www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / ON nie wolno wejść do Urzędu Skarbowego w Rybniku! (25853 - wyświetleń)
- Autor zelefion Dodany 2011-07-20 17:50
Niepełnosprawni, ale także rodzice z wózkami i starsi z ograniczoną sprawnością nie wejdą do Urzędu Skarbowego w Rybniku ponieważ urząd ten mieści się w budynku od piętra pierwszego wzwyż, a w budynku nie ma windy, ani żadnego podjazdu. Naczelnik odpowiedział, że w tym budynku nie zostanie winda zainstalowana.
Proszę o interwencję!
Nadrzędny - Autor zelefion Dodany 2011-07-20 17:54
Proszę wszystkich na wózkach i rodziców z wózkami o protest. Spotykajmy się regularnie przed budynkiem domagając się załatwienia różnych spraw, np. złożenia formularza aktualizującego nasze dane. Ktoś będzie musiał do nas wychodzić i formularze przyjmować. Dniem składania skarg u naczelnika jest czwartek.
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2011-07-20 17:59 Zmieniony 2011-07-20 18:02
To niewłaściwe forum, tu jak przedstawia się kogoś na wózku to taki aby był sprawny
http://niepelnosprawni.pl/ledge/x/91124

i inne
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/90064
http://www.niepelnosprawni.pl/ledge/x/88726

Tu na forum raczej nie znajdzie pan/pani niepełnosprawnych, co najwyżej osoby z niepełnosprawnością.
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-07-20 18:14
barnaba24 nie zatruwaj innych goryczą ze swej duszy. Pisałeś gdzieś jak to już odszkodowanie byś dostał, wiec k.w  powinieneś znać, a z wypowiedzi wynika, że nie, bo złamałeś prawo.
Nadrzędny Autor barnaba24 Dodany 2011-07-22 15:20
złamałem prawo a niby gdzie?
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-07-20 18:27
Bardzo dobry pomysł!!! Może są u Was jakieś stowarzyszenia o.n.?  Warto w to wciągnąć też władze. Chociaż muszę powiedzieć, że w wielu miastach są tylko podjazdy, ale jak trzeba to wyżej windy brak. U.S. może się tłumaczyć, że  druki można pobrać przez internet, wysłać pocztą i elektronicznie. Powodzenia!!!
Nadrzędny - Autor nova Dodany 2011-07-22 14:31
U nas jak urząd nie ma windy lub podjazdu to jest dzwonek i urzędnik schodzi do petenta. Proste.
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-07-22 14:33
To jest też rozwiązanie.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2011-07-22 22:29
Guzik prawda, to nie jest rozwiązanie, chyba, że nigdy nie byłeś prawdziwie niepełnosprawny, bobrze... Ja też walczę z urzędasami z gminy i nie zgodzę się na żaden dzwonek... Niepełnosprawni na wózkach mają takie same prawo jak chodzący dostania się tam gdzie chcą a nie tam gdzie im tylko pozwolą!!! Żyjemy w XXI wieku.. a nie w IXX w. i chcemy mieć takie same prawa jak w sąsiednich Europejskich krajach. Może się ktoś przypomina ten tekst, jest ciągle aktualny...

Zmiany, jakich dokonano w tym okresie w porównaniu do liczby istniejących wciąż barier, nie pozostawiają złudzeń, jak niewiele posunęliśmy się do przodu. Wystarczy przejść się głównymi ulicami wielu polskich miast, aby przekonać się, z jak niewielu budynków może korzystać osoba mająca problem z poruszaniem się. W ogromnej większości obiekty publiczne, obiekty administracji państwowej, sądy, zakłady ubezpieczeń społecznych, jak również restauracje, kawiarnie, kościoły, dworce i inne budynki użyteczności publicznej, są w Polsce niedostępne dla osób niepełnosprawnych. Oznacza to, osoby niepełnosprawne w naszym kraju w znacznym stopniu nie mogą korzystać ze swoich praw i wolności. Stawia to pod znakiem zapytania realność konstytucyjnych zasad państwa prawnego, równego wobec wszystkich obywateli.
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-07-23 05:01

>chcemy mieć takie same prawa jak w sąsiednich Europejskich krajach.
>Stawia to pod znakiem zapytania realność konstytucyjnych zasad państwa prawnego, równego wobec wszystkich obywateli.


To dotyczy wszystkich obywateli i wielu dziedzin życia człowieka, nie tylko o.n. w naszym kraju.
Życzę przyjemnej walki w realu.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2011-07-23 10:32
Właśnie, że  walczymy w realu i za pośrednictwem środków takich jak internet i komputer... Jeżeli to są szczere życzenia, to dziękujemy, jako Napromieniowani Pozytywną Energią...
Napisałem:

>Oznacza to, osoby niepełnosprawne w naszym kraju w znacznym stopniu nie mogą korzystać ze swoich praw i wolności. Stawia to pod znakiem zapytania realność konstytucyjnych zasad państwa prawnego, równego wobec wszystkich obywateli.


Napisałem:

>Niepełnosprawni na wózkach mają takie same prawo jak chodzący do dostania się tam gdzie chcą a nie tam gdzie im tylko pozwolą!!! Żyjemy w XXI wieku.. a nie w IXX w. i chcemy mieć takie same prawa jak w sąsiednich Europejskich krajach.


A dlaczego piszę to jeszcze raz???
Będę to powyższe zdania pisał dopóki ludzie odpowiedzialni nie weżną się do rzetelnej pracy. za całą infrastrukturę budowlaną, drogową i kolejową, czyli za ten stan rzeczy, za ten cały bajzel . A już nie jestem sam, jak to było na początku bo poznałem dużo ludzi co myślą podobnie jak ja...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-07-23 15:31
Norbi, od kilku już lat czytam Twoje wpisy na tym forum oraz w innych miejscach i muszę powiedzieć, że choć w niektórych sprawach się nie zgadzamy, to jestem pełna podziwu dla Twojej walki o sprawy ON. Wiele czasu temu poświęciłeś , nie rozumie Cię wiele osób, ale Ty trwasz przy swoim. Pozdrawiam Cię i życzę abyś doczekał czasów , w których ON doznają "na własnej skórze" efektów starań Twoich i Tobie podobnych osób. Powodzenia.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2011-07-23 20:03
Lidian, dziękuję za danie mi otuchy...
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2011-07-24 06:26
:-)))))))))))
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-07-24 13:34
Norbi, szczere, ale sądzę, że bezpośredni kontakt ma większą siłę, a walka nie może być przyjemna. Sądzę, że masz ja... i to jest b. dobrze.
Pozdrawiam.
Ps. olej otuchę - dodają ją ci co nic nie robią. Jesteś inteligentny to wiesz.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2011-07-25 22:48
Bobrze, ja o tym wiem, że otucha nic tak naprawdę nie robi, a walka nie może być przyjemna, bo ci co mają coś robić dla nas, to tylko na nas żerują.  Zarabiają krocie a nam wmawiają, że robią to non profit...
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2011-07-25 23:02
Lidian, być może ja, jak i wielu moich przyjaciół, których napotkałem na mojej drodze, choćby byli o całe 4 dekady lat młodsi i silniejsi, to nie wywalczą nic, u boku takich organizacji co wmawia nam niepełnosprawnym że działa non profit, a tak naprawdę robi wszystko odwrotnie do tego co nam wciska za kit... Sorry, ale taka jest prawda, a prawda boli tych co jej nie lubią...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-07-26 08:38
W naszym kraju mimo iż sytuacja chorych i niepełnosprawnych jest bardzo trudna , to jednak dużo się zmieniło od czasu mojej młodości. Bardzo dużo. Uważam, że było to możliwe właśnie dzięki takim ludziom, którzy potrafili się upomnieć o sprawy ON.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2011-07-26 16:29
ja napisałem...

>Lidian, być może ja, jak i wielu moich przyjaciół, których napotkałem na mojej drodze, choćby byli o całe 4 dekady lat młodsi i silniejsi, to nie wywalczą nic, u boku takich organizacji co wmawia nam niepełnosprawnym że działa non profit, a tak naprawdę robi wszystko odwrotnie do tego co nam wciska za kit... Sorry, ale taka jest prawda, a prawda boli tych co jej nie lubią... 


Lidian napisała...

>W naszym kraju mimo iż sytuacja chorych i niepełnosprawnych jest bardzo trudna , to jednak dużo się zmieniło od czasu mojej młodości. Bardzo dużo. Uważam, że było to możliwe właśnie dzięki takim ludziom, którzy potrafili się upomnieć o sprawy ON.


Lidian...
Są ludzie, którzy się upominają o sprawy niepełnosprawnych, jest ich coraz więcej i coraz więcej czynią dobrego... Lecz ciągle rząd i  ci co powinni robić, dla nas niepełnosprawnych w dalszym ciągu tylko żerują na nas... Jak ty, ale ja, widzę odwrotną tendencję, co do poprawy, widzę to, raczej w ciemnych barwach tą wielką poprawę. Może napiszesz, więcej coś, co ty widzisz, że co się aż tak bardzo poprawia...  Bo wg. mnie nic się nie poprawia. a się ciągle pogarsza. Żyjemy w XXI wieku, w środku UE a do tej pory Polska jeszcze nie ratyfikowała Konwencji ONZ o Prawach Osób Niepełnosprawnych... I ty to nazywasz, że dużo się zmieniło na lepsze??? Na lepsze to się zmienia tylko tym krętaczom, co niby deklarują pomoc a tak naprawdę, to żerują na nas, to są, co z niepełnosprawnych zrobili skrót ON, to tak brzmi i takie wrażenie robi ten skrót, jakby na nas pokazywali palcem i szeptali ON ten taki owaki...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-07-26 17:54

>Są ludzie, którzy się upominają o sprawy niepełnosprawnych, jest ich coraz więcej i coraz więcej czynią dobrego.<


i to

>wg. mnie nic się nie poprawia. a się ciągle pogarsza<


Skoro robią coś dobrego, to jednak nie wszystko się pogarsza. Nie możesz mówić , że nic się nie zmieniło, bo chyba żyjesz dostatecznie długo, by niektóre sprawy zauważyć. Wiem z własnego doświadczenia, że życie ON jest trudne. Doceniam jednak zachodzące zmiany. Bardzo zmienia się sposób postrzegania ON w społeczeństwie ,  ich uczestniczenia  w "normalnym" życiu i korzystania ze zdobyczy kultury. Wiem wiem zaraz wytoczysz ciężkie argumenty (i słusznie) o barierach architektonicznych, ale weź pod uwagę to, że jeszcze nie tak dawno (za czasów komuny) nikt nawet nie myślał o tym (poza paroma wspaniałymi ludźmi) , aby nas z domów wyprowadzić. Zmienia się mentalność ludzi, a to już jest "światełkiem w tunelu". Nie będę wchodziła w dyskusję na temat co się zmieniło , a jakie jeszcze sprawy trzeba zmienić, bo wszyscy wiemy jak wiele jeszcze jest do zrobienia. Tyle ile jest niepełnosprawności tyle naszych potrzeb. Każdy niesprawny człowiek potrzebuje innej pomocy, zgodnie ze swoją niesprawnością. Powiem tylko, że były czasy kiedy nas niepełnosprawnych chowano w komórkach, były czasy kiedy rodziny wstydziły się , że urodziły im się takie dzieci, były czasy , kiedy wsadzano nas do towarowych wagonów, by nie wystraszyć podróżnych. Może jeszcze w niektórych ludziach pokutują takie poglądy, ale wiem, że to się zmienia i jak już powiedziałam, to jest pozytyw. Wiem, że jeszcze wiele trzeba zmian, wiem, że są tacy, którzy chcą się na naszym nieszczęściu dorobić, ale nie zaprzeczam, że mimo wszystko "idzie ku lepszemu". 
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2011-07-26 20:29
Idzie ku lepszemu, ale nie dla nasz, szaraków,  to napisz: Dlaczego Polska jeszcze nie ratyfikowała Konwencji ONZ o Prawach Osób Niepełnosprawnych??? Pozwól, że podpowiem, bo Polska ma niedostosowane prawo pod kątem niepełnosprawnych... Wszystkie przepisy dotyczące niepełnosprawnych są tak skonsttuowane, aby na nas mogli dalej zarabiać, takie nie uczciwe fundacje i stowarzyszenia, wmawiające nam kit że są non profit... a tak na prawdę to za nasze i innych podatki robią to za bardzo ciężkie pieniądze z efektem równym zeru lub grubo poniżej zera...
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2011-07-27 07:02
Norbi ja nie mogę odpowiedzieć Ci na "całe zło" , na Twój ból i na wszystkie Twoje pytania, bo gdybym znała na nie odpowiedź, gdybym potrafiła te sprawy rozwiązać, to może starałabym się o miejsce w na listach wyborczych jednaj z partii.
Nadrzędny - Autor M@rta Dodany 2011-08-02 19:43
Moim zdaniem do budynku ON powinny móc się dostać.
W środku może być osobna salka, gdzie urzędnik z góry schodzi, jak się pojawi osoba niepełnosprawna.
Ale niedopuszczalne jest, żeby człowiek na wózku czekał pod budynkiem, może jeszcze w deszczu, aż urzędnik wyjdzie do niego na zewnątrz. Coś takiego to już chamstwo.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2011-09-30 01:05
A w mojej rodzinnej miejscowości do MOPS-u są strome schody pod kątem 45 stopni i wysokie, że aż można dostać zawrotów głowy... Pytam tylko... Dla kogo jest ten MOPS i jak mają się dostać tam osoby na wózkach i natki z dziećmi we wózeczkach????
Nadrzędny Autor M@rta Dodany 2011-08-02 19:37
Fajnie, że walczycie lokalnie o likwidację barier architektonicznych. Co jak co, ale urzędy powinny być dostosowane do osób niepełnosprawnych.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-09-30 17:53
U mnie PZU ma takie podejście do ON i to nie tylko na wózku. W jednym PZU jest winda z chodnika ale nieczynna tj zamknięta na klucz. Dzwonka nie znalazłam. Pod pocztą główną czeka się na pracownika bo brak podjazdu. Schodów niewiele jest i poręcz ale poczta stara z czerwonej cegły i tak jest do dziś. Są inne mniejsze tam się wjedzie ale nie każdemu blisko. Starostow.... zależy gdzie i co chcesz bo mają platformę ale jest ale co dalej? Gmina załamka itd. itp. Obiecali wiele i zero wyszło.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2011-09-30 22:03
Trzeba opisywać takie miejsca w lokalnych czasopismach na ich forach, na wojewódzkich i gminnych forach, opisywać ze szczegółami, gnębić tych co są odpowiedzialni za wyrównywanie szans niepełnosprawnym, przecież dostali dotacje unijne i z kapitału ludzkiego. Zauważyłem, że te pieniądze nie są przeznaczane zgodnie z przeznaczeniem, idą na cele nie związane z dostosowywania środowiska, obiektów użyteczności publicznej... Np. w Opolu na ul. Reymonta 29 odbywają się kursy informatyczne dla osób niepełnosprawnych i o dziwo,  brak podjazdu... Co z tego, że w środku budynku jest winda, jak nie ma elementarnych elementów, zgodnie z przeznaczeniem, czyli, podjazd, lub platforma umożliwiające samodzielne dostanie się do budynku w którym "niepełnosprawni" mają się dokształcać, dalej, brak przystosowanych toalet, za wąskie drzwi... Powiedźcie tak szczerze, czy to w porządku, czy z nas robią sobie kpiny??? Zapytałem o te dostosowania wszystkich wykładowców, nie potrafili mi ani innym odpowiedzieć dlaczego wybrali na realizację kursów dla "niepełnosprawnych" tak niedostosowany obiekt... Ja wam powiem, dlaczego, otóż, ci co te kursy realizują w ogóle nie liczą się z niepełnosprawnymi a ich tylko i wyłącznie interesuje "kasa" bo na czas trwania kilku kursów, wynajmują jakiś budynek, jak się skończą te kursy, pakują manele i przenoszą się w inne miejsce...  W prasie Opolskiej dopiero pokazała się wzmianka na temat tych kursów jak już kilka dni odbywały się te kursy, a w sieci, jak szukałem strony internetowej na temat tych kursów, to znalazłem tylko źle działające strony...  Odnoszę wrażenie, jakby te fundusze z UE i z kapitału ludzkiego, były realizowane dla wykorzystania niepełnosprawnych jako przynęty a nie w celu pomocy w zdobywaniu wiedzy...
Nadrzędny - Autor Julka_ Dodany 2011-10-01 09:01
Odpowiem w ten sposób, że niepełnosprawny kojarzy się w Polsce z dość zdrowym niepełnosprawnym, mogącym w jakimś jeszcze stopniu dotrzeć do wielu miejsc, dlatego i takie komedie są organizowane, jak wspominasz szkolenia w budynku przystosowanym dla osób chodzących. Niepełnosprawni na wózkach są niepoliczeni, zresztą nawet na forum  osoby na wózkach są traktowani tak samo jak jeszcze mogący chodzić, co nie przekłada się na takie przyrównanie, gdyż  jak jest źle żyć na wózku inwalidzkim wie tylko ten, kto musi na nim żyć i nawet na minutę nie jest w stanie ustać na własnych nogach.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2011-10-01 20:35

>Odpowiem w ten sposób, że niepełnosprawny kojarzy się w Polsce z dość zdrowym niepełnosprawnym, mogącym w jakimś jeszcze stopniu dotrzeć do wielu miejsc, dlatego i takie komedie są organizowane, jak wspominasz szkolenia w budynku przystosowanym dla osób chodzących. Niepełnosprawni na wózkach są niepoliczeni, zresztą nawet na forum  osoby na wózkach są traktowani tak samo jak jeszcze mogący chodzić, co nie przekłada się na takie przyrównanie, gdyż  jak jest źle żyć na wózku inwalidzkim wie tylko ten, kto musi na nim żyć i nawet na minutę nie jest w stanie ustać na własnych nogach. >


Albo się coś robi dobrze, albo niech w ogóle niech nic nie robią, ponieważ czego się złapią, to doszczętnie spaprzą... Przynajmniej więcej kasy będzie na rzeczywiste wyrównywanie szans, na dostosowywanie obiektów użytku publ. do wymogów niepełnosprawnych...
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-10-03 18:52
To nie "Ameryka" - kogo obchodzą ludzie. Kogo obchodzą niepełnosprawni? W wielu wypadkach lekarze robią z ludzi niepełnosprawnych, bo np. czekają aż trzeba np. zoperować, a można było zapobiec. Moda przyszła do Polski na mniejszości i niestety o.n. to mniejszość, podoba się to komuś czy nie. Tylko jak już pisałam - my naród słowiański. Na zachodzie to najlepiej być niepełnosprawnym Murzynem i homoseksualistą. Narkomania też nobilituje.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2011-10-05 17:33
Bober napisał/a...

>To nie "Ameryka" - kogo obchodzą ludzie. Kogo obchodzą niepełnosprawni? W wielu wypadkach lekarze robią z ludzi niepełnosprawnych, bo np. czekają aż trzeba np. zoperować, a można było zapobiec. Moda przyszła do Polski na mniejszości i niestety o.n. to mniejszość, podoba się to komuś czy nie. Tylko jak już pisałam - my naród słowiański. Na zachodzie to najlepiej być niepełnosprawnym Murzynem i homoseksualistą. Narkomania też nobilituje. >


To jest to, właśnie... Kogo obchodzą niepełnosprawni???
Odpowiem, ci tak:  O niepełnosprawnych się dopiero przypominają przed wyborami ci, co mieli pamiętać cała swoją kadencję a nie czynili tego, ponieważ nie myśleli wcześniej o nas, a samo nawet w dużej mierze,  także bycie niepełnosprawnym nie przeszkodziło tym, co zostali wybrani aby nas reprezentowali w tym cyrku na wiejskiej, do póki nie przyszedł czas następnych wyborów, raczyli pomyśleć, ale nie o naszej doli a o głosach, na nich, na tych zapominalskich szanownych posłów...  A jeśli chodzi o tych co są, niby zdrowi, lecz cierpią na amnezję dotyczącą niepełnosprawnych, mogą także być za jakiś czas chorzy lub mogą ich dopaść wypadki... Ale co tu gadać, ich zawsze będzie stać, bo naszym kosztem się dorobili, i nas dalej będą mieli głęboko gdzieś tam w ciemnej części ciała... Bo ich będzie na to wszystko stać, co nas ograniczają, bo ten kto ma kasę ten żyje..
A nawet, jeśli mnie amnezja jeszcze nie dopadła, to była taka akcja, że kilkoro osób z "towarzystwa" próbowało wyżyć za to co nam dają i eksperyment nie został zakończony, gdyż tym szanownym eksperymentatorom brakło kasy... A do takiego kontekstu dochodzę, że my, prawdziwi niepełnosprawni jesteśmy o siedem niebios lepsi niż ww. eksperymentatorzy... Nas musi wystarczyć na czynsz, na wyżywienie, na lekki, na rehabilitację, na sprzęt pomocny w życiu aby pokonywać bariery, te budowlane i te prawne, za psie pieniądze...
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-10-05 19:39
Odpowiedz mi na pytania:a/ czy jak widzisz, że dzieje się coś niezgodnego, np. z kartą praw osób niepełnosprawnych to reagujesz jakoś?
b/ Bariery tam gdzie nie powinno ich być, to ściągasz instytucji na głowę kontrole, piszesz może do ministra?
A same stowarzyszenia o.n. co robią dla siebie samych?

Temat "pieniądz rządzi światem" jest tak stary jak świat. Jak nie było jeszcze pieniędzy to ten miał lepiej, który upolował więcej, miał więcej żon itd. Czyli prawo silniejszego. Słabsi nauczyli się organizować w grupy - no i mamy dzisiejsze czasy.
Rzecz polega(moim zdaniem) na tym, aby nie tylko góra ale tu na dole stosowano się do ustaw, aktów wykonawczych i prawnych. Czy nie zauważyłeś, że wiele art. ma luki i są interpretowane przez kogoś dowolnie - czasem źle i tak już zostaje. Czasem sami ludzie robią sobie na złość z zawiści - bezinteresownej - przykład był nawet tutaj na forum - ktoś pisał o dziwnej kontroli orzeczenia itd, itp. Wszyscy to wiedzą i wszyscy cicho siedzą, czasem na forum ponarzekają.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2011-10-05 23:58
bober...
Tak, odpowiem ci pytaniem na te pytania... A czy ty, choć w jeden jedyny raz reagowałaś w sprawach dotyczących karty praw osób niepełnosprawnych??? Czy ty w sprawie likwidacji barier kiwnęłaś choć raz paluszkiem??? Czy i co zrobiła Integracja po głośnej sprawie niewidomego studenta  Filipa Zagończyka który to ledwo uszedł z życiem, tracąc nogę w wypadku w metrze w-wskim???
Co to za głupawe opowiadanie, że słabsi się łączyli w grupy aby przetrwać??? Który to mamy wiek??? Po co ta ustawa o prawie budowlanym powstała??? Ustawa, która mówi, że wszystkie nowe obiekty użyteczności publicznej mają być całkowicie dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a dużo z tych nowych obiektów użyteczności publicznej nawet w 1% nie spełniają wymogów... A jest jeszcze jeden zapis w tym ww. prawie budowlanym...  Iż wszystkie wybudowane przed rokiem 1997 obiekty użyteczności publicznej a remontowane mają być także dostosowywane do potrzeb osób niepełnosprawnych... A są ???? Nawet, nie przekracza paru setnych procenta przystosowanych starszych obiektów użyteczności publicznej... A co pisał poseł Plura jadąc raz w życiu pociągiem intercity z Katowic do W-wy... Że gorszego czegoś takiego jeszcze nie przeżył... Ta cała afera skończyła się oświadczeniem szefostwa intercity o poprawie warunków podróży osób niepełnosprawnych, do dziś zdarzyło się wiele innych incydentów nagłaśnianych w mediach dotyczących kolei... Np w Katowicach na nowo wyremontowanym dworcu utopiono grube setki tysięcy złoty na wadliwe platformy mające ułatwić niepełnosprawnym dostanie się na dowolny peron... W Poznaniu był także remont dworca kolejowego i tam także zapomnieli o niepełnosprawnych, ta afera także została nagłośniona w mediach i na tym się skończyło bo kolej nie uczyniła najmniejszych kroków w przystosowaniach dla osób niepełnosprawnych... Pytam się, czy to się kiedykolwiek zmieni??? Kiedy się zacznie myśleć poważnie o niepełnosprawnych??? Takie ma być podejście do osób niepełnosprawnych??? Uważam, że bariery budowlane są po części odpowiedzialne za zatrudnianie niepełnosprawnych, ponieważ prawie nikt z potencjalnych pracodawców nie ma zamiaru dostosowywać firmy do wymogów osób niepełnosprawnych... Na nic te ustawy o wyrównywaniu szans i zatrudnianiu osób z najwyższą grupą, bo i tak zatrudniani są sprawni z wątpliwymi orzeczeniami o niesprawności... Taka jest wg. mnie brutalna prawda...
Nadrzędny Autor bober Dodany 2011-10-06 19:07

>Tak, odpowiem ci pytaniem na te pytania... A czy ty, choć w jeden jedyny raz reagowałaś w sprawach dotyczących karty praw osób niepełnosprawnych??? Czy ty w sprawie likwidacji barier kiwnęłaś choć raz paluszkie


Jeśli to jest odpowiedź to rozumiem dlaczego jest jak jest.

Ela odpowiedziała na moje pytania i twoje trucie - tak trujesz, mędzisz, narzekasz, dużo piszesz i koniec.
Ela coś zrobiła - mały kroczek i coś jest. BRAWO ELA! DLA MNIE ELA JEST WIELKA z tego powodu.

Ty odbijasz piłeczkę do mnie. Odpowiadam: tak sporo. Każdy niech zrobi troszkę w swoim zakresie i otoczeniu to będzie duży krok.

Norbi piszesz przykłady głośne z TV cz (I) neta. Czy wokoło ciebie, w życiu nie ma nic do zrobienia, zawalczenia o coś? Zapewne jest tylko ty jesteś ten typowy krytykant i narzekacz z "rękoma w kieszeniach".

>Co to za głupawe opowiadanie, że słabsi się łączyli w grupy aby przetrwać??? Który to mamy wiek??? Po co ta ustawa o prawie budowlanym powstała??? Ustawa, która mówi, że wszystkie nowe obiekty użyteczności publicznej mają być całkowicie dostosowane do potrzeb osób niepełnosprawnych, a dużo z tych nowych obiektów użyteczności publicznej nawet w 1% nie spełniają wymogów... A jest jeszcze jeden zapis w tym ww. prawie budowlanym...  Iż wszystkie wybudowane przed rokiem 1997 obiekty użyteczn


Opowiadania są historyczne i dotyczą też naszych czasów, bo historia zawsze się powtarza. Norbi nie zaszkodzi abyś swoją wiedzę odświeżył.
Skoro jest niezgodne z Ustawą, dlaczego nie piszesz do Ministra?  Dlaczego nie piszesz do audytora?Może to pomoże? Ja wiem, że tak.

Właściwie odpowiedziałeś na moje pyt. - NIE ZROBIŁEM NIC. Do tego teraz wiem jaki - kim jesteś naprawdę.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-10-06 10:21
Norbi nie tylko nic nie zrobiła kolej ale przestrzegła mnie bym nie jechała bo jeśli uda mi się wsiąść to problem będzie z wysiadaniem.

Co ja zrobiłam w dla ON? Niewiele a jednak.
Wywalczyłam dzieciakom podjazd do Domu Kultury dla malucha. Podjazd jest metalowy i sprawnie przenośny. Sama się zdziwiłam jak szybko to się stało. Wypaliłam im wprost maluch 3 letni wejdzie, a jak ma wejść maluch ON? I już jest, dla wszystkich dzieciaków. To nie przechwałka. Szlag mnie trafia jak widzę mamusie, które w swej bezradności tłumaczą dzieciom ON, że są inne.... to nie tak to sprawni są bezmózgowi
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-10-06 19:12
Nie obrażaj sprawnych ludzi. To przeciętny sprawny wspiera np. fundacje itd. Tam zasiadają i podejmują decyzje też o.n. Poza tym tu chodzi o.....
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2011-10-06 19:42
Bober napisał/a:

>Nie obrażaj sprawnych ludzi. To przeciętny sprawny wspiera np. fundacje itd. Tam zasiadają i podejmują decyzje też o.n. Poza tym tu chodzi o.....  >


ooo... pieniądze ale nie na pomoc dla niepełnosprawnych a jedynie na utrzymanie tych dużych fundacji i stowarzyszeń, deklarujących się jako non profit a tak naprawdę owych pieniędzy potrzebują na ciepłe, dobrze płatne stanowiska dyrektorskie...
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2011-10-06 19:29
Tak, Ela masz rację co do tego, że niektórzy sprawni są bez cienia wyobraźni... Muszę przyznać, że nasze małe uczynki bardziej dają we znaki, po pali tym wielkim organizacjom co uważają, że dużo robią... Tak, dużo ale to biorą pieniędzy na ich utrzymanie a nie na pomoc dla niepełnosprawnych, którą rzekomo preferują... Ja, przez moją nieustępliwość przyczyniłem się do tego aby zlikwidowali po remoncie głównej drogi w mojej rodzinnej gminie przy chodnikowych rynienek przeznaczonych do odprowadzania wody z deszczu, ponieważ przed remontem także były te rynienki  ale wtedy nie przeszkadzały one przedostanie się osobom poruszającym się za pomocą wózka lub balkonika na drugą stronę ulicy na przejściach dla pieszych... Za moją dociekliwością także wybudowano podjazd podczas remontu starego niegdyś sklepu, teraz na jego miejscu jest apteka...  A tak naprawdę, to tylko pisałem na forum miejsko gminnym sam bez żadnego wsparcia innych niepełnosprawnych... Wszyscy piszący na tamtym forum skarżyli się na mój cięty język... A sam przyznaję że mam bardzo cięty i niewyparzony język, zwłaszcza wtedy, kiedy wiem, że mam rację... Gdyby jednak więcej niepełnosprawnych robiło to samo co ja, nie bało się, to dziś mamy lepiej niż w innych, sąsiednich krajach... Ale wg. mojej obserwacji widzę że większość niepełnosprawnych, nie chce się narażać włodarzom, większość sobie w duchu mówi:  jakim mnie Panie stworzyłeś, takim mnie masz... Liczą z góry, że państwo im musi dać... Dlatego moje hasło zawsze będzie aktualne, tj: 
Nie oglądaj się na rząd, bo wyręczając go, możesz zrobić dużo dobrego, zaś on nie wyręczy cię w niczym.
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-10-06 20:11
Tak ciężko napisać, że mam rację? Jeśli to prawda to pozdrawiam.
:-), :-)
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2011-10-06 21:12
bober napisał/a:

>A Ty norbi "oglądasz się na rząd". Wyręczasz go w czymś, a może coś robisz poza pisaniem ( nie gadaniem, bo sądzę, że cicho siedzisz)? >


Prawdą jest że poza  pisaniem, nie przemawiam na spotkaniach, ponieważ mam poważną wadę wymowy i szybko się męczę mówiąc, wolę w ten sposób unikać przemówień publicznych, gdyż wada wymowy nie pozwala mi poprawnie na sformułowanie zdań, których chcę przekazać, więc wolę to napisać, gdyż pisząc lepiej się wyrażam. dlatego też, w czasie wolnym opisuję wszystko to co wpadnie mi w oko to co nie jest dostosowane a powinno być... A po za tym, także działam w miejscowym stowarzyszeniu działające na rzecz osób niepełnosprawnych, jako jego członek i wolontariusz. Do moich zajęć należy także wspomaganie muzycznie ww. stowarzyszenia w razie potrzeby, więc mam okazję pomagać i realizować się w tym co potrafię najlepiej... Jestem dumny z tego ze dane mi jest służyć w tym stowarzyszeniu, ponieważ widzę, że osoby prowadzące owe stowarzyszenie nie próżnują i wiele robią dobrego dla niepełnosprawnych w naszej gminie i powiecie..

Bober... nie zmieniaj postu na przyszłość...

bober napisał/a:

> Tak ciężko napisać, że mam rację? Jeśli to prawda to pozdrawiam. :-), :-)>



Nie jest mi ciężko to napisać, a raczej dotrzymywania twojej  zmienności w pytaniach...Jak działam i co robię staram się opisać bez owijania w bawełnę... Po prostu robię to co, na co nie każdy z niepełnosprawnych ma na to odwagę, możliwości ochotę i czas... A racja leży raczej po mojej stronie, bo widzę że nie masz zielonego pojęcia o potrzebach osób niepełnosprawnych...
Nadrzędny Autor gruszka Dodany 2011-10-07 23:26
Sytuacja jaka ma miejsce w Rybniku jest Oburzająca.  Dlaczego osoby na wózkach muszą być traktowani jak ludzie drugiej kategorii?
Ja wiem, że już jest lepiej, ponieważ nie żyjemy w czasach komuny i jesteśmy członkami UE, tylko mam pytanie:  Dlaczego np.  już w Czechach niepełnosprawni mają  lepiej na ulicach? Już nie wspomnę o Niemczech lub Anglii. Podejrzewam, dlaczego tak jest bo te kraje podpisali konwencję związaną z osobami niepełnosprawnymi i starają się dostosowywać do ww, konwencji i do wymogów ON.
Popieram również działania 62norbi03, gdyż uważam, że trzeba głośno mówić i pisać o prawach  ON i nie tylko dla siebie, a także dla innych bo nie,  wszystkim  jest dane walczyć o  ww. prawa.
W Niedzielę są wybory parlamentarne, i jestem ciekawa, czy jakby do sejmu i senatu dostali się ktoś niepełnosprawny, czy pomyśli o zwykłych i najbardziej niepełnosprawnych osobach a  będzie kierował się  najpierw  względami partyjnymi i jak sobie zapełnić szwajcarskie konto, ponieważ mało którą osobę niepełnosprawną stać na luksusy. Ja również będę powtarzała ten sam tekst, którego autorem jest  62norbi03 wszędzie, gdzie jest łamane prawo do samodzielnego poruszania się  ON  i prawo budowlane,  aż do skutku, ponieważ łamanie tych praw pociąga do łamania innych praw związanych z niepełnosprawnymi, w szkolnictwie i w zatrudnieniu, a więc, o to jest ten tekst:

>Zmiany, jakich dokonano w tym okresie w porównaniu do liczby istniejących wciąż barier, nie pozostawiają złudzeń, jak niewiele posunęliśmy się do przodu. Wystarczy przejść się głównymi ulicami wielu polskich miast, aby przekonać się, z jak niewielu budynków może korzystać osoba mająca problem z poruszaniem się. W ogromnej większości obiekty publiczne, obiekty administracji państwowej, sądy, zakłady ubezpieczeń społecznych, jak również restauracje, kawiarnie, kościoły, dworce i inne budynki użyteczności publicznej, są w Polsce niedostępne dla osób niepełnosprawnych. Oznacza to, osoby niepełnosprawne w naszym kraju w znacznym stopniu nie mogą korzystać ze swoich praw i wolności. Stawia to pod znakiem zapytania realność konstytucyjnych zasad państwa prawnego, równego wobec wszystkich obywateli.>


Jestem ciekawa , czy rządzący o tym pamiętają.

Pozdrawiam...
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / ON nie wolno wejść do Urzędu Skarbowego w Rybniku! (25853 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill