www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Przeciwko barierom, przeciwko dyskryminacji (13301 - wyświetleń)
- Autor kazoo Dodany 2011-08-04 20:49
Muszę powiedzieć, że ostatnie decyzje o ułatwieniach dla ON na czas wyborów (głosowanie korespondencyjne, nakładki braila, pełnomocnik, więcej dostosowanych lokali wyborczych) to bardzo dobra wiadomość. Żyjemy w czasie przełomu, podobnie jak był czas walki o równe prawa dla czarnych w USA tak teraz jest czas walki i rozstrzygnięć na polu równych praw dla osób niepełnosprawnych. Bo tak jak byli dyskryminowani czarni, tak i w Polsce są dyskryminowani niepełnosprawni. Taka jest prawda, inny wygląd, poruszanie się na wózku, już to wystarczy żeby w pierwszym odruchu odrzucać takich ludzi, chociażby na rozmowie o pracę. To są bariery świadomości, niestety często wpisane od dawna w ludzkie umysły. Niektórzy myślą, że osoba głucha nie może się w ogóle komunikować, że osoba niewidoma nic nie może zrobić, że osoba chora psychicznie jest niepoczytalna i niezdolna do niczego. A przecież świat się rozwija, są nowe aparaty słuchowe, nowe leki i terapie, alfabet braila, język mogowy, nowe technologie ułatwiające poruszanie się...

Myślę że nie ma co czekać, tylko trzeba wzniecać wciąż swoje posłannictwo życiowe, swoją pasję - i po kawałku, działać! Nawet jak ktoś nie ma pracy i wegetuje na najniższej rencie, to może się rozwijać, zgłębiać swoje zainteresowania i wierzyć że przyjdzie czas i na niego - że wykorzysta to co umie i rozbłyśnie.

Wszystkim którzy walczą, czy to dla siebie czy dla innych: dziękuję, jesteście dla mnie inspiracją!
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2011-08-05 08:05
Twój post bardzo mi się spodobał tylko jedno ale....

Zapytam wprost jesteś głupi czy naiwny? Czy myślisz, że te wszystkie ułatwienia przy głosowaniu zrobili z myślą o niepełnosprawnych dla nich czy dla siebie?
Czy niepełnosprawnym jest potrzebne rozwiązywanie problemów, które pojawiają się raz na kilka lat, czy te z którymi zmagają się na codzień?

Dlaczego nie rozwiążą problemów z dofinansowaniami, gdzie blisko 100% dopłat z PFRON idzie na osoby "zdrowe" a przynajmniej na takie, które mogą spokojnie pracować bez dopłat. Czy uważasz, że ochroniarz (portier) musi mieć pieniędze z PFRON aby siedzieć na d... i nic nie robić?
A co ze sprzętem rehabilitacyjnym - dopłaty do wózków wynosiły jeszcze nie tak dawno 99%, a teraz może 30-40% i to jak pieniądze będą?
Nadrzędny - Autor kazoo Dodany 2011-08-05 12:40
To że w pewnym obszarze robi się lepiej, nie znaczy że w innym nie może się pogorszyć. Dobrze że piszesz o tym.
Ale nie dobrze że mnie obrażasz, bo równie dobrze ja mógłbym Cię nazwać głupim - bo przecież świat nie jest idealny a widać że masz takie oczekiwania jakby powinien być.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2011-08-05 13:22 Zmieniony 2011-08-05 13:35
Kazoo...
barnaba24 moim zdaniem nie nazwał cię w tym kontekście głupim, a pytał o to:
barnaba24 napisał:

>Zapytam wprost jesteś głupi czy naiwny? Czy myślisz, że te wszystkie ułatwienia przy głosowaniu zrobili z myślą o niepełnosprawnych dla nich czy dla siebie?


Czy niepełnosprawnym jest potrzebne rozwiązywanie problemów, które pojawiają się raz na kilka lat, czy te z którymi zmagają się na co dzień?
Chodzi mu o to, że te wszystkie ułatwienia, owszem są ważne, ale zrobione tylko po to aby dla pozyskiwania głosów wyborczych. Zaślepienia nam oczu...
Uważam, że najpierw powinni się wywiązać z obietnic jakie rzucali nam podczas poprzednich wyborów... I jak zwykle rzucanych jak groch w ścianę... Jak zwykle, nie wywiązali się a jeszcze nas byt się pogorszył, ponieważ ciągle nam pasa przyciągają i obdzierają nas...
Nadrzędny Autor kazoo Dodany 2011-08-06 12:35
Tym bardziej powinniśmy się trzymać razem. Jest jak jest ale jak będzie presja i ciągłe upominanie się to musi się coś zmienić.
Więc proponuje pojednanie w duchu wspólnych dążeń!
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2011-08-06 19:19
Nie obraziłem cię!
Npisałem tylko "Zapytam wprost jesteś głupi czy naiwny?" To jest pytanie czy naprawdę wierzysz w to, że te "ułatwienia" są z myślą o niepełnosprawnych?
A ile razy w tygodniu chodzisz na wybory? A co da ci to "ułatwienie" w codziennym życiu? Dostaniesz dofinansowanie do protezy w 100% w krótkim okresie czasu, państwo kupi ci niezbędny sprzęt - wózek elektryczny czy coś w tym stylu?

Takie "ułatwienie" to niech politycy wsadzą sobie w .... domyśl się gdzie.

Niepełnosprawnym potrzebne jest realne wsparcie materialne, a pie... o wyborach.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2011-08-06 21:28 Zmieniony 2011-08-06 21:36

>Niepełnosprawnym potrzebne jest realne wsparcie materialne, a pie... o wyborach.


No tak, masz rację, nic ując, nic dodać!!! Posłowie i rząd zrobili to zmyślą o jak największej frekwencji w wyborach, a nie o naszej już tak nie pewnej przyszłości niepełnosprawnych... Po wyborach znowu zapadną w polityczną amnezję, jeśli sprawy będą dotyczyć naszej egzystencji...
Nadrzędny - Autor rogal160 Dodany 2011-08-07 09:09
A tak konkretnie, czego ocvzekujecie?
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2011-08-07 12:51
rogal160 napisał/a:

>A tak konkretnie, czego oczekujecie?


Czego, oczekujemy??? To ci powiem, aby na przyszłość dotrzymywali słowa, a nie rzucali pustymi obietnicami jak grochem w ścianę... a nie po wyborach, hulaj dusza, obiecanki cacanki a głupiemu radość, tylko do porządnej roboty niech się dają... W końcu na tych darmozjadów, choć nie głosowałem, ale co z tego, i tak dostają pieniądze z naszych kieszeni z naszych skromnych rent a co jeszcze, gorsza, to ci najwięcej płacą co najmniej mają... I mogę mieć do nich szczere pretensje, bo też na nich płacę, czy chcę, czy nie chcę... I też należę do tych, co najmniej mają... Taka jest brutalna prawda...
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2011-08-07 15:29
Autor rogal160 Dodany 2011-08-07 10:09

A tak konkretnie, czego ocvzekujecie?

Różne niesprawności to różne oczekiwania. Przykład

Wózek inwalidzki elektryczny - standardowy do poruszania się po mieście bez bajerów to koszt 15-20 tys. zł (raczej ta górna granica)
Dopłata z PFRON to ok 8-9 tys. zł i to pod warunkiem że pracujesz lub się uczysz. Jeśli nie pracujesz ze względu na bardzo dużą niepełnosprawność i masz tylko rentę socjalną to g... dostaniesz a nie wózek. Leżysz w domu i czekasz na śmierć chyba że masz jeszcze zamożnych rodziców co ci kupią wózek.

Nawet jak się uczysz czy pracujesz to z reguły masz grosze. Skąd weźmiesz 10-12 tys. złotych na wkład własny?
Jeszcze 5 lat temu dopłata takiej osoby wynosiła "tylko" 2 tys. złotych. Czyli zwiększenie wkładu własnego z 2 do 12 tys. zł
jest tym czego oczekują niepełnosprawni, bo tak załatwił niepełnosprawnych rząd PO.

I każdy może podać inne przykłady.
Nadrzędny Autor rogal160 Dodany 2011-08-07 20:25
Pełna zgoda, sprzęt rehabilitacyjny powinien być refundowany w 100%
Nadrzędny Autor kryształek Dodany 2011-08-08 15:40
Barnaba24 - masz 100% racji. A język jakim pisany jest Regulamin (same nakazy na czerwono) jest krzykliwy i podejrzewam, że więźniowie mają łagodniejsze regulaminy. Ja czuję się dyskryminowana. Raz - brak pracy, dwa -  niskie renty, nie pozwalające na zaspokojenie podstawowych potrzeb (w tym sprzętu rehabilitacyjnego) trzy - traktowania jak hołoty, której celem jest kombinowanie, jak naciągnąć PFRON na wyłożenie kasy na poprawę życia osób słabych pod każdym względem.
Buntuję się również na stwierdzenie, że wózki elektryczne są dla tych, którzy nie mogą poruszać się ręcznym. Oba sprzęty służą innym celom (tu trzeba podchodzić bardzo indywidualnie). Ileż musimy papierów nazbierać! Pokażcie mi sprawnego gościa na inwalidzkim skuterze? Chyba nikt, kto nie potrzebuje, nie kupi sobie czegoś, co nie może konkurować na drodze nawet z rowerem (pod względem szybkości).
W naszym środowisku zawsze było źle z dostępem do dóbr ułatwiających nam życie, ale teraz to już jest koszmarnie.
Po co ratować i leczyć ludzi, a potem skazywać ich na niebyt, z braku sprzętu, rehabilitacji, czy innych środków pomocowych.
Dlaczego w ogóle sprzęt (w tym wózki elektryczne) są takie drogie?
Nadrzędny - Autor kazoo Dodany 2011-08-08 19:42
Rzeczywiście, jak wkład własny za wózek inwalidzki wynosi 12 000, to jest zdecydowanie za dużo. Gdzie tu zmysł rozsądku? A co do narzekań: to ludzie (większość) wybrała obecnych rządzących. Można ich demokratycznie obalić. Tylko kto będzie lepszy? Ja mam swoją opcję ale nie chcę tu robić propagandy przedwyborczej.
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2011-08-09 19:45
no właśnie kto będzie lepszy od PO? PiS, SLD?
Nadrzędny - Autor kazoo Dodany 2011-08-10 18:41
Osobiście nadzieję wiąże z Prawicą Rzeczypospolitej. Ale to już każdy musi sobie w swoim wnętrzu rozstrzygnąć. Nie żebym całkowicie się zgadzał ze wszystkim co mają w programie, ale na razie widzę że to najlepszy wybór z dostępnych. Najbardziej mi się podoba polityka przyjazna rodzinie i w duchu chrześcijańskich wartości (prawo do życia od poczęcia do naturalnej śmierci), rozsądne podejście do gospodarki i ludzi, w tym niepełnosprawnych i z rodzin wielodzietnych. Przywódca tej partii - Marek Jurek - wydaje się być człowiekiem wielkiej uczciwości, wciąż mówi to co myśli, robi to co mówi.
Zainteresowanych odsyłam do źródła:
http://prawicarzeczypospolitej.org/
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2011-08-10 18:50
KAŻDA PARTIA JEST DOBRA PRZED WYBORAMI A PO WYBORACH JUŻ O OBYWATELACH ZAPOMINA ALE TO NIE TYLKO W NASZYM KRAJU TAKIE NUMERY
Nadrzędny - Autor kazoo Dodany 2011-08-10 22:33

>KAŻDA PARTIA JEST DOBRA PRZED WYBORAMI A PO WYBORACH JUŻ O OBYWATELACH ZAPOMINA ALE TO NIE TYLKO W NASZYM KRAJU TAKIE NUMERY


Racja. Chociaż niektórzy realizują część obietnic.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-08-11 08:28
może i realizują ale to w niczym nam nie pomaga
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-08-11 10:01
Realizują nie to co obiecują, lecz swoje wizje dobrobytu.

Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-08-11 10:20
tak to też prawda
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / BARIERY architektoniczne i nie tylko / Przeciwko barierom, przeciwko dyskryminacji (13301 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill