www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Renta inwalidzka! (63458 - wyświetleń)
- Autor michus Dodany 2009-08-09 15:01
Witam,
Chciałbym dowiedzieć w sprawie renty inwalidzkiej bo nie wiem czy ja mogę ubiegać o rentę inwalidzką...?
Mój znajomy stwierdzi, że ja powinien mieć rentę inwalidzką tylko ja nie bardzo nie rozumiem wg przepisów ZUS-owskie.
Ja obecnie pracuję zawodowo od 1996 roku i mam orzeczenie o stopniu niepełnosprawności umiarkowany na stałe i moja niepełnosprawność datuje od dzieciństwa te orzeczenie o stopniu niepełnosprawności mam przyznany u orzecznika w Starostwie i nie posiadam żadnych rent socjalnych,rodzinnych,inwalidzkich od ZUS-u.
Mam pytanie czy ja mogę ubiegać o rentę inwalidzką?
Czy można mieć rentę inwalidzką i pracą zarobkową jeśli jestem zatrudniony w zakładzie ?
Proszę o odpowiedź :-).Pozdrawiam :-)
Nadrzędny - Autor Centrum INTEGRACJA Dodany 2009-09-08 11:35
Szanowny Panie
Aby otrzymać rentę z tytułu niezdolności do pracy muszą zostać spełnione jednocześnie 3 warunki:
- musi Pan zostać uznany przez komisję ZUS za osoba niezdolną do pracy
- musi Pan posiadac odpowiednią ilość okresów składkowych i nieskładkowych
- niezdolność do pracy musi powstać w ściśle określonym okresie.

Jak najbardziej może Pan pracować i jednocześnie pobierać rentę inwalidzką z tytułu niezdolności do pracy. Proszę jednak pamiętać o tym, że jeśli Pana dochody oprócz renty przekroczą próg 70% przeciętnego wynagrodzenia, wówczas renta zostanie Panu zmniejszona o kwotę przekroczenia. Jeśli zaś przekroczy PAn kwotę 130% przeciętnego wynagrodzenia, wówczas świadczenie będzie zawieszone.
Nadrzędny - Autor alus Dodany 2009-09-17 13:06
Mam pytanie- czy ktos z Was zaskarżył decyzje ZUS o nieprzyznaniu
renty do sądu pracy? Od urodzenia mam trójkończynowe porażenie
mózgowe- mimo to skończyłam studia i podjełam pracę. W czerwcu
stanelam przed orzecznikiem, ktory odebral mi przyznany w 2005 roku
całkowitą niezdolność do pracy, odwołałam się ale komisja
postanowiła to samo- zdolna do pracy. Dziś wysyłam pozew do sądu,
ale chciałabym wiedzieć, czy ktoś z Was wygrał z zusem w sądzie i
jak dlugo może potrwać taka sprawa?

 
Nadrzędny - Autor kropka Dodany 2009-09-18 11:09
Dlaczego, chcesz koniecznie otrzymać rentę, skoro skończyłaś studia i pracujesz. Czyż nie satysfakcjonuje ciebie fakt, że jesteś pełnosprawnym pracownikiem? Ja czułam się bardzo dowartościowana, kiedy pracowałam wśród pełnosprawnych. Kiedy zdrowie pogorszy się (a to nastąpi na pewno, czy sobie tego życzymy, czy nie) wówczas z łatwością przejdziesz na rentę.
Nadrzędny Autor alus Dodany 2009-09-22 07:39
To nie jest do końca tak jak piszesz- pare lat temu miałam lkomisje przyznali mi znaczny stopień ale renty nie bo nie miałam okresow skladkowych, teraz mam okresy składkowe, mój stan zdrowia na pewno sie nie poprawił, a dla zusu ozdrowiałam i jestem zdolna do pracy
Nadrzędny - Autor Agnieszka123456 Dodany 2009-09-22 12:11
Zgadzam się z Tobą w 100%. Pracowałam przez ponad 10 lat z ludźmi "sprawnymi" , czyłam się super, niestety dopóki zdrowie odmówiło mi posłuszeństwa i teraz nawet ciężko jest mi siedzieć, nie mówiąc o takim funkcjonowaniu jak kiedyś. Kto jest w stanie niech pracuje, renta to jest ostateczność, wszystko bym oddała, aby wrócić do pracy tak jak niespełna 1,5 lata temu. Teraz mogę liczyć na to, że uda mi się znaleść jakąs pracę w domu (telepraca), ale to jest nic w porównaniu ze stałym kontaktem z otoczeniem. Ludzie pracuje tak długo jak Wam na to zdrowie pozwoli.... warto
Nadrzędny - Autor alus Dodany 2009-09-22 13:14
Jak dla mnie to czy sie pracuje czy nie ma niewiele wspólnego- piszesz o telepracy jak o ostateczności- ja wśród zdrowych wychodząc z domu przepracowalam rok, teraz tylko telepracuje od 3 lat bo nie jestem w stanie samodzielnie wejść do autobusu, a mam wrażenie, że według was nic mi się nie powino należeć. Praca nie jest przywilejem i wydaje mi się,że to co teraz robia w ZUS TO GRANDA! bo teraz mogą mi odmawiac renty do czasu kiedy pójdę na emeryturę bo pracowalam i nadal mogę pracować oć chocby w domu. To się nazywa rehabilitacja społeczna i zawodowa?Nie da się wyżyć pracując za 1000 zł gdy mieszkanie kosztuje 450 a leki 300 zł miesięcznie, nie mówiąc o dojazdach na rehabilitacje. Jak dla mnie renta powinna być świadczeniem pokrywającym właśnie te wydatki, których zdrowi ludzie nie mają
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-09-22 13:42
A Ty myślisz,ze renty to sa jakieś wielkie pieniądze?,że wystarczy ? Nie nie wystarczy
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2009-09-22 14:20
Hmm... Zainwestowałaś w naukę a teraz twierdzisz, że to nieważne czy się pracuje czy nie...? To po co było się uczyć...?
Oczywiście, stan zdrowia determinuje nasze możliwości bycia tu czy tam, ale jeśli młoda dziewczyna po studiach (sic! ja wiem, że to kryterium przereklamowane, ale...) ma taki stosunek do własnej aktywności to cóż zostaje...
Nie tylko Ty uważasz, że renta powinna być dodatkową rekempensatą z tytułu dodatkowych kosztów związanych z utrzymaniem się ON, ale, póki system tak nie uważa nie ma powodu, aby Twój przypadek był rozpatrywany akurat wg tych kryteriów.

A tak po ludzku, czy nie lepiej na razie spróbować wykorzystać swój potencjał (nauka, wiedza, praca, młodość) a rentę zostawić na czas, kiedy naprawdę nie będzie innego wyjścia...? Rozumiem względy finansowe, każdy grosz się liczy, ale... Coś za coś.
A rehabilitacja społeczna i zawodowa zależy też w ogromnym stopniu od nas samych i tego, jak przyjmujemy rzeczywistość. Ty akurat powinnaś sporo na ten temat wiedzieć, bo wiem, jakie miałaś doświadczenia...:-)
Nadrzędny Autor alus Dodany 2009-09-23 19:32
Chyba mylisz tu dwa pojęcia-to nie chodzi o to jakie mam wykształcenie, bo jak slusznie napisałeś, choć nie wiem skąd to wiesz sama zainwestowałam w swoje wykształcenie. Poza tym nigdzie w ustawodawstwie dotyczącym rent z ZUS nie jest napisane, że nie można pracować będąc na rencie.
Ja mogę wykorzystywać swój potencjał jak to opisałeś, ale to nie jest niestety tak, ze będąc on mozna nadrobić wszysko wiedzą, wyksztalceniem czy przebojowością. Pracuje od prawie 6 lat ale to nie jest tak, że wykształcenie i wiedza wystarczaja by zdobyc dobrą posadę. Niestety częstokroc pracuje poniżej swoich kwalifikacji i za śmieszne pieniądze by właśnie mieć te lata składkowe.... niestety kosztem własnego zdrowia.
Nadrzędny Autor hary64 Dodany 2009-11-26 13:34
mam pytanko   komisja lekarska ZUS skierowała mnie na rentę inwalidzką na okres dwóch lat okazuję się że w okresie ostatnich dziesięciu lat nie mam wymaganych pięciu lat zatrudnienia wiem że mogę się odwołać pytanie brzmi gdzie czy do prezesa ZUS w drodze wyjątku czy też za pośrednictwem ZUS do sądu i jak napisać to odwołanie proszę pomóżcie mi z góry dziękuję  
Nadrzędny Autor mb140776 Dodany 2010-04-26 17:52
Hmmm coz  to zaq  Centrum ??????????????tak  odpowiada ? wprowadzając w blad -otoz pomieszano tu 2rozne renty -socjalna i inwalidzką a to sa  dwa odrebne swiadczenia -na recie socialnej mozna tylko dorobic 30% a na  rencie inwalidzkiej z tytulu niezdolnosci nie mozna przekroczyc sumy na dzis 2224 chyba  na dzis< pensja plis renta>w innym wypadku zus  zawiesi czesc swiadczenia  te 2224 to 70% średniej  p[ozniej jest 100% i 130% i w tym wypadku renta  zostaje  zawieszona odpowiednio procentowo  a w socjalnej wolno  dorobic  teraz  z 500zlotych naszych polskich :-)
Nadrzędny - Autor czesiam Dodany 2011-09-06 20:34
Witam, 2 tyg temu otrzymałam rentę inwalidzką i całkowitą niezdolność do pracy. Moje pytanie brzmi: czy mogę podjąć pracę z takim orzeczeniem (umowę stałą, zlecenie, o dzieło...??) Jeśli ktoś się orientuje bardzo proszę o pomoc.
Nadrzędny Autor michal_pietrzykowski Dodany 2011-09-06 22:48
W każdej chwili możesz podjąć prace.
Nadrzędny Autor bodzio2 Dodany 2011-09-24 16:41
Tak oczywiscie że możesz podjąc pracę,tylko najpierw musi cię zaakceptowac nowy pracodawca,a następnie musisz przejsc badania lekarskie pod kątem wykonywanej pracy jesli nie będzie zastrzezen zdrowotnych co do wykonywania pracy to nie ma problemu możesz spokojnie pracowac.
Nadrzędny - Autor okularnica Dodany 2009-09-10 12:59
Wg mnie tak naprawdę wszystko zależy od okresów składkowych i nieskładkowych.
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2009-09-11 12:38
Składki na ZUS - darowizna na Zakład Utylizacji Staruszków.

Artykuł dosyć stary ale coraz bardziej aktualny....

Zobaczmy więc, na czym polega „dobro­dziejstwo powszechnego ubezpieczenia".

Średnie zarobki w Polsce wg GUS to: 2415 zł.

Narzut na ZUS (składka) wynosi 25,8%, z czego 19,52% na same emerytury, czyli 471,41 zł miesięcznie.

Odkładamy to do banku na skromne 4% przy założeniu braku inflacji. Co oznacza, że rocznie odłożymy 5656,90 zł.

Warto zauważyć, że jest to suma zaniżona! W rzeczywi­stości po roku mielibyśmy już naliczone procenty od pierw­szej wpłaty, która leży 11 miesięcy, drugiej, która leży 10 itd. - ale pomijamy to!!!

Istnieje prosty wzór na obliczenie procentu składanego. Zawiera on jednak potęgowanie, które nie wszystkie kalkula­torki wykonują - a poza tym ci, którzy nie pamiętają arytmetyki, mogą posądzać o jakieś oszu­stwo. Doliczenie 4% jest to jednak po prostu pomnożenie przez 1,04. Mnożymy - i otrzymujemy: 5883,17 zł.

Z rocznych wpłat jedna leży 39 lat - ostatnia tylko rok. Trzeba to do siebie pododawać. Kolejno mnożymy składkę przez 1,04 - i te wyniki pododawać.

Ostatnia składka, leżąca tylko 1 rok zarobiła 5883,17 zł,

po 2 latach składka zarobiła: 6118,50 zł,

itd...

a składka, która leżała w banku 39 lat, zarobiła 26 114,30 zł.

Sumujemy składki ze wszystkich lat: 531 892,56 zł.

Liczba ta jest, przypominam, zaniżona - i to podwójnie. Jak obliczył fachowy bankowiec, przy uwzględnieniu ostatniich da­nych o średnich zarobkach oraz doliczaniu odsetek co miesiąc (co właśnie stosowane jest w bankach) właściwa suma po 39 latach to 583589 zł. Ponadto ludzie (nawet po studiach i kobiety) pracują dłużej niż 40 lat (65-19=46, 65-24=41, 60-19=41; tylko kobiety po studiach pracują krócej: 60-24=36.

Przechodzimy na emeryturę, przestajemy wpłacać do ban­ku, zaczynamy, jako rentierzy, żyć z odsetek.

531 892,56 x 4% = 21 275,70 zł

czyli miesięcznie: 21 275,70 zł : 12 = 1772,98 zł.

Tymczasem średnia emerytura wg GUS to: 1193,74 zł.

Teraz wiadomo, dlaczego ta Czerwona Hołota narzuca nam przymus emerytalny?

Nie, jeszcze nie rozumiecie! Nie pamiętacie bo­wiem, że po najdłuższym życiu z tego kapitału przeszedłby on w całości na dzieci i wnuki ubezpieczonego. A gdzie podziewają się pieniądze po śmierci człowieka, który całe życie płacił składki na ZUS?

Ale w dalszym ciągu nie rozumiecie ogromu tego wyzysku. Otóż połowa (no dobrze: 47%) mężczyzn umiera przed osiągnięciem wieku emerytalnego. Gdzie są ich pieniądze?

„Kto przemocą lub podstępem doprowadza inną osobę do niekorzystnego rozporządzenia własnym lub cudzym mienien podlega karze więzienia od 6 miesięcy do 5 lat"

Kodeks Karny - w wersji obowiązującej, gdy uchwalano ustawę o ubezpieczeniach.
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2009-09-27 14:03
Do Wiilego

W tym całym wywodzie zapomniałeś o kilku istotnych kwestaich, które powodują, że twój wywód jest nic nie warty.

Zapominasz, że powszechny wiek emerytalny (65 lat mężczyźni i 60 lat kobiety) to fikcja. Ludzie przechodzą na emeryturę duzo wczesniej.

Ludzkie życie się wydłuża  - co zmniejsza świadczenie,

ZUS finansuje (czytaj podatnicy finansują) renty inwalidzkie, które nie są pokrywane ze składek.

ZUS wypłaca renty socjalne, które są bezskaładkowe,

ZUS wypłaca zasiłki pogrzebowe

i jeszcze parę innych.

Twój wywód więc leży w gruzach i nijak ma się do rzeczywistości.

Często bywa też tak, że ktoś popracuje przez 15 lat, przez następne 20 lat pobiera rentę, a później przechodzi na emeryturę. Czyli 15 lat pracuje, a 40 lat pobiera świadczenia.

Dopiero jak uwzględnisz te czynniki, to możesz sobie przeliczyć jeszcze raz. I tu będzie zawarta odpowiedź, dlaczego ZUS-owi w 2010 zabraknie prawie 50 mld zł.
Nadrzędny - Autor skorpion Dodany 2009-11-27 10:48
Dla barnaba24
Oj  !
Naczytałeś (aś) i nasłuchałeś (aś) się propagandy  .
Jak chcesz coś pisać to bądż rzetelny (a), bo :
zapominasz się "przypadkiem" o tych co po przepracowaniu  nieraz ponad 40 lat ( a jest "ich" bardzo wielu , nie zdążyli nigdy nacieszyć się błogosławieństwem emerytury.
Cicho jakoś też o tym( bo nic jakoś na ten temat nie piszesz) że to kilka lat temu Ministerstwo Finansów "wyprowadziło" z ZUS-u  na pokrycie deficytu olbrzymie sumy , twierdząc wtedy że ZUS to budżetówka , więc pieniądze w kasie ZUS-u to pieniądze państwowe , i załatano nimi dziurę w budżecie . Dzisiaj nikt tego już nie wspomina że kiedyś to ZUS , wspierał państwo zgromadzonymi środkami . Teraz wszyscy umywają ręce bo wszędzie dziury , a wszystko się sypie .Zapominasz , a może wstydzisz przyznać że dzisiaj każdy z pracujących odprowadza do ZUS składki równe najniższemu krajowemu wynagrodzeniu , te pieniądze powinny zarabiać .
Zapominasz że i ON też płacą składki z czego dawniej byli zwolnieni
Dzisiaj to się niestety mści .
Ale co niewygodne to milczymy , Za to bzdurne wyliczanki propagandowe to jest cacy
Nadrzędny Autor siwek Dodany 2009-11-27 18:16
Skorpion znam,to z życia i b.dobrze o tym wiem.
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2009-09-22 11:43

>Wg mnie tak naprawdę wszystko zależy od okresów składkowych i nieskładkowych. >


A także od humoru, nastroju ZUS-owskich urzędasy...
Nadrzędny - Autor okularnica Dodany 2009-09-23 20:15
Być może, ale fakt faktem. Ciekawe co dzieje się ze składkami o których WIlii wspomniałeś....
Nadrzędny - Autor Willi Dodany 2009-09-25 00:29
okularnica.
Wszystko co państwowe to skorumpowane, a zaś wszystko co prywatne to wszystko pochodzi z korupcji. Niestety ale taka jest Polska rzeczywistość.
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-09-25 06:16
Uogólnianie,jest twoim grzechem,nie wszystko i nie wszyscy!UDOWODNIJ!!
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-09-25 17:10 Zmieniony 2009-09-25 17:16
malta jak on ci udowodni to od razu wyzdrowiejesz. :-)
Nadrzędny Autor maltabar Dodany 2009-09-25 17:40
to raczej ,małe szanse
Nadrzędny Autor Ella Dodany 2009-09-25 17:44
Wiem :-)))))))
Nadrzędny - Autor Buziaczek08 Dodany 2009-09-27 01:29
DO WILLI
TAK JEST, MASZ RACJE, ZE W POLSCE WSZYSTKO CO PANSTWOWE PACHNIE KORUPCIA A SPRYWATYZOWANE JESZCZE BARDZIEJ, W TYM RZECZ, ZE IM BARDZIEJ SIE MIESZA W GNOJÓWIE TYM WIEKSZY SMRÓD.
Nadrzędny - Autor alus Dodany 2009-09-30 12:26
znowu osobiste wycieczki zamiast rzeczowej odpowiedzi na jakiej mi zalezalo....szkoda wielka
Nadrzędny - Autor ivolus Dodany 2009-10-05 13:19
Witam mieszkam w Grudziądzu(woj.kuj-pom) mam takie pytanie 9.09.09r. byłem na komisji lekarskiej. Lekarz orzecznik bez najmniejszego problemu przyznał mi rente z tytułu niepełnosprawnści. Ponieważ od diecka mam problemy z chorobą a od niedawna mam marskość wątroby. Kilka dni później dostałem pismo  z ZUS-u o wadliwości orzeczenia lekarskiego. i mam pytanie co teraz zrobić...??? Czy ZUS przyśle pismo do domu z kolejnymi krokami czy trezeba się dowołać ??? jestem bezradny i niewiem co zrobić...POMOCY
Nadrzędny - Autor akkrawiec Dodany 2009-11-27 08:28
Do IVULOS  ZUS przyśle następny termin komisji, ale już komisja 3 osobowa. Tam trzeba przedstawić twarde dowody nie wolno się rozklejać. Patrzą jeden na drugiego i do siebie tikami głową stwierdzają od razu tak, czy nie! To wygląda dosłownie jak w Katyniu jak była selekcja Rzydów ten się nadaje ten nie. Sama to przeżyłam  teraz czekam w sądzie na wydanie wyroku o częściową niezdolnośc do pracy. Powodzenia, jeśli sie nie uda z ZUS-em , to się odwołuj do sądu.
Nadrzędny - Autor puniek Dodany 2009-11-27 10:19
To wygląda dosłownie jak w Katyniu jak była selekcja Rzydów ten się nadaje ten nie. Sama to przeżyłam  teraz czekam w sądzie na wydanie wyroku o częściową niezdolnośc do pracy.                                                                                                                                        nie jest to akurat przykład na miejscu ,a w Katyniu nie było selekcji tylko od razu kula w łeb i nie żydom tylko oficerom .
Nadrzędny Autor akkrawiec Dodany 2009-11-28 10:15
TAK ZGADZAM SIĘ!! PRZEPRASZAM za napisanie absurdalnej głupoty!!
Ale i tak upieram się przy swoim, że selekcja mimo wszystko na ZUS-owskich komisjach lekarskich jest.
Nadrzędny - Autor bluengel Dodany 2009-11-27 11:15
Do akkrawiec.
Rozumiem frustrację, ale takie porównania są nie na miejscu i przesadzone. Pomijam kwestie faktów, bo piszesz chaotycznie, myląc pojęcia i wydarzenia.
Ani Twoje ani moje ani nasze problemy nijak się mają do zbrodni w Katyniu, o której należy się wypowiadać z dużo większym szacunkiem i skupieniem. Daj spokój.
Nadrzędny Autor akkrawiec Dodany 2009-11-28 10:16
????????
Nadrzędny Autor krak Dodany 2009-10-06 11:04
Ja też od dzieciństwa mam schorzenie i jestem osobą niepełnosprawną - mam orzeczenie i mam rentę.
Ale renta nie jest przyznawana dlatego tylko, że się jest niepełnosprawnym z orzeczeniem. Musi być udokumentowane pogorszenie stanu zdrowia. Tak więc jeżeli ci coś dolega, korzystasz z rehabilitacji przy niesprawności ruchowej to lekarz prowadzący cię, rodzinny lub specjalista wystawia wniosek o przyznanie renty a w ZUSie orzecznik ostatecznie decyduje na TAK lub NIE. Także inne schorzenia mogą ale zawsze trzeba mieć udokumentowane pogorszenie stanu zdrowia. Wykazuję to kartoteki lekarskie Poradni, w których się leczysz.
A wysokość renty zależy od okresów składkowych. A inne regulacje zainteresują cię dopiero gdy uzyskasz ewentualnie rentę i są dostępne w ZUSie i na internecie.
Nadrzędny - Autor Mistrz Dodany 2009-10-11 19:17
alus
Wracając do tematu... W sądzie pracy udało mi się wygrać z ZUS-em, ale ZUS-owi się nie spodobało i złożył apelację do Sądu Apelacyjnego. Teraz czekam na termin rozprawy apelacyjnej. Jestem dobrej myśli, bo w apelacji nie ma nic konkretnego, realnego zarzutu, ale wszystko jeszcze może się zdarzyć.

Życzę powodzenia w Twojej sprawie. Fakt faktem, że o swoje trzeba walczyć, a wiele ludzi za szybko się poddaje.
Nadrzędny Autor skorpion Dodany 2009-11-27 10:53
Udając się do ZUS-u jestem jeszcze bardziej chory :   :-)
Bylem dzis w ZUS-ie
O, Jezusie!
Pól dnia tam bylem.
Cud, ze przezylem.

- Hm, prosze Pana, w tej deklaracji
W kodzie pocztowym nie mamy spacji.
- Skad ja mam wiedziec, gdzie wstawic kreske?
- Musi wypelnic Pan raz jeszcze.

Wiec wypisuje jeszcze raz.
Nic sie nie stalo. Ja mam czas.

- A tutaj, o, w slowie "skladke"
Ogonek wyszedl poza kratke.
Mamy komputer (madra maszyna),
Tego ogonka nie przetrzyma.
Byl tu przedwczoraj taki klient,
Wstawil ogonek, a za chwile
Komputer wysiadl
I do dzisiaj
Znalezc nie mozna trzech milionów.
I komu to potrzebne, komu?

Wiec wypisuje jeszcze raz.
Nic sie nie stalo. Ja mam czas.

- O, tu jest blad! Fundusz wypadkowy
Mamy od wczoraj calkiem nowy.
Wzroslo o dwa przecinek trzy.
Musi Pan zmienic, przykro mi.

- Lecz kiedy bylem tu poprzednio
Wisiala kartka, tam, przede mna,
ze wypadkowy po staremu
a teraz zmiana, no i czemu?

- Kartka na scianie, ze tak powiem,
jest dokumentem nieurzedowym.
A skladka wzrosla, to jest fakt.
Musi Pan zmienic, nie, czy tak?

Wiec wypisuje jeszcze raz.
Nic sie nie stalo. Ja mam czas.

Po wypelnieniu szesciokrotnym
postanowilem byc bezrobotnym
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-11-27 18:03
skorpion to już było w wątku Uśmiechnij się w kawiarence. Fakt faktem ZUS lubi uzdrawiać opóźniać i utrudniać życie wszystkim komu się da.
Nadrzędny Autor Witt Dodany 2009-11-27 20:20
Polski ZUS to chora instytucja która w normalnym państwie nie miałaby żadnych szans na istnienie i dalszy rozwój, w Polsce niestety wszystko jest jednak możliwe, składki płacimy non-stop ciekawe na co one są przeznaczane skoro ZUS ciągle alarmuje że nie ma pieniędzy, a składki płacić musi każdy i nie są one małe!!!
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2009-11-27 20:21
ZUS i NFZ to tajemnicze instytucje którym nagminnie brakuje kasy :-(
Nadrzędny - Autor bodzio2 Dodany 2011-09-24 16:51
No tak to są instytucje z którymi naprawdę trudno współpracowac,
jedyne pocieszenie że już politycy dzisiaj przed wyborami opowiadają się za likwidacją NFZ,co z ZUS-em to narazie cichosza.
Przecież niema na nic kasy,przerost administracji,i dlatego dla nas potrzebujących niema pieniędzy w systemie.Sami wiecie po sobie jakie niskie są refundacje na cokolwiek w szeroko pojętym temacie niepełnosprawnosci.Pozdrawiam.
Nadrzędny - Autor tomaszek Dodany 2012-01-06 21:22
Witam serdecznie! Chciałbym trochę odświerzyć temat. Mam takie pytanie: Jestem niewidomy od urodzenia, mam 22 lata i niedawno podjąłem pracę. Czy i kiedy mógłbym otrzymać z ZUS'u rentę inwalidzką? Czy taka mi w ogóle przysługuje? Poza tym szukam jakiejś ustawy, która by o tym mówiła. Wiecie może jaka jest najnowsza ustawa, w której byłoby opisane w jakim przypadku należy się owa renta? Chciałbym znaleźć konkretną ustawę, która o tym mówi, piszę pracę licencjacką, z internetu mogę dowiedzieć się w jakich przypadkach prszysługuje renta, ale do licencjatu muszę mieć konkretne źródło. Znalazłem stronę:
http://isap.sejm.gov.pl/KeyWordServlet?viewName=thasA
Szukam hasła na "E" emerytury, "R" renty, Jest renta inwalidzka, ale nie wiem dokładnie którą ustawę wziąć, czy ktoś mógłby mi pomóc?
Nadrzędny Autor sunday88 Dodany 2013-11-22 11:55
Witam. Mam znaczny stopień niepełnosprawności od urodzenia, od 18-go roku życia pobieram rente socjalną z ZUS, od 5 lat jestem zatrudniona w zakładzie Aktywności Zawodowej. Chciałam zapytać czy z renty socjalnej moge przejść na rente inwalidzką? Prosze o odpowiedź. Pozdrawiam
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Komentarze do artykułów / Renta inwalidzka! (63458 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill