy! Kiedy przestaniecie wszyscy ściemniać, że zależy wam na tym by niepełnosprawnym działo się lepiej. Mamy przepisy i paragrafy mówiące czy i ile rencista może zarobić aby tak chora instytucja jak ZUS nie zabierali nam tej renty. Czy pomiędzy rządem (każdym innym) i ZUS jest jakaś zmowa nt. możliwości zabierania nam niepełnosprawnym świadczeń? A może rządy boją się władz zusu? Czytam kolejny artykuł gdzie ZUS odbiera kobiecie która chciała dorobić do renty całkiem świadczenie, twierdząc że jest zdrowa. Czytam kolejne artykuły, gdzie w tym roku ZUS wysyła pracowników na urlopy, oraz że mają wydać parę milionów zł. na zakupy samochodów. I oczywiście czytam artykuły dot. tego że ZUS za parę lat może być niewypłacalny.
Brawo!!!! To jest właśnie chory Polski System, który nikogo z urzędników nie rusza. Proponowałbym prezesom fundacji i stowarzyszeń które rzekomo walczą o nasze dobro którzy to spotykają się z politykami aby pierw naprawić te "wirtualne" paragrafy. Chyba że ta pułapka będzie na wieki. Dlaczego choćby taki Tusk, który chciał aby renciści mgli zarabiać bez limitów (co pojechali ostro po vecie ś.p. Prezydenta L.Kaczyńskiego) przez cztery może trzy ostatnie lata swoich rządów nie załatał tych luk w prawie.
Domagajmy się pierw naprawienia tych niejasnych przepisów, gdzie mamy wg nich zapewnione jakieś limity a mimo to ZUS wzywa nas na komisje lek. i odbiera renty. Potem dopiero domagajmy się dorabiania bez limitów.
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2011-07-06 20:17
marci24-przecież tu nie chodzi o osoby niepełnosprawne.Chodzi o stołki i dobre pensje dla tych, którzy tym tematem się tylko....zajmują.  :-D
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2011-07-06 20:37
Załatwiłem u mnie w biurze pracę koledze z MPD. Miał 1700 netto (pierwsza praca). Po 2mscach doszedł do wniosku, że mu się nie opłaca, ponieważ rentę musiał zawiesić. Ręce mi opadły.
Nadrzędny - Autor alus Dodany 2011-07-15 09:52
1700 zł netto niezła  płaca....gdyby u Ciebie w pracy poszukiwali jeszcze pracownika, to daj znać na priva, ja chętnie
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-07-15 18:32
1700 netto na Wawe to nie tak wiele. Chyba, że renty ktoś ma ok. 1500.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2011-07-16 11:32
Pewnie, że to nie są kokosy, ale na pierwszą pracę to nie jest tragedia. Tym bardziej, że bezrobocie wśród osób w wieku do 25 lat wynosi 28%
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2011-07-16 13:26
Rogal160 piszesz
"Pewnie, że to nie są kokosy, ale na pierwszą pracę to nie jest tragedia. Tym bardziej, że bezrobocie wśród osób w wieku do 25 lat wynosi 28%"

Tylko to są dane odnośnie młodych zdrowych ludzi. A jakie jest bezrobocie wśród niepełnosprawnych i to takich znacznych - na moje oko w okolicach 95%.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2011-07-16 18:51
Pewnie, że jeszcze wyższe, tym bardziej ta praca i pensja jest godna docenienia.
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2011-07-16 11:32
A na czym się znasz?
Nadrzędny - Autor alus Dodany 2011-08-01 13:34
Na telepracy, PR, pisaniu tekstów dziennikarskich itp
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2011-08-01 17:35
Głupio nie brzmi, wklej mi treść cv na priv proszę.
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2011-07-16 13:20
Bo myślenie tego człowieka było takie.

Mam 1700 zł ale muszę zawiesić rentę, czyli na czysto mam 1200 zł.
A za takie pieniądze to mi się nie opłaca.

Pytanie czy temu co ma MPD w ogóle należy się renta. Chłop może pracować i ma rentę socjalną. To jest zupełne zaprzeczenie idei tych rent i zezwierzęcenie systemu pomocy socjalnej.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2011-07-16 18:52
Ma dokładnie takie myślenie. Nie wziął tylko pod uwagę, że to początek. Ja zaczynałem od 1600 netto. Teraz mam ileś tam ponad średnią krajową.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Praca / Idiotyczna sytuacja wokół nas ON (6457 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill