www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Zasiłek pielęgnacyjny. (12541 - wyświetleń)
- Autor zxcKasiazxc Dodany 2011-08-24 10:23
Czy świadczenia pielęgnacyjne i zasiłki pielęgnacyjne a również dodatki do zasiłku rodzinnego wlicza się do dochodu rodziny (gdy staram się o stypendium) czy mając dziecko o stopniu niepelnosprawności dochód w rodzinie moze być większy niż w innych rodzinach (351zł).
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2011-08-24 12:20
o jakie stypendium chodzi?
Nadrzędny - Autor zxcKasiazxc Dodany 2011-08-24 14:14
Chodzi o stypendium szkolne dla dziecka w szkole podstawowej, gimnazjum.
Nadrzędny Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2011-08-25 11:39
Szanowna Pani
Jeśli stypendium przyznawane jest na podstawie ustawy o pomocy społecznej, wówczas zasiłki są wliczane do dochodu. Jednak mogą być też stypendia, których zasady mogą być określane na podstawie innych przepisów i wówczas kryteria mogą być łagodniejsze. Nie ma odrębnych kryteriów finansowych dla rodzin osób niepełnosprawnych.
Nadrzędny - Autor amelia Dodany 2011-08-26 05:30
JAk ja dostawalam takie zasilki na syna,to nie bylo to wliczane do dochodu i ze szkoly tez mial stypendiu(czy zasilek)-nie pamietam jak to sie nazywalo.Na pewno nie wlicza sie do dochodu-ale prosze spytac w urzedzie skarbowym.
Nadrzędny - Autor zxcKasiazxc Dodany 2011-08-26 14:39
Czy dochód w rodzinie może być większy niż 351zł jeżeli w rodzinie tej jest dziecko niepełnosprawne a rodzić pobiera świadczenie pielęgnacyjne na nie. Konkretnie chodzi mi o stypendium szkolne i dofinansowanie do podręczników. A może są inne kryteria przyznawania stypendium, albowiem wydatki w takiej rodzinie i tak są dużo większe mimo większego dochodu są niewystarczające i za małe
Nadrzędny - Autor chrupka79 Dodany 2011-08-26 18:38
Amelia napisała że u niej nie były brane zasiłki do dochodu, hm widać że co miasto to inaczej, mam niepełnosprawne córki z czego jedna obecnie zacznie 4 kl sz.p, w mojej szkole wszystko wliczają każdy dochód nawet dodatek mieszkaniowy jest dochodem, a więc musisz podejść do siebie i popytać, z autopsji wiem że nie ma podziału zdrowe-chore, dziecko to dziecko nikogo nie interesuje że chore.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2011-08-29 07:35
Niestety ustawa nie rozróżnia wysokości dochodu na osobę w rodzinie ze względu na fakt niepełnosprawności jednego z jej członków.
Nadrzędny Autor nova Dodany 2011-09-12 08:41
Czy do stypendium czy do dofinansowania do podręczników WSZYSTKIE ZASIŁKI są wliczane do dochodu, rodziny ON nie maja wyższego kryterium. I tak: o dofinansowanie do podręczników można się starać nawet wtedy kiedy dochód przekracza 351 zł, należy tylko dołączyć orzeczenie o niepełnosprawności. W przypadku stypendium zasady są sztywne, chyba że w ostatnim miesiącu tzn. sierpniu stan zdrowia dziecka uległ pogorszeniu  to wtedy podpierając się zaświadczeniem lekarskim lub wypisem ze szpitala można ubiegać się także o stypendium. Tam jest u nas.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / Zasiłek pielęgnacyjny. (12541 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill