www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Ustawa antydyskryminacyjna / mandat - parkowanie w miejscu dla niepełnosprawnych (127104 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  
- Autor Jarek32 Dodany 2010-01-14 08:03
Moja dziewczyna dostała mandat za to, że stanęła w miejscu dla niepełnosprawnych (zdjęcie zrobione poprzez system monitoringu). Jest w ciąży, tego dni źle się czuła, śpieszyła się na wizytę do lekarza. W samochodzie została babcia która w znacznym stopniu ma uszkodzony wzrok i widzi jedynie częścią jednego oka (ma grupę inwalidzką). Wzięliśmy więc książeczkę inwalidzką babci z nadzieją na pozytywne rozpatrzenie sprawy, tymczasem strażnik uznał że oprócz książeczki potrzebne jest zaświadczenie od burmistrza miasta dot. inwalidztwa babci. Proszę o opinię w tej sprawie. Noe humaniarne wydaje mi się ciąganie babci po urzędach celem otrzymania jakiegoś tam zaświadczenia.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-01-14 09:06 Zmieniony 2010-01-14 09:12
Już w jednym z wątków o tym pisałeś. Odpowiedziałam Tobie tam w ten sposób:
A jak nazwiesz to , że inwalida uprawniony nie mógł załatwić swoich spraw bo Wy zajęliście jego miejsce? Ciąża to nie inwalidztwo (może tam chciała tego dnia stanąć ciężarna inwalidka), a branie babci do samochodu tylko po to by stanąć na miejscu przeznaczonym dla ON to już wyjątkowa bezczelność. Mandat słusznie się Wam należy.
Mogę jeszcze dodać , że zwykle ludzie w całej pełni potrafią zrozumieć co to znaczy miejsce parkingowe dla  osoby niepełnosprawnej kiedy sami zostają niepełnosprawni. A chyba byście nie chcieli oddać swojej sprawności za wolny parking.
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-01-14 10:47
ZGADZAM SIĘ Z TYM CO NAPISAŁA lLid,trzeba było podwieść żonę jak najbliżej wejścia do przychodni a samemu poszukać miejsca do parkowania,jeśli czula się ,aż tak źle ,że nie mogła poczekać chwilę na Ciebie i Twojąpomoc w dojściu do budynku,toznaczy,ze trzeba było wezwać pogotowie lepiej nie ryzykować
Nadrzędny - Autor Jarek32 Dodany 2010-01-14 11:27
Żona jechała własnym autem, nie byłem obecny przy tej sytuacji, poza tym interpretowanie faktu zabrania babci tylko po to, zeby stanąć w dobrym miejscu świadczy tylko o tym że jesteś idiotą, skoro wysnuwasz takie wnioski. Mieszkamy w małym miasteczku, gdzie miejsc parkingowych raczej nie brakuje co dodatkowo świadczy o przypadkowości jeśli chodzi o parkowanie w tym a nie innym miejscu.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2010-01-14 12:23
A kim Ty jesteś skoro uważasz za normalne parkowanie zdrowej osoby na miejscu dla ON skoro jak sam Twierdzisz "miejsc parkingowych nie brakuje"? I kim jesteś skoro wchodzisz na portal dla ON i wyzywasz ich od idiotów? Jak byś nazwał siebie?
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2010-01-14 15:59
LIDIAN SKORO TY W JEGO ROZUMOWANIU JESTEŚ IDIOTKĄ TO ON JEST NADIDIOTA :-) OLEJ GO I NIE DYSKUTUJ SZKODA CZASU I NERWÓW
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-01-14 16:19
Lid ,niech ten człowiek poszuka sam odpowiedzi,w sobie,zona źle się czuła ale skoro sama prowadziła? mASZ RACJĘ Basia  ,szkoda słow i nerwów,a tu po prostu chodzi o kasę!! mandat trzeba zaplacić i stąd te żale ,za kasą
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2010-01-14 16:37
za głupote się płaci niestety i to słono
Nadrzędny Autor tyka1125 Dodany 2021-06-16 15:10
Pełna zgoda. Jesli bedziecie chcieli nauczyc sie z dzieckiem tworzenia prostych slow po angielsku polecam takie narzedzie scrabble cheat. Rozwija i wspomaga umysl dziecka.
Nadrzędny - Autor Vivaldi4 Dodany 2010-01-14 16:57
Może jeszcze łazienke wyremontuj na konto babci? PCPR zapłaci, bo babcia ma orzeczenie, a kochany wnuczek skorzysta. Paranoja- płac mandat, bo ci sie należy!!!
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2010-01-14 17:01
ham i sknera inaczej ująć tego nie umie
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-01-14 18:43 Zmieniony 2010-01-14 18:45
Ależ to już gdzieś było? Czy w każdym wątku będzie o babci i kopercie?
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2010-01-14 18:56
tyle ile wątków tyle opisów wina autora :-)
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2010-01-15 13:58
Niedawno pozbyliśmy się skrzata 2 ,teraz jest Jarek 32......cwaniaczek .Ciekawe czy babcię, tylko wozi jak żona potrzebuje kartę.I właśnie takich cwaniaczków trzeba eliminować.
Niech płacą za swoje cwaniactwo.Zobaczcie co za typ.....jak nie po jego myśli to zaraz epitety.
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2010-01-15 14:04
CIEBIE TEŻ BY MOŻNA WYELIMINOWAĆ
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-01-15 14:25
Basia nie przesadzaj,cwaniactwo trzeba tępić ,sama byłaś oburzona jego zachowaniem z zajęciem miejsca dla ON
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2010-01-15 14:31
byłam i jestem ale to nie oznacza że ma odchodzić z forum
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-01-15 15:26
Myślę,ze nie chodziło Basiu o eliminowanie z forum ,ale to ja tak myślę,tylko eliminowanie takiego postępowania,ale nie wiem,to nie ja pisałam
Nadrzędny Autor Barbara Mycko Dodany 2010-01-15 17:46
POSTĘPOWANIE TRZEBA TĘPIĆ
Nadrzędny - Autor Ella Dodany 2010-01-15 18:48
Basia tym razem też nie rozumiem Ciebie :-(
Nadrzędny - Autor maltabar Dodany 2010-01-15 18:51
ale nie było i nie ma powodu ,żeby nazywać kogoś idiotą a tak zrobił jarek chyba już dość wyzwisk było na naszym forum
Nadrzędny - Autor Barbara Mycko Dodany 2010-01-15 19:01
WYJAŚNIENIE DLA ELI TRZEBA TĘPIĆ TO CO ZŁE
MALTABAR A JAK NAZWAĆ TAKIEGO CZŁOWIEKA
Nadrzędny - Autor kliptuś Dodany 2010-02-10 21:58
Miejsce dla niepełonsprawnych jest tylko dla nich,żadnych ale....karać mandatami. Zastawianie się babcią jest niesmaczne. Babcie zawież do PEFRON-u niech jej dadzą grupę i wtedy wyrobisz babci kartę parkingową i jeszcze wiele więcej będziesz mógł dla babci zrobić.....tu nie podpowiadam, bo skorzystasz na babci za wiele.:-(
Nadrzędny - Autor daga76 Dodany 2010-02-11 15:08
Autor niech sam sobie odpowie na zadane pytanie. Gdyby wszystkie osoby, które źle się czują, są w ciąży, mają zły dzień itp. stawiały samochód na miejscu dla niepełnosprawnych to nie byłoby w ogole takich miejsc, a każdy by miał usprawiedliwienie. Nie jestem zwolenniczką wyzywania i odstraszania ludzi od forum (niby chcemy się integrować, a wyganiamy osoby zdrowe?!), ale jak pomyślisz logicznie, to w tym samym czasie, mogła przyjechać kobieta w ciąży i na wózku i nie mogła wysiąść z samochodu... bo nie było miejsca (miejsca parkingowe dla ON są zazwyczaj szersze niż zwykłe)... Twoja żona mogła stanąć kawałek dalej i spokojnie przejść ten kawałek... Mandat niestety słuszny!
Nadrzędny - Autor pol94 Dodany 2010-02-11 19:14
ja od 15 lat parkuje na miejscu dla niepelnisprawnych  i niedostalem mandatu powinna być ustawa że niepełnosprawny nie dostaje mandatu za zaparkowanie na miejscu dla niego 
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-02-12 09:12
ja od 15 lat parkuje na miejscu dla niepelnisprawnych  i niedostalem mandatu
jak mam to rozumieć? szczycisz się tym że jesteś zdrowy i zajmujesz miejsce on?
Nadrzędny - Autor Staruszka123 Dodany 2010-02-15 10:51
CO ZESCIE SIE TAK TEGO CHŁOPAKA UCZEPILI?WAŁKUJECIE STALE TO SAMO,ON JUZ WIE,ZE ŹLE ZROBIŁ!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Nadrzędny - Autor barbara33 Dodany 2010-02-15 10:54
może i wie tylko czy konsekwencje jakie z tego poniesie lub już poniósł czegoś go nauczą - oby
Nadrzędny Autor j_kowal Dodany 2010-02-17 22:28
No i ok, tak powinno być, zostałeś przyłapany za wykroczenie to musisz zapłacić mandat, nie ma zlituj się..
Nadrzędny - Autor pol94 Dodany 2011-03-29 19:47
witajcie ja zgodnie z prawem  parkuje na miejscu dla niepełnosprawnych mam mpd mam tez karte parkingowa .
mam klopot bo na parkingu szkolnym sa miejsca dla niepelnosprawnych a zajmowane sa przez troje pracownic szkoly nie weim czy to  jest karalne.
Nadrzędny Autor Marcin1987 Dodany 2011-05-08 10:55
Jest to karalne, jeżeli te osoby nie mają uprawnień do parkowania w tym miejscu. Grozi za to mandat do 500zł. Jeżeli ktoś celowo zajmuje miejsce parkingowe dla niepełnosprawnych tylko po to aby było mu wygodniej, wystarczy zgłosić to do straży miejskiej.
Nadrzędny - Autor arturnatalia Dodany 2011-10-14 14:08
Jestem osobą niepełnosprawną i też posiadam kartę parkingową co upoważnia mnie do parkowania w miejscach wyznaczonych i bardzo często spotykam się z tym iż osoba która pracuje a nie posiada karty parkingowej (a tym samym nie ma orzeczenia o niepełnosprawności wydawanego przez Starostwa Powiatowe)  to uważa że znaki dla osób niepełnosprawnych ją nie obowiązują bo ona  pracuje i ma wszystko w nosie
Bardzo mylne pojęcie. Wystarczy wezwać Straż Miejską a najlepiej Policję i taka osoba więcej nie stanie na miejscu dla osoby niepełnosprawnej. Zacznie tym samym patrzeć na znaki drogowe. Nieważne że takie miejsce jest na terenie szkoły. Szkoła jest miejscem publicznym i każdy znak pionowy czy też poziomy został postawiony/namalowany zgodnie z prawem na podstawie przepisów ustawodawcy.
P.S.
     Jeżeli taka osoba staje (pracownik szkoły) na miejscu wyznaczonym dla osób niepełnosprawnych to jaki to pracownik publiczny.Niebawem za stawanie na miejscach dla osób niepełnosprawnych też wejdzie taryfikator punktowy (w końcu tak jak za inne wykroczenia drogowe).
Nadrzędny - Autor Ireneusz Dodany 2013-06-15 21:35
Od dnia 25.04.2013r został wprowadzony identyfikator postojowy osoby niepełnosprawnej.Identyfikator ten uprawnia do bezpłatnego parkowania na obszarze całej strefy płatnego parkowania,w tym na miejscach wyznaczonych do parkowania przez osoby niepełnosprawne,wyłącznie na czas jednej godziny od chwili zajęcia miejsca parkingowego,co potwierdza się odpowiednim ustawieniem zegara,stanowiącego element identyfikatora postojowego dla osoby niepełnosprawnej.Po upływie tego czasu,osoba kierująca pojazdem jest zobowiązana uiścić opłatę parkingowa.Tak jest już w Piotrkowie Trybunalskim,co o tym sadzicie.Pozdrawiam
Nadrzędny Autor WaldusNieKiepski Dodany 2013-10-29 15:47
To jest dobry sposób na ograniczenie zajmowania miejsca przez uprawnionych.
A przy okazji masz życzenia w kawiarence.
Nadrzędny - Autor witold42 Dodany 2011-10-01 10:40
Rozumiem

opowiem wam moją historię

mieszkam w bloku gdzie dwóch dziadków załatwiło sobie "niepełnosprawność"  a do tego spółdzielnia wyłączyła dla nich miejsca parkingowe . Rozumkiem to ale:

- pierwszy jezdzi VW Transporter i na pewno nie ma problemów ruchowych - chodzi z pieskiem a nawet widziałem jak biega z wnuczkiem
- drugi jeździe Fiatem Punto i podobnie jak pierwszy - nawet nie utknie na któraś nogę.
(ręce też mają sprawne)

Pod blokiem jest sajgon aby zaparkować i największa ciekawostka oni stają tam gdzie im wygodnie a miejsca stoją wolne, wieć wg mnie prawo winno stanowić też w druga stronę jestes inwalida to parkuj na swoim - to jedno
A drugie to pytanie jak łatwo w tym kraju uzyskać takie zaświadczenie?

No cóż przełamujmy bariery ale ... ja do tego się nie piszę.

Pozdrawiam
Nadrzędny Autor bodzio2 Dodany 2011-10-01 11:25
Wystarczy to zgłosic Straży Miejskiej,niech odpowiednie słuzby sprawdzą czy faktycznie posiadają stopien niepełnosprawnosci do korzystania z tego przywileju.Może ktos popełnił przestępstwo i wydał zezwolenie nie zgodne z prawem.
Nadrzędny Autor Ella. Dodany 2011-10-03 21:01
bodzio2 straż miejska zainterweniuje jak sami złapią ale faktycznie warto dać namiary :-)
Nadrzędny - Autor kryształek Dodany 2011-10-04 09:35
Witold42  - korzystam z miejsc parkingowych dla ON, bo jestem on, ale denerwuje mnie, jak kombinatorzy przypinają się do nas. Dlatego sprawni powinni ostro reagować na takie sytuacje i zgłaszać , tylko nie wiem do kogo. Kontrola ze strony osób sprawnych jest jak najbardziej potrzebna i uzasadniona.
Tylko właśnie nie wiem jakie służby powinny tym zająć się.
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-10-04 10:00
Wystarczy odpowiednia kontrola wśród urzędników i lekarzy wystawiających takie karty kombinatorom. W końcu od kogoś to pozwolenie mają. Jak zwykły człowiek na parkingu ma udowodnić komuś, że mu się karta nie należy?
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2011-10-04 16:17
Do kogo się odwoływać jak policja tak parkuje.A może to też ON...........
http://www.iv.pl/images/83282030916165690166.jpg
http://www.iv.pl/images/07529547984773433630.jpg
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2011-10-04 16:34
A zimą na miejscach dla niepełnosprawnych leży śnieg odgarnięty i innych parkingów lub piasek do posymania ulicy.
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2011-10-06 13:24
A ilu niepełnosprawnych stac na auto, o tym jakoś nikt nie pomyślał. Nie wciskajcie więc, że samochodami jeżdzą on.
Może 1 na 1000 z orzeczeniem. Reszta to są kombinatorzy.
Nadrzędny Autor 62norbi03 Dodany 2011-10-06 22:56 Zmieniony 2011-10-06 22:58
Tu barnaba24, ma 100 %  racji... Bo kogo stać na auto, gdy przeciętny niepełnosprawny ma góra 800 zł renty??? A są znacznie niższe renty...  Przy takich dochodach, jest trudno przeżyć od pierwszego do pierwszego, nie mówiąc o takich potrzebach jak leki, rehabilitacja, dojazdy na nią i ewentualne naprawy sprzętu, tj. wózków, protez, aparatów ortopedycznych w tym i także słuchowych a te ostatnie, nie należą do tanich...
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-10-07 16:51
A rodzina to już się nie liczy? Mnie wożą więc nie muszę mieć własnego auta.
Nadrzędny - Autor 62norbi03 Dodany 2011-10-07 17:01
Ella...
Prawie 85% (jeśli nie więcej) rodzin, w których są osoby niepełnosprawne, to rodziny o bardzo niskich dochodach.. To jak ich stać na taki rarytas jak posiadanie auta??? A ta dalsza rodzina zawsze ma ich tam gdzie pieprz rośnie... Nie wiesz, że z rodzinką się dobrze wychodzi, ale na zdjęciu i to na środku, bo z boku mogą cię obciąć...
Nadrzędny - Autor lidian Dodany 2011-10-07 18:12
Norbi tego nie wiesz jak jest w rodzinach, bo wszystkich nie znasz. A niepełnosprawność dotyka nie tylko niezamożnych. Są też ludzie , których dotknęła niepełnosprawność , gdy już zarobili niezłą kasę. Niektórzy niepełnosprawni od dzieciństwa również mają duże dochody, bo się wykształcili.  Niektórym udaję się znaleźć dobrą pracę lub rozkręcić własny biznes.
MAm samochód i co powiesz , że go ukradłam czy , że nie jestem ON?
Ten post kieruję również do Barnaby. Nie możecie mówić , że jak niepełnosprawny to od razu musi być niezamożny. Wszyscy wiemy , że z samej renty niewiele można, ale są różne sytuacje w życiu.
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2011-10-07 18:16
Bogaty, a to dobre. W tym kraju za ON uznawany jest każdy co choć nieco krzywo chodzi. Sorry ale dla mnie to nie ON.
Mając stwardnienie rozsiane i mając pieniądze, szybko będziesz biedny. Wierz mi, znam takie przypadki.
Wyprzedali wszystko, choć żyło im się doskonale. Przyszła choroba i wszystko pa pa.
Nadrzędny Autor lidian Dodany 2011-10-07 18:29
Bo są różne sytuacje w życiu.
Nadrzędny Autor Ella. Dodany 2011-10-07 19:25
Norbi zastanów się nad tym co piszesz.
Rodzina to tata mama i dwoje albo troje dzieci. Dzieci się kształcili i mają po jedno lub dwoje swoich. Dziadki żyją rodzice też więc ...... ?????
Czy ty myślisz, że jak ON to od urodzenia? A jeśli ktoś stracił zdrowie w wypadku, a jego dzieci już dorosłe i na swoim, mają pracę i żyją jak trzeba. Nie każdy biedny jest ON i nie każdy bogaty jest ON jak i nie mający pracy.
Może chaotycznie to napisałam, ale wiem, że ten co kiedyś się uczył, a miał szczęście dziś pracuje. Nie jestem ON od urodzenia.
Nadrzędny - Autor barnaba24 Dodany 2011-10-07 18:11
Rodzina to fajnie że taką masz, ale nie każdy jednak ma ten luksus, o czym chyba zapomniałaś.
Norbi masz rację, ja już nie mówię o rencie, bo są co pracują za najniższą krajową i ledwo na życie starcza, a co dopiero samochód.
Nawet utrzymanie fiacika 126p to jednak jakiś koszt - OC, paliwo, naprawy i przeglądy coroczne.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Ustawa antydyskryminacyjna / mandat - parkowanie w miejscu dla niepełnosprawnych (127104 - wyświetleń)
1 2 Poprzednia strona Następna strona  

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill