www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Opinie o sanatoriach,turnusach rehabilitacyjnych-ranking (Strona 13) (1263003 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 15 Poprzednia strona Następna strona  
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-08-26 14:59
tylko tyle wiem że było fajnie
Nadrzędny - Autor mariolaa Dodany 2011-08-24 15:19
Witam. Ja byłam w Gliniku kilka lat temu  - bylam zadowolona. Z tego co wiem obecnie osrodek jest po remoncie i wybudowany został basen. Miejscowość mała ale bardzo ładnie położona. Ujęcia wód leczniczych znajdują się w Parku Zdrojowym, są ogólnodostępne. Dużo ścieżek na spacery, na jednej z nich szczególnie dużo jodu. Prosze przekazać pozdrowienia dla Pani Marii, która była nam przewodnikiem na spacerach. Ośrodek organizuje wycieczki autokarowe po okolicy. W samym ośrodku , co prawda na stołówce organizowane są wieczorki. W karczmie , w łemkowskiej chacie  położnych poniżej osrodka mozna skosztować potraw kuchni łemkowskiej. W ośrodku spotkalam sie z miła obsługą. Jeżeli jest ta sama kucharka co była wcześniej to jedzenie smaczne. Jednak to dużo od niej zalezalo, w trakcie turnusu była krótka zmiana i niestety dało się to zauważyć róznice. Zyczę miłego pobytu i dużo zdrówka. Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor sweet_amy Dodany 2011-08-24 17:08
Witajcie Kochani! 
Jestem tu nowa, przyczajam się i rozglądam. Nie zdążyłam się jeszcze przedstawić w temacie o napisaniu coś osobie, ponieważ nagli mnie pewna sprawa. Mianowicie mam młodszą siostrę, która jako noworodek zaraziła się wirusem gronkowca i przez operację jej lewa noga uległa przekrzywieniu. W wieku dwóch lat miała kolejną operację, dzięki której jej nóżka była już prosta. Dodam, że operacja ta miała miejsce w klinice dziecięcej w Krakowie-Prokocimiu. Jeździmy tam z nią co roku na kontrole, tym bardziej, że zauważyłyśmy z mamą coś niepokojącego - kiedy siostra zaczęła szybko rosnąć, nóżka, która była operowana rosła (i rośnie nadal) wolniej od tej drugiej. Teraz, kiedy ma już prawie 14 lat różnica w obu nogach wynosi około 2 cm. Lekarze na razie uspokajają, nawet nie kazali jej nosić wkładki do buta! Martwimy się, ponieważ wraz z różnicą między obiema nóżkami zrobiła się też różnica między linią sutków, a skrzywiony przez to samo kręgosłup również daje o sobie znać. Planujemy wysłać moją siostrę na jakiś turnus rehabilitacyjny, ponieważ miała rehabilitacje w Goczałkowicach - Zdroju kiedy była jeszcze w szkole podstawowej, bóle kręgosłupa na jakiś czas ustały, dlatego chcemy kontynuować tę praktykę. Teraz jednak, kiedy dorasta coraz szybciej musimy podjąć jakieś kroki, żeby została wyleczona, tym bardziej że na zainteresowanie lekarzy w Polsce nie można liczyć, chyba, że im się sporo za to zapłaci, ale mojej rodziny niestety nie stać na to, żeby kupować zainteresowanie lekarza, czy lekarzy. Chciałam Was poprosić o radę - jakie turnusy rehabilitacyjne moglibyście polecić? Lepiej nad morzem czy w górach? Zastanawiałam się nad tą ofertą  http://www.patrona.pl/osrodek-rehabilitacyjny-Dzwirzyno-163-0  Polecacie coś wypróbowanego? Z góry dziękuję za odpowiedzi, to bardzo ważne dla mnie i dla mojej rodziny!
Nadrzędny - Autor Michał1981 Dodany 2011-10-03 18:38
Witaj amy!! Twoja sprawa jest mi bliska, ponieważ sam mam tego typu problemy, lewa noga jest krótsza od prawej o 2,5 cm ponieważ kiedy byłem dzieckiem miałem poważny wypadek, w tym momencie mam problemy z kręgosłupem, bóle w kolanach. Sam jeźdzę na turnusy rechabilitacyjne i zawsze z jedną firmą. Ostatnio byłem w Dąbkach http://www.patrona.pl/osrodek-rehabilitacyjny-DabkiBobolin-2-4 , było niesamowicie, bóle częściowo ustały. Choć prawda jest taka że czeka mnie poważna operacja, na którą muszę przygotować się psychicznie, a później jeszcze długa rechabilitacja.
Nadrzędny Autor Stokrotka9090 Dodany 2011-10-26 19:02
Michał zgadzam się z tobą, co roku wysyłam mamę z tą firmą i wraca jak nowa, naprawde! Wysyłam nie dlatego  że mam taki kaprys ale ponieważ mama ma bóle kolan i kręgosłupa. Nie jest to żaden wielki uraz, poprostu wiek, zmęczenie, całe życie ciężkiej pracy robi swoje i organizm już niewydala. Ale dzięki temu wiem, że organizują tam naprawde dobrą rechabilitację na różnego typu schorzenia:) Ostatnio była w ustce http://www.patrona.pl/osrodek-rehabilitacyjny-Ustka-463-4, była bardzo zadowolona i wróciła bez bóli.
Nadrzędny Autor Stokrotka9090 Dodany 2011-10-26 19:04
Amy a Tobie polecam ten wyjazd bo warto!!
Nadrzędny Autor Ella. Dodany 2011-08-24 19:13
Bóle kręgosłupa będą występować dopuki nie da się podkładki pod piętę. 2cm to dużo i przechył ciała zmusza kręgosłup też do nierównego ustawiania się. Kraków jest miejscem dość dobrze rozwiniętym w ortopedii, ale może warto sprawdzić u innego lekarza. Nie znam się na medycynie dlatego tak, a nie inaczej podpowiadam. Jak będę miała realny kontakt z rehabilitantką popytam ją o te sprawy.
Co do rehabilitacji wskazana jak najbardziej :-)
Pozdrawiam
Nadrzędny Autor Ania56 Dodany 2011-08-26 14:53
Mariola dzięki za wiadomość.Mam nadzieję,że będę również zadowolona z pobytu w Wysowej.
Najtrudniej będzie znieść podróż bo ja jestem ze Stargardu Szczec,a połączenie tam nie najlepsze.Ostatnio byłam w Muszynie,tam przynajmniej pociąg jeździł.
Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor 2761 Dodany 2011-11-27 17:16
Witam
Czy macie jakieś informacje na temat rehabilitacji w POPIELÓWKU?. Czy ktoś tam już był?. Właśnie staram się tam o rehabilitację.
Nadrzędny Autor robert_kowalski Dodany 2011-12-09 20:30
Witajcie, czy ktoś był w Wieńcu  ośrodek Hutnik koło Włocławka . proszę o opinię. .
Nadrzędny - Autor apows Dodany 2012-01-26 20:34
Jeżeli szukacie ośrodków dla niepelnosprawnych moze warto zobaczyc na stronie http://nocleginaplus.pl/
Nadrzędny - Autor piotrdan Dodany 2012-02-25 16:11
Witam serdecznie chciałbym się dowiedzieć o opinie osób które przebywały w sanatorium Nida w Busku - Zdroju wszelkie informacje na temat tego sanatorium będą mile widziane : pobyt , warunki w pokojach , baza zabiegowa , wyżywienie , oferta spędzania wolnego czasu po zabiegach  itd itp po prostu wszystko ...Jadę tam w maju .
Nadrzędny Autor Anka 5 Dodany 2012-03-01 07:12
Witaj! w samej Nidzie nie byłam ale w Busku tak naprzeciw Nidy masz sanatorium wojskowe z fajnym basenem i saunami dalej idac w Słowackim tez masz ciekawy basen z saunami.Są organizowane różne wycieczki bardzo ciekawe.Natomiast jeśli lubisz tańczyć to masz wybór i tak w Nidzie w piwnicy,wojskowy,zdrojowa ,rafał,włokniarz,wiktoria,belwederska i słowacki ale tam nie graja w poście jeśli jeszcze coś chcesz wiedzieć pytaj pozdrawiam
Nadrzędny - Autor marmoon Dodany 2012-03-08 09:27
Nie wiem, czy to dobry wątek, ale powiedzcie mi , jak odliczacie w PITach wyjazdy do sanatoriów? Rozliczam się sama pierwszy raz i nie wiem, jak się odlicza
ulga rehabilitacyjna. Co mam dołączyć do rozliczenia? Nie mam żadnej faktury, więc jakie dokumenty są potrzebne. Byłam dwa razy w sanatorium, więc dobrze było to odliczyć.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-03-08 12:45
trzeba mieć fakture
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-03-08 19:31
marmoon musisz brać faktury. Jeśli jedziesz prywatnie odliczasz całą fakturę poza klimatycznym. Jeśli z NFZ czy PCPR tylko tę sumę którą sama z własnej kieszeni wpłacasz oczywiście że i tu bez klimatycznego. Do odliczenia jest kwota nielimitowana która jest nieudokumentowana (nie umiem tłumaczyć) 2280.- Kwota ta jest jednak dla osób ze znacznym stopniem.
Ja sama się nie rozliczam ale ściągnij program na dysk a reszta sama pójdzie. Tak mi tłumaczono ale i tym razem rozliczyła mnie inna osoba :-)
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-03-08 20:43
piszesz elu cała kwota nie znam się na tym czyli jak wydałam 700 zł to i te 700 dostane ?
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-03-09 19:42
NIE!
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-03-09 19:54
to ile
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-03-09 20:05
REA Basiu ci dobrze odpowiedziała. Niestety ja ci tego nie wytłumaczę bo sama się nie rozliczam.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-03-09 20:44
ok
Nadrzędny Autor REA Dodany 2012-03-10 18:46
To jest Basiu całe wyliczenie. Ile będzie do zwrotu zależy na jaką kwotę miałaś pobrane zaliczki na podatek i dochód.
Łopatologicznie: wszelkie odliczenia (od dochodu i należnego podatku) zmniejszają podatek należny do zapłacenia. Jeśli zaliczki razem są wyższe od podatku należnego to otrzymujesz zwrot nadpłaty i tyle :-)
Nadrzędny - Autor siwek Dodany 2012-03-11 05:43
Basiu zwrotu wyjdzie tyle ile płacisz podatku,tzn.18% wydanej sumy,ale nie więcej niż kwota pobranych zaliczek.
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-03-11 09:09
dzięki wam i tak nic nie kumam dostane to się dowiem :-)
Nadrzędny - Autor REA Dodany 2012-03-12 21:05
:-)
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-03-13 20:41
:-)
Nadrzędny - Autor MariolaR Dodany 2012-03-23 19:44
Witam.Mam pytanie 28.03.2012 jadę na turnus 28 dni do Buska -Słowacki,to moj pierwszy wyjazd..chciałabym coś sie dowiedziec
         bo jestem w tym temacie zielona.Czy był ktoś tam i mógłby mi coś napisać??????Jakie są tam warunki,rehabilitacja itd.
         proszę bardzo o odpowiedz.
Nadrzędny Autor rybka Dodany 2012-03-24 07:21
ja jade 5,04,2012 do mewy w kołobrzegu moze ty  lub ktos inny był w tym osrodku i cos mi o nim powie prosze o info bo troszke sie denerwuje .wielkie dzieki pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Anka 5 Dodany 2012-03-24 16:14
Witaj! wybrałaś bardzo dobrze jedno z lepszych sanatoriów z przepięknym basenem na miejscu.Wszystkie zabiegi są na miejscu.Pokoje ładne,wyżywienie dobre o ile się nie mylę to śniadanie jest w formie bufetu.Jedź i pluskaj się siarce.Pozdrawiam,przyjemności.Ta odpowoedx jest dla Marioli
Nadrzędny - Autor MariolaR Dodany 2012-03-25 09:33
CZesc..Dzieki Aniu za odpowiedz..ja nie wybierałam zostalo mi przydzielone to senatorium po 3 tyg lezeniu w szpitalu i operacji.Mam nadzieje ze wytrzymam 28 dni,bo jak dla mnie to trocheę dlugo.
          może jeszcze napisze mi ktos jakie są warunki pokojowe..w sumie to i tak mam troche pietra.a moze ktos jedzie w tym terminie to moge zabrać ja jadę z LUBLINA. 28.03.JESLI KTOS NIE MA JAK DOJECHAC to z checiął zabiore.pozdrawiam.
Nadrzędny Autor Anka 5 Dodany 2012-03-25 19:33
Witaj!wejdź na stronę forum nasze sanatorium może ktoś tam będzie jechał w tym kierunku .Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor rybka Dodany 2012-03-25 21:03
bardzo dziekuje za info doczytalam ze jest kilka budynków mewa który wybrac i czy jet taka możliwosc jak o zalatwic zalezy mi na 1 chce odpocząc z dobrych warunkach
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-03-29 20:17 Zmieniony 2012-03-29 20:22
Rybko to fakt że jest kilka budynków Mewy ale na adresie musisz mieć podany dokładny adres ośrodka. Znam Kołobrzeg, lubię go i mam nadzieję że i Tobie się spodoba.
Co do adresu wczytaj się co masz na skierowaniu. Potem wrzuć w google i już znajdziesz konkretne informacje. Jeśli masz przykładowo Mewa II i to już daje ci wgląd na ich stronkę.
Mam nadzieję że coś ci podpowiedziałam. Nie zapomnij o fakturze z której o ile możesz będziesz mogła swoją dopłatę odliczyć od podatku w 2013 r.
Nadrzędny Autor rodzic_rodzic Dodany 2012-03-31 21:44
Turnusy terapeutyczne dla dzieci: http://www.turnusy-terapeutyczne.pl/turnusy
Nadrzędny Autor rybka Dodany 2012-04-01 18:45
wielkie dzięki ja na skierowaniu mam napisane tylko mewa??? więc ??? do wyboru do koloru???? albo to mewa1
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-04-02 09:37
A ulica? Musisz mieć jakiś konktretny adres. Wiem jedno powinnaś być zadowolona bo wszystko mieści się w części sanatoryjno ośrodkowej. Mollo - jak masz legitymację rencisty, emeryta noś ją ze sobą. ON z pierwszą grupą mają tam wstęp darmowy na całą dniówkę. Inni płacą jakiś procent i też pobyt bez limitów. Co do sprawnych tyczy się to samo tylko kupują bilet za 100%.
Rejsik po morzu dla ON z I grupą można utargować na pół bliletu.
Baw się dobrze. :-)))))
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-04-02 14:36
też tak miałam że napisali o jednym z budynków a byłam w innym ale wyszło to na dobre
Nadrzędny - Autor apows Dodany 2012-04-13 18:52
Specjalnie dla niepełnosprawnych przygotowaliśmy bazę ośrodków w Polsce oferujących wczasy i dostosowane dla osób niepełnosprawnych.
Zapraszamy http://nocleginaplus.pl/oferty/specjalne/dla-niepelnosprawnych/10
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-04-14 08:44
słaba strona
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-04-15 18:37
Strona faktycznie słaba i może być nie wypałem jak w Sopocie w "Kamiennym Potoku". Piękna nazwa. Piękna okolica tylko kiepska obsługa poza rehabilitacją. Mają tam nawet pokoje dla wózkowiczów. Nie polecam jednak.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-04-15 18:38
napisz dlaczego nie polecasz
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-04-15 22:24
Basiu jutro jak się uda napiszę ale nie polecam i już.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-04-16 10:22
takiej odpowiedzi nie uznaje musze mieć uzasadnioną
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-04-16 16:12 Zmieniony 2012-04-16 16:30
Basiu super jesteś ale sama nie piszesz ja jednak dam ci tu w skrócie opis.

Stołówka = 0
Kuchenne pyskate. Posiłki straszne.
Lekarz = tylko na zaordynowanie zabiegów czyli tylko na dzień dobry.
Pielęgniarka tylko do 19ej
Atrarakcje zorganizowane = raczej na +1
Niezorganizowane super ale zejście na deptak, plażę moc schodów ze stromej góry część brakuje poręczy. Obok dla wózków w asfalcie dziury. Raczej nierealne by zejść czy zjechać bez opiekuna.
ZABIEGI NA WIELKI PLUS = personel. Część zabiegowa nie wszędzie jest dostosowana dla wózkowiczów ale panie są przemiłe i uczynne. +6
Pokoje czyste zadbane lecz zimą nie wszystkie dogrzane. Szczególnie część balkonowa jest zimna. Łazienki w pokojach nie wszystkie przystosowane dla ON. W pokojach brak dzwonków alarmowych czy też telefonu choćby do recepcji.

Dopisek pozytywny: Sam teren jest przepięknie położony. Góry nad morzem :-)

Mam nadzieję że to cię zadowoliło i napiszesz o tym gdzie ty byłaś.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2012-04-16 18:48
dziękuje elu
już polecałam głogów jest wszystko na 6 + jak dla mnie
zawsze pisze po powrocie że wróciłam a odpowiem na pytania z chęcią tylko najpierw musze je dostać
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-04-17 11:07
Opisz Głogów tak jak ja :-)
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2012-04-17 13:14
stołówka 6
zabiegi 6
dla chętnych msza codziennie
są wolontariusze czas po zabiegach zorganizowany
Nadrzędny Autor kolibereq Dodany 2012-04-30 13:30
Ja również mam poważne problemy ortopedyczne. Szukam sanatorium, które będzie jak najlepsze dla mnie w zakresie rehabilitacji pooperacyjnej w zakresie narządu ruchu oraz dobre dla dziecka w zakresie laryngologii. Chcę jechać z synem (11l) prywatnie. Poradźcie mi proszę sprawdzony ośrodek w Kołobrzegu.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2012-04-30 16:05
kolibereq polecam Koral Live w Kołobrzegu. Dostosowane i dla dzieci i dla dorosłych. Wiecej poszukaj na stronce. Jest tak jak piszą. To małe kameralne sanatorium gdzie jeśli pacjent bedzie współpracował z rehabilitantem odstawi kule.
Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor bozenawroclaw Dodany 2012-05-03 16:08
Ogólnie odnośnie całego forum.
W leśniku byłam w kwietniu tego roku : MASAKRA! Prawdą jest, że budynek jest położony wysoko w lesie. ładnie nawet ale tylko jak się na to patrzy bo pod względem praktycznym to już nie tak kolorowo. Pokoje i łazienki ohydne. Wyżywienie w miarę, zabiegi tez ale świetny prezent od kierownictwa:  na zabiegach mas borowinowych zlikwidowano brodziki i wybór albo wytrzeć się papierem i obmyć się w łazience we własnym pokoju albo iść na następny zabieg brudnym. Może bieganina dobra ale dla młodych i zdrowych a bielizna do kosza. Szkoda ze nie zainteresują się tym Urząd Sopotu i NFZ. Byłam szczęśliwa na powrót do domu i z własnej woli na pewno tam nie wrócę. Wszędzie daleko i mega nudy. Pozdrawiam Bożena
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Sprzęt i rehabilitacja / Opinie o sanatoriach,turnusach rehabilitacyjnych-ranking (Strona 13) (1263003 - wyświetleń)
1 2 3 4 5 6 7 8 ... 15 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill