www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Chcę zacząć rechabilitację. Pomórzcie!! (7648 - wyświetleń)
- Autor Milutka84 Dodany 2011-10-05 17:47
Witam wszystkich serdecznie, jestem nowa na forum i jeszcze się rozglądam. Sprowadza mnie tu jedna sprawa, a mianowicie 2 lata temu miałam poważny wypadek, rok spędziłam w szpitalu a teraz od roku jestem na wózku. Okres depresji już minął, pogodziłam się z tym co mnie spotkało, widocznie Bóg tak chciał. W tym czasie straciłam dużo tkanki mięśniowej, generalnie jestem słaba. Nie chcę żeby mój organizm przestał funkcjonować normalnie. Ciągle mam nadzieje, że jeśli będę w dobrej formie to może kiedyś odbędę operację, która pozwoli mi znów stanąć na nogi. W tym momencie chciałabym się wziąż za siebie. Ksiądz odwiedzający mnie w szpitalu a teraz w domu polecał mi wyjazdy na turnusy rechbilitacyjne, które wzmocnią mięśnie, i ogólnie poczuje się lepiej, ja sama nie jestem pewna gdzie pojechać. Sama nie wiem gdzie pojechać, ten Rymanów Zdrój jest dobry? Polecano mi rechabilitacje w Polanicy Zdrój i w Bochni, a także w Kołobrzegu. W sumie można pojechać wszędzie, ciekawe oferty znalazłam w firmie Partona, np.http://www.patrona.pl/osrodek-rehabilitacyjny-PolanicaZdroj-202-2. Ale sama nie wiem co myśleć o tej firmie, ktoś z nimi jechał. Proszę pomóżcie, to dla mnie ważne! Z góry dzięki za odpowiedzi.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-10-05 18:28
Nic nie wiem na temat tego Patronatu ale podpowiem ci tak:
Jedziesz pierwszy raz więc jedź tam gdzie masz najbliżej. I tak płacisz 100% . PCPR o ile dofinansuje to i tak musisz czekać a NFZ to czeka się długo i namiętnie, a wyślą tam gdzie sami zechcą.
Przepraszam za tak twarde stwierdzenia, ale taka jest nasza rzeczywistość. Życzę ci moc wiary w siebie, a to da ci możność wygrania z własną niemocą. :-)

Pozdrawiam serdecznie Ella.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-10-05 19:07
polecam dom uzdrowienia chorych w głogowie życzę sił i wytrwałości
Nadrzędny Autor Iota Dodany 2011-10-05 20:31
Pytanie praktyczne - czy "stanąć na nogi" to tylko takie określenie, czy obecnie korzystasz z wózka? Pytam, bo w tym drugim wypadku proponuję rzucenie okiem na ofertę Fundacji Aktywnej Rehabilitacji (FAR), zupełnie niezależnie od turnusu rehabilitacyjnego.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-10-06 10:40
Iota a ta fundacja FAR to tylko dla młodych czy dla wszyskich? Pytam poważnie. Dodam, że chodzę o kulach.
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-10-06 11:08
far to ludzie na wózkach w różnym wieku
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-10-06 11:20
Dzięki Basiu :-)
Nadrzędny Autor barbara33 Dodany 2011-10-06 11:30
nie ma za co do usług :-)
Nadrzędny Autor barnaba24 Dodany 2011-10-06 13:25
oj Milutka84 kiepska reklama tego ośrodka, bo ten post to reklama.
To info dla tych co by nie wiedzieli.
jakby było tak "ważne" to już byś odpisała.
Nadrzędny Autor siwek Dodany 2011-10-07 18:34
Obecnie wiele Przychodni Rejonowych ma u siebie rehabilitacje,nie czeka się zbyt długo i na miejscu.
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Turystyka i rekreacja / Chcę zacząć rechabilitację. Pomórzcie!! (7648 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill