www.niepelnosprawni.plStrona główna forum
forum.niepelnosprawni.pl - Nie jesteś zalogowany
Strona główna forum Regulamin i pomoc Szukaj Rejestracja Logowanie
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Odszkodowanie (11904 - wyświetleń)
- Autor Odszkodowanie Dodany 2011-10-07 11:51
Szanowni Państwo,
jeżeli zdarzyło się, że do Waszego stopnia niepełnosprawności przyczynił się wypadek,  któremu ulegliście nie z Waszej winy należy się Wam odszkodowanie. Jeżeli chcecie dowiedzieć się czegoś więcej zapraszam na www.paruslex.pl
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor eligiusz Dodany 2011-10-07 20:04
Jaki % pobieracie........stary "bajer"
Nadrzędny Autor Odszkodowanie Dodany 2011-10-08 12:42
Witam. Zazwyczaj jest to 15% brutto od uzyskanej kwoty. 15%-20% jeżeli nie ma ustalonego sprawcy, zazwyczaj decyduje tu stopień skomplikowania sprawy. Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-10-08 12:51
Nie wierzę.
Co prawda umowa nie z wami ale w umowie było 35% dla firmy...... zaś jak co do czego doszło wyszło że to dla owej osoby 35%. Poza tym w detektywa bawiła się nie firma a poszkodowany.
W trakcie roszczeń telefon milczał jak zaklęty.
Nadrzędny - Autor Odszkodowanie Dodany 2011-10-09 16:29
Niestety tak jest, że niektóre firmy odszkodowawcze nie są kompetentne, zarówno w dochodzeniu roszczeń, jak i w podejściu do Poszkodowanego. Dodatkowo pobierają ogromne prowizje, tylko dla tego aby móc utrzymać siatki agentów rozsianych po kraju.
Aby uniknąć złego wyboru należy czytać umowę. Jeżeli jakieś punkty umowy są wątpliwe należy pytać, a w razie konfliktu dochodzić swoich praw na drodze sadowej. To co Ella napisała w ostatnim poście jest karygodne i nigdy nie powinno dojść do takiej sytuacji (w takim stanie rzeczy powinno się skierować sprawę z właściwych przepisów dotyczących wyzysku). Zawsze też można wycofać się z umowy i oddać sprawę komuś innemu, albo prowadzić ją samemu.
W sprawie naszego wynagrodzenia tak jest, że nigdy nie bierzemy więcej niż 20% brutto, a jeżeli sprawca jest znany, zwykle przy sprawach z OC komunikacyjnego, jest to zazwyczaj 15% (więcej informacji na www.paruslex.pl).
Pozdrawiam
Nadrzędny - Autor klarysa Dodany 2011-10-09 16:40
Witam, skoro mowa o odszkodowaniach -  jak się to ma do odszkodowań medycznych? Czy coś mogę się więcej dowiedzieć na ten temat?
Nadrzędny Autor Odszkodowanie Dodany 2011-10-10 17:04
Witam, nie będę ukrywać, że dochodzenie odszkodowań ze zdarzeń medycznych jest sprawą bardzo trudną, w takich sprawach pobieramy 20%. Aby dochodzić odszkodowania najpierw należy ustalić wszystkie fakty i zbadać czy faktycznie doszło do błędu medycznego. Sprawę badają prokuratura i sąd lekarski, a dopiero potem następuje formułowanie roszczeń. Jest to droga długa i skomplikowana, wymaga ogromnego zaangażowania i wytrwałości, a nieraz i nakładów finansowych na opinie biegłych. Od 2012 r. ma wejść regulacja skracająca procedurę do 9 miesięcy, jednak udowodnienie winy lekarzowi nadal spoczywa na Poszkodowanym, co wynika z art. 6 KC.
Nadrzędny - Autor Ella. Dodany 2011-10-09 17:23
Do odszkodowania.
Umowa wydawała się bez wątpliwości czysta i bez haczyków no ale.....
Serdecznie dziękuję za pouczenie, ale już i tak jest po fakcie. Bo o ile mi wiadomo sprawę ważna jest 10 lat od wypadku potem sie przedawnia.
Nadrzędny Autor Odszkodowanie Dodany 2011-10-10 16:54
W sprawie nieuczciwej kancelarii 10 lat to faktycznie za dużo. Jeżeli jednak uszczerbek na zdrowiu nastąpił w wyniku zbrodni lub występku, a nie została podpisana ugoda ze zobowiązanym do naprawienia szkody to być może będzie można jeszcze coś w sprawie wymyślić. Jeżeli nie była to zbrodnia ani występek wówczas termin przedawnienia upływa najpóźniej po 10 latach od dnia zdarzenia (zazwyczaj jest to 3 lata).
Nadrzędny - Autor Gert Dodany 2011-10-12 09:56
witam,
powiem tak -zgadzam się w 100 %, że firmy naciągają. Jako, że mój ojciec miał do czynienia z trzema firmami w tym jedna chciała podobne kwoty. Dopiero polecona firma z Wrocławia mu pomogła.
Kontakt do nich odszkodowaniedlaciebie.pl telefonu nie pamiętam
Nie dość, że porządni ludzie z podejściem  to wzięli 15% a to chyba nie jest dużo jak widzę.
Nadrzędny - Autor Odszkodowanie Dodany 2011-10-13 07:31
15% to nie dużo i na takie stawki nie każda firma może sobie pozwolić, szczególnie ta zatrudniająca setki agentów, także cieszy mnie, że nie tylko Parus Lex jest uczciwa wobec Poszkodowanych.
Nadrzędny - Autor kinga85 Dodany 2015-04-21 08:16
Witam, szukam dobrego prywatnego detektywa w Warszawie, który by się zajął moją sprawą. Korzystaliście z usług detektywistycznych? Ja znalazłam http://invigla.pl/ - czy ktoś zna to biuro?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-04-21 09:05
                     Serwus :-)
   A po co Ci jakiś drogi detektyw?
Tu po forum grasuje detektyw Monk-a zwana Mączką . Która za darmo szybko i byle jak Ci sprawę spieprzy.:-) Niejednokrotnie nas rozbawiła i to też za darmo !
Polecam!!                Waldi.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-04-22 17:56
Możesz mi wyjaśnić kto to ta Mączka?
Nadrzędny - Autor W z K Dodany 2015-04-22 18:00
To osoba pisująca pod wieloma nickami. Próbowała siać zamęt na tym drugim forum.

Tutaj pisuje między innymi jako kobietka.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-04-22 18:04
;-) spadam - życie woła.
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2015-04-22 18:17
Nie masz racji Prawdo-waldeczku.:-)Jedno jest pewne bez władzy Wzetki/onki lezycie i tylko smety kleicie,nie ma was kto pognac a ludzi pokroju Monki wywaliliscie podobno decyzje wspolna bo wam prawde pisała.Ot cała historyja.To co wam nie pasuje to wywalicie zostawiając innye niedorobione skrzydlate stwory.Idz kleic dalej przygody  Alinki i innych potopionych.
Nadrzędny - Autor Paula-Nikta Dodany 2015-04-22 20:00

> To osoba pisująca pod wieloma nickami. Próbowała siać zamęt na tym drugim forum.


Tutaj pisuje między innymi jako kobietka. <

Chłopie , czy ty masz niepełnosprawność oznaczoną literką "Ł" ? Jesteś żenującym roznosicielem plot. Bez pozdrowień.
Nadrzędny - Autor Jola11 Dodany 2015-04-23 11:05
Pauulo-Nikito? Nick taki trochę czerwony i post taki po partyjnej linii :-( Oświeć najpierw nas co to ta lit. "Ł" ?!

Dla mnie to Ty jesteś żenująca i dziwna, traktujesz net jak swój dom i pracę :-( czyli ogólnie jak real. No i gdzie te "ploty"? W-zeta nawypisywała o swoich for. bzdety, pomówiła innych i jakoś nie wpadłaś z tasakiem. Chcesz się wykazać jako P.O. I sekretarza partii? :-(
Żenada - a fuj :-(
Nadrzędny - Autor Kobietka Dodany 2015-04-23 11:48
Jola bo teraz Paulinie sie u Wzety dostało to sie lekko zirytowała,bo wzetka taka bestyja ze nawet u siebie innych posty poprawia i zmienia,sama sie tym pochwaliła dla ogółu przy postach jakies babki.Nie pasuje post trza go zmienić albo wywalic albo zatrzasnąć drzwi piszacemu tak to działa.
Nadrzędny Autor Jola11 Dodany 2015-04-23 12:27
Czyli tak jak pisałam! ":-( I teraz rozumie czemu w-zta tak się 'uniosła' ha, ha, w-zecia weź na wstrzymanie tej biegunki :-)
Poprzedni wątek Następny wątek Wyżej Wątek ogólne / Kawiarenka / Odszkodowanie (11904 - wyświetleń)

Powered by mwForum 2.16.0 © 1999--2008 Markus Wichitill