www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / wyrok sądu i co dalej? (7023 - wyświetleń)
- Autor julianna Dodany 2011-09-13 11:38
Witam! Jestem osobą z umiarkowanym stopniem niepełnosprawności. Przez kilka lat pracowałam w ZPCHR ale pracodawca nie przestrzegał moich praw związanych z niepełnosprawnością m.in. wymiaru godzin pracy. Wniosłam sprawę do Sądu Pracy którą wygrałam w końcu po apelacji. Czy mogę teraz z prawomocnym wyrokiem Sądu złożyć jakieś doniesienie na tego "pracodawcę" np do PFRON-u czy PIP? W tym zakładzie jest zatrudnionych dużo więcej osób takich jak ja i tak samo traktowanyvh tylko nie mają tyle odwagi co ja, a pracodawca śmieje im się w oczy i korzysta z wszelkich ulg z PFRONU.
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2011-09-13 12:33
Szanowna Pani
Tego typu doniesienie może Pani jak najbardziej złożyć. Proszę pamiętać jednak o tym, że powinno być ono poparte odpowiednimi dowodami. Sam wyrok sądowy może być tu niewystarczający.
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2011-09-14 06:08
  Cytuję   Centrum Integracji..
Szanowna Pani
Tego typu doniesienie może Pani jak najbardziej złożyć. Proszę pamiętać jednak o tym, że powinno być ono poparte odpowiednimi dowodami. Sam wyrok sądowy może być tu niewystarczający.
  XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXX

Instytucja użyteczności  publicznej przyznaje sie do  łamania  prawa...!!   I publicznie to oświadcza.!!!
Skoro Sąd  wydał prawomocny  wyrok  że pracodawca narusza   prawo .. łamie przepisy pracy dotyczące zatrudnienia niepełnosprawnych...    Centrum Integrajca domaga się dowodów.. Jakich   dowodów  wyrok sądu jest najistotniejszym dowodem..
Pytam  kto publicznie imieniem i nazwiskiem odpowiada za  ten tekst integracji..??? A konkretnie za cytowany wpis..  To osoba publicznie namawia do łamania prawa ..
Skandal..!!

Co Pani  Pozostaje.
Doniesienie do prokuratury rejonowej  gdzie znajduje się ten pracodawca co dostaje  dotacje.
Doniesienie  do prokuratury na  instytucję dotująca pracodawcę..
Doniesienie za czyn prawnie zabroniony   którego dopuszcza sie jednostka  PFRON lub jej odpowiednik  Dotuje z pieniędzy publicznych pracodawcę który  łamie prawo .. 
Dostarczyć odpis   prawomocnego wyroku ( oryginał do wglądu prokuratury).
Zainteresować  tym faktem media..  Nie wolno tego tak zostawić.
Wygląda to co najmniej na układ mafijny..!!
Z wyrokiem sądu się nie dyskutuje  jego się wykonuje
Przesyłam Pani tekst  na pocztę.
Aby mieć dowód tego co napisałem obawiam się że zostanie on usunięty..
Pozdrawiam Panią
Nadrzędny - Autor julianna Dodany 2011-09-15 07:34
Obawiam się że PFRON nie wie co się dzieje w tym zakładzie pracy dlatego chciałam otworzyć im oczy. Jest to dość duży pracodawca w moim regionie mający tzw układy. Kontrola z PIP o którą poprosiłam przed złożeniem sprawy w Sądzie była żenująca, pan inspektor stwierdził, że wszystko jest w należytym porządku. Sąd I instancji również odrzucił mój pozew, gdzie w  otrzymanych potem przeze mnie protokołow z rozpraw wiele spraw było pominiętych np zeznania świadków były okrojone ze słów najistotniejszych. Dopiero Sąd II instancji gruntownie przyjrzał się dowodom, z których wynikało np nierzetelne, fałszywe prowadzenie ewidencji czasu pracy, zmuszanie pracownika pod groźbą utraty pracy do podpisywanie dokumentów niezgodnych z prawdą itd...Czy ta sama Państwowa Inspekcja Pracy po zapoznaniu się z orzeczeniem Sądu przeprowadzi teraz rzetelną kontrolę?!
Nadrzędny Autor MrWoland Dodany 2011-09-15 12:06
Może równolegle z PIP-em należałoby zainteresować tym tematem media.
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2011-09-15 21:51
Zawsze twierdziłem, że "porady" Centrum Integracji pisze jakiś dzieciak co za każdym razem się potwierdza. Oni nie mają o niczym pojęcia.
Jeśli oni takich rada udzielają również w swoich placówkach to ja już ma wyobrażnie ile ludzi potraciło na tych "radach"

Wyrok sądowy jest to największy możliwy dowód.
Nawet zarzuty prokuratorskie nie mają takiej siły jak sądowe potwierdzenie sprawy.

O jakich dowodach dodatkowych pisze Integracja?
Może jeszcze ma być wyrok ETS albo Trybunału w Hadze?
Nadrzędny - Autor godunow Dodany 2011-09-19 06:16
Pisze Pan   
Zawsze twierdziłem, że "porady" Centrum Integracji pisze jakiś dzieciak co za każdym razem się potwierdza. Oni nie mają o niczym pojęcia.
XXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXXxx

  Ten temat jest tego ewidentnym przykładem.. 
Trzeba ten temat drążyć  a wyroki sadu należy wykonywać nie z nimi dyskutować..
Nadrzędny - Autor julianna Dodany 2011-09-20 10:17
Witam! Dziękuję za porady. Jakimś dziwnym zbiegiem okoliczności odezwała się do mnie lokalna prasa. Jestem dziś umówiona na wywiad. Mam nadzieję, że sprawa ruszy. Proszę trzymać kciuki. Pozdrawiam wszystkich.
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-09-20 23:54
Ruszy jak cholera. Co mu zrobią? Zepsują opinię? Zamknie zakład? Nie dostanie dofinansowania? Nooo chyba, że podpadł jakiemuś politykowi, albo Twoje miasto to jakaś wyspa ponad ziemią.
Napisz jak poszło, bo jestem bardzo ciekawa. Nie takie numery robiły ZPCH i mają się dobrze, niektórzy nawet lepiej, a sprawy były bardzo głośne - na cała Polskę.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2011-09-21 08:24
A bober wie co mówi, bo sama prowadziła firmę zatrudniającą ON i też "miała się dobrze"...
Nadrzędny - Autor julianna Dodany 2011-09-21 10:34
Nie wiem co mu zrobią ale artykuł jest dziś już na pierwszej stronie gazety a to wszystko dzięki mojemu adwokatowi. Poza tym poszło pismo z kancelarii prawnej do Głównego Inspektora Pracy do Warszawy. Zobaczymy...
Nadrzędny Autor MrWoland Dodany 2011-09-21 10:48
Super, już samo to nagłośnienie jest sukcesem, tym bardziej, że nie jest to mała notatka na ostatniej stronie. I ważne, że nie weszłaś w rolę pani "a-co-ja-mogę". Masz dobrego adwokata.
Nadrzędny - Autor bober Dodany 2011-09-21 19:02
To Ty jeszcze żyjesz? Zawiść cię nie zabiła? Bluszwarc.
Nadrzędny Autor TadeuszP Dodany 2011-09-22 15:26
Gratuluję determinacji i wygranej w sądzie. Może niektórzy wyciągną wnioski.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Porady Centrum INTEGRACJI / wyrok sądu i co dalej? (7023 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill