www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wesele - pani młoda na wózku (11607 - wyświetleń)
- Autor toxic86 Dodany 2011-07-26 22:06
za rok gram wesele jako dj po raz pierwszy na którym Pani Młoda jest na wózku inwalidzkim. Odpada pierwszy taniec i zabawy z udziałem Państwa Młodych (tak sobie zażyczyli). Chciałbym aby również wzięli udział w zabawach. Czy ktoś z forumowiczów był na weselu na których zespół weselny albo dj zabawiał również w jakiś sposób osoby niepełnosprawne a nie zostawiał ich przy stolikach i tylko puszczął muzykę. Z góry dziękuje za wszelką pomoc
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-07-27 07:13
Zapewniam Cię, że młodzi będą się doskonale bawić widząc, że ich goście bawią się świetnie i nie są skrępowani ograniczeniami młodych małżonków. Bawcie się tak jak na każdym innym weselu z pominięciem tych punktów, których nie życzą sobie młodzi, a wesele będzie wspaniałe.  Wiem to z własnego doświadczenia.
Nadrzędny - Autor Julka_ Dodany 2011-07-27 09:16
lidian nie jeździłaś i jeździsz wózkiem,  dlaczego kłamiesz i wypowiadasz się w taki sposób "Wiem to z własnego doświadczenia"
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-07-27 09:37 Zmieniony 2011-07-27 09:39
Przecież nie powiedziałam, że jeżdżę na wózku. Dlaczego zarzucasz mi kłamstwo? Jestem ON (narządy ruchu) od dziecka. Nie tylko wózek jest utrudnieniem w tańcu.  Mówię o własnym weselu. A dla ścisłości cytuję pytanie jakie było zadane przez założyciela wątku. To właśnie na to pytanie odpowiedziałam.

>Czy ktoś z forumowiczów był na weselu na których zespół weselny albo dj zabawiał również w jakiś sposób osoby niepełnosprawne a nie zostawiał ich przy stolikach i tylko puszczął muzykę. Z góry dziękuje za wszelką pomoc .


<
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-07-27 15:55
NIE MA ZNACZENIA CZY KTOŚ JEST ZDROWY CZY ON KAŻDY MA PRAWO DO SZCZĘŚCIA I MIŁOŚCI
USZANUJ WOLE MŁODYCH RESZTE RÓB TAK JAK NA WESELACH DOTYCHCZAS
Nadrzędny - Autor toxic86 Dodany 2011-07-27 21:30
Oczywiście rozumiem, ale chce za wszelką cenę aby nie było tak że Pani Młoda będzie sobie siedziała i się nudziła a reszta gości zamiast się bawić to będzie chciało z NIą rozmawiać bo Ona nie może. Mam bardzo dobrego kolegą na wózku ale nigdy nie był na weselu i nie może mi niestety pomóc. Po prostu chce Jej coś fajnego dać aby też się pobawiała razem :-)
Nadrzędny Autor klarysa Dodany 2011-07-27 22:40
a nie prościej by było, gdybyś Młodych a Młodą szczególnie zapytał, czego od Ciebie oczekuje?  Może sama będzie na tyle kreatywna, że ułatwi
Ci zadanie na swoim weselu i wcale nie będzie siedzieć w przysłowiowym kącie :-) :-)
a goście weselni, jeśli już wiedzą, że  młodzi są niepełnosprawni, to nie zrobią z tego żadnego problemu. :-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-07-28 11:01
Toxic86 - miło, że troszczysz się o panią młodą. Dziwię się wypowiedziom niektórych osób,  sugerujących pozostawienie jej w spokoju. Myślę, że każdy jest zadowolony z niespodzianki, pod warunkiem, że jest ona taktowna. Jednak z drugiej strony trudno trafić w gust. Wszystko zależy od sytuacji i humoru weselników. Myślę, że nie masz co przygotowywać na zapas. Nic na siłę. Podczas uroczystości na pewno będzie okazja bliżej poznać młodą parę i coś zaimprowizować. Życzę powodzenia.
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-07-28 11:51
Żebym ja coś z tego rozumiała! Z jednej strony niepełnosprawni chcą równych szans, równego traktowania, z drugiej panna młoda na wózku nie życzy sobie niczego z jej udziałem. O.n na forum wypowiadają się logicznie. Tylko z o.n. z narządem ruchu jest strasznie różnie - nie wiadomo co wkurzy, co zestresuje. Raz byłam na takim weselu w lokalu, pan młody był na wózku (po wypadku). Bawił się jak inni -"tańczył" z młodą na kolanach, brał udział w zabawach - nogi zastąpiły mu kółka - dobry wózek - dobry charakter - przystojny chłopak. Sama z nim "tańczyłam" - szybki i na koniec to on mnie posadził na "kolankach". Wszystko zależy od postawy, podejścia młodych, rodziny i gości. Ja go akurat "widziałam"jako niezłe ciacho, więc młoda też może jest super laska tylko na wózku, ale może też być "bidulką rozpieszczoną, nieszczęśliwą i obrażoną na cały świat"- wtedy klapa! Myślę, że kryształek ma rację musisz wyczuć sprawę. Rok to długo! Możesz zebrać wywiad, może się wiele zmienić i np. wesela nie będzie albo młoda stanie na nogi.
CZY TERAZ TAK WCZEŚNIE - ROK PRZED WESELEM - ZAMAWIA SIĘ MUZYKĘ!?
Nadrzędny - Autor Wierzbinka Dodany 2011-08-03 20:29
Wiesz moim zdaniem graj normalnie jak dla wszystkich młodzi tak w tym dniu będą szczęśliwi ,że i Panna  Młoda zapomni o "mercedesiku" sama wiem jak to jest bo trzy lata temu byłam Panną Młodą i bawiłam się wspaniale mimo a może dlatego,że jestem "na mercedesiku":-)
Nadrzędny Autor Julka_ Dodany 2011-08-04 15:07
Byłam ciekawa, co będziecie odpisywać.
Ja tylko dodam, że nam przedstawiono w wątku, że pani młoda jest na wózku, a to za mało powiedziane. Ogólnie jeździ na wózku bardzo dużo osób, jednak z jakiego powodu, na jakim wózku,  jaka jest aktywność osoby, jaka choroba lub choroby, to ma wpływ na sposób życia, a w tym przypadku uczestnictwo we własnym weselu.
Nie podpowiem  właśnie dlatego, gdyż nie znam panny młodej, jej utrudnień.
Pozdrawiam. Julia również na wózku inwalidzkim.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2011-08-04 22:02 Zmieniony 2011-08-04 22:19
Mam przyjaciółkę na wózku. Poznałem ją na imprezie, gdy jeszcze kiedyś grywałem... Była tam jako druga po mnie osobą niepełnosprawną, a że była to zabawa wśród przyjaciół, to na przerwie porozmawiałem z kilkoma przyjaciółmi bawiących się na tej imprezie i dziewczyna była królową tej imprezy bo każdy z moich przyjaciół garnął się aby z tą dziewczyną zatańczyć...

A to, że tak się zażyczyli, to myślę, że ci ludzie nie wiedzą, że osoba na wózku też może zatańczyć, i to lepiej i ładniej niż pełnosprawni... To w dużej mierze ma wpływ na to, że zrezygnowali z pierwszego tańca od nastawienia tych, co mieliby być na tym weselu. Wg.  mnie  wstydzą się lub ją nie pytają, bo myślą że osoby niepełnosprawne wstydzą się swego wyglądu lub źe nie lubią  z siebie robić widowiska.... Tu chodzi o to, aby ww. Pani Młoda  czuła się dobrze, a nie pod dyktando często opiekunów..
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2011-08-04 18:38
Do przyszłego roku to szmat czasu, po drodze może przewinąć się z 5 kochanków i nici ze ślubu.
Nadrzędny - Autor Wierzbinka Dodany 2011-08-08 20:06
:-)też fakt:)
Nadrzędny - Autor Julka_ Dodany 2011-08-09 07:12 Zmieniony 2011-08-09 07:53
Nie róbcie sobie żartów z poważnej sprawy. To prawda, że nawet na rok przed ślubem i  weselem zamawia się wymarzoną datę, salę i zespół muzyczny.
Zespołowi muzycznemu, życzę, aby grał muzykę dla Wszystkich, dla młodych i dla starszego pokolenia, szybką i wolną, disco polo, walca i dyskotekową... nowoczesną, wówczas Para Młoda i goście weselni odnajdą swój rytm, coś dla siebie, pozostawicie po sobie pamiątkę wspaniałego Zespołu muzycznego.
Tylko i wyłącznie od ludzi,od gości weselnych zależy jak zachowają się w stosunku do Pani Młodej. Czy będą umieli (lub będą się bali) zaprosić do tańca Osobę na wózku inwalidzkim, dobry tancerz umie poprowadzić wózek manualny w tańcu, mówię to z własnego doświadczenia.
W moim przypadku, nie istnieje już możliwość tańca, jak kiedyś, gdy byłam zdrowsza  na wózku tańczyłam, ale ręce miałam zdrowe.
I to jest ta uwaga o której pisałam wcześniej, życie  na wózku nie oznacza tego samego, tylko dlatego, że jeździ  się  wózkiem inwalidzkim (i zależy jakim wózkiem)

Mam taki mały pomysł, czy możesz omówić z Przyszłymi Młodymi, że np. Pani Młoda i Pan Młody, tak jak umieją zatańczą pierwszy taniec, a potem zrobicie na początku wesela (na trzeźwo) pląsającego węża, który połączy Wszystkich w Pierwszy taniec. Rytm wolniejszy, żeby nikt się nie przewrócił, wiesz co mam na myśli, tutaj kolejność: pierwszy Pan Młody-Mąż wie jak poprowadzić  Panią Młodą -Żonę, za nimi Druhna i  Drużba i dalej goście weselni.
Jak zrobicie to na początku wesela  (a nie o północy) zastąpicie pierwszy taniec, który dla Pani Młodej może być trudny, dlatego chce z niego zrezygnować, przez mikrofon to zapowiesz, że prosisz  Wszystkich gości o udział w pląsającym wężu. Rozładuje to również napięcie, zjednoczy już na samum początku wszystkich uczestników Wesela.
Nadrzędny - Autor Julka_ Dodany 2011-08-09 11:15 Zmieniony 2011-08-09 11:19
z zabaw, które można przeprowadzić to, zastąpić Taniec Młodych, o północy zbieranie na wózek,  może dawniejszą zabawą "ciotka z Ameryki przywiozła prezenty" i do każdego prezentu jest przyśpiewka. Między stołami chodzą: z Zespołu osoba która śpiewa i ktoś  z instrumentem oraz jedna osoba z ogromną łyżką od nalewania zupy (taką z garnka -"batorego" z kuchni), do której goście wrzucają pieniążki. Te gdzieś trzeba zsypywać, więc albo do ładnego fartuszka, lub ładnego koszyczka, który potem przekazuje się Młodym
Nadrzędny - Autor Wierzbinka Dodany 2011-08-09 13:54
Jest wiele zabaw dla osób na wózkach( nie lubię takiego wyróżniania ,bo uważam,że wózkowicz się wtedy sam nad sobą rozczula),sama na nim siedzę od 15-roku życia, było znacznie lepiej ale jest jak jest i cieszę się tym co mam a mam wiele,kochanego męża i życie,które cenię :-) Myśmy nie robili w dzień ślubu takich ceregieli to czego ja nie mogłam sama wykonać pomagał mi w tym mój mąż lub przyjaciele
Nadrzędny Autor furtys Dodany 2023-04-12 06:46
Hej wszystkim! Planujemy wesele w Beskidach i szukamy odpowiedniego miejsca na tę okazję https://salaonesto.pl/sala-weselna/w-gorach-beskidy/. Czy ktoś z Was może polecić jakieś dobre miejsce na takie okazje w tym rejonie? Chętnie poznam Wasze opinie i sugestie!
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Wesele - pani młoda na wózku (11607 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill