www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / proszę o informację (3849 - wyświetleń)
- Autor ania1 Dodany 2007-01-31 21:14
Mam dwoje dzieci z orzeczeniami o niepełnosprawności. Czy w zwiazku z tym przy odliczeniu ulgi z tytułu posiadania samochodu osobowego na dowóz dzieci na rehabilitację mogę skorzystać z podwójnego odliczenia kwoty 2280 zł.?Jeżeli ja nie moge odliczyć podwójnej kwoty to czy będzie prawidłowo jeżeli kwotę 2280 zł odliczy mąż w swoim zeznaniu rocznym za jedno dziecko a ja za drugie dziecko w swoim zeznaniu?
Chciałam dodać, że nikt do tej pory nie potrafił odpowiedzieć mi na to pytanie.Dziękuję bardzo i pozdrawiam.
Nadrzędny Autor KAKA Dodany 2007-02-02 09:38
Witam , napisz pismo do US gdzie się rozliczasz o wydanie ORDYNACJI PODATKOWEJ do twojej osoby prześlij z pismem kopie orzeczeń , my tak zrobiliśmy najpierw do Ministerstwa Finansów żona pisała a potem do US i dostaliśmy odpowiedz że razy 2 mamy syna z dysfunkcją wzroku stopień znaczny .Jedna ulga na dojazdy a druga na przewodnika pozdrawiam tylko pisz bo to trwa ,nawet zrobiliśmy korekte od 2002 2005 STASZEK
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2007-02-02 12:34
Zgodnie z informacjami udzielonymi przez izbę skarbową ,jeżeli w rodzinie jest jeden samochód to niezależnie od liczby niepelnosprawnych członków rodziny w ramach wydatków na cele rehabilitacyjne  za używanie samochodu osobowego, stanowiącego własność (współwłasność) osoby niepełnosprawnej zaliczonej do I lub II grupy inwalidztwa lub podatnika mającego na utrzymaniu osobę niepełnosprawną zaliczoną do I lub II grupy inwalidztwa albo dzieci niepełnosprawne do lat 16, dla potrzeb związanych z koniecznym przewozem na niezbędne zabiegi leczniczo-rehabilitacyjne, kwotę 2280 zł można odliczyć tylko raz.
Jednak szczegółowej interpretacji przepisów Ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych, w tym przepisów związanych z odliczeniami wydatków poniesionych na cele rehabilitacyjne , dokonują Urzędy Skarbowe właściwe dla miejsca zamieszkania. W związku z tym zgodnie z art. 14a Ordynacji podatkowej można zwrócić się z pisemnym zapytaniem do Urzędu skarbowego o wykładnię przepisów.
Nadrzędny - Autor KAKA Dodany 2007-02-02 16:15
OK zgodzę się z wam ale nie piszę z czego dzieci mają orzeczenie ?może  akurat ze wzroku to nie na samochód ale druga może być na przewodnika , jak by mieli psa po specyjalnym przeszkoleniu to i trzecia ulga .
Nadrzędny Autor ania1 Dodany 2007-02-02 21:31
Witam ponownie. Dziekuję bardzo za odpowiedź. I tobie Kaka za radę. Ale chyba raczej nie skorzystam. Mam dzieci, które mają niepełnosprawność narządu ruchu i nie tylko spowodowane wadami genetycznymi a oczy w porządku. Spróbuję może jeszcze z Izbą Skarbową.Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / proszę o informację (3849 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill